Keresés

Részletes keresés

loading Creative Commons License 2022.05.31 0 0 94814

Fabulous Ant Pannon Pinot Noir 2019: van egy meggyszem a címkén, ami tulajdonképpen leírja a bort. Kicsit meggyboros illat, a már nem friss fajtából. Kellemes szűrt meggylé szín, ízében savanykás gyümölcs: savanyú meggy és meggyfuré egyszerre. Pinot Noirt nyomokban sem tartalmaz.

Korábban is vettem, de akkor még volt némi Pinot Noir íze. Szörnyűnek nem szörnyű, csak semmilyen. Termelte Danubiana, forgalmazza (néha az Aldi) Pannonborbolt. Nem ajánlom.

Hepci Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94813

Wáberer eddig is valami hasonló funkcióval volt ott kormánybiztos.

Van egy vadászkastélya valahol a Zemplénben és szereti a jó bort.

Előzmény: lazaridi (94810)
Hepci Creative Commons License 2022.05.30 -1 1 94812

Igyekszem. :)

Az az igazság, hogy magam elé képzelem Baki Lászlót Rákosi Mátyást Orbán Viktort, amint lesújt a plakátokon is látható, irtózatos pénzügyi manipulációk és harácsolás réven extraprofitot realizáló, az igaz magyar hazaffyjak vérét szívó, speciális arcberendezésű egyénekre.

Előzmény: joskabacsi (94809)
loading Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94811

https://444.hu/2022/05/30/miseborszallitmannyal-tamogatja-magyarorszag-ukrajnat

 

Én érzek némi összefüggést a két hír között.

Előzmény: lazaridi (94810)
lazaridi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94810

A Kormány 1278/2022. (V. 27.) Korm. határozata
a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztos kinevezéséről és feladatairól
1. A Kormány a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi CXXV. törvény (a továbbiakban: Kit.) 12. § (1) bekezdésében
meghatározott feladatkörében eljárva
Wáberer Györgyöt e kormányhatározat hatálybalépésétől a Kit. 219. §
(3) bekezdése szerinti időtartamra a Tokaj-Zemplén térség fejlesztéséért felelős kormánybiztossá (a továbbiakban:
kormánybiztos) nevezi ki


joskabacsi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94809

Ennél szofisztikáltabb zsidózással még nem találkoztam ;) 

 

Előzmény: Hepci (94807)
joskabacsi Creative Commons License 2022.05.30 0 0 94808

Szerintem egyre jobban ír:

"Az egres, bodzás, füves, kandúrhúgyos fajtaindulót hibátlanul fújja."

:D :D :D

 

http://muveltalkoholista.com/2022/05/sauvignonom-a-sezlonyon-kortyolom/#more-5540

 

Előzmény: Hepci (94807)
Hepci Creative Commons License 2022.05.29 0 0 94807

J. Csaba valamit félreérthetett az angol árképzéssel kapcsolatban, mert ez még a Viktorunk lázálmaiban elképzelt "extraprofit" nevű valamiként (amit speciális orrformájú egyének állítanak elő saját üdvükre) is túlzás lenne. :D

Előzmény: amimaki (94805)
loading Creative Commons License 2022.05.29 0 0 94806

Valaki volt az idei Gourmet Fesztiválon? Volt valami kiemelkedő? Családi okok miatt nem sikerült eljutnom.

amimaki Creative Commons License 2022.05.28 0 0 94805

http://muveltalkoholista.com/2022/05/az-igazi-bor-a-pharos-hipotezis/#more-5535

 

Egy érdekes mondat: 

"A brit viszonyokból kiindulva azt mondja, hogy a polcon 6 fontos palackban olyan bor van, amiért 35 pennyt fizettek a borászatnak, és ez nem lehet igazi bor," Illetve német példát is állit.

 

Akkor itthon kánaán vna a borászoknak? :)

Hepci Creative Commons License 2022.05.25 -1 0 94804

Csordás-Fodor Nagy-Somlói Juhfark 2019

Ettől a pincétől még nem kóstoltam semmit, a 2019-es borokkal kapcsolatban pedig általában nincsenek jó tapasztalataim. Ennek ellenére pozitív meglepetés ért: igen korrekt cucc, szép aranysárga színnel és tisztes koncentrációval, szubminimális maradékcukorral és jó savakkal. Egy Thököly úti étteremben találtam a borlapon.

6 pont, 1300 Ft/1,5 dl (Szaletly)

 

lazaridi Creative Commons License 2022.05.22 0 0 94803

 

Lisszabon, Time out market borszaküzlet. Régi borok olcsón, merthogy mondják, kockázatos...

Elgondolkodtató nem?

joskabacsi Creative Commons License 2022.05.20 0 0 94802

Szintén Toplec, szintén 18 - ha jól emlékszem ...

 

Előzmény: Hepci (94800)
csalapet Creative Commons License 2022.05.20 0 0 94801

Norbinál nekem pont a Rány tetszett jobban, a Toplec kevésbé. Balassa Szent Tamás nagyon szép volt ahogy a Gizella 16-os furmintja is. Holdvölgy szintén, Pelle is. A többi átlagos illetve savbomba. Nekem a helyszín abszolút nem jött be, 5 körül a mádi teremben irtózatos hőség fogadott.  

Előzmény: Hepci (94800)
Hepci Creative Commons License 2022.05.20 0 0 94800

Tegnap a Furmint Február nevű rendezvényen jártunk a Hagyományok Házában (Budai Vigadó) Balázs barátommal, erről számolok be.

Az épületben most jártam először, jó otthona ilyen típusú rendezvénynek, sokféle tér áll rendelkezésre. Jóval kisebbnek éreztem a közönséget, mint amikor 2 éve utoljára rendeztek F. Februárt, a járvány előtt, a Vajdahunyadvárban. Talán túlzottan elszálltak már a belépők árai (nekünk a középső árfekvés jutott 15000 forintért, korábban talán 12 rugó volt, a helyszínen pedig 18), bár az utca túloldalán lévő, gastropubnak keresztelt kajáldában 6000 körül volt a főételek átlagos ára, tehát ez is relatív. Mindenesetre most mindenkinél tolongás nélkül lehetett kóstolni és akinek igénye volt rá, beszélgethetett a borásszal-tulajdonossal is.

A furmintok között kevés akadt, amitől hatalmas hátast dobtam volna, az árukat leszámítva. Cserébe igazán gyengét sem kóstoltam, bár ebben segített Balázs is, aki előttem 2 órával érkezett és előszűrte a mezőnyt.

Érkezésemre néhányan (pl. Balassa István és Gizella pince) már kifogytak a borukból, ezt egy ilyen rendezvényen este 7 óra táján furcsának gondolom. Teljes portfóliót szinte senki nem hozott, általában egy alapbort és egy dűlőst mutattak, vagy valamelyik dűlősből több évjáratot.

A legjobb bort a Holdvölgytől kóstoltam, a legrosszabbat pedig Bott Frigyestől. A Holdvölgy furmintja (Meditation 2019) volt szerintem az egyetlen, amit bármilyen komoly külföldi sorba (pl. rajnai) is be lehetett volna tenni.

Amik nem, vagy kevésbé tetszettek, azoknál jellemzően domináltak a savak a beltartalom egyéb elemeihez képest. Bott Frigyesé pedig rendkívül furcsa illat- és ízbéli aromákkal rendelkezett - kár, hogy ez a jó borász erre a (tév)útra tévedt, de ezt a gondoltatomat nem osztottam meg vele.

 

Ezek tetszettek (a kóstolás sorrendjében írom):

Holdvölgy Meditation (Király dűlő) 2019: tartályosnak mondták, mégis éreztem benne egy diszkrét vaníliás áramlatot. Viszonylag koncentrált is, de elsősorban harmóniában és a savak szépségében emelkedett a mezőny fölé.

Barta Öreg Király magnum 2019: az ízek intenzitásában maradt el nekem az előzőtől, egyébként hasonlóan elegáns.

Breitenbach Lapis Terasz magnum 2020: szép, jóízű, ásványos, ár/érték bajnok (az előző 10 rugó körüli darabokkal szemben ebből 5000-ért adnak magnumot).

Kikelet Váti 2020: szokás szerint kissé savdomináns, de szép savakkal, tetszett.

Rózsa Nyergesek 2019: ez meglepi volt, a pince nevét sem hallottam még (tállyaiak), a dűlős tétel a legjobbak közé tartozott és az alap sem volt rossz

Pálffy Olivin 2019: érezhetően nem tokaji, de méltányolható darab, az ára se annyira túlkapás (5000 körül)

Csite Toplec 2018: a meleg évjárat ellenére nem lusta, pedig van benne maradékcukor is bőven

 

Nem emelkedett ki, de nagy baj sem volt vele:

Bott Judit Csontos 2020: kissé még kusza, Balázs szerint a 2019-es sokkal szebb, de azt nem kóstoltam

Füleky Fülöp 2019: ez furmint-hárs házasítás, afféle birtokbor, Fülöp pedig egy gólya volt, a címkén írnak róla

Csite Rány 2018: kevésbé koncentrált, mint a Toplec, de hasonló karakter

Rózsa Együtt 2020: birtokfurmint a Nyergesek dűlő kevésbé jó parcelláiból

 

Nem tetszett:

Bott Frigyes 2020: igen fura illat, de nem merném azonosítani, bárdolatlan savak, keserűség - ez 7000 Ft körül mérik a BT-nél, a dűlős még drágább. Szűretlen, derítetlen, alacsony kénnel készült, számomra szinte ihatatlan

Szent Donát Márga 2020: a vad sav (savanyúság) diszkvalifikálja

Szent Donát Márga magnum 2016: kissé szelídebb karakter az előzőnél, de ebben meg valamiféle erősen petrolos-gázolajas motívum ütötte fel a fejét és némi kénhidrogén

 

Nem károsítottam meg különösebben a borászokat, összesen kb. 4 deci bort ittam 15 ezerért. Azt nem mondanám, hogy a legjobb befektetéseim közé tartoztott.

Balázs még számos igen rossz furmintot is kóstolt - ha esetleg kedve támad hozzá, majd beszámol róluk.

 

 

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.18 0 0 94799

Heimann Kékfrankos 2017

Elfekvőben maradt palack, eredetileg biztos nem terveztem neki öt évet.

Illat: előbb édesebb, szilvás, némi szellőztetés után szeder jelenik meg.

Íz: viszonylag hosszú levegőztetés kell neki, 15-20 perc legalább, utána szépen jönnek a KF-jegyek.

summa summarum: alap-KF-től (is) szép állapot öt év után, egyúttal megerősíti a régi véleményemet, h Heimannék az évről-évre stabilan jó minőséget hozó szekszárdi pincék élvonalában vannak.

 

[[Ui.: Heimannék egyik tavalyi birtoktúrája után az öreg Heimann mesélte, hogy többek közt a kékfrankos át lett engedve ifj. Heimannak, aki már egész más felfogásban készít kékfrankost (hogy milyenben, azt nem tudom, mert abból a szériából nem próbáltam KF-t eddig). Ez a 2017-es KF volt az utolsó olyan, ami még nem "Heimann & fiai" néven futott.]]

Hepci Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94798

A saját tesztünkben első helyen végzett Váli-kéknyelű az egyik legjobb magyar fehérbor volt, amit valaha kóstoltam.

Azóta se ittam ahhoz fogható kéknyelűt, se Váli Pétertől, se mástól.

Szerintem a kéknyelű valahol a cirfandli környékén helyezkedik el potenciálban és kezelhetőségben, tehát lehet belőle nagy dobás, de igen ritkán és nem rendszerszerűen.

Földi Bálintéból veszek majd egyet, láttam pár napja a gellérthegyi delikátban.

Előzmény: Hepci (94793)
loading Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94796

Hirtelen két mondás is eszembe jut erről: Vak tyúk is talál szemet, 1 fecske nem csinál nyarat.

 

Előzmény: joskabacsi (94794)
joskabacsi Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94794

Nem voltam nagy kéknyelű fan - de márciusban a Kalózban (Kalóz Strandbisztró - Fövenyes) mutattak egyet, az bebizonyította, hogy lehet potenciál a fajtában. 2 hét múlva rákóstolok ...

 

Előzmény: Hepci (94793)
Hepci Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94793

Badacsonyban van több is ennél, illetve van nagyobb cégeknek is ilyen boruk.

Sok évvel ezelőtt mi is teszteltünk egyszer (vakon) 10 kéknyelűt:

 

http://gasztrojazz.blogspot.com/2011/02/keknyeluk-kenyelmi-poszt.html

 

 

Előzmény: amimaki (94792)
amimaki Creative Commons License 2022.05.17 0 0 94792

Nem is gondoltam volna, hogy van egyáltalán 10 kéknyelű-termelő :)

Előzmény: Hepci (94791)
Hepci Creative Commons License 2022.05.16 0 0 94791

Kéknyelűket teszteltek a Borsmentán:

 

https://www.borsmenta.hu/iszunk/keknyelu-borok-tesztje

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.15 0 0 94790

Én pár hónapja a CF-t bontottam tőlük (2017 úgy rémlik), a csalódás hasonló volt. Az ár is, 6000 körül a pincénél. Egy savanyú, karakter nélküli bor volt, el se akartam hinni, h 6000-ért ezt kaptam.

A 2017-es Tenger nekem bejött, és akkor még nem a fenti sávba árazták (4000 körül volt).

Előzmény: Hepci (94789)
Hepci Creative Commons License 2022.05.15 0 0 94789

Villa Tolnay Tenger 2019

Egyre gyakrabban jókat mosolygok,  amikor a Villa Tolnayt a legjobb magyar fehérboros pincék között emlegetik. Ez valamikor így lehetetett (2010 előtt), de mostanában nekem csak csalódások vannak, pedig enyhén szólva nem napi gyakorlatunk a boraik a fogyasztása.

Ez a cég csúcsbora, legalábbis árban. Chardonnay-rajnai-olaszrizling-zöldveltelini házasítás. Riasztóan karakter nélküli, neutrális, enyhén savanyúba hajló cucc. Az ára feléért sem venném meg még egyszer és nem szeretném leírni, hogy konkrétan milyen magyar (olaszrizling) vagy osztrák (rajnai/veltelini) borokat lehet kapni ennyiért vagy kevesebbért, amik kenterbe verik...

4 vagy 5- pont, 6500 Ft (Bortársaság)

joskabacsi Creative Commons License 2022.05.14 0 0 94787

mint a szánkó nyáron

 

Előzmény: lazaridi (94780)
Hepci Creative Commons License 2022.05.13 0 0 94786

Bakó Ambrus Badacsony 2019

Ez egy zeusz-rajnai-kéknyelű házasítás, tavaly ilyenkor eléggé tetszett, vettem is egy kartonnal.

Mára valahogy lekonyult, ízben kiüresedett - pár hete bontottam egy palackot hosszabb szünet után, aztán tegnapelőtt egy újabbat - sajnos egyik sem hozta azt az érzetet, hogy ez egy ilyen árkategóriájú bor.

Gyengébb 5 pont, 3500 Ft (pincénél)

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94785

Btw Sopronban járván néztem be a Koffer borbárba - ez az a típusú hely a választékot és a hozzáállást tekintve, amit nagy örömmel üdvözölnék BP-n pl. a választék nagy, és decizik a “zaszlosborokat“ is (Barbár, Kopár, Cuvée 7, Kiss Gabo Code, Konyari Sessio, Villa Tolnay premium sorozata, Luka Enikő szortimentje, stb), mindezt normális áron. Van 0,75 dl is, nemcsak 1,5. 

ShiDeci Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94784

A ferihegyi dutyfree-ben pl., Sauska is ott árulja nagy tételben az 5os küvét. :)

Előzmény: csalapet (94781)
Hepci Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94783

Ez olyan lehet, mint Ráspinak volt (van?) a Máté, vagy Szepsynek az űrbe árazott aszúi.

Kiss Gábor és családja majd elfogyasztják rosszabb esetben. :)

Előzmény: csalapet (94781)
loading Creative Commons License 2022.05.12 0 0 94782

Ha nem lenne, akkor nem lennének ilyen árazású borok.

Az a sejtésem, hogy az a hozzáállás: ha már nem fogynak nagy mennyiségben a borok, akkor legyenek drágák így pénzénél lesz mindenki a értékesítési láncban. Több termelő is árat emelt, főként az általa prémium szegmensűnek tartott borainál.

 

Előzmény: csalapet (94781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!