Keresés

Részletes keresés

Lecso11 Creative Commons License 2019.07.23 0 0 16070

Mármint mire gondolsz, az összes légiósunkra? :) Megvan a lista, csak nagyon hosszú, tele már elfelejteni kívánt egyedekkel :D

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (16066)
N.21 Creative Commons License 2019.07.20 -2 1 16069

Ahogy olvasom nem alázza meg magát velünk, naggggyon sajnáljuk.

Előzmény: Törölt nick (16027)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.07.18 -2 0 16068

Szerintetek "Rouge" a BB1-en milyen 3-4-es montenegróit emleget? Valakinek van infója erről? Köszi.
Egyébként a "Németországból hozott centert az Olaj" cikk alatt.

N.21 Creative Commons License 2019.07.16 0 0 16067

Ha végre ismét meglenne az amúgy hagyományosan erős, hibátlan hazai pályánk, és Ivkoviccsal ez azért esélyes, akkor már az maga előrelépés lenne.

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (16065)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.07.16 0 0 16066

Lecso11!

Nem akarod frissíteni a listát? :D :D

Előzmény: Lecso11 (913)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.07.16 0 1 16065

Nagyon várom már, hogy ez a Davis gyerek mit tud majd nálunk kihozni magából. 
Davis-Norfleet duó, ha összeszokik, akkor szerintem jó párost fognak alkotni. 

Nézegetem a névsort, hogy eddig kik vannak nálunk, és most úgy vagyok vele, hogy lehet ebből még valami. :)
Ha nem kerülünk megint olyan hullámvölgybe, mint az elmúlt 2 évben, akkor fogunk mi még meglepetést okozni.

drive. Creative Commons License 2019.07.15 -3 0 16064

Reális esély volt Voja hazahozatalára? Ne röhögtess már kérlek! Honnan lett volna havi tíz misi a fizetésére?

Előzmény: senkise_01 (16063)
senkise_01 Creative Commons License 2019.07.15 0 1 16063

Vojvodás részt nem tudom, de az tény, hogy a Monok után kiesett néhány csontváz a szekrényből.

Előzmény: Scratchmen (16061)
N.21 Creative Commons License 2019.07.15 0 2 16062

Hat en a noi roplabdat nem nagyon tudom sportugyileg nagyon ertekelni. Es lehet vadolni szexizmussal, de a jo fenekek latvanyan tul elvezni sem.

 

A multkor voltam a ket valogatott ropi meccsen, a noi unalmas es erotlen, a ferfi meg a testi eron, uteseken, magas sancolasok mellett is magyon szinvonaltalan volt a '90-es evek kozepehez merten.

Scratchmen Creative Commons License 2019.07.15 -2 1 16061

Én azt hallottam, hogy tárgyalásban voltunk Vojával, és reális esélyünk volt a hazahozatalára. Csak időközben előkerült pár rendezetlen számla, onnantól kezdve pedig már nem fért bele a büdzsébe. Simán el tudom képzelni, hogy emiatt történtek a szerződésmódosítások és az időközbeni célváltoztatások is.

Előzmény: Tocy92 (16058)
senkise_01 Creative Commons License 2019.07.15 0 2 16060

Ez a sok körítés mind szép és jó, ettől viszont nem lesz több néző női röpin sem, mivel országos szinten sem túl népszerű a sportág. A KKK meccsein így is többen lesznek majd, gyenge keret ida vagy oda.

Előzmény: Tocy92 (16058)
gezag171 Creative Commons License 2019.07.15 -1 4 16059

Sok sikert a szurkoláshoz a női röpimeccseken !

Előzmény: Tocy92 (16058)
Tocy92 Creative Commons License 2019.07.15 -2 0 16058

A világért sem akarok megint elégedetlenkedni, de valahogy így kell köszönteni az új Kaposvár Arénát, amire mindenki megígérte, hogy milyen jó csapat lesz benne és majd megtöltjük nézővel:

 

https://1mcmvolley.hu/cikk/nagy-kihivasok-a-megujulas-jegyeben?fbclid=IwAR2loZ9nNyyGdUQjr6G7hRWEBVt3K_gCc_byOhcZW6WxX7JBSVXZ6vbNOwY

 

- Gyakorlatilag hibátlan szezon, az ország egyik, ha nem a legjobb edzője
- Válogatott játékosok a keretben, nagyágyúk igazolása
- Extraliga-tagság
- Nemzetközi szereplés

- Kabalaállat, egyéb körítés

 

Ezzel szemben a tényleges nézősereget vonzó csapatunk célja kb. a bent maradás lesz kis pénzből, elüldözött helyi közönségkedvenc és igazi egyéniség nélkül, gyakorlatilag annyi pozitívummal, hogy élvezhetjük Roli játékát és van még két helyi fiatal a felnőtt keretben, akik valószínűleg játszani is fognak.

N.21 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 16057

Hát elvileg ugye egy fiatal délszláv bedobót, esetleg.

HamiltonKKK Creative Commons License 2019.07.14 0 0 16056
Igazolunk még valakit? Tud valaki valamit erről?
K.K. Creative Commons License 2019.07.12 0 1 16055

DEACot bátran a Körmend és Alba elé tenném. Körmend idén-is-nagyon belenyúlt a légiósokba.  Csorvási elment,  1 Ferencz.  Ha nem talál 4 bőven átlag feletti légióst,  akkor magyot harcolhat a nyolcért. 

Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.07.12 -4 1 16054

Semmi szükség erre! Ne legyen már ez a fórum is BB1 szintű! :) Szinte már okádok attól, hogy egy-két ember hogyan viselkedik ott!

Most őszintén, érdemes lenne ilyen szintű szombathelyi pénzeső mellett szórni a pénzt extra játékosokra?!?
A bajnoki és kupagyőzelmük ezzel a kerettel szinte borítékolható a Falconak, pláne hogy a pénzesebb csapatok (Körmend, Szolnok, Alba) még sehol sincsenek a csapatépítésben.

Ezzel a kerettel szerintem a ZTE, Jászberény, Oroszlány, Szeged, Kecskemét és a Sopron szintjén leszünk. Cél az alsóház elkerülése, fiatalok beépítése és az 6-10. hely megszerzése. Ennél több már szinte csoda lenne.

Tippem az alapszakasz végére:
1. Falco
2. Paks
3. Körmend
4. Pécs
5. Szolnok
6. Alba
7. DEAC
8. ZTE
9. Kaposvár
10. Kecskemét
11. Sopron
12. Oroszlány
13. Szeged
14. Jászberény

 

Előzmény: gezag171 (16052)
Tocy92 Creative Commons License 2019.07.12 -1 0 16053

Bocsánat, hogy leírom a véleményemet és nem vagyok hanyattesve attól, hogy pofán röhögnek minket a "vezetők" :) De ha neked ez a jó, én nem bánom, ha gondolod, akkor várom az indokaid meg az ilyesmiket, de ugye elolvasni se kötelező, amit én írok.

 

Na de hogy fanyagoljak tovább: Davis sem az a vezér típus, aki a hátára veszi a csapatot, szóval ezzel végleg eldőlt, hogy a kémiára, csapategységre építünk egyetlen extra képesség nélkül. Ez alapvetően nem lenne persze akkora baj, de egyrészt ötödik légiós nélkül még nincs meg a kellő mélység se, másrészt Ádám támadórendszerébe egyszerűen kell egy extra egyes, legalábbis ilyen nélkül nem nagyon tudott még alkotni, nem is véletlen, hogy ide mindig kellett is egy Dunn, Ubilla, Frazier, az pedig nem működött támadásban, amikor Wisseh volt. Vagy most Sztojan mondja meg ezt is, Ádám pedig csak végrehajt? (ha tud)

 

Davisnek is vannak előnyei azért, gyors, robbanékony, nem önző, sok nagy dobása volt már és az is jó, hogy délszláv bajnokságban edződött, ez előny lehet az ide való beilleszkedésében. Nem rossz játékos ő sem, ahogy amúgy Norfleet, Dramicanin, Lalics és Krnjajski sem, mindegyiknek megvannak a maga előnyei és önmagukban meg is tudom érteni valamennyire mindegyik döntést, csak így együtt én nem tartom jónak ezt a keretet most júliusban. De cáfoljanak rám :)

 

 

Előzmény: gezag171 (16052)
gezag171 Creative Commons License 2019.07.12 -4 1 16052

miajófaszért nem költözöl Szombathelyre???

ott biztos nem lenne gondod a kerettel

Előzmény: Tocy92 (16050)
N.21 Creative Commons License 2019.07.11 0 1 16051
Tocy92 Creative Commons License 2019.07.11 -4 1 16050

Nekem nagyon sok időm volt éppen, úgyhogy megnéztem Lalicstól két teljes meccset tavalyról, meg egyet még három évvel korábbról (mármint azokat az időszakokat, amikor pályán volt). Nos, ezek alapján én úgy gondolom, hogy...

 

- De, sajnos lassú, lassan fordul, lábon megverik. A délszlávoknál kevés ugribugri volt, azok ellen kevésbé jött ez ki, szerintem itt nálunk, ahol mindenhol van két géppuskalábú amerikai, le fogják kettő-kettőzni a fenébe

 

- A három évvel ezelőtti meccshez képest tavaly látványosan kevesebb ereje volt támadásban, két-három intenzív perc után levegő után kapkodott és cserét kért, majd hosszú ideig ült. De persze tavaly egy Pantelics is megoldotta...

 

- Annak én is örülök, hogy 210-es, hosszú karokkal, még akkor is sokkal jobb rim protector lesz Markónál, ha tényleg lassú

 

- Támadásban annyira nem lesz "központi", mint Marko volt, de van középtávoli dobása és meg tudja oldani pozícióból is, illetve szereti erőszakosan, agresszíven befejezni a gyűrű körül, ami a kezébe kerül

 

- Kemény zárásai vannak, lesz mögötte hely a kicsiknek dolgozni, illetve védekezésben a nagy dögök ellen jó lesz egy-egyben verekedni, kilöködni őket

 

- Nem ő azért a legképzettebb center, a rutinja ellenére nem várhatunk tőle olyan látványos, kifinomult centermunkát, mint Markótól

 

- Kérdés, hogy miért van itt, mennyire motivált és hogy tényleg milyen állapotban van...

 

Egyébként azzal egyetértek, hogy ő a legjobb az eddigi három légiósunk közül és amikor az ellenfél kezdő centereit úgy hívják, hogy Tóth Ádám, Csorvási Milán, ha nem is kezdő, de mondjuk említhetem Horti Bálintot, stb. (de még egy Agafonovot is, akit sokra tartok egyébként), addig nem biztos, hogy mindig akkora óriási gyengeség lesz a lassúsága. Én abban bízom, hogy Rolival jól megértik majd egymást és hogy Dramicanin is hozza minimum az eddigit, mert akkor a magas rotációnk lesz a kisebb gond - Roli úgyis játszik 30 percet, mellette ha izmozás és kemény centermunka kell, akkor mehet Lalics, ha spacing, kinti tűzerő, akkor Dramicanin és ugye a fennmaradó 50 percet (4-5-ös poszton összesen) 25-25-ben el is tudják osztani. Az tetszik, hogy más típusú, mint a másik kettő, matchupoktól függően lehet variálni a magas rotációt. Plusz ott van még Beni.

 

A nagyobb baj szerintem 1-2-3-ban lesz, bár ezen persze egy extra irányító még segíthet. Csak a szerkezet akkor sem lesz jó, ha egy Kendrick Perry érkezik (nem ilyenre számítok az eddigiek alapján...), mert nincs magas, atletikus 3-asunk és ez nem oldódik meg akkor sem, ha hozunk egy fiatal szerbet shooternek, így mindenképpen nagyon lassú csapatunk lesz. 1-2-3-ban a tervek szerint légiósirányító-Norfleet-Baki, padról Krnjajski-Hock-valamikor egy szerb, aki semmiképp sem extra, ez a rotáció. Kevés.

 

Norfleet sem az, aki meccseket fog nyerni, nem az a karakter, nem olyan típus, tud 20 pontokat dobni, ha éppen olyan napja van, védekezésben se rossz, de hogy ő nem lesz vezér, az tuti, ezt láttuk minden eddigi csapatánál. Remélem azért, hogy a ZTE-s önmagát hozza önbizalomban, mindenben és akkor...

 

... is gyenge csapatunk lesz, csak nem ő lesz a leggyengébb láncszem.

Előzmény: A Matróz (16049)
A Matróz Creative Commons License 2019.07.11 0 0 16049

Kevés szó esett a csávóról, de a center szerintem eddig a legjobb igazolásunk (mondjuk nem volt nagy verseny...).

 

Kora ellenére nem lassú, pozícióban is jól mozog, védekezésben sem lusta. És végre egy 210-es!

 

Minden mellett a legnagyobb kérdés mostanra már az lett, hogy mi lesz Markovics helyén? Mert Baki van egyedül 3-asunk, ami egy rossz vicc.

N.21 Creative Commons License 2019.07.05 -2 1 16048
A Matróz Creative Commons License 2019.07.04 0 0 16047

Ezzel nincs is baj, ezt lehet játszatni sokat, de nem egy szezonon át... Érdekes lesz ez a 3-as poszt így.

 

De azt még én sem feltételezem Ivkovicsról, hogy Markovics távozása khmm... benne volt a pakliban és erre nem készült semmilyen B-tervvel.

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (16046)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.07.03 -1 2 16046

Ezzel a "hárams" poszt hiánnyal kapcsolatban szerintem megint azt fogjuk tenni, amit idén is nem egyszer láthattunk. 3 db 1-2-es játékos a pályán egy időben. Mint pl. amikor Ubilla-Reggie-Halász trió volt fent.
Most megoldanák irányító-Norfleet-Krnjajski-Hock sorral. Mást nagyon nem tudok elképzelni.

N.21 Creative Commons License 2019.07.03 0 0 16045

"Ha Luka elmegy, akkor szükség esetén lehetőség nyílik egy ötödik külföldi igazolására. Ha hozunk ötödik légióst, az biztosan fiatal lesz, olyan kaliber, mint anno Djeraszimovics vagy Karahodzsics volt, aki kötődni fog Kaposvárhoz és Magyarországhoz."

 

Ezt Ivkovics nyilatkozta hivatalosan. Feltételes a mód, de Zalán távozásával már elméletileg sincs senki 3-as Bakin kívül. Norfleet 2-1-es, annak is hoztuk, muszáj 3-as posztra is érkeznie még valakinek, hogy legalabb ketten legyenek ott. Baki amugy sem kezdo kaliber, nyilvan egy fiatal szerb is csak nagy szerencsevel lenne az.

Előzmény: Tocy92 (16044)
Tocy92 Creative Commons License 2019.07.03 0 3 16044

Egyébként ti úgy olvassátok ki a varázsszavakból, hogy így Luka távozásával már a szezon elejére, a többiekkel együtt itt lesz az ötödik légiós? Vagy csak majd ha kiderül, hogy Baki nem 15 pontos játékos?... Én nem tudom eldönteni...

 

Egyébként bár még persze rohadt sok mindent nem tudunk, a saját csapatunkról sem, de az eddigi hírek alapján én nem nagyon tudom elképzelni, hogy mások nagyobb betlijei nélkül mi 8-ba jussunk. Falco brutál, Szolnokon továbbra is sok a pénz, Paks Lóránttal és öt (valszeg nem Dramicanin- és Norfleet-szintű) külföldivel extra, Körmendről ugyan elment Csorvási, de ettől még nem lesznek gyengék, bár az lehet, hogy nem ők lesznek a legnagyobb bajnokesélyesek. Alba egy Halász-Keller (ha marad) -Luka-Csorvási-Molnár+jó fiatalok magyar sorral, 5 külföldivel nem látom, hogy hogyan lenne a mi csapatunknál gyengébb, DEAC Armwooddal, Tóth Ádámmal megerősödve, öt légióssal és érdemi paddal szintén, PVSK csak tovább erősödik plusz egy külföldivel és Rujákkal, ZTE öt légióssal és Szabóval (plusz ugye ott Ubilla-Agafonov van... de jó lenne ez a két ember a mi két hiányzó posztunkra...) szintén nem tűnik gyengébbnek. Elsoroltam nyolc csapatot, de akkor még nem beszéltem mondjuk a KTE-ről, akik aligha akarnak/fognak jelentősen visszaesni, velük hasonló szinten lehetünk talán, aztán majd a Mester eldönti, hogy kinek kedvez...

 

Gyengébb lehet talán az OSE, a Szedeák, az egyelőre nagyon üres és kétszer egymás után a légiósokba csak nem belenyúló Berény, meg a Sopron is annyit tud valszeg felmutatni, hogy 5 légiós és kissé üres magyar sor. Nem tudjuk persze, hogy ki hogy talál bele a légiósokba, hol lesz esetleg komolyabb sérülés, belső széthúzás, stb., tavaly ilyenkor is többet láttunk a Paksban, Albában, magunkban, kevesebbet a ZTE-ben, Berényben, stb. De én úgy látom, hogy a magyar sorunk és az eddig két bejelentett légiósunk nem az a szint, amellyel nekünk a homályosan ismert mezőnyben ott van a helyünk a PO-ban. Főleg ha "20 perces centerrel" és "fiatal jó ember" délszláv ötödik légióssal tervezünk.

Előzmény: N.21 (16043)
N.21 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 16043

Meg Luka helyett elvileg ugye egy fiatal legios is.

Tocy92 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 16042

Ott van a közleményben, hogy KOCSIS IS ELMENT, ő sincs, de van ott egy légiós center még. Amúgy igen, hát ezen siránkozom én is már egy ideje :D 

 

 

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (16040)
Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.07.02 0 0 16041

A délszláv centert kihagytam a padról.

Előzmény: Hajrá Kaposvár! (16040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!