Keresés

Részletes keresés

UPIUPI Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11366
Üdv Gyöki II!! Én úgy tudom a regisztrált adatok szerint igen, a valóságban viszont nem. Személyes tapasztalat.........
Előzmény: Gyöki II (11364)
UPIUPI Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11365
Utálom ezt s@r irányjelzőt amiért a bekezdésekre bontott írásomat összezsúfolja, mintha ált. iskola 4. osztájában lennék, és most taníccsák hogy kell kinéznie egy levélnek
Előzmény: UPIUPI (11363)
Gyöki II Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11364
Újházy László tartalékos őrnagy, a Magyar Tartalékos Szövetség elnökhelyettese, a Magyar Honvédség első önkéntes tartalékos katonája.
Előzmény: UPIUPI (11363)
UPIUPI Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11363
Üdv Mindenkinek!! Alapvatően nem a szemléletem negatív a MATASZ-szal kapcsolatban hanem a tapasztalatom. Volt szerencsém részt venni a legnagyobb létszámmal megalakult egyik megyei szervezet létrehozásában, ami viszont jelenleg a legkisebbé zsugorodott. Bár a szervezet céljaival egyetértek, ezért is írtam alá a tagsági nyilatkozatot, a körülményekkel és egyes történésekkel nem, és sajnos igazából nem is tudok ezen dolgokon változtatni. Valaki tett be nem régiben egy linket, amely egy hírre mutatott. A MATASZ és a Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság kötött együttműködési megállapodást. Az ilyenek hasznosak lehetnek mindkét fél részére, ha azok nem olyan dolgokról szólnak amelyek beletartoznak az állampolgári kötelezettségek körébe. Azt meg tudja-e mondani valaki, hogy ki volt a MH az első önkéntes tartalékos katonája, vagy nyilván van-e ez tartva?
Agent87 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11362

Heló!

 

Egy kis kérdésdömping. Sok infót nem találtam a neten. :/

Aki szerződésesnek jelentkezik milyen fizikai/pszihikai követelményeknek kell megfelelni? Futás, felülés, fekvőtámaszt már hallottam de konkrétan? Aki ennek nem felel meg azt fel se veszik? A fizikai állóképességet időszakosan ellenőrzik?

Azt én döntöm-e el, hogy hova szeretnék a kiképzés után kerülni vagy a felmérés alapján ők eldöntik és nekem vagy tetszik vagy nem?

 

köszi előre is a válaszokat

üdv

Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11361
Szervusz Hamburger !


Ez valóban jó hír ! Talán végre elindúl valami bizalom erősítési folyamat a szerdzsók, és a felsővezetés között.
Igazán örülök neki, hogy az ismert szűkös anyagi lehetőségek ellenére nem kezdtek el mutyizni, meg időthúzni a katonák pénzével.


Gratula a MH vezetésének.
Előzmény: Hamburger2 (11360)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11360

Szervusztok! Végre egy újabb jó hír:

A tegnapi nap a katonáink megkapták fizetésükkel együtt az árvizi túlmunka és készenléti díjakat is. Az esetek 99,9% -ban az állomány elégedett. (A maradék 0,1% esetében valszeg valamiféle adminisztrációs hiba léphetett fel, amelyre igyekszünk a leggyorsabban lépni!) Gyors közvéleménykutatásaim alapján az előző évek gyakorlatával ellentétben most úgy érzik - korrekt időben és mértékben ismerték el a munkájukat. Aki április 01-től április 30-ig volt kint a gáton, azok lényegében egy plusz havi fizetésnek megfelelő összeget (konkrét teljesítménytől függően vagy többet!) kaptak átlagban. Meg is jegyezték, hogy lehetne minden hónapban ennyi a fizetésük! (Persze árvíz nélkül!) Emellett a katonai kitüntetésen kívül (ezt minden résztvevő megkapta!) polgári vonalról is több százan kaptak emlékérmet a zászlóaljon belül!

Üdv: Hamburger
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11359
Szia Közvetlen!

Nem, sajnos lőni ezen a rendezvényen nem lehet. Legalábbis Neked nem. Majd lövöldöznek a bemutatókon résztvevő katonák, rendőrök és hagyományörzők. :(

Hamburger
Előzmény: Mr. Közvetlen (11350)
J Dagain Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11358
Egyébként nagyon klasz srácok és lányok voltak!Jobban érdekelte őket mit sok szakmabelit!
J Dagain Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11357
Szia Tiger!

Höhöhö!
A karabély szija az én hátamra volt beállítva!Nekem pont jó!
:-))

A "lobonc" felháborodott ,hogy azt mondtam:-Hölgyem!
-Én fiú vagyok! (persze vékony hangon)

John

( na jó nem pont 3.40-nél de kb onnan....)
Előzmény: Tiger205 (11356)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.03 0 0 11356

Szia!

 

3:40 ???

hát igen, van a kinek kitűnik a lobonca!

 

amúgy mintha az EÁP-os gyakorlásnál a farmeres fiatalt (utánad) zavarta volna a gépkarabély intézkedés közben...

...hát igen, mégsem olyan baromi könnyű ezt csinálni, mint sokan gondolnákkkk.

TGR

Előzmény: J Dagain (11354)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11355
Elolvastam.
Hááát, sajnos boldogabb nem lettem tőle. :-((
Eddig nem kimondottan éreztem olyat, hogy "wázze azé' máshol könnyebb lenne", de egyre inkább látom és sajnos már kezdem érezni is , hogy Hazánkban tényleg szarul mennek a dolgok. Basszus. No, de nem panaszkodom, igazából nem szenvedek hiányt semmiben és vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők is. Megteszek mindent, hogy megvalósítsam amit szeretnék-e pályán, aztán ha úgy látom, hogy itthon nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy kellene kitöltöm az időmet és veszek egy repjegyet...
Előzmény: thehassan (11352)
J Dagain Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11354
Először szépen elmondom!itt
..Utána durvulok..
itt
03 40 -nél :-))

John

( és engem sem kérdeztek meg,hogy hozzájárulok e a képem és videóm közléséhez.És nem is baj.Közszereplőnek vallom magam! :-)) )
J Dagain Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11353
Sziasztok!

Találkozunk a Szent László túrán,és a másnapi nyilt napon!
infó:itt

Sirály!

John
Előzmény: Mr. Közvetlen (11350)
thehassan Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11352
Nem hadügy, honvédelmi. Olvasd el taxxx írását, érdemes.
Előzmény: Mr. Közvetlen (11351)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11351
Köszi mindenkinek a Hadügyminiszter témában való hozászólást!
Szóval nagy változások nem várhatók (meg kisebbek se nagyon), pedig reménykedtem, hogy hátha lesz valami pozitív.
Meg fogom keresni Taxxx e témában tett hozzáaszólását is.
Köszönöm!

További kellemes napot mindenkinek!
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11350
Hello!

Persze nem is azért mondtam, nem a kupa a lényeg, hanem, hogy ott legyünk és megcsináljuk. Mindenesetre úgy terveztük, hogy éjfélre beérünk - észrevétlenül követjük majd a leggyorsabb katonai egységet, aztán a cél előtt orvul lesprinteljük őket :-))))))) - viccet félretéve, éjfélre beérünk, alszunk reggelig aztán ki is pihentük magunkat. Remélem...
Tényleg ezen a nyílt napon lehet majd lőni? :) Vaktöltény is megfelel :)))

Minden jót!
Előzmény: Hamburger2 (11347)
J Dagain Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11349
Szia Blue Sky!

Hagyd csak! :-))

Tudod, ma a Honvédségnél nem baj ha probléma van,nem baj ha problémát csinálsz.
Csak beszélni ,észrevenni TILOS!
"-Mit képzel katona?"

:-))

" szóval én vagyok a rossz fiú ,mert ilyen képet felérakok.Azok akik a képen vannak sérthetetlenek...."

John
Előzmény: Blue_Sky_007 (11143)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11348

Szia Hamburger!

 

Akkor este megpróbálom beadagolni neki a dolgot. Ha többet nem találkoznánk, akkor sok sikert a továbbiakhoz. ;) Alig használt, újszerű, gyakorlómat felajánlom a MATASZ-nak.

 

Én

Előzmény: Hamburger2 (11346)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11347
Szia Közvetlen!

Egyelőre csak egy kupa van, az is egy vándorserleg a legjobb katonai csapatnak! De még gyűjtünk addig más kupákat is! Egyelőre ne akarjatok versenyezni. A ca. 65 km magában is szép táv. Ha túlhajtjátok magatokat, akkor nem lesz erőtök a másnapi program élvezetére! :)

Üdv: Hamburger
Előzmény: Mr. Közvetlen (11338)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11346
Szia Doki!

Bocsi, de nekünk ez az "évadzáró" bulink. Júliusban van egyedül lehetőségünk szabadságra menni. Ha gondolod, adunk igazolást az asszonynak, hogy a MATASZ-t képviselted a rendezvényen! :)

Hamburger
Előzmény: dr_kotasz0831 (11337)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11345
Szervusz M.I.!

Ne haragudj, de Tiger után – akit akkor talán csak a hév vezérelt - Te vagy már a sokadik, aki az aktív katonák tarcsisokhoz való hozzáállását negatív értelemben általánosítja. Szeretnélek Benneteket felvilágosítani, hogy nem én vagyok az egyetlen „agyament” aktív katona, aki szükségét érzi a tartalékosoknak. A saját beütésem talán arra vezethető vissza, hogy fiatal tisztként elég jó benyomásokat szereztem a tarcsisokról, akikkel többször is feladatot hajtottam végre. Mint csapatnál szolgáló katona, a saját bőrömön érzem a katonák túlfeszítettségét és azon helyzeteket is felfedezni vélem, amikor néhány tucat tartalékos is nagy segítséget jelentene számunkra a nagy hajtásban. Természetesen ez visszavezethető a feltöltési mutatóinkra is, de iskoláim során – itthon és külföldön is – belém nevelték, hogy tartaléknak mindig lennie kell!!!!! Jósolhatnak nekem a szakértők örök békét, mint katona akkor is a háborúra kell készülnöm és annak alapelveit követnem. Az utolsó percben történő kapkodó „felriasztás” eddig még egyszer sem volt hatásos a magyar történelemben. Ugyanazokat a hibákat követjük el, mint elődeink, noha a biztonságpolitikusok tudják talán a legjobban, hogy a történelem folyamatosan ismétli önmagát.

Üdv: Hamburger
Előzmény: M.I. (11334)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11344

Szia Mr. Közvetlen!

 

Ajánlom figyelmedbe Taxxx egyik itt a topicban leírt a témába vágó hsz-ét, amiben kitér arra, hogy miért nem tud semmit csinálni a Honvédelmi Miniszter ebben a ciklusban. Függetlenül a személytől fejti ki a véleményét, és sajnos olyan jól csinálta, hogy Kurucon kívül senki sem tudott ellentmondani neki. Ennek ellenére én Kuruc véleményével akarok egyetérteni, miszerint a Honvédelmi költségvetést, az "ország határain kívülről jövő nyomás" hatására nem engedik tovább csökkenni. Taxxx szerint a jövőnk valamivel rosszabb lesz mint a jelen. :(

 

Én

Előzmény: Mr. Közvetlen (11339)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11343

BOCS!

 

"...Szekeres helyett (aki addigra csak ...."

 

üdv:

TGR

Előzmény: Tiger205 (11342)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11342

Szia!

 

Én űgy látom, hogy a kérdés: "Hogy mi lesz a tárcánál?" nem a tárcánál fog eldőlni.

Draskovics  és a kibővült kancellária majd dönt helyette...

A minisztériumok szerepe jelentősen csökken, s jogi támogató feladattá szűkül (ha igaz, amit most látunk!)

Viszont rövidesen, mikor Gyurcsányt választják meg MSZP elnöknek, végre Juhász lehet a helyettese, szekeres helyett (aki addigra csak a minisztériumra fog koncentrálni).

Magyarul CSERE volt!

 

TGR

Előzmény: Mr. Közvetlen (11339)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11341
Hali!

Jahh lehet, hogy naív kérdés volt ;/
Előzmény: Icelord (11340)
Icelord Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11340
Szia!
Szerintem nem hoz semmi változást!
Miért is hozna?
Előzmény: Mr. Közvetlen (11339)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11339
Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem politikai topic és az igazat megvallva nem is nagyon vagyok otthon-e témában, de azért nem biztos, hogy teljesen OFF a téma.
Szóval épp most hallottam, hogy a távozó Juhász Ferenc helyét Szekeres Imre veszi át a honvédelmi tárca élén. Bár nem vagyok igazán tisztában egyikük munkásságával sem, de szerintetek ez hozhat valami pozitív változást a Magyar Hadügyi helyzetben?
Bocsánat, ha OFF a téma vagy hülyeséget kérdeztem és nem is szeretnék politikai vitákat kiváltani, csak egyszerűen kíváncsi vagyok a nálam hozábbértőbbek véleményére.

Minden jót!
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11338
Hello!

Ott leszek/ünk, már ha nem fal fel valami vérszomjas grizzly a Menet alatt! :))
Ojha, lesz kupa meg minden? És még azt írják/tok, hogy nem verseny :P
Akkor lehet, hogy lemondok a menetfelszerelés cipelése nyújtotta gyönyörről és inkább a sebességre koncentrálok. Vagy valami különdíj járjon a 'civil cipelőknek!' :-)) Apropó csapatkupa is van?
Üdv
Előzmény: Hamburger2 (11318)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11337

Miért van minden program június végén? ;) Ha elmegyek megkockáztatom, hogy a nejem ún. rövid torokütéssel kinyír! Áááááááá... Hamburger! Nem tudjátok áttenni a nyílt napot július közepére? Mondjuk 15.-ére? ;) Fogjatok rám mindent... ;)

 

Én

Előzmény: Hamburger2 (11318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!