Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kendtamas Creative Commons License 2006.01.22 0 0 329
Azért annyit vegyél figyelembe, hogy egy barkácsárúból mire késztermék válik, az még nagyon hosszú út és sok-sok pénz.
Amúgy egy gyári rendszerű kályha is elkészíthető, van hozzá minden ami kell és talán még elfogadható ára is lenne.
De mire piaci termékké válna, addigra lehet sokkal többe lenne mint megvenni egy gyári kitalált és folyamatosan gyártott típust.

Csak egy hozzászólás.
Előzmény: Szemesi.Zsolt (328)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.21 0 0 328

Egy másik fórumon olvastaM:

 

Azon gondolkodhatunk, hogy mit miért nem raktak bele a gyárban, de egyrészt van amit utólag nem (fűtőszálak az első szélvédőbe/re), vagy csak igen költségesen (pl. szélvédőcsere) tudunk megoldani, másrészt van ami könnyedén (pl. állófűtés) de csak DRÁGÁN (200-250e) megoldható. Vagy MÉGSEM?

 

OLCSÓN is megoldható, ha az ember nyitott rá. Egy kedves ismerősőm legyártott magának 10e forintos anyagköltségből egy programozható állófűtést, én is csak akkor hittem el, amikor a kezemben fogtam, addig azt hittem kamuzik. Szerzett egy bordás aluminium tömböt (nem nagy érték), belefúrt pont egy izzítógyetyának való lukat, hozzácsavarozott az elejére meg a végére két 12 voltos filléres PC ventillátort, meg vett hozzá egy (szintén filléres) digitális órával ellátott, programozható vezérlő panelt... És az egész befér az Suzuki Swift első ülése alá. Beállítod, hogy 6:40-kor kapcsoljon be, és 7:00-kor beül a meleg mutyukijába. A költségekbe még egy kis védőelektronika is belefért, zárlat vagy túlhevülés esetére... Most tervezi, hogy vesz valami dominós telefonkártyát hozzá, és összebarkácsolja valami kodobott telefonnal, hogy a telefoncsörgetésre aktiválódjon a tízezer forintos állófűtés...

 

Neki nincsenek milliói az autóra, és nekiáll filléres szarokból programozható/távirányítható állófűtést barkácsolni. Nagyon becsülöm az ilyen embereket, és sajnálom hogy csak mutyukira futja neki, tipikus feltaláló típus, üzleti érzék nélkül, ahogy az lenni szokott.

Előzmény: Szemesi.Zsolt (327)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.21 0 0 327

Hja még egy válasz:))) Ha volna a kezembe egy távirányító, biz isten megcsinálnám, max 1 óra alatt!!!:))))) Megkeresnék egy másik kedves mérnök barátomat, aki térinformatikus, mellesleg nagy gazfickó. Ő pár pillanat alatt bemérné a gyári távvezérlő kódját, mert ha betudja mérni a risztók kódját, és lemásolja még az ugró kódosakat is, akkor ez is menne neki. Ha ez meglenne, akkor a többi már gyerekjáték lenne. De itt visszajutottunk oda, hogy nincs meg az eredeti távirányító:)))))

 

Azért remélem találunk megoldást:))

Előzmény: Csacskamacka (322)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.21 0 0 326

Igen visszamentem a márkaszervízbe, nyugodtan, és megkérdeztem, hogy a kesztyütartómban lévő távvezérlő, hogyan is tünhetett el. Természetesen a munkafelvevő semmit sem tudott, de még a szerelő sem akinél az autó volt. Ezt még mind el is hiszem, hogy a munkefelvevő nem járkál az autó körül, csak ki, és beviszi az autót. Még azt is elhiszem, hogy a szerelő sem lopta el, aki az autómat csinálta. DE!!! Van még ott kb 50 szerelő, bárki elvihette. Igazából nem is értem, hogy mire fogja használni, hiszen specikifikusan csak egy tipusra jó. De ha tudnám, hogy ki volt az, már nem dolgozna, mert törött kézzel nehéz lenne. Igazából az elvekről van szó. Nem mehetsz be a kocsidhoz mert balesetveszélyes. Blablabla. Én mindig bementem, és kész.

 

Na mindegy, ettől még nem oldódott meg az alapgondom.

 

Csacskamacka.

 

Nem tudom a típusát, mert gyári audi volt. Pasz. Tudom, hogy az árak nem tőletek függnek, hanem jól ismert módszer szerint az anyavállalat ajánlja az árakat. Egyébként van egy cég aki kimondottan webasto rendszerekhez gyárt fillérekért diagnosztikai szettet. Kb 23.000 ft-ba kerül.

Előzmény: UnitedParcelService (325)
UnitedParcelService Creative Commons License 2006.01.21 0 0 325
Bocsánat hogy belekérdezek a kiváncsiság vezérel....  Visszamentél a márkaszervízbe megérdeklődni a dolgot? Mit mindtak?
Előzmény: Szemesi.Zsolt (321)
BMW Power Creative Commons License 2006.01.21 0 0 324
Urak!

Webasto (álló)fűtés szakértőt keresek!
Amiről szó van az egy kiegészítő fűtés diesel-hez.
Egy bmw 520d az alany, télen mindig indítás után hallhatóan beindult a kályha és a motor bemelegedéséig ment az üzemi hőfok elött nem sokkal rendszeresen ahogy kell kikapcsolt.
Egészen tegnapelöttig :-( . Most próbál indulni, de pár másodperc után hallo hogy fel is adja, zümmögés megszűnik.

Szóval ma levettem a doblemezborítást, mögötte ül a kályha.

Sajnos már nem is hasonlít az e34-ben lévőével, itt kissé bonyolultabb lenne kivenni megnézni a gyertyát. Először az üzemanyag ellátást ellenőriztem, hiba meg is lett mert zúg a kályha, elindul a fuvató motor, a kipufugóján fuj is kifelé, de lehúzva az üzemanyag csövet nem jön semmi. (pár másodperc után le is áll) Megnéztem ETK-ban merre van üzemanyag szivattyúja, pár perc mulva már le is bontottam tovább a műanyagokat. Szóval megvan a szivattyú de nemtom hogy kéne működnie.

Ha 12V-ot nyomok rá közvetlen akkor egyet kattan és kész. Levettem, ez egy olyan szivattyú mint egy búvárszivattyú vagy mint régen lehetett kapni a mecha AC kiváltására elektromos AC-t de nem forgo villanymotoros, hanem elektromágneses takk-takk :-))) (fogalmam sincs mi a neve) Szóval ha állandó 12V-ot kap, márpedig rámértem, úgynézem azt kap, akkor ennek folyamatosan kéne (áramkört szaggatva takk-takkolva) szállítani, ha szaggatom a 12v-ot akkor szállít is. vagy négyszögjelet kap??

Esetleg ha erre járna valaki aki ismeri ezt a rendszert és tanácsot tudna adni megköszönném!






Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.21 0 0 323
slussztól=slusszról
Előzmény: Csacskamacka (322)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.21 0 0 322

Hát ha ilyen egyszerűnek gondolod, csináld meg:-)

Árral kapcsolatban a továbbiakban nem vitázom, mert nincs értelme. Nem én állapítom meg, mégcsak nem is a főnököm.

Az alapárakat más ár- és jövedelemszintekhez igazítják. Ez van.

Gondoljunk csak Márkus Lászó és Almási Éva jelenetére: Mi kerül ezen a fotelon héééétezer forintba?

Amúgy meg minden annyit ér, amennyit megadnak érte.

 

A távirányítót a slussztól lopták le?

 

Típusát még nem írtad.

 

Most visszavonulok tanulni.

Hétfőn írok.

Előzmény: Szemesi.Zsolt (321)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.21 0 0 321

Tudom, hogy igazad van, azért ennyi, mert luxus, és akinek van pénze luxusra, az fizesse meg. De mint gyengeáramú villamosmérnök, azt merem mondani, hogy nincs benne több mint max 10.000 ft értékű alkatrész. Biztos, hogy a távirányító frekije speckó, de azt megoldani, semmi.

Tudom, hogy ennél van drágább megoldás is.

 

Hidd el, ha tudném, hogy ki lopta el, már törött lenne a keze. De ha mindenkiért eltöretem, egyrészt nekem nagyon sokba kerül, másrészt bezárhat a szakszerviz:)))

 

 

Előzmény: Csacskamacka (320)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.21 0 0 320

Az igazság az, hogy mindennek megvan az ára.

Ez ennyi. Olcsóbb nincs, drágább viszont van:-)

Bár nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a 64 az csak a távirányító-e?

Ár alapján szerintem ez inkább a komplett távirányító egység (adóval-vevővel, mindennel)

Csak távirányító elvileg kapható alkatrészként.

 

Conradról nem tudok nyilatkozni.

 

Addig írd meg lsz, hogy melyik típusú távirányítód volt. T70/80?

 

Ami meg az Audi szakszervizet illeti, először őket kellene megmogyorózni. Bár gondolom jól letagadták az egészet... Magyarország.

 

Hétfőn délelőtt vizsgázom, utána bemegyek és utánakavarok.

Előzmény: Szemesi.Zsolt (319)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.21 0 0 319

Szia Csacskamacska.

 

Zsolt vagyok. Van egy A6-os audim, amibe gyárilag van beépítve állófűtés. Szépen működik is, de a múltkor a szakszervízbe ellopták a távirányítóját. Megpróbáltam pótólni, fel is hívtam a webastónál valakit, aki azt mondta, hogy kb 64.000+áfa az ára. Én meg megkérdezetm tőle, hogy miből van, színaranyból, platina belsővel??????????????????????????

 

Mi kerül egy nyamvadt távirányítóba ennyibe? Semmivel sem komplikáltabb mint egy riasztó távirányító, sőt még butább is mivel nem ugrókódos. Nem tudsz valami olcsóbb módszert?

 

Találtam egy oldalt, a Conrad elektronik oldalán van egy távvezérlő, ami elméletileg kapcsol minden plusszt ami az autóba van.

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMUZPVVZaZWs1UFlXeFZNQT09&pid=VkZkd1JrNVZNVFpSVkVaT1ZrWnNNdz09

 

Zsolt

Előzmény: Csacskamacka (318)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 318

Hát látod, hogy létezik. :-)

Ez egy régebbi darab. Asszem a C elődje.

 

Előzmény: MEB (317)
MEB Creative Commons License 2006.01.19 0 0 317
:-)

Ja,a kályhára Thermotop T van ráírva... Létezik ilyen típus?? C, meg vmi. C+-osat láttam a honlapon.
Előzmény: Csacskamacka (315)
adipapi82 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 316
Csacskamacska tőlem kérdezed? Az én kályhám semennyit nem ment, ha valaki megnézi ez több helyen látszódik is, pl. csatlakozókon. A hasznaltauto.hu-ra felraktam, ott vannak képek is róla, az egyéb termékek közt keressetek.
Előzmény: Csacskamacka (314)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 315

Jól tele van a motortered:-)

 

Előzmény: MEB (313)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 314

kb. harmada.

 

Az árad korrektnek tűnik. Mennyit ment a kályha?

Előzmény: adipapi82 (311)
MEB Creative Commons License 2006.01.19 0 0 313
http://keptar.terep.hu/album272

Itt van pár fotó az autómról,többet közt a kályháról is.
Előzmény: Csacskamacka (304)
adipapi82 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 312
Köszi, biztos eladom:)
Amúgy meg ha kiszereltet veszel arra figyelj hogy ezek a kiegészítő dolgok amivel hozzá tudod építeni a kocsidhoz elöregszenek, és ha megfő a blokk akkor az jóval rosszabb érzés, mint spórolni ezeken a dolgokon.
Előzmény: Jolet (310)
adipapi82 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 311
Ezzel tisztában vagyok, de a kiegészítőnek is az átalakítása pénzbe kerül. Szóval ugyanott tartasz a végén, mert még utána is kell járni. Mindenesetre nekem van ez a kályhám, szeretném eladni, azt gondolom nem rossz áron. Ha valakinek kell, szóljon, megegyezünk.
Előzmény: Csacskamacka (308)
Jolet Creative Commons License 2006.01.19 0 0 310

nem vitatkozom veled....

de van biztosan bmw-be való ami 750-ből lett kiszerelve...

 

jó eladást...

Előzmény: adipapi82 (307)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 309
Hát a 300 az 300, de nagyon finooom:-)
Előzmény: adipapi82 (307)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 308

"gyárilag állófűtést nagyon kevés autóba építenek"

 

Ezzel vitatkozom!

A középkategóriástól fölfele majdnem minden autóban van vagy rendelhető állófűtés, de legalább kiegészítő fűtés, ami jóval alacsonyabb költségen állófűtéssé alakítható.

Előzmény: adipapi82 (307)
adipapi82 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 307
Azért kontárkodni biztos nem kell, gyárilag állófűtést nagyon kevés autóba építenek, úgyhogy valamilyen szinten mindegyik barkács, akármennyire is lehet Csacskamacskáéknál kapni hozzá illesztékeket. Szóval mindegyik egy kicsit egyedi, azt gondolom.
És én is azért ezt vettem mert nem szívesen adok ki háromszázezret Csacskamacskáéknál, ha van harmadannyiért megoldás. CSak közben dieselre cseréltem a kocsim.

A képet meg úgy csatoltam ahogy kell, be is tölti, de mikor jóváhagyom a hozzászólást nem jelenik meg az oldalon.
Jolet Creative Commons License 2006.01.19 0 0 306

ha nagy a kép kiírja...

a sorrend:

tallózás

feltöltés

beszúrás

mehet

Előzmény: adipapi82 (303)
Jolet Creative Commons License 2006.01.19 0 0 305

na igen...

én nem szeretném belebarmolni...

inkább várok egy belevalóra...

Előzmény: Csacskamacka (304)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.19 0 0 304
Na szal nálunk minden autótípushoz van külön beépítési utasítás. Elég kevés az egyforma, hovatovább autóspecifikus beépítési készleteink (is) vannak.
Előzmény: Jolet (302)
adipapi82 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 303
Toldalékaim nincsenek. A board alatt mit értesz? Gondolom meg lehet oldani programozott indítást is, én nem használtam soha. Ez amúgy egy régebbi típus, ha gondolod küldök képet róla, de ide a fórumra kétszer sem rakta fel nem tudom miért. Lehet hogy nagy a kép?
Jolet Creative Commons License 2006.01.19 0 0 302
pedig benned bíztam.. :-)))
Előzmény: Csacskamacka (299)
Jolet Creative Commons License 2006.01.19 0 0 301
másik fontos kérdés, hogy a boardról vezérelhető e vagyis menne e a programozott indítás...?
Előzmény: adipapi82 (298)
Jolet Creative Commons License 2006.01.19 0 0 300

bár sok fogalmam nincs a dologról, de valahogy a csatlakozásokat meg kell oldani a rendszerhez...

nem hiszem hogy ezt bármely autónál egyformán lehet...

ilyen jellegű toldalékokat is adsz hozzá?

 

mekkora a teljesítménye?

Előzmény: adipapi82 (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!