Keresés

Részletes keresés

ingersheim Creative Commons License 2022.08.28 0 0 1548

Megint itt vagy, kisbuzi🤣

Előzmény: vakmaki (1547)
ingersheim Creative Commons License 2022.08.28 0 0 1546

Úrkúton mi történt, tud valaki eredményt?

ingersheim Creative Commons License 2022.08.21 0 0 1545

Veszprémben jó az iksz, a győzelem meg pláne!

Előzmény: doncike (1544)
doncike Creative Commons License 2022.08.21 0 0 1544

Na, most látom, hogy milyen szépen elkentük a Nagykanizsa száját.

 

Pedig már az 1. percben (!!!) hátrányba kerültünk ... de a 2. percben már ki is egyenlítettünk, szóval kb. mindkétszer a középkezdésből szinten egyből gól lett.

 

Aztán a 10. percben már be is állt a 3-1-es végeredmény.

 

Talán most már a Veszprém ellen idegenben sem annyira reménytelen a győzelem. Bár én egy döntetlennel is elégedett lennék most, aztán majd a tavaszi visszavágón itt megverjük őket.

doncike Creative Commons License 2022.08.18 0 0 1543

Az elvárásokkal teljesen egyetértek, de ettől még csapatot építeni, összerakni, ahhoz idő kell.

És úgy tűnik, a felkészülés erre nem volt elegendő, ráadásul még a múlt héten is jött új igazolás.

 

Nyilván jó lenne győzni, legalább az itthoni meccsen, de a minimum most az iksz mindkét rivális ellen.

 

A mentalitás-motivációs problémákat egyrészt nem értem, másrészt nem is érdekelnek: akinek nincs kedve focizni, az adja le a szerelést, aztán menjen el kasszásnak a Lidl-be.

Előzmény: sergiototta (1542)
sergiototta Creative Commons License 2022.08.18 0 0 1542

Azt gondolom, hogy annyira erős a keret ezen a szinten, hogy az nb3-ban mindenki ellen győzelmi eséllyel lép pályára a csapat. Nyilván ezt meg is kell valósítani, itt jön be a mentalitás, hozzáállás, edző szerepe stb.

Én bevallom 6 pontot várok ezen a két meccsen, egyrészt azért mert javítani kell a gyenge kezdésen, másrészt azért mert jelezni kell a mezőnynek, hogy itt ne nagyon gondolkodjon más komolyan a bajnoki címben. Persze lehet ebből nagy pofára esés is, de azért, mint szurkoló én nem erre készülök.

Szerintem a Kerületnek az nb3 nyugati csoportot hasonlóan kellene uralnia, ahogy mondjuk a Fradi uralja az nb1-t.

 

Előzmény: doncike (1541)
doncike Creative Commons License 2022.08.18 0 0 1541

"látszódott, hogy komoly különbség van a játékosok minőségében"

 

A Zsámbék kis túlzással lottón nyerte a harmadosztályt: az osztályozón simán alulmaradtak (2-7-es összesítéssel), aztán nem tudom hogy kerültek mégis ők az NB3-ba.

 

Nem láttam még az idei csapatunkat játszani, de az előjelekből azért nem arra következtetek, hogy egy Nagykanizsa vagy Veszprém ellen most győzelmi esélyekkel lépnek pályára.

De ne legyen igazam!

Előzmény: sergiototta (1539)
sergiototta Creative Commons License 2022.08.18 0 0 1540

És Nagykanizsa után egy kupameccs közbeiktatásával megyünk az eddig 100%-s Veszprémhez.

Ha ezt a két bajnokit nyerjük, akkor mondhatjuk, hogy a gyenge rajt után jó irányba állt a csapat.

Előzmény: doncike (1538)
sergiototta Creative Commons License 2022.08.18 0 0 1539

Elég sima meccs volt, látszódott, hogy komoly különbség van a játékosok minőségében. A 4 rúgott gólon kívül még volt legalább két kapufánk és a helyzetek is jöttek.

Kár, hogy nem sikerült nulla kapott gólra lehozni a meccset, a tizenegyes, amiből a gólt kaptuk szerintem jogos volt. Egy teljesen ártalmatlan szituációban rossz ütemben ért oda a védőnk és az ellenfelet találta el.

doncike Creative Commons License 2022.08.17 0 0 1538

A Zsámbék elleni kötelező, idegenbeli győzelem is megvan: 1-4.

Az ellenfél játékerejét jól jelzi, hogy ez a nekünk lőtt góljuk volt az első ebben az idényben, miközben 14-et (meccsenként átlag 3.5-öt) kaptak már.

 

Vasárnap jön a Nagykanizsa, az egyik legerősebb (jelenleg harmadik helyen álló) csapat ebben a csoportban.

pingvink Creative Commons License 2022.08.15 0 0 1537

Győzelem!
Ha jól láttam, 4-3-1-2-t játszottunk, elől Elek és Koke, mögöttük irányítóba Barczi, aki ezek szerint marad?! 

doncike Creative Commons License 2022.08.14 0 0 1536

A héten érkezett új szerzeményünk egyből a kezdőben, megkapta a 10-es mezszámot is.

Siófokon kezdő volt az előző két fordulóban és gólja is van már idén az NB2-ben.

Remélem, már ma látszani fog az osztálykülönbség a pályán is.

sergiototta Creative Commons License 2022.08.12 0 0 1535

Élőben nem láttam, de felvételről főleg az első volt durva hiba, ott érthetetlen, hogy mit csinált.

A másodiknál szerintem jó, hogy kijött, csak rossz helyre fejelte. Ami persze szintén komoly hiba.

De a 0 rúgott gólra senki se lehet büszke.

Előzmény: pingvink (1533)
sergiototta Creative Commons License 2022.08.12 0 0 1534

Szerintem simán lehet.

Hasonlóan, ahogy egy osztállyal feljebb korábban a Vasas igazolt nb1-s játékosokat.

Előzmény: doncike (1532)
pingvink Creative Commons License 2022.08.12 0 0 1533

https://www.youtube.com/watch?v=tH9bVUXM7YM


Aki lemaradt volna az 1. fordulós Kemenes baki parádéról.
(Miért nem a kerület rakta fel a meccset, miért a győr, 1 héttel a meccs lejátszása után?!)

doncike Creative Commons License 2022.08.11 0 0 1532

Szerinted a Kerületnek NB3-bsn van olyan költségvetése, amibe belefér ennyivel többet ígérni egy NB2-es klubnál?

Előzmény: Laposaföld (1531)
Laposaföld Creative Commons License 2022.08.11 0 0 1531

Pénzért.

 

Sok pénzért.

Előzmény: doncike (1530)
doncike Creative Commons License 2022.08.11 0 0 1530

Komoly erősítésnek tűnik. Talán az első két forduló eredményei (eredménytelensége) hozta ezt az igazolást.

 

Ami még ilyenkor felmerül kérdésként: miért jön el valaki egy osztállyal lejjebb?

Nem fog már annyi játékpercet kapni ott? Lejárna a szerződése és itt hosszabbat ajánlottak neki, legalább változatlan feltételekkel?

Mert 30 évesen rá már nem lehet mondani, hogy a jövőjét építeni jött a Kerületbe.

Előzmény: sergiototta (1529)
sergiototta Creative Commons License 2022.08.11 0 0 1529

Statok alapján ezen a szinten komoly igazolásnak tűnik. Meglátjuk milyen lesz a valóságban.

Ilyen kerettel azért illene simán nyerni a harmadosztályt, mondjuk a rajt sajnos nem ezt mutatja eddig.

Előzmény: doncike (1528)
doncike Creative Commons License 2022.08.11 0 0 1528

https://www.tve1887.hu/post/elek-bence-a-iii-ker%C3%BCleti-tve-j%C3%A1t%C3%A9kosa

 

De hogy továbbra veszik a fáradtságot és szánnak 5 perc adatbankozást, hogy mégis ki fia-borja az új érkező, az továbbra is felháborító.

 

Egyébként róla van szó, az utóbbi 7 évben Siófokon játszott:

https://adatbank.mlsz.hu/player/706354.html

sergiototta Creative Commons License 2022.08.08 0 0 1527

Hétvégén pozsonyi városnézéssel egybekötve megtekintettem a kupa meccset, idén először láttam a csapatot.

Az első félidőben abszolút nem látszott az osztálykülönbség a csapatok közt. Mellettem egy helyi ember nézte a meccset, és elmondása alapján az első félidő egy átlag megye2-s meccsnek felelt meg.

A második félidőben aztán kijött a különbség, és végül sima lett.  A továbbjutás kötelező volt, ezt hozta a csapat, a Kelen viszont elvérzett, reméljük a hétvégi bajnokin sikerül megverni Őket.

doncike Creative Commons License 2022.08.08 0 0 1526

A szombati kupameccsen egy harmadik kapus szerepelt.

Ebben az idényben eddig három meccsen három különböző kapus... érdekes lesz így, hogy mi lesz végül ezen a poszton.

Előzmény: Laposaföld (1525)
Laposaföld Creative Commons License 2022.08.05 0 0 1525

Kemenes Szabolcs ( volt edzőnk ) a testvére Kemenes Botondnak.

 

Ami az eddigi teljesítményt illeti. 

Siralmas.

Gyenge kezdés, hasonlóan harmatos folytatás. Emberelőnyben ovisok ellen illene nyerni egy feljutásra pályázó csapatnak. Gratulálok a vezetésnek újfent. Szabó Bencét nem akarják már kirúgni végre? Az előző év kudarca is az ő sara, mert nem váltott edzőt időben, télen nem igazolt megfelelően. 

Mostani igazolásai is igen érdekesek.

 

 

 

 

sergiototta Creative Commons License 2022.08.04 0 0 1524

Ami még nem tetszik az az, hogy a klub szereti magát beállítani, mint valami profi up nevelő klub.

Ehhez képest tegnap a kezdőben kettő olyan játékos volt, aki 25 év alatti.

Lapu 17 éves, aki teljesen Újpest nevelés, illetve Pócsik, aki 21, Ő több helyen megfordult (Mátészalka, Fradi volt a legtöbb). Mindenki más 25 vagy afeletti és gyakorlatilag nincs közük a Kerület UP munkájához.

A Felcsútnál a kezdőben volt 2 16 éves, 3 17 éves, 2 18 éves, 1 20 éves, ez 8 játékos.  A maradék 3 igazán rutinos játékos 29, 34, 37 évvel.

 

Ez alapján sajnos úgy tűnik, hogy a Kerületnél az up nevelés még az nb3-ra sem készít fel. Ráadásul hiába a rutinos, néha jó nevű játékosok, egy akár up csapatnak is mondható gárdát se sikerült megverni ~60 perces emberelőnyben.

 

 

sergiototta Creative Commons License 2022.08.04 0 0 1523

Most nézem a jegyzőkönyvet, egy órányi emberelőny, mégse sikerül nyerni, pedig a 81. percben még a vezetést is sikerült megszerezni.

Reméljük sikerül valamit kitalálni, mert ez így gyenge és kevés.

Előzmény: doncike (1522)
doncike Creative Commons License 2022.08.04 0 0 1522

Tegnap már nem Kemenes állt a kapuban, mégsem sikerült emberelőnyben megtartani a vezetést…

doncike Creative Commons License 2022.08.02 0 0 1521

Nem láttam én sem a meccset, de ha az volt az edzői utasítás a kapusnak, hogy helyezkedjen elöl, akkor nem a kapuson kell ezt számonkérni.

 

Azzal is teljesen egyetértek, hogy amíg nulla gólt szerzünk elöl, addig ne a kapuson kérjük számon az elveszített pontokat.

pingvink Creative Commons License 2022.08.02 0 0 1520

Javítanom kell magam, nem az apukája, őt Péternek hívják. 
Persze, nem lesz ettől jobb kapus, én is csak a meccsen szidtam.. :) és szerintem sem fér bele hogy egy ilyen fiatal csapatnak nem lövünk gólt otthon... kár, hogy a holnapit nem lehet látni, beizzítanám ha lenne rá lehetőség a fradi meccs mellé..

Előzmény: sergiototta (1519)
sergiototta Creative Commons License 2022.08.02 0 0 1519

Nem láttam a meccset, elhiszem, hogy nagyokat hibázott a kapus, de én nem hiszek abban, hogy a kurva anyázástól, meg a takarodjozástól valaki jobb teljesítményt fog nyújtani. Persze élőben, a meccs hevében ez bőven belefér, de felmenni a faszbukra és ezen pörögni mutat némi frusztrációt.

 

Megjegyzem, ha Kemenes fantasztikusan véd, nem kapunk gólt és 0-0 a meccs, arra se lehetnénk éppen büszkék, hazai pályán illene gólt rúgni egy feljutásra pályázó csapatnak.

Amúgy Szabi biztosan az apukája Botondnak? Azért kérdezem, mert Szabi 86 májusi, Botond meg 2001 novemberi. "Biológiailag" belefér ez a dolog, de azért meglepő lenne, ha Szabi 15-16 évesen már apuka lett volna. Ha van rokoni kapcsolat köztük, akkor szerintem azért nem apa-fia lesz. De lehet nincs is köztük ilyen kapcsolat, csak egyszerűen bevédte Szabi egy volt fiatal játékosát, aki hozzá hasonlóan kapus.

Előzmény: pingvink (1518)
pingvink Creative Commons License 2022.08.01 0 0 1518

Sajnos vereséggel kezdtünk, én kint voltam.
Nagyon bekezdett az akadémia, az edzőjük, aki mint kiderült spanyol, nagyon együtt élt a játékkal.

Ezt követően volt egy hatalmas helyzetünk, már a kapus is verve volt, de sajnos a visszaérő védő tisztázott...
Majd jött két óriási Kemenes baki (Apuka be is védte FB-n) mindkétszer kint lófrált, és mindkétszer büntetett az akadémia 35-40 méterről...
De nem csak az ő hiábja a vereség, a 2. félidőben nem volt nagyon nagy helyzetünk, egy fölsőléc.. 
Ahogy látom, Aczél mester a 3 védős szisztémát favorizálja, bár bekker szerintem pont ideális lenne itt szárnyvédőnek és nem belsőnek, de nem én vagyok az edző. 
Idő kell míg összeszokunk, sajnos azonban szerdán már felcsúton játszunk.. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!