Keresés

Részletes keresés

orszaguti64 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 481

Az akváriumnak is ilyennel lágyítjuk, nincs is vele gond (csak piszok lassú, de persze van olyan, amin van nyomásfokozó, vagy tartály.) Illetve a halaknak valamelyest vissza kell sózni (vagy keverni sima csapvízzel. A profik sózzák, vagy olyan helyen élnek, ahol a csapból is lágyvíz folyik.)

 

Ilyen RO vízkészítőt szoktam látni kifejezetten ivóvízkészítésre, a kérdés, hogy erre neked tényleg szükséged van-e. Ha valamit szeretnél inkább egy eldobhatós szénszűrőt tegyél be szerintem a csap alá, neked nem kell lágyvíz, csak tiszta. Valaki lentebb írta is, hogy mit használ (asszem 1"-os vízszűrőt).

 

Én mindenesetre pont a konyhát hagynám ki a lágyításból, ha tehetném. Mosógépnek jó a lágyítás, ha a vízkőtől nem is félsz, a ruhák sokkal puhábbak lesznek. Zuhanyzó, fürdő, szintén sokkal jobb lágyvízben.

Előzmény: Yager001 (480)
Yager001 Creative Commons License 2021.01.10 0 0 480

szia,

én is hasonló projektben vagyok. Én az EconomySoft 70 -et nézegetem. Jó lenne használati tapasztalat, esetleg egy összehasonlítás a BWT-hez képest. Szemmel látható a különbség az árat tekintve. Azért vagyok bizonytalan a beszerzéssel mert nem biztos, hogy meg akarom inni a vízlágyító által előállított vizet. 

 

DE mi van akkor ha a konyhában van egy RO rendszerem? Ívóvíz fogyasztás szempontjából ez jó megoldás lehet? 

Előzmény: orszaguti64 (476)
östermelő Creative Commons License 2021.01.08 0 0 479

Kb.5. (4?)éve van lágyítónk,ecowater valamekkora. A só fogyasztása nem számottevő,valahol lentebb írtam is.Milyen keménységű víz mennyi m3 mennyi sóval.

Mi isszuk a virágok ezzel vannak öntözve halak nincsenek.

Nekünk tetszik.

Előzmény: orszaguti64 (478)
orszaguti64 Creative Commons License 2021.01.08 0 0 478

Köszi a választ! 

Addig is próbáltam párszáz hsz-t végigolvasni és ez körvonalazódott ki nekem is, nem is a gyanta megivástól tartanak, hanem a nátriumtól. Fenébe, ez megnehezíti a dolgot. Láttam, többek meghagynak keményvíznek a konyhában "ivókútként" a mosogatót, ez tök jó, csak nálam már egy kiépített(régi) vízrendszer van és a víz a kazánházból valahol a zuhanyzó környékén megy át a földszinten tovább a wc-zuhanyzó, konyha felé.. és nyilván a falban is ágazik szét, szóval a teljes földszint szétverése nélkül nem is tudom megoldani a leválasztást...

 

A halakat 7 éve lágyvizes rendszerben tartjuk. Egy növényes akváriumhoz a legszebb eredményekhez ez kell alapvetően. Ezek az "akváriumi" halak és növények döntő többséggel trópusi halak, lágyvízben élnek természetes élőhelyeiken, így alapvetően ők is jobban érzik magukat, a növényekről nem is beszélve.

 

Az még pozitívum, hogy ilyen kevés karbantartás elég. Mondjuk a só 3-5000 ft pár havonta - ez amúgy nem kevés, de még oké.

 

 

 

 

Előzmény: -csövi- (477)
-csövi- Creative Commons License 2021.01.07 0 0 477

Szia. 

Én nem szoktam inni legfeljebb teát csinálok vele meg levest. Elvileg ez úgy működik, hogy a calciumot kicseréli nátriumra de én nem vagyok szakember csak felhasználó. Állítólag a sok nátrium nem tesz jót a szívbetegeknek. A halakkal nem tudom mit csinál. Szerintem a Duna vagy a tenger sem lágyvíz hanem kemény... Nekem Ecowater van nem tudom a többi milyen. Évente egyszer kell karbantartani ilyenkor kell fertőtleníteni. Kis mennyiségű fertőtlenítőszert kell önteni bele és átmosatni. Más költség nincs csak a só. Esetleg azt érdemes megnézni melyik mennyi sót használ és vizet a regeneráláskor mert állítólag nagy különbségek vannak. Van egy barátom aki már 10-20 éve használ vízlágyítót, de gyantát még nem cserélt.

Előzmény: orszaguti64 (476)
orszaguti64 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 476

Sziasztok!

 

Elkezdtem gondolkodni a vízlágyítón, mert az egész családnak vannak főleg fürdés-zuhanyzás utáni bőrproblémáink(persze nem biztos, hogy csak a kemény víz miatt), illetve van akváriumunk is, amibe külön lágyítjuk évek óta a vizet, de az lassú és körülményes. Így most arra hajlok, hogy akkor a bejövő vizünket lágyítsuk.

 

Első körben Aqa Perla Bio 75-re gondoltam, (amúgy 3 főre, 11 köbméter körül van a fogyasztásunk havonta). Egy vízszerelő, akivel beszéltem, anélkül, hogy bármi mást reklámozott volna, azt mondta, hogy azért gondoljam meg, mert a BWT a legdrágább. Tényleg piszok drága. A kérdésem az, hogy tényleg nincs előnye, csak a márka nevét fizettetik ki? Vagy azért vannak különbségek a gyártók közt?

 

Akinek van ilyen lágyítója, az issza is a vizet (kizárólagosan?) A gyanta pl nem oldódhat a vízbe? Illetve milyen egyéb költsége van, aki ilyet használ? Gyantát lehet regenerálni, de időnként gondolom cserélni kell. Meg fertőtleníteni a rendszert..?

beeex Creative Commons License 2021.01.03 0 0 475

Üdvözlet

 

Pár hete költöztünk be Szentendrén egy házba, és durván kemény a víz. 4 főre milyen vízlágyító alkalmas?

Az EcoWater Comfort 400 megbízható? 

Valetomi Creative Commons License 2021.01.03 0 0 474

Helló Mindenki! 

 

A problémám a kővetkező :  Kb 8 éve használunk vízlágyítót , (Bluesoft 100) , és kb két hete észrevettem , hogy nem regenerál a rendszer , mert a szaniterek kifehéredtek használat után. 

Beléptem a menübe , és kézileg végig lépkedtem a szükséges regeneráló szakaszokon . Gondoltam , egy pillanatnyi leállás volt , és majd minden müxik tovább , mint eddig. 

A "foltosódás" valóban megszűnt , mert hát átmostam a gyanta oszlopot . Aztán három nap elteltével ismét ránéztem , és azt tapasztaltam , hogy a beállított érték ( 5,55) , semmit nem csökkent . 

Előfordulhat hogy az átfolyást számláló érzékelő, szelep, vagy mit tudom én , beragadt ? Esetleg egy elektromos érzékelővel lehet gond ?

Próbáltam infót keresni erre vonatkozóan , de nem igazán találtam konkrét megoldást .  

Egy ilyen típusú vezérlőfej van rajt: 

Köszi , ha valaki tud megoldást , vagy esetleg olyan útmutatást , ami közelebb visz ...........:)    

östermelő Creative Commons License 2020.12.29 0 0 473

Ha az a folt könnyen letörölhető akkor olyan nagy gond nincs. De vegyél ilyet és teszteld.

 

https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEA_enHU930HU930&sxsrf=ALeKk01HqTARCOvqmw3C1XfVdgEYGhhdGA:1609231812369&source=univ&tbm=isch&q=v%C3%ADzkem%C3%A9nys%C3%A9g+m%C3%A9r%C5%91&sa=X&ved=2ahUKEwij_aXU5_LtAhUeBhAIHRrWDGYQjJkEegQIARAB&biw=1366&bih=657

 

Teszteld olyankor is mielőtt regenerálni kezdene,így kiderül,hogy jól van-e beállítva az egész.

Ha rosszul van beállítva akkor a regenerálás előtt már keményebb a víz,mert "lemerült" a gyanta.

 

 

Előzmény: SAMCRO81 (471)
-csövi- Creative Commons License 2020.12.29 0 0 472

Elvileg a 0.89 az 5 keménységi fok. Szerintem a vezérlő egységen a bejövő víz keménységét kellene beállítani. Én a helyedben vennék egy csepegtetős víz keménység mérőt és megmérném a lágyító előtt és után is a keménységet.

Előzmény: SAMCRO81 (471)
SAMCRO81 Creative Commons License 2020.12.28 0 0 471

Augusztusban kötöttek be hozzánk vízlágyítót (EconomySoft 100VR34), de építkezés miatt csak most kezdtük el használni. A bekötéskor a víz keménységét 4-re lőtte be a beüzemelést végző szakember. A problémán az, hogy a csapokon, illetve a zuhanykabinon, mosdókon mindenhol foltok fedezhetők fel, de ennek szerintem ilyen keménységű víz esetén nem lenne szabad megtörténnie. A tartályban megvan a kellő víz mennyiség, ami regenerálás során csökken majd visszatöltődik. A vezérlőegységben víz keménységnél 089mg/l van beállítva. Szerintetek megfelelően működik a berendezés vagy van vele valami probléma?

previa6969 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 470

5 rétegűnél nem gond a 0 víz
csak külön kérésre javallt

 

Előzmény: östermelő (466)
previa6969 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 469

Hát egy kicsit többet fog használni mint 10 liter
Pillants rá a vízórádra regenerálás előtt és után

Előzmény: Lichy (461)
previa6969 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 468

Egy idő után rideg lesz a műanyag bypass szerelvény,addig nem gond amíg nem kell szerelni.
Nem is lenne baj ha szerelés közben törne el, de sajnos ez alattomos hiba és utólag léphet fel ):
Ha biztosra mész 3 Mofém csapból alakítasz ki bypasst
Nyugodtabban alszol
Így már nem is gond hogy nincs az eco-hoz gyárilag bypass.

Előzmény: Lichy (462)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 467

Kösz. 

Előzmény: östermelő (466)
östermelő Creative Commons License 2020.12.02 0 0 466

Pont jó.

Ha már lágyítunk akkor a lehető legkisebb értékre ami még működik.És ez a 4-5-ös keménységű víz. Ennél lágyabbra már csak akkor ha a cső rendszer is oda van tervezve. Nem tudom most pontosan de ettől lágyabb víz már tud kioldani anyagokat a rendszerből ha nem direkt olyan anyagokból van ami ennek is ellenáll.

Előzmény: sylvanus67 (465)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 465

Ecowater 300

 

Milyen lesz az 5-ös keménységű víz? 

Előzmény: östermelő (464)
östermelő Creative Commons License 2020.12.02 0 0 464

Eco water lágyító. 14-es keménységű víz 4-re lágyítva. 236 m3 vízhez Eddig 3 vagy 4 (szerintem 3 de ki emlékszik ) zsák só ment el. Így nézve neked nem olyan kevés fogy.

Milyen gép? Mert az én tipusom a legtakarékosabb só fogyasztás szempontjából tudtommal.

Egyébként állítsd 4-5 keménység közé a vizet félmunkát csinálsz az meg tudod milyen.

És majd mindjárt lesz só fogyásod is.

Előzmény: sylvanus67 (463)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 463

2020. május 1 óta van vízlágyítónk.

 

A víz keménysége 25, lágy vízé kb 12.

 

Havi vízfogyasztás kb. 5-6 m3 (WC külön).

 

Azóta egy zsák só fogyott, most kezdtük a másodikat.

 

Keveslem (bár örülök neki), de ez normális, hogy ilyen kevés só fogy?

Lichy Creative Commons License 2020.12.01 0 0 462

A nem eco fejeshez külön nem kell megvenned a bypass szelepet benne van. elöbb leirtam mi a különbség, tehát neked mit ad plusszt (semmit) és minde ez mennyivel drágább amit sose keresed meg vele, és pont ugyan ugy működik.

Előzmény: HoIsti (459)
Lichy Creative Commons License 2020.12.01 0 0 461

Ja még valami, minek is kell neked eco fejes? a bizonyított fogyasztása max 20%. Konkréten ha egy adott regeneráció során elhasznál a régi fejjel 10 liter vizet akkor ennél megspórolsz 20at. na szorozd be a 20at annyival, hogy kijöjjön a plussz többlett költséged amennyivel drágább a fej és rájössz hogy soha nem hozza be az árát. A régi fej pont ugyan ugy teszi a dolgát, mit az eco. A sónál ugyan ez, egy regeneráció alatt kb 6-7 kg sót használ, na ezt is szorozd be. Leegyszerűsitve. Teljesen felesleges eco fejeset venni, és 1"at. 

Előzmény: HoIsti (459)
Lichy Creative Commons License 2020.12.01 0 0 460

Hello,

 

Minél nagyobb teljesítményű masinát veszel - tehát gyantaágy liter - annál kevesebbszer regenerál. Pontosan, a kiszemelt 75ös géped egy 25nk.s víz mellett 3m3-enként regenerálni fog, azaz 15m3 havi használat mellet 5x, az sok, 4 ig jó és viszonylag gazdaságos. A 75ös Elba.ba 18liter gyanta van a 100asba már 25 liter. ezt vedd alapul.

Előzmény: HoIsti (459)
HoIsti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 459

Szia,

 

köszönöm megnézem.

 

Időközben nézegettem/olvasgattam a:

 

Euro-Clear BlueSoftEco E75 milyen lehet? vennék hozzá opcionális gyantaágy fertőtlenítő egységet is + by-pass

 

250-be még beleférne így is,

Előzmény: -csövi- (458)
-csövi- Creative Commons License 2020.11.26 0 0 458

Szia. ECOWATER COMFORT 300

Előzmény: HoIsti (457)
HoIsti Creative Commons License 2020.11.26 0 0 457

árukeresőn körbenézve, az a 200 ezer inkább legyen 250 ezer, de ez a maximum

Előzmény: HoIsti (456)
HoIsti Creative Commons License 2020.11.26 0 0 456

Sziasztok,

 

segítséget kérnék, hogy melyik vízlágyító lenne jó nekünk.

Vízkeménység a vízmű adatai szerint 24,1 Nk, átlagos havi vízhasználatunk 10-15m3.

Valami jó ár/érték arányú készülék kellene, ami megfelelően kiszolgálna minket. Lehetőleg 200 ezer forintig.

 

Köszönöm a javaslataitokat.

 

 

szotyika77 Creative Commons License 2020.11.12 0 0 455

Sziasztok!

 

Van egy ozmózis víztisztítónk, melynek hiányzik egy alkatrésze, mégpedig az, amelyiket a bejövő víz ágára kell kötni. Mellékletként beteszek egy képet a hidegvíz ágról, amire kötnénk a víztisztítót. Érdekelne, hogy milyen csatlakozót kell vennem hozzá, amihez hozzá tudom kötni a víztisztítót is?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv!

 

attila0325 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 454

Sziasztok!

 

Már régebb óta kutakodtam én is, hogy vízlágyítóból milyet, mekkorát, most érkezett el a megvalósítás. Egy EcoWater Comfort 500-nak szavaztam bizalmat, remélhetőleg hamarosan be is kerül a helyére.

A beüzemelése nem rakétatudomány, az üzemeltetéssel kapcsolatban lehet, hogy majd jövök a kérdéseimmel, és persze igyekszem megosztani a tapasztalatokat, ha már lesz.

iszp Creative Commons License 2020.11.04 0 1 453

7. éve van Bluesoft-om (P120-VB1), tökéletes. Havernak BWT van, az se romlott még el de az enyém se. Az övé kevesebb sót fogyaszt, de nem annyival, amennyivel többe került, az biztos. Szóval szerintem jó a BS - de majd jönnek a frankó megmondók, hogy ezmegaz. Itt a környéken vagy 5 BS-ról tudok, egyik se kakkant még be pedig van 12 éves modell is.

Előzmény: Zs_ügynök (452)
Zs_ügynök Creative Commons License 2020.11.02 0 0 452

Sziasztok!

 

 

Olyan kérdésem lenne, h mennyivel járok "rosszabbul" egy Euro-Clear BlueSoft K100/VR34-el, mint pl. egy BWT AQA Perla Bio 75-el? Árban majdnem fele annyi. Mivel tud kevesebbet az ócóbb, ami miatt véresre sírnám a szemem később, ha azt választanám?

 

Köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!