Keresés

Részletes keresés

lacko1970 Creative Commons License 2023.04.07 0 0 850

Sziasztok!

Xiaomi pro 2 rollert ami deutsche kiadás csak 20 km/h-val megy.

Csinálnak valahol garanciával, software update-et hogy menjen gyorsabban, az országban? Sopron környékén.

Köszönet

 

 

TRANSLATE with x English ArabicHebrewPolish BulgarianHindiPortuguese CatalanHmong DawRomanian Chinese SimplifiedHungarianRussian Chinese TraditionalIndonesianSlovak CzechItalianSlovenian DanishJapaneseSpanish DutchKlingonSwedish EnglishKoreanThai EstonianLatvianTurkish FinnishLithuanianUkrainian FrenchMalayUrdu GermanMalteseVietnamese GreekNorwegianWelsh Haitian CreolePersian TRANSLATE with COPY THE URL BELOW

Back EMBED THE SNIPPET BELOW IN YOUR SITE Enable collaborative features and customize widget: Bing Webmaster Portal Back

In Lak'ech Creative Commons License 2023.04.03 0 0 849

Mennyiért sikerült lőnöd?

Előzmény: gergo7210 (848)
gergo7210 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 848

Nu akkor helyzetjelentés:) 2023.03.29. Szerda. Megjött a Xiaomi Eletric Scooter 4 Pro -m. Ezt tényleg jól eltalálták, kényelmes, nagyobb kerekek, stb. Megvolt a Mi Home App és a roller összekapcsolása, simén ment minden. Gyárilag mindkét kerékben 1.7 Bar nyomás volt, gyorsan fel is fújtam 4.5 Bar -ra. Elvileg 55 km -s hatótávolságot ír az App, de persze, ennek kb. nálam a 60% -a lesz reális. Jól eltalálták ezt a rollert. Remek darab.

gergo7210 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 847

Mert mindenki már a faschhhbúkon tolja az igét, azért.... Pedig jó fórum (volt) ez itt, kár hogy leült mint az iszap.

Előzmény: In Lak'ech (846)
In Lak'ech Creative Commons License 2023.03.13 0 0 846

2022 május óta halott a topik. Kérdések vannak, de válaszok nincsenek. :-(

Előzmény: ohlhorn (845)
ohlhorn Creative Commons License 2023.03.13 0 0 845

Xiaomi m365 roller.

Megnyomom a bekapcsoló gombát, de nem kapcsol be, feldugom töltőre, majd megnyomom a bekapcsoló gombot és bekapcsol. Nincs lemerülve, teljesen fel van töltve, de mégsem tudom bekapcsolni, csak ha töltőre dugom. Nem mindig csinálja, így nem tudok vele hosszabb útra menni, mert nem biztos hogy be tudom kapcsolni.

 

Mi lehet a baja? 

generátoros Creative Commons License 2022.11.24 0 0 844

sziasztok. mennyi idős lehet egy e-ewow roller, ha még nm szines a kijelzője tehát mikortól csinálják szines kijelzővel?

Jani19830330 Creative Commons License 2022.09.15 0 0 843

Sziasztok.Lenne egy kis/nagy problémám egy elektromos rollerrel. Nem márkás ezért nyílván kínai de most nem ezen kell majd lovagolni. A hiba jelensége az hogy pár kilóméter után egyszer csak leáll. Ez egy 500 W/48V os motorral rendelkezik, 450w-os motorvezérlővel( ez már cserélt mert az eredeti az 350 w os lehetett mert méretileg is kisebb volt , de ugye úgy volt leragasztva a külseje , hogy nem lehetett leolvasni az adatokat ). Minimum 12A -es az akksija . Teljesen feltöltve ugye kb 53 V . Mikor most legutóbb leállt , kimértem és 50,3V - on állt( ugye 18650 es akksikból áll aminek a biztonságos legalja 3,5V , 13s -es akksinál 45V ig simán leeshet a feszültség csak ezalatt kellene kikapcsolnia a bms töltésvezérlőnek ) , és a tf100-as gázkar 5 ből 4 es töltöttséget mutatott. Az e005 ös hibakódot adta ki ami elvileg azt jelenti , hogy nincs kapcsolat a vezérlő és a motor közt. Viszont ha rádugtam a töltőt azonnal beindult , és a teljes töltöttséget jelezte . Bakra raktam , huzattam nyomtam neki de nem állt le . Létezik , hogy van valami áram korlát a vezérlőben ami letilt ha hirtelen nagy áramot vesz fel a motor ? Ki lehet ezt iktatni a tf 100 ból vagy pedig a motor vezérlőből ?  A bms vezérlője 20A -os . Lehetséges , hogy a cellák hiába 3000 mA-osak nem tudnak nagyobb pillanatnyi áramot ? Bár egy cella 4 db 18650 es akksiból van ami ugye minimum 12 A . Tehát kb 600 /650 W nyi energiát le tudnak adni simán egy 500 w-os motorra. Szóval valaki tapasztalt már ilyet , volt e hasonló probléma, hogyan lehetne ezt megoldani ?Akár a bms vezérlőből kellene valami jobb vagy másabb ? Mert úgy olvastam , hogy abból is 2 féle van. Van egy 'olcsóbb' butább kevésbé érzékeny , meg egy drágább okosabb de érzékenyebb . Remélem tud valaki segíteni mert bosszantó , hogy elvileg minden jó , de mégis leáll a gép, pedig 6km en belül meg nyugodtan koccolhattam 47 km /órával, erős lejtőn is ment 42 őt. Pihent 8 órát( dolgoztam ) és ezután meg ugyanazon a lejtőn felfele 10 méter után leállt.

Üdv.

hungabe Creative Commons License 2022.09.01 0 0 842

Sziasztok, biztos régi téma, de nem találtam válaszokat.

PROBLÉMA: Mi Pro 2 elektormos roller. 3 db. vettem (D) ben (20km/h), 2 nál sikerült visszaállítani a „scooterhacking utilites” appel a country region ban. De a 3. nál nem.

Sajnos a BLE 1.5.7  DRV 2.4.8 BMS 1.4.1 software van rajta és nem tudom vissza downgraden a BLE 1.3.6 ra amiben tudnám módosítani. Találtam egy MiDu Flasher amivel anélkül, hogy szét kell szedni a Dashboard (és újat venni) de ezt én már nem merem csinálni, mert, ha rosszul csinálom akkor az egész kuka. Így a kérdésem, hogy valaki csinált már ilyen downgrading ezzel az új softwarrel? Tudomásom szerint minden scooterben ez a Microcontroller van beépítve „N51802x„ 

Kösz Gabe

Fullee1987 Creative Commons License 2022.08.26 0 0 841

Sziasztok. Van egy m365 om és szetment benne a motor most rendeltem egy 350w oszt bele de nem megy rendesen és furcsa hangot ad ez miért lehet?

nagylzs Creative Commons License 2022.07.25 0 0 840

Sziasztok! PMT E-FIRE 10 x 3 (R6) gumihoz keresek belsőt, vsett 10+-hoz használnám. Milyen márkát érdemes venni, és honnan?

In Lak'ech Creative Commons License 2022.07.09 0 0 839

Tudna valaki ötlete adni, hol tudnék rendelni Xiaomi Pro II-höz gumit? Abroncs és tömlő is kellene.

Köszönöm előre is.

Lui_78 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 838

Hali,

 

Én 3 hete vettem egyet. Kurva jó roller de egy kibaszott nagy szopás van vele, ez pedig a fékbetét. Használattól függően 400-800 kilometerenkent cserelni kell, elol hatul. Ha durvan nyomod akkor a tarcsat is. Egy par betet olyan 6-8 ezer, a munkadíj 13 ezer.

És akkor tárcsát nem cseréltél. Drágább a fentartása ennek a szarnak, mint az ezres sportmotoromnak.

Ennek függvényében tervezz vele...

 

 

Előzmény: nagylzs (833)
Lui_78 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 837

Hali,

 

Én 3 hete vettem egyet. Kurva jó roller de egy kibaszott nagy szopás van vele, ez pedig a fékbetét. Használattól függően 400-800 kilometerenkent cserelni kell, elol hatul. Ha durvan nyomod akkor a tarcsat is. Egy par betet olyan 6-8 ezer, a munkadíj 13 ezer.

És akkor tárcsát nem cseréltél. Drágább a fentartása ennek a szarnak, mint az ezres sportmotoromnak.

Ennek függvényében tervezz vele...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: nagylzs (833)
Törölt nick Creative Commons License 2022.05.08 0 0 836

Szevasztok .Ilyen rollert láttatok már? Az neve hogy:  " Patinete Walk Machine "  Ez egy házilag épített középmotoros roller amin joval stabilabban lehet állni ezáltal jobban is lehet vele száguldozni, határozottabban is lehet vele közlekedni mint a hagyományos klasszikus keskeny deszka rollerekkel . Nna hogy tetszik?  https://www.youtube.com/watch?v=uZJKW8Zb_mY

Ádám Tibor Balogh Creative Commons License 2022.04.28 0 0 835

Üdv.

Olyan kérdésem lenne rollerneknel pasztazott már valaki ?Melegedés miatt kérdezem. 

 

In Lak'ech Creative Commons License 2021.11.19 0 0 834

Szembesültetek-e már az alábbi problémával.

Mióta megvettem a Xiaomi Pro II rolleremet, nem kellett az első kereket fújni. Most szemmel is láthatóan lapos volt (egy év után). Ekkor szembesültem azzal, hogy a hozzá adott hosszabbító gumitömlőt (ami azért kell, mert a szelep az első kerékben sűlyesztett módon van elhelyezve) nem igazán lehet használni. Ugyanis annak a kis menetes csavarja is olyan rövid, hogy alig lehet hozzáférni. Így a fújás után, mire kitekerem (mert először szűnik meg ugyebár a légtömítettség, és csak utána zár be a tűszelep), addigra nullára (!!) leereszt a gumi. Nem is tudom, hogy hogyan lehet felfújni a gumit. Mivel iszonyatosan kicsi a gumi térfogata, a legkisebb levegő-elszökéskor (amikor leveszem a pumpa, vagy a benzinkút tömlőjét) is a kerékben lévő levegő jelentős százaléka elszökik. Így fogalmam sincs, hogy az előírt 3,2-3,5-ös nyomáshoz képest mennyi van a kerékben. :-(((

nagylzs Creative Commons License 2021.11.15 0 0 833

Sziasztok! Most készülök venni egy Dualtron Victor-t. Mi a jelenlegi hivatalos álláspont, kell rá biztosítást kötnöm? Segédmotornak számít vagy nem?

kzsuzsi3221 Creative Commons License 2021.11.08 0 0 832

Sziasztok!

 

Van egy Niubility N1 e-rollerem. A hátsó kerék defektes lett (kiszakadt a külső gumi). 8,5coll-os felfújható kereke van.

Van valakinek tapasztalata, hogy konkrétan melyik gumit válasszam rá?A Xiaomi-hoz kapható jó lehet hozzá?

pl. ez:

https://rollex.hu/Lyukacsos-Honeycombed-tomor-gumi

 

Tömör felé hajlok, hogy máskor ne legyen ilyen probléma.

 

Köszi

In Lak'ech Creative Commons License 2021.11.08 0 1 831

Nekem is ez a tapasztalatom. Egy csomó ilyen fasságra bukkantam. De leszarom, mert ha ilyenekkel foglalkozom, akkor hamarosan pszichológushoz kell forduljak.

Előzmény: 11tolato (830)
11tolato Creative Commons License 2021.11.07 0 0 830

Sziasztok,

Pro 2 rollerrel kapcsolatos kérdésem lenne.

A telefonos app-ban nekem úgy tűnik, hogy az odometer köszönő viszonyban sincs a valósággal. 

Rendszeresen használom emelkedőn is és olyan, mintha a töltést követően becsült km-t jelenítené meg.

pl: eddig 3x töltöttem, minden töltést követően becsült km. 45km valóságban 20-30km-t mentem. Így kb. 50-60 km-t használtam és az odometer 110 km-t mutat. 

Másnak is van hasonló tapasztalata?

knorti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 829

Köszi, akkor kutatok tovább. 🙂

Előzmény: In Lak'ech (828)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.10.19 0 0 828

Én csak akkor veszek észre teljesítménycsökkenést, amikor már csak egy egység világít az ötből.

Úgy látszik eszméletlen sok dolgot lehet állítani ezekben a járgányokban szoftveresen.

Előzmény: knorti (827)
knorti Creative Commons License 2021.10.19 0 0 827

Azt sikerült valahogy állítani, hogy ne 50%-os akkumulátornál kezdjen visszavenni a teljesítményből?

Kicsit idegesítő, hogy 54%-kal indulok otthonról és 1 perc múlva már csak úgy gyorsul mint egy csiga. Eléri még a végsebességet, de kb 3szor annyi idő alatt.

Előzmény: In Lak'ech (824)
Fingusz Creative Commons License 2021.10.14 0 1 826

Sikerült orvosolni a hibát ,megy mint a szél ! Csóri tulaj azért adta le mert állandóan leállt ,persze mert nem ért a cső a benzinbe !A kis vágott szeműek is megérik a pénzüket !Nekem viszont lett egy majd vadi új rollerem bagóért ! 

Előzmény: Fingusz (822)
knorti Creative Commons License 2021.10.07 0 0 825

Még csak 3 hete használom, remélem nem gyakran kapok defektet. 😁

Gondolkodtam én is a hack-en, de 

1 garancia bukta

2 hatótávolság mondjuk még feleződne akkor alig tudnám hasznát venni.

Franciaországban élünk itt 25 km/h-ra vannak korlátozva az elektromos kütyük.

 

 

 

 

 

Előzmény: In Lak'ech (824)
In Lak'ech Creative Commons License 2021.10.06 0 0 824

Hasonlóak a tapasztalataim. Én nem mértem pontosan, de szerintem nekem is 20 km. körüli a max. táv. Én is mindig S-ben használom, bár én 78 kg. vagyok. Ezért is tettem le arról, hogy a 20km/h korlátot kiüttetem, mert valószínűleg drasztikusan csökkenne az amúgy sem nagy hatótáv.

Azóta én is megtaláltam a pótgumi-szettet a dobozban. A külsőt k . .va nehéz le illetve felszerelni a felnire. Vért ízzadtam vele. :-)

Előzmény: knorti (823)
knorti Creative Commons License 2021.10.06 0 0 823

PRO II-m van nekem volt tömlő is a külső gumiban a dobozában.

Viszont cserébe én is kérdeznék egyet tőled.

Nekem köszönő viszonyban sincs a hatótáv a gyárival. Tudom, hogy a 45 km egy 75 kilós emberrel és 15 km/h sebességgel van mérve.

92 kiló vagyok és sport módban használom, sok szintkülönbség nincs a munkahely és a lakás között. 3x már nem tudok bejönni, kétszer is alig. Tehát a tényleges hatótávom kb 20 km ami siralmas. 

Előzmény: In Lak'ech (821)
Fingusz Creative Commons License 2021.09.19 0 0 822

Sziasztok ! Vettem egy benzines rollert a kérdésem másnak is rövid a benzincső a tankban ,nem és le az aljára !? 

In Lak'ech Creative Commons License 2021.08.19 0 0 821

Megkaptam életem első elektromos roller.......

 

....defektjét. Szépen kiszedtem a hátsó kereket, levettem a külső gumit. Hát láss csodát, a belső tömlő úgy nézett ki, mint a szivacs. A belsőből pedig egy marék egyhetes rágógumi állagú gumireszeléket szedtem ki. Tehát a megragasztás eleve esélytelen. Elkezdtem keresni tömlőket. Csomó helyen azt írják, hogy "az eredetivel megegyező minőségű". No ez a fentiek ismeretében eléggé elriasztott a vásárlástól. Van ötletetek, hogy hol érdemes belső tömlőt vásárolni a Pro II-esemhez?

Valamint emlékszik rá valaki, hogy az eredeti, gyári dobozban tartalék belső is van, vagy csak külső? Mert külső tudom hogy van. Sajnos a doboz otthon van pár várossal arrébb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!