Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.24 0 0 359

Ami víztömített csatlakozós, annál már van. A 30ezres kezdetű gyári számú kályháknál.

 

A legtöbb autónál viszont, ha kiveszed a kulcsot, a klappni bezár és így a kályha csak a belső levegőt keringeti:-)

Előzmény: MEB (357)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 358

Köszike:))

 

Megpróbálom megnézni a kályha típusát, csak az a böszme nagy V8-as motor kissé kitölti a motorteret.:))))

Előzmény: Csacskamacka (356)
MEB Creative Commons License 2006.01.24 0 0 357
Thermo Top T
31398A

ez van ráírva
Előzmény: Csacskamacka (356)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.24 0 0 356

MEB: persze!

 

Szemesi.Zsolt: Köfi!

Akkor kellene nekem a következő:

- az autód évjárata, pontos típusa

- nézd meg a kályhát, mi van ráírva: Thermo Top T vagy C vagy valami

- hogy nézett ki a távirányító (esetleg skicceld le légy szíves)

Aztán megmondom, hogyan tovább:-)

 

 

Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 355

Egyébként gratula a vizsgádhoz:)))

 

 

Előzmény: Csacskamacka (352)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 354
Köszi a választ, de nem lettem okosabb. Ugyanis nekem gyári Audi távirányítom volt a kályhámhoz, így nem tudom, hogy az milyen kódon futott. Hogyan tovább?
Előzmény: Csacskamacka (351)
MEB Creative Commons License 2006.01.24 0 0 353
Valamiért úgy gondolom,hogy az én kályhám ezt a szellőztetést nem fogja tudni... :( Ha megnézem a típusszámát/jelzését,akkor utána tudsz kérdezni?
Előzmény: Csacskamacka (351)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.24 0 0 352

bocsi, eddig írtam a választ:-))

 

Előzmény: Szemesi.Zsolt (350)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.24 0 0 351

Na fiúk-lányok(ha vannak)!

Megvan a közgáz szig., 4-es lett:-))

 

Annyira megkönnyebbültem, hogy 1-1 Thermo Top van a bokáimhoz kötve, nehogy elrepüljek:-)

 

Utánanéztem a dolgaitoknak:

 

Szemesi.Zsolt:

A 64ezres ár egy komplett egység, adóval, vevővel. Ami neked kell, az csak az adó ugye. Ez 49.900+Áfa. Ha T70-esed is volt, a T80 ahhoz is jó.

A T100 lényegében:

- kályha be- és kikapcsolása

- a kijelzőjén mutatja, hogy éppen hol tart a fűtési- vagy szellőztetési folyamat

- automata módban a jármű belső hőmérsékletétől és a kiválasztott komfortfokozattól függően beállítja a legideálisabb fűtési időtartamot

- fűtési/szellőztetési időtartam beállítása

- jármű belső hőmérsékletének kijelzése

- kályha adott időpontra történő programozása

 

BMWPower:

A szivattyúnak semmi baja. Két dolog lehetséges. Valami hiba miatt a kályha vezérlése valamilyen hiba miatt letiltja az egészet vagy az autó vezérlése tilt le.

A kályhát diagnosztizáló szoftverrel gyönyörűen meg lehet vizsgálni. Kiíratni az utolsó nemtomhány hibaüzenetet, stb.

Ehhez be kellene fáradnod egy BMW-szervizbe, mert a BMW-hez mi sajnos nem tudunk hozzányúlni, mert minden le vagyon védve.

Valószínűleg el akarnak majd hajtani hozzánk, de ne hagyd magad!!! Sajnos a BMW-be épített kályhákat CSAK ŐK tudják megcsinálni! Szóval, csak eréjesen!

 

Kendtamas:

Konkretén kinek csináltál te ilyet?

 

MEB: Szellőztetés. Egy egyszerű téli-nyári kapcsoló kell csak hozzá, ez az újabb típusoknak van. Téli üzemben fűt a kályha, nyáriban pedig csak szellőztet.

 

 

 

Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 350

Szia Csacskamacka.

 

Még mindig lelkesen várom a válaszod távirányítóval kapcsolatban.

MEB Creative Commons License 2006.01.24 0 0 349
Csacskamacka,

olvastam,hogy szellőztető üzemmódot is tudnak a kályhák (nyáron). Ez hogy működik? Úgy értem: ez egy extrafunkció lenne,amit csak bizonyos tipusok tudnak?
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.24 0 0 348

Természetesen eladjuk, DE azt tudnod kell, hogy garancia csak akkor van rá, ha Webasto szakszervizben építteted be. Ha nem és gond van (a kályhával vagy az autóval) akkor ne számíts semmi jóra.

Mivel a kályhák gyári számát nyilvántartjuk, tudjuk azt is, ha valamit nem a mi szervizübnk épített be.

Előzmény: nohab (346)
kettőésfél Creative Commons License 2006.01.24 0 0 347

Sziasztok!

Olvasom az okosságokat,sokat tanulok.Remélem a jövő héten én is omegás leszek.

Kérdésem-kérésem.Van-é köztetek valaki omis,aki Nyíregyházi és hajlandó segíteni az imádott autót megnézni,tanácsokkal ellátni,netán lebeszélni a vásárlásról.

Előre is kösz.

nohab Creative Commons License 2006.01.23 0 0 346

hovatovább autóspecifikus beépítési készleteink (is) vannak.

 

"Utcára" is árultok ilyet, vagy csak Authorizált Webasto Beépítő Mestereknek? :-)

Előzmény: Csacskamacka (304)
MEB Creative Commons License 2006.01.23 0 0 345
Komplett, új T80-as távirányító+a vevőegység ebayen megkapható 170-180 euró körül,sofort kaufenben 200. Láttam külön távirányítót is,az olyan 50 ojróban állt meg a licit végén.
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.23 0 0 344
Várom a válaszod, és előre is köszönöm:)))
Előzmény: kendtamas (343)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.23 0 0 343
Sajnos tapasztalat, hogy a legtöbb gyártó aranyárban méri a portékáját, és emiatt legtöbb esetben nem éri meg ill költséges, vagy nem is rendelhető pl távvezérlő v kezelőpanel elérhető áron.
Mint kolléganő is írta pl egy magnóhoz előlapot sem lehet a legtöbb esetben rendelni, vagy egyáltalán venni, bár van olyan márka, ahol ha a fejegységet ellopják, a gyár azt minimális áron pótolja. (pl KENWOOD)
De ez ritka, mint a 'fehér holló'.

Amúgy ilyen berendezés gyártását bármikor be merném vállalni, mert vagyok olyan technikai háttérrel megáldva, hogy minőségben is tudnék megfelelőt nyujtani.
El is gondolkodtam du rajta, mert pl az én autómban sincs.

Ha jut rá időm átnézem a WEBASTO gyári dokumentációit és majd megírom mit hogyan látok és persze mennyi lesz.
Valóban sokat tudnak ezek a gyári berendezések, de néha látom átesni a dolgot a ló másik oldalára, mint mikor egy apró hiba vagy egyszerű koszolódás miatt az adott kályha pl a kamionban meg se nyekken, csak a hibakódokat írogatja.
Szóval ezek is elérték a lehető legbonyolultabb kivitelt, csak a mezei halandó ne tudjon kezdeni vele semmit, ha épp nem méltóztatik fűteni, persze mikor majd megfagy az ember.
Ez van, bár még mindig ott tart a cél, hogy csupán meleget kell biztosítani.
Szerintem ez 10-20-30 vagy akár 1923-óta is így van és nem fog ez változni soha.
Az innováció amit az elmult időszak hozott, szerintem max a komfortérzetet növelt valamelyest, viszont hozott egy csomó problémát ami megnehezíti a felhasználó életét.
Amit a gyár nyert, az gyakorlatilag idő egy kályha legyártásánál, ill anyag amivel jobban tud már spórolni, egyeduralom, hogy csak az értsen hozzá aki birtokában van a javítási doksiknak és szerződéses partner, hogy csak az az alkatrész legyen jó amit a gyár ad el....szerintem nem kell ezt sorolni, hiszen az élet sok területén van ez így.
Előzmény: Szemesi.Zsolt (342)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 342

Csatlakozom hozzád:)))

 

Tényleg nem kötekvésből mondtam, de szerintem egy táirányítót nem lehet akkora meló előállítani, főleg nem a mai technológiák alapján. De hát ugye aranyárban mérik:)))))

 

Pl az én kocsimba is olyan riasztó van, amit saját magam építettem, illetve pontosabban átépítettem. Na aki rájö, hogy hogy is működik az megérdemli. Persze ezek nem nagy dolgok azoknak akik az elektronika világába élnek, dolgoznak.

Vagy pl kijelző hibás mobilból csináltam magamnak az autómhoz risztás visszajelzőt. Amikor riaszt a kocsim, a mobil felhív. Ez sem volt nagy dolog.

 

Ahogy a plasztikai sebész barátom is mindig azt mondja, hogy nincs semmi abban amit ők csinálnak, szintiszta empirikus tudomány, vagys tanulható.

 

De visszatérve, és csak egy távirányítót szeretnék:))) Semmi kedvem ebben a hidegben a kocsim körül barkácsolni.

Előzmény: kendtamas (340)
BMW Power Creative Commons License 2006.01.22 0 0 341
Csacskamacka

Köszönöm! Róla van szó:


Száma: 194 86 B


röviden: impulzusvezérelt vagy sem? külső 12V-ra egyet katt és kész. Fent a helyén 12V-ot mérek a csatiban, működés közben abszolút nem szállít, nem is zúg.

Segítségedet előre is köszönöm!

Előzmény: Csacskamacka (333)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.22 0 0 340
Mivel pont webasto és egyéb kályhákhoz csináltam egy tesztelő és hitelesítő berendezést az elmult pár hónapban szervízcélra, szerintem meg tudom valósitani a dolgot.
Másik, hogy azért tény, hogy nem olyan nagy dolog egy állófűtés vezérlést elkészíteni papíron, megírni a szoftvert.....
Mint írtam mire valamiből kész kereskedelmi termék válik az sok idő-munka-pénz és ebben számomra az általad írt biztonsági funkciók is beletartoznak.

Elektronikailag ma már, sőt ezelőtt 10évvel sem okozott gondot egy ilyen egység kifejlesztése házilag, ami megfelelne a kívánalmaknak és tudásban-minőségben-árban is teljesítene.
De nem ez volt a célom mikor írtam egy kis véleményt a kollégának aki szerint a házi barkácsolás teljesen korrekt és jó megoldás.
Lehet megoldás, de sok kompromisszum mellett és persze nem kereskedelmi minőség.
Előzmény: Csacskamacka (332)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.22 0 0 339
Igen, bár ez a generálimportőrtől is függ.
Előzmény: Mazso8 (338)
Mazso8 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 338

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az állófűtés beszerelése után megmarad-e a garanciás autóra a garancia.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

 

Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 337
Az Audi fórumba beszélgettem egy sráccal, aki megnézte gyári progiban, és azt írta, hogy kb 120 euró a kapcsolóm. Kivi vagyok, hogy nálunk mennyi:))
Előzmény: Szemesi.Zsolt (336)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 336

Igen, de mit tud többet?

 

Az ára kb 300euró volt

Előzmény: Csacskamacka (335)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.22 0 0 335

Sokkal többet is tud, meg drágább is:-)

Előzmény: Szemesi.Zsolt (334)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.22 0 0 334

Szia.

 

Én nem kötekedni akarok, csak pótolni az elveszett távirányítómat, és nem aranyárban:))))

 

Megköszönném ha megnéznéd nekem.

 

Egyébként VAG-COM-al leteszteltük a kányhámat, és hál istennek jól működik.

 

Egy másik fórumba pedig azt olvastam, hogy a srác csinált forróvizes szélvéldőmosó berendezést, egy db ittitógyertya segítségével.

 

Igazad van, és sem barkácsolnék ilyen dolgokat mint pl állófűtés. Azt is megértem, hogy amit beszéltünk abban nem csak a távvezérlő van benne, hanem a kapcsolt elektronika is, amiben viszont már vananyag:)))

 

NÉmet wabastón olvastam T100-ról. Sokkal jobban néz ki.

Előzmény: Csacskamacka (333)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.22 0 0 333

Hétfőn ráeresztek a témára egy szakértőt!

Akkor megválaszolom a kérdésed!

Előzmény: BMW Power (324)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.22 0 0 332

Ez is igaz.

 

 

Szemesi.Zsolt:

Azon kívül pedig tudjuk jól (remélem), hogy a legtöbb cuccnak - pl kályha - nem csak az anyagköltségét fizeted ki, hanem azt, hogy a Webasto már 1932-ben megcsinálta a motortól független kályhát, azt fejleszti azóta is a saját fejlesztéseinek, illetve a technika spontán fejlődése hozta vívmányok felhasználásával.

Ha már egyszer vmit kitataláltak és viszonylag egyszerű is a működési elve, persze, hogy gyerekjáték leutánozni, esetleg olcsóbban.

Csak egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy te gondolsz bizonyos biztonsági megoldásokra, hogy pl. ne melegedjen túl a kályha, ne nyomasson be túl sok üag-ot, minimális legyen az üag és áramfelhasználása, stb.

Illetve lehet, hogy gondolsz, de meg is tudod-e oldani?

Szóval állj neki, csináld meg, kíváncsi vagyok mire jutsz és mennyiből:-)

Előzmény: kendtamas (329)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.22 0 0 331

Ha volna. De nincs.

 

Megkérdezném, hogy a levehető előlapos rádiónak, ha elveszted az előlapját, az mit kóstál?

 

Más:

A házi megoldásokkal kapcsolatban már korábban kifejtettem, hogy nagyon veszélyes dolog!

Előzmény: Szemesi.Zsolt (327)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.22 0 0 330
Vedd meg.
Előzmény: Szemesi.Zsolt (326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!