Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.10.14 0 0 3637

"Szerintetek életképes lehet ezeket a dobozokat XPS-ből elkászíteni?"

 

Arra gondoltam, hogy xps lap egyik oldalára teljes felületen ráragasztok (kasírozok) egy valamilyen jobb fóliát, majd a másik oldalát vonalzó mentén snitzerrel félig bevágva, majd a vágások helyén megroppantva a végeredményből  könnyen légcsatornát (vagy elosztódobozokat) hajtogathatok. Ha a csatorna cső lágy falú (pl spiráldrótos merevítésű), azt meg egyszerűen átdugom az xps-re vágott kerek lyukon és a lyuk belső peremét belülről öntapadós fóliával, ragasztószalaggal vagy más módon körberagasztom.

Ennél szebb rendszer létezhet, de olcsóbb nemigen :)

Előzmény: tothkrisz (3634)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 3636

http://www.ventilatorlap.hu/csokapcsolo-nipli-csokapcsolo-nipli-c-76_628_630.html?osCsid=ac773ca508b1b7dc19c7e37bcf3f2321

 

Ár is van, így elég nagy lehet az Elek-elégedettség-faktor. Ennek a belső felét mondjuk 8 részre flexelve rá lehet csavarozni (belülről) a doboz falára - már ha osztó-gyűjtő dobozról van szó vagy akár egész szellőztető berendezés dobozáról.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3635)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.10.14 0 0 3635

"valahogy elég döcögősen megy ez a csináld magad rekupi,"

 

Én a gyári hőcserélők árát iden durvának tartom, a házibarkáccsal meg nem vagyok megelégedve (a keresztáramút nem tudom megfelelően rögzíteni a sarkánál úgy, hogy a rögzítés ne akadályozza a víz kifolyását).

Ha lenne egy jó hőcserélőm, a többi már csak hal a tortán...

 

Mondjuk valaki találhatna nekem az interneten olyan csatlakozó cső-csonkokat, amire rá lehet húzni a (100/125/160-as) szellőzőcsöveket, mert én sehol nem találtam ilyesmit.

Előzmény: olvas0 (3632)
tothkrisz Creative Commons License 2011.10.14 0 0 3634

Sziasztok:)

 

Nézegettem az osztó és a gyüjtő dobozok árait (paul, hoval, helios...)- sajnos én nagyon drágállom ezeket az árakat:(

Szerintetek életképes lehet ezeket a dobozokat XPS-ből elkászíteni?

Valakinek esetleg van már ebben tapasztalata?

 

Előre is köszi:)

nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.14 0 0 3633

Színezni kell a homlokzatot, meg aknát ásnia házi vízműnek, most ez a prioritás :-).

 

A venti már a vámon van, írtak is hogy kérik az árat, hogy ki tudják vetni a befizetendő össszeget. A doboz nagyjából megvan otthon, szűrőket már felderítettem, úgyhogy 1-2 héten belül remélem megleszek már :-).

Előzmény: olvas0 (3632)
olvas0 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3632

időről időre visszalátogatok de valahogy elég döcögősen megy ez a csináld magad rekupi, azt hittem mostanára már nem lesz ekkora kupi...azért én 4 dologra nagyon kiváncsi leszek:

1 mikorra lesz beépítve mind a 10 légcserélő?

2 mennyibe lesz a legolcsóbb?

3 mennyibe a legdrágább?

4 mennyire jön ki az átlag ár?

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3631

Szerintem tokeletes megoldas oda, mivel min legszallitason (15m3/h, 4W!) is siman lecsereli a furdo levegojet parszor egy ejszaka alatt!

Koronafuro kell neked, es mar olvastam itt forumon hogy berelt valaki...

Előzmény: halaloszto (3629)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3630

Hmm, ez kemeny dio! De megoldhato, de, sokba fog kerulni!

 

Nem tudok konkretumokat mondani, de a cegunknel megcsinaltak. Szukseges volt, mivel nem messze van egy hulladeklerako, ami felol neha fuj a szel. Viszont ezt bent sohasem lehet erezni kint pedig igen. Ez ipari meret persze, 400+ emberes irodahazban kint a pusztaban.

 

Talan aktiv szenes szurovel van szellozteto?

 

Előzmény: K_Daniel (3627)
halaloszto Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3629

ez nagyon elgondolkoztato! van egy kicsi furdoszobam, oda ez egy jo megoldas lenne??

hol lehet 160-as furot berelni felnapra olcson??

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (3626)
Pitylogós Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3628

pl stiebelnek van falba építhető egyszobás hővisszanyerős szellőztetője. kb 300/db

 

biztos van olcsóbb gyártó is, vagy rendelsz kínából.

Előzmény: K_Daniel (3627)
K_Daniel Creative Commons License 2011.10.13 0 0 3627

Sziasztok!

 

Adott egy 60 nm-es lakás, melyben ki van alakítva két kicsi szoba, s egy amerikai konyhás nappali.

A két kis szoba szolgál hálószobaként, azonban 2 ember tartózkodása esetén a levegő az éjszaka során kibírhatatlanná válik, s muszáj szellőztetni + felkelnek az ottalvók szabályszerűen.

 

Ezenkívül hozzátenném, hogy a kívülről jövő levegő éjszaka szennyvízszagú, mely köszönhető a nem olyan távol lévő szennyvíz-tisztító telepnek, míg reggel szmogos, mely a reggeli munkábajárásnak köszönhető.

 

A cél egy olyan szellőztető-rendszer kialakítása lenne, mely kívülről hozza a friss levegőt, s eltávolítja a használtat. Mindezt úgy, hogy durván megszűri a bejövő levegőt a szmogtól, szennyvíz-szagtól + akármi rossztól, hogy a lehető legjobb minőségű levegő kerüljön a lakótérbe. Mindezt persze halkan kellene csinálnia, hogy ne keljenek fel az alvók, s még az is fontos, hogy ne lehessen érezni huzatot ezáltal. Persze nem hátrány az sem, ha optimális a hőmérséklet-kezelése is (pl. hővisszanyerős vagy ilyesmi), de ez nem kritérium, max felfűtöm azt a levegőt, ha nincs jobb megoldás.

 

Bármilyen rendszer érdekel, akár külföldről is beszerzem, ha ott vannak a legjobbak.

 

Ja igen, s nem igazán ablak-témában gondolkodom, mert elég kicsi a mozgástér az ablakra-szerelésnél, így falba-építhető verzióra gondoltam főleg, már ami a külső levegő bejövetelére vonatkozik.

 

Termékek és cégek is érdekelnek, de tényleg csak a legjobb minőségben!

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

K_Daniel

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3626

Erről a vebhelyről már nagy értékbnen rendeltem, itt is kapható:

http://vfk.hu/?fokat_id=3&id=termekek&nyelv=hun&vszs=1

Előzmény: Gyozi2 (3625)
Gyozi2 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3625

Köszi!

Itthon csak egy helyen találtam meg eddig, de keresem kitartóan.

Előzmény: Törölt nick (3622)
Gyozi2 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3624

60-70%-ot írnak általában, nem tudom ez mennyire vehető komolyan.

Az a helyzet, hogy csak lokális hőcserélők jönnek szóba, csövezésre nincs lehetőség.

Ha a valóságban csak 30-40%ot tud, az is talált energia; persze a bekerülési ár függvényében nem mindegy a hatékonyság.

Tavaly nézegettem utoljára ilyesmit, mikor újítottam fel a lakást, akkor 100-ezer volt a legolcsóbb.

Most az 50-alatti ár már egész tetszetős...

Egyet vennék csak először kipróbálásra, ha beválik akkor minden helyiségbe.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3623)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3623

Remélhetőleg senki sem nem vár túl jó hatásfokot az ilyen iciripiciri hőcserélőktől. Csak viszonyításképpen: ha jól emlékszem 2 m2 hőátadó felülettel lehetett kb 60 százalékot elérni 100 m3/h légcsere esetén.

...szóval a marketing szövegekben előforduló hatásfok-értékeket ERŐSEN kritikus szemmel tessék olvasni ;) mert azok valószínűleg csak az optimális körülmények (leglassabb légáram-fokozat) esetére igazak... már ha igazak...

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3622

Ime egy termék, amit itthon is meg tudsz venni: http://www.marley.hu/de/produkte/lueftungstechnik/der_marley_frischluft_waermetauscher/index.htm

 

Nemrég keresem árakat, a legolcsóbb 49Eft Br. volt! :D

Előzmény: Gyozi2 (3621)
Gyozi2 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 3621

sziasztok,

Falba/falra építhető hővisszanyerős szellőztetőről nincs valakinek személyes tapasztalata?

Használat, beépítés esetleges hátrányok stb.

Társasházi lakásba gondolkodom beépíteni hármat.

Amit itthon eddig találtam, azok megfizethetetlenek, esetleg jóárasat ha tud valaki lekötelezne az infóval.

Ilyesmikben gondolkodom:

http://www.vent-axia.com/range/hr30w.html

http://www.dry-it-out.com/hr25-thru-wall-heat-recovery-unit

digium Creative Commons License 2011.10.07 0 0 3620

Amiket belinkeltél, azok motorhoz való vezérlők voltak. Világításhoz érdemes oda valót használni. Ha a frekvenciája a hallható tartományban van, akkor valószínűleg sípolni/búgni és így zavarni fog, ami a motor zaja mellet nem érdekelne.

Előzmény: nemnyaralo (3619)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.07 0 0 3619

Nem az ár volt az elsődleges szempont (3617). Illetve így tudok kísérletezni esetleg LED világítással, stb :-).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3618)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.10.06 0 0 3618

"Papst venti beszerzése van folyamatban, de egyszerűbb típus: RG széria."

 

Az okosabb Papst ventikbe nagyjából az általad belinkelt 7300 Ft-os vezérlés van beépítve. Szóval ha az RG venti kb ennyivel olcsóbb, akor talán nem is spóroltál semmit.

Előzmény: nemnyaralo (3616)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.06 0 0 3617

Még annyi, hogy az igazi "mókuskerekes" ventiket valahogy túl nagynak (... és nehéznek) találom az én dobozomhoz képest, illetve az RG venti rögzítését egyszerűbbnek találom.

Előzmény: nemnyaralo (3616)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.06 0 0 3616

Papst venti beszerzése van folyamatban, de egyszerűbb típus: RG széria. Ennek csak két madzagja van, tehát külső vezérlést igényel. Agyaltam sokat, végül ezt az egyszerűbbet választottam több okból. Egyrészt olyan minimál igények vannak (hosszú távon is 2, max 3 fő - legalábbis eben a lakásban), hogy nagyobb teljesítményű/bonyolultabb ventit fölöslegesenek gondolok, másrészt ebből több eladó példányt találtam egy eladónál az ebay-en, nem kell még vadászgatni több forrásból.

Előzmény: digium (3615)
digium Creative Commons License 2011.10.06 0 0 3615

Ha olyan ventit veszel (pl. EBM-Papst) amiben benne van a digitális vezérlés, akkor nincs szükséged ilyen több amperes szabályzókra, elég egy általában 2kHz-re beállított PWM-mel (vagy simán egy potival) jelet küldeni neki, a ventiben lévő microprocesszor fogja vezérelni a motort. Magyarán adod fixen a névleges feszültséget a tápon (piros=12V, 24V, 48V, kék=0V) és a PWM vagy analóg bemenet lábon (általában a lilán vagy sárgán) pedig a sebességet tudod állítani. Ez azért is jó, mert nem engedi, hogy nulláról egyből 100%.os padlógázon induljon a motor, hanem szépen folyamatosan (ugyan kicsi késéssel) veszi fel kívánt a fordulatot. Ezáltal nincs túlterhelés és így többszörösére növeli a várható élettartamot. Ha valami beszorul a lapátok közé, vagy csapágyashibás lesz, netán fordítva adod a polaritást, akkor nem fogja hagyni, hogy leéghessnek a tekercsek, mert nem engedi elindulni és X milliampernél többet semmiképp sem enged a motorra. Autós hasonlattal olyan, mint a 15 évvel ezelőtti régi porlasztós bovdenes gázzal kontra komputeres vezérlés piezós befecskendezés digitális gázpedállal. Ezeken a ventiken általában még fordulatszám kimenet is van, tehát a szabályzásnak lehet visszacsatolása is (pl. ha fagyni kezd a hőcserélő vagy eldugulnak a szűrők, akkor észlelhető, hogy csökken a fordulatszám).

Előzmény: nemnyaralo (3614)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.06 0 0 3614

Venti vezérléshez keresgéltem. Ezek mennyire lehetnek gagyik? Magyar oldalon PWM szabályzót nem találtam eddig ezekkel összemérhető árban.

 

http://viewitem.eim.ebay.hu/12V-30A-DrehzahlstellerRegler-PWM-f--DC-Motor-NEU/180715706997/item

http://viewitem.eim.ebay.hu/PWM-DC-Motor-Speed-Control-30A-AMP-928V-VOLT-Controller-free-shipping/260857326542/item

nemnyaralo Creative Commons License 2011.09.30 0 0 3613

Tudtommal elfogyott mind. Viszont lehet hogy érdemes összeszedni ismét néhány érdeklődőt, és együtt rendelni. olvas0 (3559) is érdeklődött nemrég.

Előzmény: barkácsszakkör (3612)
barkácsszakkör Creative Commons License 2011.09.28 0 0 3612

Hello. Kérdezném, hogy sikerült-e gazdát találni az összes külföldről behozott hőcserélőnek? mert addig nem akarom erőltetni itt a saját készítésű hőcserélős dolgaimat.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3611

Ezek az egyik kedvenc ventillátor-csoportom: ha sikerül elfogadhatóan kis légellenállásúra csinálni a rendszert, akkor 4 fős családnak szerintem teljesen jó (2 fősnek meg túl jó ;) és marhajól finomszabályozható. Szerintem szerencsés/ügyes kezekben 120 m3/órát meg lehet vele úszni akár 10-15 wattból is.

Előzmény: digium (3610)
digium Creative Commons License 2011.09.26 0 0 3610

Úgy néz ki, hogy sikerült szereznem 4 db EBM-Papst G1G133-as EC motoros ventit, amiből csak kettőre van szükségem. Ha valakit tutira érdekel a másik két példány az jelezze. 69EUR + a posta fele (kb. 21-22e/db) lesz az ára délbudai személyes átvétellel, remélem a héten már itt is lesz. Még soha sem használták őket, gyárilag centírozott lapátok, teljesen galvanizált fém ház és lapátok, PWM és 0-10V teljesítmény szabályzás, fordulatszám kimenet, 24V névleges feszültségre. Ha megjön teszek fel képet.

Szerintem elég jó alap lehet házi rekuperátor (max. 180-200m3/h-ig) építéséhez: http://img.ebmpapst.com/products/datasheets/EC-centrifugal-fan-G1G133DE1902-ENG.pdf

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.09.25 0 0 3609

Pár öletadó fotónak sokan örülnének itt valószínűleg -  ha nem gond.

Persze csak akkor, ha  nem zavar az a kb száz kérdés, amire utána válaszolnod kell :)

Előzmény: Cushman (3608)
Cushman Creative Commons License 2011.09.25 0 0 3608

Sziasztok!

Idén tavasszal elkezdtem építeni az én kis szellőzőgépemet rekupátorral. A csövezés és a szelepek már a helyükön. A pincében kell elhelyezni a rekupátort illetve annak dobozát. Én saját tervezés és kivitelezés mellett döntöttem. A tervezési szempont a hatásfok minél magasabb szintetntartása (nagy teljesítménynél is 150m3/óra) A doboz a közelmúltban készült el. Ez egy PP lapokból összehegesztett duplafalú doboz purhabbal (5cm) a falak között. Ebben a dobozban csak a hőcserélő lesz a szűrő és a ventilátorok a csövekre lesz rögzítve. Ez kevésbé kompakt és szép megoldás, de a szerelhetőség is szempont volt. A rekupátor alumínumból lesz és 14m2 . Az éjszakai üzem (4 fős család) 50-80m3/óra lesz.

A vezérlése a rendszernek (2 ventilátor. 6 szelepmozgató motor, 4 kapcsoló) PLC lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!