Keresés

Részletes keresés

titkár úr/herics Creative Commons License 2010.06.30 0 0 45
Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra és nagyon megörültem neki!
Gyöngyösön idén alapítottuk meg a Mátrai Gombász Egyesületet tizen-egynéhány lelkes gombázó és gombaszakellenőr taggal.
Aki esetleg csatlakozna hozzánk ( gombázós túráinkhoz, megomzdulásainkhoz) szívesen látjuk és várjuk!

Észrevételeket, kérdéseket és tanácsokat is várunk!

érdeklődi: Szabó Csaba elnök úrnál: szabo.csaba760@chello.hu

vagy nálam Molnár Zsolt, hericsttse@herics.hu és a 0670/596-77-76

Üdvözlettel: Titkárúr

heyderia Creative Commons License 2010.05.07 0 0 43

Néhány kép az elkezdődött a BARÁTAINK A GOMBÁK - GOMBÁSZBÉRLET kiránduálásairól:

Előzmény: heyderia (36)
heyderia Creative Commons License 2010.01.22 0 0 40
Szia Wolfi69! Más érdeklődőknek is szól a válaszom. Az adott hely művelődési házát kellene megkeresni, mert az én ajánlataimra nem válaszoltak, ám minél többen keresik meg gombatanfolyam ügyében őket, akkor van esély ott képzésre, rajtam és kollégáimon ez nem múlik.
Előzmény: wolfi69 (39)
wolfi69 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 39

Bocsi..! Sziasztok!

Csepel szigeten esetleg nem indul tanfolyam? Vagy tényleg valahol a környéken?

Üdv

-wolfi-

heyderia Creative Commons License 2010.01.22 0 0 38
Akiket a szentendrei, március 3-án induló gombaismerői tanfolyam érdekel, nálam jelentkezhetnek. heyderia kukac citromail.hu
Előzmény: heyderia (37)
heyderia Creative Commons License 2010.01.04 0 0 34

Téli fülőke, ezek is azok:

Előzmény: szilkó (32)
szilkó Creative Commons License 2010.01.02 0 0 33
szilkó Creative Commons License 2010.01.01 0 0 32
BUÉK!A második képen az milyen gomba?
Előzmény: heyderia (26)
szilkó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 31
Finom volt:)BUÉK!
Előzmény: szilkó (30)
szilkó Creative Commons License 2009.12.31 0 0 30
btzh Creative Commons License 2009.12.26 0 0 29

Teljesen kezdő gombakedvelőként egy tanfolyamot keresek, ahol elkezdhetném az ismerkedést a gombákkal és a következő szezonra némi ismeretre tehetnék szert. Nekem hétköznap az esti időpontok a megfelelőek. Ha tud valaki ilyen tanfolyamot bárhol Bp.-en kérem értesítsen!

Segítségét előre is köszönöm.

ToberTibi Creative Commons License 2009.12.08 0 0 27
A hét végén találtak Magyarországon egy 450 gr-os FEHÉR szarvasgombát.
Hallott már valaki ennél nagyobbról?
rekord[imagehttp://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/5/7/6/THM_0006834576.jpg1]
heyderia Creative Commons License 2009.11.07 0 0 26

Jól kezdődik a november!

Előzmény: heyderia (25)
aronvonal Creative Commons License 2009.05.22 0 0 22
Egyszer már csak el kéne menni a szedett gombát bevizsgáltatni bár eddig nem volt vele gond eléggé értek hozzá :))
heyderia Creative Commons License 2009.04.05 0 0 21

A gombák már megindultak:-))

Előzmény: heyderia (20)
tsing Creative Commons License 2009.03.15 0 0 18
A Zempléni Gombász Egyesület gombaszakellenőri képzést indít Sárospatakon! Tudomásom szerint az É-Moi régióban ez évben csak ők! A honlapjukon további információk találhatók, telefonszámokkal. Akit érdékel, még nem késett el, az első foglalkozás március 20.

heyderia Creative Commons License 2009.02.23 0 0 17

Köszönjük a szentendreiek és a környékbeliek aktivitását, 40 fővel lezártuk a tanfolyam létszámát. Jövőre lehet ismét jelentkezni:-)

Előzmény: heyderia (16)
heyderia Creative Commons License 2008.12.02 0 0 13
Gombaplusz tanfolyam indítását tervezzük a Kossuth klubban január vagy februárban, melyen azért a legfontosabb ehető- és mérgező gombákra is vissza-visszatérünk.
Előzmény: Gensz (12)
Gensz Creative Commons License 2008.11.25 0 0 12
Kedves Mindenki!

Segítenénet találni nekem egy olyan alapfokú gombaismereti tanfolyamot, ami januárban, vagy késõbb kezdõdik?
Be szeretném iratni a szüleimet egy ilyen tanfolyamra. Ez lenne a karácsonyi ajándékuk.
Elõre is köszi!

heyderia Creative Commons License 2008.10.18 0 0 11
A Kossuth klub telefonszáma: 3383166 és Bohus Zsuzsa, aki fogadja a tanfolyamra jelentkezőket.
Előzmény: Mad árka (10)
Mad árka Creative Commons License 2008.10.14 0 0 10
Egész véletlenül nem tud valaki elérhetőséget (telefon, e-mail)? Most csütörtökön nem tudok menni, de nagyon érdekelne ez a tanfolyam, s jelezném, hogy járnék.
Előzmény: heyderia (6)
guny Creative Commons License 2008.10.14 0 0 9
Vidékieknek levelező tagozat véletlenül nem indul?...:)
Előzmény: heyderia (6)
heyderia Creative Commons License 2008.06.22 0 0 5
Csak a magam adatait tudom, 1989 alapfokú gombaismerői, 1990 gombaszakellenőri-tanfolyam, 90-93-ig a Trombitáskertben, majd a Lövőház utcában vizsgáltam a kirándulók gombáit. Ezek elég jó okítók voltak, de a legtöbb oktatást maga a természet adta:-)))
Előzmény: Mad árka (4)
Mad árka Creative Commons License 2008.06.18 0 0 4
Üdv! Jó ötlet volt ez a topik, megörültem neki. Igaz, az árak engem is homlokon csaptak kissé, amennyire tudom, a nem exkluzív (és így persze kevésbé szép) helyeken tartott tanfolyamok azért olcsóbbak. Persze kérdés, mennyire használható tudást kap az ember. Bár ez mindkét kategóriánál megkérdezhető. :)

Ti már elvégeztetek valamilyen gombaokítót?
heyderia Creative Commons License 2008.06.17 0 0 3

Gyerektáborok sem olcsók.

Előzmény: maplesyrup (2)
maplesyrup Creative Commons License 2008.06.13 0 0 2

A jelentkező a Trainex további hirdetéseinek kül­déséhez hozzájárul.

Ez különösen aranyos.

heyderia Creative Commons License 2008.06.13 0 0 1

Nem én szervezem, de ahogy olvasom elég sok nulla van a költségben:-))

Előzmény: sneci (0)
sneci Creative Commons License 2008.06.13 0 0 0
0 forintos tanfolyamra elmennék!
Előzmény: heyderia (-)
heyderia Creative Commons License 2008.06.13 0 0 topiknyitó

Mi már sok-sok örömöt, ajándékot kaptunk a természet ismeretlen, rejtőző csodálatos lényeitől. a gombáktól. Most neked is megnyílhatnak.

In medias res.

Kezdjük egy nyári táborral:

GOMBÁSZTÁBOR AZ ŐRSÉGBEN ALAPFOKÚ GOMBAISMERETI TANFOLYAM

Hobbygombászok figyelem!

Ehető vagy mérgező? Ismerje meg az erdei gombákat! Szakvezetős gombatúrákkal és vetítéses előadásokkal várjuk résztvevőinket.

2008. július 15-én 1200 órakor tanfolyamnyitás.

Tanfolyami tematika:

·   A gombák élettana, felépítése, élőhelyi igényei

·   A gombák tudományága a mikológia

·   Gombaismeret

·   Gombamérgezési típusok

·   A gomba, mint élelmiszer a konyhában

·   Terepgyakorlatok

·   Fakultatív vizsgalehetőség alapismeretből – oklevéllel

Előadók:        Lukács Zoltán gombaszakellenőr

Pálfalvi György gombaszakellenőr, a Magyar Gombász című lap főszerkesztő-helyettese

Időpont:        2008. július 15-20.         1000 - 1700

Helyszín:       Trainex Őrségi Vendégház – Apartman de Lux konferenciaterme

Szentgotthárd-Farkasfa, Belsőszer u. 4.

(A vendégházról bővebb információ a www.trainex.hu honlapon.)

A tanfolyam részvételi díja:                 29.000 Ft + áfa

Amennyiben a tanfolyam résztvevői igénylik, vendégházunkban két, három, ill. négyágyas, fürdőszobás, minikonyhás, TV-vel, klímával felszerelt szobákban szállást és ellátást biztosítunk.

Szállás díja:                                        4.500 Ft/fő/éj + 360 Ft/fő/éj idegenforgalmi adó

Ellátás (reggeli, ebéd, vacsora) díja:    4.900 Ft/fő/nap       

Jelentkezési határidő: 2008. július 7.

"-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jelentkezési lap                                                                                                 

GOMBÁSZTÁBOR AZ ŐRSÉGBEN

ALAPFOKÚ GOMBAISMERETI TANFOLYAM

Szállást kérek ¨        Ellátást kérek ¨

Résztvevő(k) neve: ....................................................................................................................................................................................

Számlázási cím: .........................................................................................................................................................................................

.....................................................................................................................................................................................................................

Telefon: ...............................................   Fax: ....................................................   E-mail: .........................................................................

A jelentkezés egyben a ren­dezvény díjára vonatkozó fizetési kötelezettséget is jelent. Az esetleges lemon­dás csak írásban, a rendez­vényt megelőző 5. munkanapig tehető meg anyagi következ­mények nélkül. Ezt követő lemondás esetén a teljes részvételi díjat meg kell té­ríteni, de természetesen személycserére van lehető­ség. A jelentkező a Trainex további hirdetéseinek kül­déséhez hozzájárul.

Érdeklődni a 320-4198-as vezetékes telefonszámon Keresztes Évánál lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!