Keresés

Részletes keresés

NJani Creative Commons License 2007.04.15 0 0 11950
Akkor a másik tippem a "mindenáron szenzáció" átka, ami manapság utolérte a médiát és benne az ismeretterjesztő csatornákat/magazinokat is. Nézd meg az "egyszemélyes természetbúvár" sorozatokat, mint amilyen Steve-é is volt vagy akár a címeket: " Up Close and Dangerous". Lassan egy termeszvár vagy taplógomba bemutatása is őserdei túlélő túraként van tálalva. Csak nézzék, csak fogyjon a lap. Bármi áron.
Előzmény: eke (11948)
eke Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11948
jani! Érdekes módon nem fajtébvesztések amik benne eddig átcsúsztak amik ránézésére (!!!!) vehetők észre!

A dinoszauruszus hamisításon utániak viszont az én szintemen is könnyen kiszúrhatók.

Ezek nem a lap méretéből adodó ügyek. Egy egy lapszám képeinek átnézését ilyen szinten kettő óra alatt letudhatjuk, közte egy 10 perces kávészünettel...
Előzmény: NJani (11946)
Százbolha Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11947
Egyet értek.
Előzmény: NJani (11946)
NJani Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11946

No várj csak... Én nem állítottam, hogy a NatGeonak nincs presztízsértéke. Hogyne volna. Ezért mondtam, hogy a fake képpel nagyot lehet bukni presztízsben, és ezért sajnálom, hogy a magazin bulvárosodik. Ez a bulvárosodás pont a jelentős (eddig még) presztízs miatt történik. A lapban megjelenő írók és fotósok mindenáron meg szeretnének jelenni benne, a szerkesztők és tulajdonosok pedig példányszámot akarnak növelni. Mindenki az eddig kivívott presztízst akarja meglovagolni. De ha így megy tovább, akkor elkoptatják a száz év alatt kivívott elismerést és megteremtett színvonalat.

 

Az is igaz (Raginak ebben igaza van), hogy lehetetlen hiba nélkül üzemeltetni egy ekkora apparátust, főként ha ekkora megjelenési kényszer nehezedik a magazinra. Az erény viszont a hiba elismerésében nyilvánul(na) meg. Néhány esetben ez meg is történik (lásd elefánt agyar). SZLJ jégmadara egyszerűen nem volt tétel, szerintem ezért nem kezelték Washingtonban akkora odafigyeléssel, mint azt szerettük volna. Hány példányt érintett? Elenyésző az összes terjesztett példányszámhoz viszonyítva.

 

Egyébként minden bulvárosodik, a teljes médiát uralja a szenzációhajhász figyelemfelkeltés. Meg lehet nézni az összes ismeretterjesztő TV-s csatornát és a rajtuk futó sorozatokat. A dolgok tényszerű, valóságos bemutatása már nem tétel, a primitív átlagnézőt azzal nem lehet a képernyő előtt tartani. Mindig, mindent úgy kell bemutatni, mint a világ legizgalmasabb, legvéresebb, legveszélyesebb eseményét. Ennek lett áldozata Steve is ... No de ez már a fejlett társadalmak elkorcsosulásának és lelki deformitásának következménye.

Előzmény: G_ArchAngel (11945)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11945
oké, értem, valahogy így is gondolom - de ha a NatGeo-nak nincs presztízsértéke, akkor minek van M.országon?

szinte sehol máshol nem jelenik meg komplett esszé vagy riport, csak NatGeo, Spektrum, GEO...
Társadalomábrázolás, szoció, néprajzi fotó sehol...

A legnagyobb ilyen magazin, a Life is megszűnt - maradt a Paris Match, Time, Newsweek, Stern...
Itthon esetlegesen a nagyobb napilapok hétvégi melléklete...

Az online sajtónak nincs értéke egyelőre, szerintem...

Visszatértem az elejére, igényes ismeretterjesztő magazin a NatGeo-n kívül nincs itthon, hacsak nem rétegújság...

De cáfoljatok meg, mert nem ismerem igazán a választékot...
Előzmény: NJani (11944)
NJani Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11944

"ha egy anyagom jelenhetne meg a NatGeo-ban ....... akkor utána nemigazán érdekelne, hogy szerintetek beállított-e a vitát kiváltó kép vagy nem, mert a NatGeo-ban megjelenni olyan, mint Ferrarival futamot nyerni "

 

Ez a kijelentésed a magyarázat arra a mondatodra, hogy:

 

"Sokan vádolják meg az NG Magazne-t és a Chanel-t bulvárosodással"

 

Nem biztos, hogy mindig, minden, mindent megér. Ha kiderül, akkor jóval nagyobbat lehet bukni presztizsben és anyagilag is. Feltehetőleg azoknak a fotósoknak nem nagyon jelenik meg több képük a magazinban, akik ekkorát kockáztattak a siker érdekében.

 

Amúgy a NatGeo nem tudományos, hanem ismeretterjesztő lap. A sikerének a kulcsa az egyszerű, közérthető, nem túl mély szintű, de izgalmas információk közlése. Egy család mindegyik tagja -a nagyitól az unokáig- úgy érezheti, hogy kapott valamit a magazintól és új ismeretek birtokába jutott. Ez természtesen nem baj, sőt! Nem könnyű mindenkit kiszolgálni... 

 

 

 

Előzmény: G_ArchAngel (11941)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11943
Valahogy így lehet...
Mondjuk Nekem mondom, hogy azok jönnek be, amiket Dezső vagy Gárdi fotóz, azokat meg a magyarok szerkesztik...

Szerinted van itthon olyan papírmédium, amiben "sikk" megjelenni?
Fotóművészet, NatGeo...
Más?

Lehet ezekben sem, de akkor mi legyen az apró öröm?
Az nem motívál, hogy index.hu-n van egy galériám a tüntetésekről... (nincs, csak példa volt)
Előzmény: eke (11942)
eke Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11942
Tökmindegy lett volna hogy itthon ki a képszerkesztő, a Szentpéteri cikket USÁkiából tolták le a magyar szerkesztőség torkán...

Az NG ben való publikáció renoméját szinte kizárólag a publikáció díjazása teszi naggyá... Amíg csak fél és egész Istenek képei jelenhettek meg és azok között igen erősen szelektált a fotóigazgató, szerintem sokan odaadták volna a fél karjukat is... Aztán a tündérmese időnként szánalmas "rodeóvá" változott. a váltás 1990 körül érzékelhetővé vált..

Ha teheted vedd meg az NG CD.eket amik az első 100 év összes számát tartalmazzák, és nézzd át. A trend semmi jót nem sejtet.
Előzmény: G_ArchAngel (11941)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11941
Most - részben - egyetértek Veled, azért ha minden média csak akkorát hibázna, mint a NGS kiadványai/médiumai, akkor ez egy szebb világ lenne...
Sokan vádolják meg az NG Magazne-t és a Chanel-t bulvárosodással, de ezzel együtt még mindig közelebb állnak hozzám, mint szinte más "hasonszőrű" kiadvány és csatorna.

Ami számomra furcsa, hogy - tudomásom szerint - mindig a természetrajzi részleg botlik vmi miatt, a szociográfiai vagy technológiai riportok/esszék és hozzájuk tartozó riportképek hitelesek tudnak maradni, vagy az illusztrációk még az ízlésvilág határain belül készülnek.
Heltai Csabával (a magyar NGM művészeti vezetőjével) tudtam beszélgetni arról, hogy miként látja az NG ázsiójának - valós vagy valótlan - esését; szerinte a magyar vagy más európai publikációkkal nincs gond, ellenben az amerikai szerkesztőség iszonyatosan szélsőséges dolgokat is képes lenne megjelentetni, amit egy normális, tudományokra fogékony ember gyomra nem venne be.
Nem ismerem az amerikai term.tudományos magazinokat, de sejtem, hogy a konkurencia kergeti bele az NG-t ebbe az álláspontba.
Nekem volt szerencsém 1972-től átolvasni egy barátom jóvoltából a magazinokat és ténylegesen megváltozott az arculata.

A fentiektől eltekintve, ha egy anyagom jelenhetne meg a NatGeo-ban a balkáni vándorcirkuszokról, vagy a Balti-tenger munkanélkülivé vált halászairól, akkor utána nemigazán érdekelne, hogy szerintetek beállított-e a vitát kiváltó kép vagy nem, mert a NatGeo-ban megjelenni olyan, mint Ferrarival futamot nyerni - akár szabályos a kavicságyból visszatolás, akár nem...:)



(Mondjuk engem a társadalomábrázolás érdekel, és ebben még mindig a NatGeo áll élen itthon, bár már a GEO-ban is jelentek meg elég jó anyagok...)

(megj.: Heltai Csaba a "jégmadaras-affér" után lett a képszerkesztő, így arról nem nyilatkozott)
Előzmény: Törölt nick (11938)
hsoma Creative Commons License 2007.04.14 0 0 11939
ja. 3 év alatt 3szor. persze. egy 100 éves magazinnál. igen. jól van tata. egyéb kívánságok mára?
perion
Előzmény: Törölt nick (11938)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2007.04.13 0 0 11937
csakhogy ez olyna nehezen észrvehető finomság hogy ezt egy NG képszerkesztőnek nem kell észrevennie, nem ezért fizetik, no meg a barabaig akcióban sem volt gyanús az agyarak számozása, igaz a vonalkódot hiányolták, de gondolták hogy a túloldalon van...
Ügyesek ám az USÁkok, nem lehet őket becsapni, csak ha maguk is akarják...
Előzmény: nikolausz (11936)
nikolausz Creative Commons License 2007.04.13 0 0 11936
A torpe balna esete az orias sznorkelezo lannyal.
Előzmény: eke (11929)
SebastiaoSalgado Creative Commons License 2007.04.13 0 0 11935
El...
a természetfotós utánpótlással foglalkozom. ;-)
Előzmény: NJani (11932)
NJani Creative Commons License 2007.04.12 0 0 11932
Eltűntél az utóbbi időben.
Előzmény: SebastiaoSalgado (11930)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.12 0 0 11931
(halkan megjegyzem - mivel bár felületesen, de sajtójog előadáson volt róla szó - ezzel a nick-kel személyiségi jogokat sértesz meg, bár "rajongóknál" ez elfogadható, ha pozitív szándékkal párosul...)
Előzmény: SebastiaoSalgado (11930)
SebastiaoSalgado Creative Commons License 2007.04.12 0 0 11930
Ezek az írígy emberek. Ezek más, és más újságból lettek szkennelve!
Alma vs körte tipikus esete...

Amúgy is az emulziótorzulás okozza a képek közötti különbséget!
Előzmény: nikolausz (11916)
eke Creative Commons License 2007.04.12 0 0 11929
Előzmény: oechaz (11928)
oechaz Creative Commons License 2007.04.12 0 0 11928
Húha, akkor te tudod a stúdió címét is.

Ha már itt tartunk akkor azt is megmondanád, hogy ha olyan egyértelmü a dolog miért van szükség egyes (meg kettes) emberek nickjét koholt vádakkal letiltatni.

Nagy magyar szólásszabi.

Mellesleg Ragi elvitte a témát magával tengerentúlra.
Várom a címet.
Ha meg tudom, jövök.

Itt valami nem kóser.

Csak csodálkozom...aki ismeri az NG apparátusát és csalást vél felfedezni, az hazudik. Az NG-nek nincs szüksége túzok fotósokra.

Tévedésröl lehet szó, bár kétlem.
Előzmény: Kobzar (11913)
Garin Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11925
kicsi törpe,
ugyan ne tegyed má' próbára a felnőttek tűrőképességét.
Előzmény: canon.Eos (11923)
eke Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11924
kiszólthozzád? Vagy csak találtál egy rádvaló inget?
Előzmény: canon.Eos (11923)
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11923
na csakugy mint te!

(amugy én soha nem tagadtam magamrol hogy primitiv vagyok(de rolad se :)))
Előzmény: eke (11922)
eke Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11922
primitívember érvelt...
canon.Eos Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11921
dehogynem.
Előzmény: eke (11888)
NJani Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11920
"bulitopikká vált"

Találó. De lám mégsem mindenkinek egyértelműek a képek...
Előzmény: Kobzar (11913)
Kobzar Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11919
Én csak az elejét láttam, amikor Hiro időutazott és teleportált egyúttal ...
Előzmény: G_ArchAngel (11918)
G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11918
a filmben keményebb dolgokkal is manipuláltak a két időpont között:)))
Előzmény: Kobzar (11917)
Kobzar Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11917
Nem biztos, hogy a két különböző lövéshez elég lenne megállítani az időt ...
Előzmény: G_ArchAngel (11915)
nikolausz Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11916

Tanulsagos:

 

http://www.nppa.org/news_and_events/news/2007/04/toledo03.html

 

http://detrichpix.typepad.com/allandetrich_picturethis/

 

Van ahol nem toleraljak a csalast. Pedig hol van ez a jegmadarhoz kepest.

G_ArchAngel Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11915
nem biztos, láttam TV2-n egy sorozatban, hogy van egy japán csávó, aki megtudja állítani az időt - lehet Hiro segített neki:)))
Előzmény: Kobzar (11913)
Kobzar Creative Commons License 2007.04.11 0 0 11914
Ezek a fránya olasz vadászok !
(hehe : általában mirelitként viszik ki a kilőtt vadmadarakat -> jégmadarak)
Előzmény: eke (11912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!