Keresés

Részletes keresés

Rollei Creative Commons License 2 napja 0 0 104035

Kezdj el tűnődni egy csőtörésen. A fal másik oldaláról is vizesedhet, a családban bekövetkezett legutóbbi két csőtörés ehhez hasonlóan a fal másik oldaláról kezdett először látszani.

 

Az egyik a konyhai mosogató lefolyója volt, aminek a kiállását a konyha felújítása során a vakolat leverésénél hosszában megrepesztette a fakezű burkoló. Nem szólt az istenbarma, így beletelt néhány hónapba, mire a másik oldalon megjelent a vízfolt. Amúgy meg néhány száz froncsiba fájt volna az új könyök.

 

A másik is hasonló volt, a zuhanycsaptelep falikorongja (műanyag szar volt) repedt meg, az is a másik oldalról jelentkezett, igaz a zuhany felől csempe van a falon. De az sem a csempébe fúrt lukon folyt ki, ahol a kiállás volt, hanem a fal túlsó oldala felé szivárgott.

Előzmény: sylvanus67 (104034)
sylvanus67 Creative Commons License 2 napja 0 0 104034

Van egy 4 éve elkészült új ház, amelynek a válaszfalai 3-4 hónapja (a nagy szárazságban) el kezdtek vizesedni 10-20 cm magasságig.

 

Padlófűtés van, vízvesztést nem tapasztaltunk, elvileg talajvíznek kell lennie. Feltehetően a vízszigetelés sérült.

Mivel új építkezés a beton és egyebek felvésése szóba sem jöhet.

 

Mi lenne az amivel ideglenesen fékezni lehetne a falfesték leválást? Ki mit csinálna?

sr1 Creative Commons License 3 napja 0 0 104033

A perlitett csak duzzasztót anyagént fogalmazták, a legkisebb granulátuma 1-3mm vagy nagyobb is, hiszen a fajsúlya nagy.  

Ilyen homokszerű perlitet én nem láttam beépítve sehova.

Létezik perlites zsákos vakolat, lehet, hogy az adaléka a zsákos anyagnak, feketén beszerezve. Asszem át volt rostálva a duzzasztott perlit az adaléknál.  

A perlit nagyon sok vízet tud felvenni. 

Vegyél ki belőle egy kancsónyit és önts tele vízzel, ha ez egészt fejszívja, akkor perlit. 

 

Az első ránézésre a képet könnyező házigombának néztem. Az nagyon veszélyes. De az nem terjed csak kisebb foltokban, a végén kivastagodik.       

Előzmény: Cruzito76 (104025)
Cruzito76 Creative Commons License 3 napja 0 0 104032

Készítettem róla egy mini videót.

A végén beleközelítek az üvegbe.

 

Ott láthatók az apró kis golyócskák. Úgy tűnik, tényleg a perlit lesz a megoldás. Közben olvasom, hogy előszeretettel használták (sőt ma is), könnyűszerkezetes tetőtben, száraz formában is, mert minden teret kitölt.

 

Nagyon köszönöm a segítségedet!!!!

 

 

https://indavideo.hu/video/Perlit_szigeteloanyag

Előzmény: Atis57 (104031)
Atis57 Creative Commons License 3 napja 0 0 104031

Szia!

 

A különféle gyapotok igy néznek ki  + vastagok 2-3cm  5-7 cm 10 cm + feletti    .Nehezek!

 

A perlit ek    meg kb ilyen gömbszemcsések valamivel ragasztva ,préselve .

  • laza halmazsűrűség: kb. 85 kg/m3
  • szemcseméret: 0-6 mm

 

 

Az AUstrothermnek van ilyen laboratóriuma -ahol épitóanyagokat bevizsgálnak . Persze mi nem vágyunk erre.(horror árképzés )

 

Előzmény: Cruzito76 (104029)
Cruzito76 Creative Commons License 3 napja 0 0 104030

Elképzelhető a "leesett" dolog is, több elem így készült a sorházban, hogy a szomszéd bácsi olyan helyen dolgozott...

Előzmény: Atis57 (104028)
Cruzito76 Creative Commons License 3 napja 0 0 104029

Nagyon köszönöm!

Teljesen homogén, egyhén szürkés, egynemű anyag. Kolléga azt mondja, annak idején még olyan perlit is volt, amit eleve így, szárazon töltöttek be, és kifejezetten effelé "könnyűszerkezetes" kis tetőkbe.

Nagy megkönnyebülés lenne, ha "csak" perlit lenne, nem üveggyapot.

 

Létezik szerinted, szerintetek olyan labor, cég stb., aki konkrétan meg tudja vizsgálni, mi a hétfene lehet ez? Kicsit le vagyok bénulva, nem merek nekiállni addig kiszívatni, amíg nem vagyok teljesen meggyőződve az anyagáról.

Előzmény: Atis57 (104028)
Atis57 Creative Commons License 3 napja 0 0 104028

Szia!

 

Lehet --csak logikátlan.

 

höszigetelések   60 C ig hungarocell stb.

                         120-150C ig  közet/salak/akármilyen gyapot.

 

                           150C felett üveggyapot .

 

A külső hordozó ha farostlemez  akkor 60c  alatti alkalmazásra számitanék.Ezt meg tényleg ilyen perlitfélékkel  töltik.

 

Eddig kevés ilyen eredeti hőszigetelést láttam , inkább a került, leesett  stb kategória (mert árérzékenység )

Előzmény: Cruzito76 (104027)
Cruzito76 Creative Commons License 3 napja 0 0 104027

A lap sima furnérlemez, az 100%.

A köztes anyagott most nézte meg egy kolléga, szerinte valamiféle perlit, perlitbeton féle cucc lehet.

Azbesztet nem hinném, azt nem ilyen tulajdonságúnak írják, ráadásul 85-88 között épült a ház, akkoriban már nem nagyon használtak ilyet.

Előzmény: Atis57 (104026)
Atis57 Creative Commons License 3 napja 0 0 104026

Szia!
 Az üveggyapot fehér,  a salak/kózet/bármilyen gyapot szürke , zöldes, barnás.

 

A képet nézve ; ez két azbeszt lap közé sajtolt üveg gyapot?--- Ez is gyakori megoldás egyenes felületekhez.--

 

Idővel a hőtöl mindegyik szétesik az üveg 1-2cm , a többi  homok jellegűvé.

 

 

Ha elbontod  ; Nem tudod kitakaritani  a védőöltözete sem -eldobandó - ugyanigy a porszivó betétek is / néha az egész .

Lakossági hulladék udvarban meg nem leadható!

 

Talán ha fóliával/betonnal  letakarva hagyod fenn?

Előzmény: Cruzito76 (104024)
Cruzito76 Creative Commons License 4 napja 0 0 104025

Előzmény: Cruzito76 (104024)
Cruzito76 Creative Commons License 4 napja 0 0 104024

Sziasztok!

 

 

 

Födémszigetelésre készülök. Készítem elő a padlást a kőzetgyapot fogadására, és a padláskibúvó (amo esetünkben a padlásfeljáró lépcső végén lévő ajtó köré emelt kis beton kalicka, kisház) tetejét átvizsgálva találtam valami furcsaságot.

Beborítja az egész tetejét, a fa lemez felett egy talán szétbomlott régi úveggyapotra emlékeztető valami. Bár nagyon fura, hogy ilyen szinten szét tudna esni, mintha homok lenne, 6-7 centi mélyen borítja be az egész tetejét, csatolok képet. Nem gondolom, hogy azbeszt lenne, mert ez szúrja a szemet, bőrt stb. Tényleg homokra emlékeztet, kicsit szúrja a szemer. Létezik, hogy az üveggyapot teljesen, atomjaira hullik szét?

Amíg nem tudom az anyag kilétér, nem szívesen ugranék neki még ipari porszívóval, félárac maszkkal és teljes védőöltözetben sem.

 

Esetleg valami ötlet, tanács a kép és az írás alapján?

Zöldár Creative Commons License 5 napja 0 0 104023

" Lehozni nem tudodom/nem akarom. " 

 

Nagy butaság lenne lehozni.

Mehet rá bármilyen hőszigetelés.

Előzmény: tisvol (104020)
TelegdiJ Creative Commons License 5 napja 0 0 104022

A tetőn átdobott kötélre egy ereszkedő nyolcassal biztonságosabban lehet mászni. A padlásra pedig valami jó oeménytalpú bakancs kell, mert eddig nem voltam olyan padláson, ahol nem állt ki valami rozsdás szeg egy lehajított lécből.

Előzmény: tisvol (104021)
tisvol Creative Commons License 6 napja 0 0 104021

...ha már itt vagyok, elmesélem. Nekem egyszer fel kellett mennem a tetőre palát javítani. Rádásul kétszintes a ház, az eresz kb. 6 méteren van. Ráadásul eltolt nyeregtető van és a meredekebb oldalra kellett mennem. Én összekötöttem gurtnikat, rákötöttem egy focilabdára ás átvetettem a tetőn, és a másik oldalon kikötöttem. Ehhez kötöttem az alu létrát, amit az ereszben támasztottam meg. Még így is (nem viccelek) egy hétbe telt, mire fel mertem menni a tetejére. Minden nap egy kicsivel továbbmentem. Pár létrafokot. A számomra biztonságos szinten eltöltöttem egy kis időt, mozogtam, lejöttem az ereszig, majd vissza. Következő nap ugyan így, de pár létrafokkal tovább. Aztán jó pár nap után jutottam oda, hogy biztonságban éreztem magam, és magabiztosan tudtam le-föl járkálni. Aztán végül a szerszámokat is magammal mertem vinni. :D Mint a hegymászók, amikor akklimatizálódnak. Most már jót röhögök rajta de kemény egy hét volta, az biztos. Tetőcserépnél talán könnyebb a helyzet, mert az nem törik. A palára ha csak ránéztem, már repedt is.

Előzmény: sr1 (104018)
tisvol Creative Commons License 6 napja 0 0 104020

Köszönöm a válaszodat. Így fogok tenni. Amúgy tényleg homok van fent, többen kételkedtek már ebben, de tényleg homok. Lehozni nem tudodom/nem akarom. 6 méter magason van, meg kellene bontani a tetőt, és még ekkor is horror munka több tonna homokot lejuttatni. Biztos meg lehetne oldani, de megmondom őszintén, erre nem akarok költeni. Igen tudom, hülye voltam amikor a tetőcserénél nem csináltam meg, de akkor a palatető cseréje előrébb volt, mint a födémszigetelés.

Előzmény: trebront (104012)
JAMIE222 Creative Commons License 6 napja 0 0 104019

Jaj hagyd már, az csak poénos példa volt, hogy honnan is lehet nézni dolgokat, de mindenki komolyan vette:))

Viszont sráckoromban dolgoztam pár szezont bádogos-segédként, jártam pár tetőn-padláson.

Előzmény: sr1 (104018)
sr1 Creative Commons License 6 napja 0 0 104018

Azért elég kemény, hogy a mesterséget orvos és ennyire jó a műszaki érzéked.:)

Nekem az ikernőnövérem orvos, apám és anyám mérnök volt, de a nem alakult ki a műszaki érzéke, egyfolytába tanult már  gimnazista korától.  

  

Kell késziteni egy állványzatot az ereszik.

Az aluminium létrát felteszed a tetőre úgy, hogy megtámasztod és rögzíted az állványhoz. Nem szabad elérje el a csatornát,  be kell tenni alá egy gerendát az ereszcserepek felé.

Aztán az állványon állva, ki tudod tólni az alu létrát, két-három fokot, felmászol a létrára, és teljesen kitolod. 

Utána biztonságosan fel lehet mászni a létrán. És ott bontod el a cserepeket, ahol javítani kell. 

Felülről sokkal könnyebb megbontani a cserepeket.  

Nem ártana egy hám is,  

   

 

Előzmény: JAMIE222 (104016)
sr1 Creative Commons License 6 napja 0 0 104017

Ha jól értem, ez egy szigetelés nélküli padlás. A szarufákra rá van fektetve a tetőfólia,  rá van szegezve az ellenléc, aztán a cserépléc.  

Belülről nem fogod tudni megoldani. 

A megoldás a következő:

Valahol a gerinc alatt, közel a az eltőrt cseréphez, kivágod két szarufa között a fóliát. 

Ha felbilentesz egy cserepet, ki lehet szerelni az alatta levőt. Ha falcos a cserép,  lehet hogy kell még négy kéz- mert fel kell billenteni a mellete levő csereket is.

Ha egy cserép ki van szerelve, 1.5 nm felületről le tudod bontani a cserepeket.

Egy-két cseréplécet el kell vágni, hogy ki tudjál bújni a tetőn.  

Ha készitesz bent a padláson egy ácsolt állványt, akkor lehet, hogy ki tudsz állni a tető felé, anélkül, hogy ráálj a tetőre és eléred az eltőrt cserepet. Ha pont a kupás alatt tört el, akkor le kell venni azt is majd vissza tenni, ha le van szegezve- akkor könnyű levenni, ha oda van ragasztva malterrel, akkor szét kell tőrni és kicserélni egy újjal, malterral beragasztva. 

Vissza: megtoldod az elvágott cserépléceket (alulról rá kell rögzíteni facsavarokkal egy hosszabb cseréplécet), visszaszereled a kibontott cserepeket, és jó minőségű ragasztó szalaggal visszaragasztod a fóliát.  

  

 

 

 

 

Előzmény: TelegdiJ (104014)
JAMIE222 Creative Commons License 2024.09.20 0 1 104016

Ne cifrázd.

 

Lehet úgy is felmenni a tetőre, hogy kitolható létrát támasztasz az eresznek(csatorna tartóvas a létra két lába között legyen, úgy elbírja az eresz), aztán szarufa mellett feltolsz egy cserepet, akkor léphetsz tetőlécre, majd 2 sorral feljebb megint, aztán megint, míg célba nem érsz. Kvázi létrád lesz. Cserép csere, aztán visszafel fordítva mindent. Ha tutira akarsz menni, kikötöd magad.

Zs verzióként kivágod a fóliát, majd alaposan visszaragasztod.

Előzmény: TelegdiJ (104014)
Töck Jenő Creative Commons License 2024.09.20 0 0 104015

Próbáld meg cserép helyett gézzel vagy vászonnal.

Előzmény: TelegdiJ (104014)
TelegdiJ Creative Commons License 2024.09.20 0 0 104014

Sziasztok. Sajnos tudtam, hogy nem fogalmaztam  meg jól. Tehát nem tudok felmenni a tetőre, mert egy kis lyuk miatt nem akarom, hogy meginduljon alattam az egész. Továbbá a padról sem szednék meg egy sort, mert végig le van tetőfóliázva(remélem így hívják, jól írom?) És a fóliát nem akarom végig vágni egy kis lyuk miatt. Szerintem ha elkezdem bontani, sokkal nagyobb kárt csinálok vele, és lehet már máshol is be fog ázni. Arra gondoltam, hogy egy kimaradt cserépből kivágom azt a háromszöget, és valami szerelési ragasztóval megkenve alulról is jól körbenyomom. Száradás után ha esni fog, felmegyek és ellenőrzöm, szivárog-e  befelé. Ha igen, nyomok még a szivárgás helyére. Jobb ötletem jelenleg nincs, de sajnos elég szépen beengedte még az a kis lyuk is a vizet, a tetőléc azon részén látszik.. szerintem évek óta szivároghat be. 

Előzmény: sylvanus67 (104010)
trebront Creative Commons License 2024.09.20 0 0 104013

és beépítenék egy bádog tetőkijárót.. mert azért csak bármikor ki kellhet menni a tetőre (cserép ellenőrzés, kéményellenőrzés, szép kilátás :)

Előzmény: trebront (104011)
trebront Creative Commons License 2024.09.20 0 1 104012

nem kell alá semmilyen fólia (vasbeton födémnél).

fölé pedig csak páraáteresztőt lehet. de ha tiszta és tényleg száraz-beázásmentes a padlás, akkor fölülre nem is kell a páraáteresztő.

homokot én leszedném. de az nemigen homok, inkább salak vagy perlit (perlitet hagynám, salakot maszkban leszedném)

Előzmény: tisvol (104009)
trebront Creative Commons License 2024.09.20 0 0 104011

ha pedig a cserépcsere sem menne (de annak mennie kellene ha purhabozni tudnál alulról), akkor becsúsztatsz fölé egy bádoglapot a cserepek közé.

a purhabot felejtsd el: megeszi az UV =2 év alatt elporlad, "hegyet" csinál.. abszolut nem ide való anyag.

Előzmény: sylvanus67 (104010)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.09.20 0 0 104010

"Nem tudok felmenni, csak alulról a padlásról tudom javítani."

 

Akkor az belülről a sor/sorok felszedésével szépen javítható. Cserépcserével.

Előzmény: TelegdiJ (104007)
tisvol Creative Commons License 2024.09.20 0 0 104009

Sziasztok! 

Biztos volt már téma, de nem találom... Födémszigetelés. Régi ház, de vasbeton a födém. Szigetelésnek homok van rajta. Mehet rá közvetelnül a gyapot, vagy kell alá valamilyen fólia? A tetejére majd húzok páraáteresztőt.

Köszi a választ!

Varek1 Creative Commons License 2024.09.19 0 0 104008

 pont a kupás alatti sorban, három cserép találkozásánál."

 

 

Kup cserépre gondolsz?

 

 

Ha igen az viszonylag magasan van kevés eső folyhat be. Elvileg így is lehet hagyni, azon a 10x 5 cm -en kevés eső megy be, ami bemegy hamar felszárad....régen a padlásokat szárításra   is használták....József A. Mama.

 

És a purhabot mi tartaná?

 

Rajzold le pontosan....minta vétellel,parafából,fából készíts egy dugót,azzal dugd be a nyílást.

 

 Azért csak jobb lenne felülről ügyeskedni....pl. azt  az egy cserepet pótolni egy ép cseréppel.

 

 A cseréptetők bonthatok és tökéletesen vissza állíthatók.

 

Amúgy a kup cserép   (sor) erősen fogja a környező cserepeket,  / a cementes kikenés miatt / de  egy sorral lejjebb már bontható.

Előzmény: TelegdiJ (104007)
TelegdiJ Creative Commons License 2024.09.19 0 0 104007

Tudnátok ajánlani nekem valami olyan ragasztót, amivel egy 10cm * 5 cm magas, háromszög alakú lyukat be tudok vízmentesen ragasztani a tetőcserepen? Sajnos valami kitört egy darabot, pont a kupás alatti sorban, három cserép találkozásánál. Nem tudok felmenni, csak alulról a padlásról tudom javítani. Gondoltam valami purhab- szerű anyagra, amivel alulról kifújnám, és az szétterülve kitöltené a rést és akkor nem ázna ott be a tető. Van ilyen habszerű dolog, ami szétterül, és keményre, vízállóra szárad? Sajnos csak alulról tudom foltozni, a cserepek meg sem mozdulnak. Gondoltam még arra, hogy vágok oda egy ereszcsatorna lemez darabot és alulrtól azt ragasztom oda, de akkor meg eső, hó után ott fog állni kb. 1 cm magas víz(ami a cserép vastagsága), és nem garantált, hogy nem talál utat megint a víz befelé. Sajnos nem tudok kivágni egy ugyanolyan háromszöget kimaradt cserépből, mert nem csak háromszög, de az egyik sarkától még egyenesen egy kisebb sávban tovább egy a hézag. Van valakinek ötlete tömítőre?

Varek1 Creative Commons License 2024.09.19 0 0 104006

  Anno  13 éve vettünk egy körúti lakást.

 

  11.5 milla volt, 53 nm.

 

 Felújítandó?

Namár ez is egy eldöntendő kérdés, mert az egyik rokon azt mondta...hát ebben így is lehet lakni.Csak részben volt igaza,de aki majd használta 

ragaszkodott a teljes(??)részleges felújításhoz.

 

 A fűtésvolt teljesen leamortizálva.   53 nm-en 1db par. konvektor és a fürdőben 1 calorfali melegítő...szét égett fali átfolyóvízmelegítő..

Nyilván lakható mivel eddig is emberek laktak benne.

 

Hol kezdjük? úgy döntöttünk,hogy ahogy szakikat találunk.

 

 

Festő és parketta csiszoló -lakkozó nyomban jelentkezett,de előtte bontás is volt.

 

Egy régi még várisigázra  épített csőrendszert kellett elbontani.A gáz -fűtés kivitező aki adott részletes árazott költségvetést,felvette tán második tételnk a bontást is,de csak egyszerre  ...úgy 3 hónap múlva.

Mit lehetett csinálni. Először a házban dolgozó lakatos brigádot kértem meg a bontásra. Mikorlátták,hogy gáz beszartak,hiába mondtam,hogy 4 hónapja nincs gáz a rendszertben...nem kellett nekik a munka.

végül egy ismerős mondta vegyek egy flexet és kezdjük meg a bontást.

 

 Így lett,  4 óra alatt elbontva gáz rendszer  2 óra le a hulladék a pincébe.

Közben a Művek elvitte a gázórát  és jelezte az újat  1 hónap múlva hozza.

 De mint írtam a gázoscsak 3 hónap múlva gyütt volna.

 

folyt köv.

Előzmény: General Specific (103994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!