Keresés

Részletes keresés

haverja Creative Commons License 2004.01.28 0 0 665
Sans Serif ha jól láttam, de kellene egy-két próbát csinálni és összehasonlítani..

Ha sikerül, oszd meg velem az eredményt légyszi!

Kösz
;L

Előzmény: teveh (664)
teveh Creative Commons License 2004.01.28 0 0 664
Üdv!

Nem tudja valaki milyen betűtípussal/stílussal vannak kiírva a nevek a postaládákra?

t

kéró Creative Commons License 2004.01.28 0 0 663
Szia!
Én is a T. házban lakom. M/7 nálunk is zörgött a radiátor. megcsinálták. majd a szomszéd lakásban is elkezdett zörögni, ráadásul még nem költöztek be csak készülnek. szóval a folyosón a mérőszekrényben egyszerűen elzártuk a fűtésüket...egyből abbamaradt a zúgás....
Előzmény: barnabas100 (662)
barnabas100 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 662
Szia haverja!

Igen, nálam is ugyanez volt a baj... megcsinálták.

Viszont mai napig zörög az egyik szomszédomnak... és éjszaka mindíg felébredek rá.(gondolom elutazott, mert ő is hallaná).

haverja Creative Commons License 2004.01.27 0 0 661
Sziasztok!

Én majd az M ép. 6. emeletén fogok lakni, ha egyszer elkészül végre a lakás :) Már nagyon várom!

Csak egy friss szösszenet: Már egy ideje hallom, de ma végképp felidegesített a fűtőtest rezonálása. Másfél óra használat után elkezd "zenélni" és amig odébb nem csavarod, folyamatosan zörög.. A Gar. iroda nagyon készséges volt, rögtön felküldték a szerelőket, akik közölték hogy roszul van beköte a radiátor. Mind a kettő.. Hmmm. De ne aggódjak, csak kint megfordítanak valamit és máris jó lesz...
Ennyi idiótát. Mondjuk a fűtéssel nem ez az első...

;L

Ps: Hehe! Most jutott eszembe: eddig vajon visszafele forgott a hőmennyiségmérő?!

t3 Creative Commons License 2004.01.24 0 0 660
kirumiru:

köszi,

csak azert voltam kivancsi mert mi az akvarellben vettunk lakast.....

a lakaselvalasszto falak 30cm tegla....

kirumiru Creative Commons License 2004.01.24 0 0 659
t3:

25 cm (tegla). De a problemat inkabb a fuggoleges irany jelenti. A vasbeton az ami a testhangokat viszi. Es ez ugye az egesz fodemet jelenti. Valamint a szellozo rendszer mert a wc-ben egy gipszkartonnal van levalasztva ami rendesen tovabbitja a hangokat.

Előzmény: t3 (658)
t3 Creative Commons License 2004.01.24 0 0 658
Sziasztok,

még mindig az áthallással kapcsolatban....

Nállatok a két lakás közötti téglafal milyen vastagságú?

Köszi..

kirumiru Creative Commons License 2004.01.21 0 0 657
Szia!

nem zavarsz. :-)
Nalunk meg nem volt gyules. De 254 lakasbol all a tarsashaz.
minek hat ember egy tarsashazhoz?

Előzmény: htplacebo (656)
htplacebo Creative Commons License 2004.01.21 0 0 656
Sziasztok! Bocs, hogy zavarok. A XIII. ker.beli Angyalsétány-társasházban vettem lakást, és most volt az első lakógyűlés. Nagy vita volt a közös költség mértékével(200/m2 szavaztak meg) és a tisztségviselőg díjazásával kapcsolatban. (3intézőbiz. + 3 számvizsgálóbiz. tagnak fejenként a minimálbért).

A Teve-házban hogyan alakultak ezek a számok??
Hány lakásból áll a társasházatok??

Köszi.

kirumiru Creative Commons License 2004.01.16 0 0 655
Andras17:

Mazlista... De Te a legfelso emeleten laksz... Engem a felettem levo keszit ki. BAr mostmar oldalrol is van athallas.

En az ablakert szoltam de 3-dszorra jottek csak. Viszont hamar vegeztek es jol megcsinaltak.

Előzmény: Andras17 (652)
efenyak Creative Commons License 2004.01.15 0 0 654
Sziasztok. Tudja e valaki hogy ha egyszer majd valamikor esetleg albetetesitesre kerul a foldhivatalnal egy lakas akkor azt a tulajdonos honnan tudja meg. Esetleg idonkent erdeklodni kell, vagy netan ertesitenek.(tamogatott lakaskolcson miatt erdekel)

Az UPC-s ugynok nekem azt mondta hogy Februar 10 -ig ingyenes az UPC.

teveh Creative Commons License 2004.01.13 0 0 653
nekem a hölgy az UPC-tól jan. 10-t mondott. De ugye az már elmúlt :)
Andras17 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 652
Sziasztok,

csak azért írok, mert már rég nem írtam, gondoltam adok egy kis helyzetjelentést. Hangszigetelés szuper, még soha semmit nem hallottam a szomszédból. Ellenben két hete nincs világítás a szinten, múltkor két napig nem volt lift (nyolcadikon lakunk :-( ) és immár másfél hónapja nem jönnek ki kijavítani azokat a dolgokat amit kértem. Nektek egyből kimentek?

Szerintetek mikor kapcsolják le a kábelt, mert addig nem akarok előfizetni, amíg jön minden ingyért.

Sziasztok

teveh Creative Commons License 2004.01.12 0 0 651
köszi az infót!
kirumiru Creative Commons License 2004.01.08 0 0 650
szia!

En voltam az ELMU-nel. Csak ugy spontan. 31-en, marha makom volt mert en voltam egyedul az egesz teremben... :-) Ki kellett tolteni egy urlapot (fogyaszto neve cime stb) kellett az adasveteli (ezt lefenymasoltak), es a birtokbaadasi jegyzokonyv. Valamint en egy csoportos beszedesi megbizast is kitoltottem.

20 perc alatt meg volt az egesz.

Lakasbiztositas? Ja tenyleg... ok. szoval nekem a hitelnel kellett es az OTP-nel az OTP Garanciat valastzottam. Valami 200Ft a havidija, igaz csak a lakas 45%-kara. En is gondolkodom hogy felbovitem kicsit az ottani biztositast.

Előzmény: teveh (648)
efenyak Creative Commons License 2004.01.08 0 0 649
Hello,

felhivtan az Elmu-t. Az mondjak az atiras ugy tortenik hogy felhivod oket, elmondod nekik a villanyora szamat, megbeszeltek egy idopontot mikor jojjenek hazhoz, es otthon alairhatod a szerzodest. Meg annyit mondott hogy kell adni nekik egy fenymasolatot az adasveteli szerzodesrol.

ELMU telefonszam:
06 40 383 838

Előzmény: teveh (648)
teveh Creative Commons License 2004.01.08 0 0 648
Hi!

Voltatok már az elektromos műveknél?
Ja és valaki kötött már lakásbiztosítást? Ha igen hol?

t

kirumiru Creative Commons License 2004.01.05 0 0 647
sziasztok!

Nincs valakinek otthon egy tulajdon lapja veletlenul (masolt vagy eredeti). Az ahol csak szeljegyen szerepelunk. Meg kene nezni egy cimet benne...

Nos???

kirumiru Creative Commons License 2004.01.04 0 0 646
barnabas100:

elvileg tett. Nekem el kezdte ecsetleni hogy mi van a parketta alatt. Csak hogy engem nem nyugtat meg hogy raktak hangszigetelo anyagot. Ettol meg keves es zavaro, hiaba teljesit akarmennyi szabvanyt, szamomra nagyon keves. Ha nem is rak mindenhova, de legelabb fel kellett volna hivni a figyelmet hogy habar a szabvanynak megfelel de van athallas es egy opciot felkinalhatott volna +par szazezerert a jobb hangszigetelesre. Tuti, hogy bevallalom.
Eskuszom hogy nagyanyam paneljeben jobb a hangszigeteles, furcsa modon nem hallom hogy a szomszed felettem duborog, sot ha zuhanyozik azt sem, meg a furdoben sem lehet hallani.
Itt viszont mindent. :-((((

Előzmény: barnabas100 (645)
barnabas100 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 645
kirumiru:

Kicsit olvasgattam más relatíve OLCSÓ társasházak műszaki leírásait é egyre több hleyen találkoztam alábbi szöveggekkel:

"A lakásokban az aljzatbeton alá széles ásványgyapot vagy expandált polisztirol hab lépéshangszigetelő lemez kerül beépítésre, minimálisra csökkentve a lakások közötti áthallást"

"A szerkezeti födémen úsztatott kivitelű felbeton készül, 2 cm-es lépésálló hő- és hangszigeteléssel, mely megakadályozza a lépéshangok terjedését az egyes szintek és helyiségek között"

Hype78:
"Sajna a technologia (beton födém) ennyit tud, bár azt ne felejtsd el, hogy még eléggé üresek a lakások, most végeznek minden nagyobb munkát, nincsenek szőnyegek, satöbbi."

Lehet hogy maga a beton födém ennyit tud, de lehetne ott hangszigetelő anyag is. Meg nehogy már a szőnyegektől várjuk a hangszigetelést :-)

Ezek alapján egyre jobban úgy érzem, hogy kötelessége lett volna tennie valamit a kivitelezőnek a hangszigeteléssel kapcsolatban.

Ha pedig mint "sejtjük", a beruházó olvassa a fórumot szívesen vennénk ha reagálna is a problémára, a leendő vevőkör megnyugtatása végett.

kirumiru Creative Commons License 2004.01.02 0 0 644
nos a boldog uj ev elso napja nem is annyira boldog es jo. :-((((
Tegnap gondoltam kipihenem a szilveszter faradalmait es alszom egy jot mondjuk ugy 9, 10-tol. de ebbol nem lett semmi mert a kocsog bunkok felettem levo lakasban hazibulit tartottak es fel negyig bomboltettek a diszko szutykot. :-((

Nyugos es faradt vagyok. Tegnap este olni tudtam volna he lett volna mivel.

barnabas100:
koszi a tipppet! Hetfon elso utam oda lesz. ja ha ez igy fog folytatodni keddig akkor frankon nem tudok felkeszulni a viszgamra. :(

remelem nektek tobb szerencsetek van...lesz...

barnabas100 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 643
Kirumiru:

Beszélj az értékesítőddel, ő segíteni fog hogy könnyebben elérjed a felső szomszédodat...

kirumiru Creative Commons License 2004.01.01 0 0 642
Sziasztok! Eloszor is boldog Uj Evet kivanok minden kedves Tevehaz(1-4) lakonak!

barnabas100:
A kozoskepviseletet a Angyalfoldi Vagyonkezelo Rt. latja el az alakulo kozgyulesig es akepviseleti dijat az epitteto idaig at is vallalta.

Jo lenne ha a szomszed (felettem levo tulaj) belemenne mert mondjuk ugy tunik hogy kiadja a lakast (a postaladat nem uritik). Erdeke kell hogy legyen mert ha nem mukodik egyutt akkor esetleg erheti par meglepetes ha nem stimmel a kiadassal valami. (pl. OTP nem jarult hozza, APEH stb.) de remelem ilyenekre nem kerul sor. Amint meg van az albetetesites ugyis kikerem a tulajdoni lapjat hogy metudjam ki van folottem, aztan telefonkonyvbol kikeresem es felhivom. csevegni fogok egy kicsit vele.

Jo lenne a lakas kiadasra valami szabalyt belevenni a hazirendbe. (en mar annak is orulnek ha azt mondana ki hogy nem lehet kiadni :) Pl. csak fiu-lany vagy lany-lany parok koltozhetnek (azok tuti nem csapnak akkora larmat mint 2 f*sz)

Előzmény: barnabas100 (641)
barnabas100 Creative Commons License 2003.12.31 0 0 641
kirumiru:

Igen, ezeket mind tartalmazza.
Külön költsége csak a garázsnak van (850 Ft. körül)

Amiket írtál (lepcsohazvilagitas, lift, szemet, ontozo rendszer, lepcsohaz takaritas) + fűtés karbantartás, lift karbantartás, közös képviselet díja. Gyakorlatilag mindent.

Milyen cég látja el a közös képviseletet Nálatok és csak az alakuló közgyűlésig van kinevezve, vagy több évre?

Sajna a hangméréshez kell a szomszéd is, de valahol neki is érdeke.

Boldog Új Évet!

sutre Creative Commons License 2003.12.31 0 0 640
vlucas otthon van, úgyhogy hívd fel nyugodtan, biztosan szívesen segít!

Az itt megadott e-mail címedre elkdüldtem a telefonszámát!

Előzmény: kroll (639)
kroll Creative Commons License 2003.12.30 0 0 639
vlucas:

Nem egy erőmű ám a gépem (5 éves). Egyéb ötlet nincs.

Üdv mindenkinek és BUÉK.

Előzmény: vlucas (633)
sutre Creative Commons License 2003.12.30 0 0 638

B U É K !

kirumiru Creative Commons License 2003.12.30 0 0 637
barnabas100:

egy kerdes: meg tudnad mondani hogy a kozoskoltseg miket tartalmaz nalatok (116 Ft/nm ha jol emlexem). lepcsohazvilagitas, lift, szemet, ontozo rendszer, lepcsohaz takaritas?

Előzmény: kirumiru (636)
kirumiru Creative Commons License 2003.12.30 0 0 636
barnabas100:

Nem igazan tudom hogy lehet bemeretni egy ilyen lakast. (nem hinnem hogy ejszaka jonnenek merni) En nekem van egy hangnyomasmerom most atmenetileg de csak 45 dB-tol mer 120-ig. Nos a zaj tuti hogy 40dB alatt van.

Nagyon idegesito amikor hallom csorgedezni a vizet amikor 11-kor zuhanyoznak es en aludnek. Es ez mind zart furdoszoba ajto mellett, olyan mintha a nappali falaban jonne le a cso.

Mar arra is gondoltam, hogy a plafonra felhuzatok egy hangszigetelo reteget. Persze ez a duborges es zenehallgatas ellen vedene valamit csak. Vagy a lepcsohazfeleli falra is kene, de akkor csokken a lakas alapterulete. :-( ami mondjuk nem tul sok igy se.

Előzmény: barnabas100 (630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!