Keresés

Részletes keresés

toloba Creative Commons License 2017.10.13 0 0 417

Idézz néhányat...!

Előzmény: Abszolút Igazság (416)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 0 4 416

Helyesen (kiigazítás kékkel):

 

"Női egyenjogúság jelszavával becsempészett kivételezés és pluszdé? Köszönjük, nem!"

Előzmény: toloba (415)
toloba Creative Commons License 2017.10.13 -1 1 415

A Fidesz ellenzi a női egyenjogúságot...

 

 

Női egyenjogúság? Köszönjük, nem!

Míg az érthető a fideszesek részéről, hogy hadakoznak a Néppárttal migrációs kérdésekben, hiszen az Orbán-kormány már két éve ezzel kampányol Magyarországon, addig az nehezen megmagyarázható, hogy miért szavaznak az EPP-frakcióval szemben szinte minden női egyenjogúságot érintő szavazáson. Még akkor is, ha csak irányelvek elfogadásáról van szó, nem törvényekről.

A következő szavazásokon nyomtak nemet vagy tartózkodtak a fideszesek:

  • a lányok oktatás révén történő érvényesülésének támogatása az unióban
  • a férfiak és nők közötti esélyegyenlőség és egyenlő bánásmód elvének a foglalkoztatás és munkavégzés területén történő megvalósítása
  • az Európai Parlament munkájában a nemek közötti egyenlőség általános érvényesítése
  • a nemek közötti egyenlőség és a nők jogainak erősítése a digitális korban
  • az emberkereskedelem megelőzése, az ellene folytatott küzdelem és az áldozatok védelme
  • a munka és a magánélet közötti egyensúly szempontjából kedvező munkaerő-piaci feltételek kialakítása
  •  a nemek közötti egyenlőség előmozdítása a mentális egészséggel kapcsolatos és klinikai kutatások terén
  • jelentés a nők és a férfiak közötti egyenlőségről az Európai Unióban – 2014–2015
  • jelentés a nemek közötti egyenlőség előmozdítására szánt uniós támogatásokról.

Tehát ugyanúgy elutasították a fideszes képviselők (kivéve a néha az EPP-vel szavazó Pelcznét és a nem szavazó Szájert) a munkaerő-piaci intézkedéseket, a női kvótát, mint az emberkereskedelem és a prostitúció elleni keményebb fellépést. Az pedig tényleg nehezen indokolható, hogy mi baj lehet azzal, ha olyan mentális egészséggel kapcsolatos kutatásokat támogatnak, amelyek külön figyelnek a nőkre.

Ha Szájer csendben marad, az rosszat jelent a Fidesznek | 24.hu

 

baculum Creative Commons License 2017.10.13 0 1 414

Sajnos nincs róla papírom, a teljes tb történetem a neten, a gyógyszertörténetem, minden...

Egyetlen nap betegállományt, táppénzt, segélyt, egyáltalán semmit nem vettem igénybe soha.

Gondolod ideje megkezdenem a kezeltetésemet?

:-)

Előzmény: Törölt nick (413)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.13 -4 0 413

itt vagy példának okáért te

Előzmény: baculum (409)
Serital, slutty!!! Creative Commons License 2017.10.13 0 1 412

Ezt a képet nem láttam még, de tetszik!

Előzmény: Abszolút Igazság (411)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -1 5 411

Azt hiszem, alapvető gondolkodásbeli különbségek vannak a kvóta támogatói és a többi ember között.

 

A kvóta lényegében a jobb oldali képre alapul:

 

A valóság viszont ez:

 

;-)))

baculum Creative Commons License 2017.10.13 -1 1 410

Másfelöl jobb ma egy homár, mint holnap egy bekattant könyvelő:-), aki belelő a tömegbe egy koncerten:-).

Előzmény: baculum (409)
baculum Creative Commons License 2017.10.13 -1 1 409

A lakosság komoly hányada elmebeteg, szal lehet jobban jársz, ha hagyod buzulni, mint a TB kassza terheit növelni sokmillió beteggel. Így is fedve van, hogy gyakotlatilag mentalis betegsegek szexuális irányú patologuas fejlődése tulajdonképpen az összes ilyen megnyilvánhlás, nem maga az önálló betegség:-)

 

Előzmény: nyman (408)
nyman Creative Commons License 2017.10.13 -1 5 408

Azert nem tunik bonyolultnak. Csak dilidokiktol kell par papír es csokolom.

 

A nem- és név megváltoztatásához a következő vizsgálati leletek szükségesek:

pszichiáter szakorvos által készített szakvélemény, amely megállapítja a transzszexualizmus (F64.00) diagnózisát, továbbá tartalmazza a nem-megváltoztatás engedélyezésének javaslatát;
klinikai szakpszichológus szakvéleménye (neki szerepelnie kell az egészségügyi dolgozók működési nyilvántartásában: http://kereso.eekh.hu/);
- a kérelmező születésekor regisztrált nemének megfelelő nőgyógyász/urológus szakorvos szakvéleménye, amely tartalmazza, hogy a nemi átalakító műtétnek nincs orvos szakmai szempontból ellenjavallata. (Male to Female esetben urológiai, Female to Male esetben nőgyógyászati lelet szükséges.)

 

Forras: https://transvanilla.hu/nemvaltoztatas/nemvaltoztatas

 

Ami viszont erdekes:

 

Semmilyen orvosi beavatkozás illetve műtét nem feltétele a névváltoztatás engedélyeztetésének.

 

Szoval ha vkit lesittelnek hosszu idore, elobb utobb nalunk is elerheti, hogy atvigyek az ellenkezo nem bortonebe. 😊

 

Egyebkent az is mekkora diszkriminacio, hogy elkulonitve tartjak a noket es a ferfiakat. Sot, mint irtam, itt is kvotat kellene bevezetni, mert egyelore aranyaiban keves no van bortonben.

Előzmény: lyukas csokoládé (406)
liebElla Creative Commons License 2017.10.13 -1 1 407

"Az identitás ... mindig kényes dolog, és a következőképpen kell értelmezni:"

 

Előzmény: Abszolút Igazság (404)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2017.10.13 -1 0 406

Azért nem kell ezt túllihegni, Magyarországon a személyi igazolványunkban benne van a nemünk, azt megváltoztatni csak komoly orvosi szakvélemények után lehet.

Előzmény: nyman (402)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 405

Ha elolvasod az utána jövő bekezdést is (Two Concepts of Equality), rögtön kiderül, mi a baj a kvótával: hogy nem a rajtnál akarnak egyenlő esélyeket, hanem a célvonalban.

 

(Ennek ellenére, az olimpián nem követelik, hogy a négerek induljanak kicsit hátrébbról, mert különben túl sok lesz belőlük a futóverseny dobogósai között és adjunk egyenlő esélyeket a fehéreknek is...)

Előzmény: nyman (403)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 404

Erre soha nem fogsz választ kapni, mert az egyenlő lenne az egész női kvóta nevetségességének beismerésével :-)

 

Az identitás az SJW alternatív univerzumában mindig kényes dolog, és a következőképpen kell értelmezni:

 

1. Általánosságban:

Még csak felvetni sem szabad a kérdést, hiszen mindenki az, aminek vallja magát. Ha én macska-ember identitású pánszexuális nemroma unikornis vagyok, akkor az vagyok.

 

2. Bűntény, vagy +D reménye esetén:

Még csak felvetni sem szabad a kérdést, hiszen teljesen nyilvánvaló és megkérdőjelezhetetlen, hogy valaki nő, cigány, menekült stb.

Előzmény: nyman (402)
nyman Creative Commons License 2017.10.13 -2 4 403

Probaltam googlizni, de eredmenytelenul. Nem tudom, ki mondhatja meg, hogy ki a no.

 

Talaltam egy ilyen oldalt. Elonyokrol, hatranyokrol itt ir

 

http://www.quotaproject.org/aboutQuotas.cfm#pros

 

Az elonyok nagyon eroltetettek.

 

Egyebkent ha elfogadjuk azt, hogy „minden sikeres ffi mogott egy no all”, akkor nok igy is kepviselve vannak. Persze ha van homokos kepviselo, akkor megdolni latszik ez 😊

Előzmény: nyman (402)
nyman Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 402

Azert hagy kerdezem otodjere, kicsit maskeppen. Honnan lehet tudni, hogy ki a no egy ilyen kvotas rendszerben?

nyman Creative Commons License 2017.10.13 -1 5 401

Fordulj meg azon a lovon. Vagy a loval fordulj meg.  Az emberek itt pont nem engedik, hogy az orruknal fogva vezessek.

 

Valamelyik topiktars mar irta, hogy fel kellene tunjon, ha ennyi orult jon szembe az autopalyan.

 

Nem ismerek IRL innen senkit. A moderatorokat sem. Egy ket nickel mas topikban mar „talalkoztam”, max ennyi. Szemelyeskedo hozzaszolasokra sem szoktam moderaciot kerni, mert lesz.rom. Amikor kertem az pl. MLM penzgyujto, adathalasz linkek voltak, es amikor az IRL nevemmel hozott egy nicket a sorosgyuri altal is tamogatott C3-as kozpont egyik szociologusa. De ennek mar kb. 17 eve.

 

Előzmény: Törölt nick (397)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 400

És ne feledjük a legfontosabbat: hogy a bér a teljesítmény után jár.

 

Ha két egymás melletti pénztárban (ugyanaz a munkakör, beosztás, munkaidő, munkavégzés helye, tényleg minden), de az egyik pénztárosnak jár a keze, mint a motolla, a másikat nézve pedig a lajhárok sírva jegyzetelnek, akkor jogos-e, ha az egyik több fizetést kap?

Előzmény: nyman (398)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -2 5 399

Az a 'sértegető irl-banda' három tagból állt: te, Miss BeachHam és hayalilo. De nem értem, mi a bajod a moderációval, a legdurvább személyeskedéseiteket már törölték. Vagy éppen ez a baj?

 

Köszönöm a megerősítést, hogy nincsennek érveitek a női kvóta mellett. 

Előzmény: Törölt nick (397)
nyman Creative Commons License 2017.10.13 -1 2 398

Az allaskeresos topikban a HR-sek is irtak anno, hogy sok esetben adnak meg a nok kisebb fizetesi igenyt. Ami megint lehet osszetett kerdes. Lehet onbizalomhiany, lehet nehany mas tenyezo, amit magaban hatranykent ertelmez.

 

Az ugyanaz a munka definicioja is hianyzik nekem. A penztarosok meg az adott szupermarketben egy sorban ulve sem keresnek ugyanannyit. Pedig ugyanazt csinaljak. Nem beszelve ker szondszedos uzletrol, vagy, regiokrol, keruletekrol. Valoszinuleg egy belvarosi divataru penztarosanal kell, hogy beszeljen angolul, nemetul, egy kulso keruletben, esetleg egy kistelepulesen mar nincs ilyen kovetelmeny.  Ha az elobbibol keves van a piacon, akkor annak az ara felmegy. 

Előzmény: Serital, slutty!!! (391)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.13 -5 2 397

Nem arra hoztam létre a topikot, hogy egy sértegető irl-banda ellen, akik a moderáció támogatását élvezik, szélmalomharcot vívjak. 

 

Kb. olyan ez, mint a mai magyar valóság. Vannak a mocskolódó álhírterjesztő-riogatók, meg van a hamis biztonságot kereső tömeg. Majd ha ráébred a tömeg, hogy hogy is lenne jó neki, és nem hagyja magát az orránál fogva vezetni, akkor talán lesz változás. 

 

Ennyit tudtam hozzátenni, nincs időm ennél többet foglalkozni vele most.

Előzmény: Kód 001 (395)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -1 6 396

Hát igen. Elképesztő, hogy ellent mertek mondani neked, és hogy hiába próbáltad, nem sikerült töröltetned az ellenvéleményt.

 

Most pedig nincs más hátra számodra, mint a búcsú. Kár, hogy ezek szerint a vita és logikus érvelés meg sem fordult a fejedben. Tekinthetjük ezt úgy is, mint választ a kérdésedre: nincs érv a női kvóta mellett.

Előzmény: Törölt nick (387)
Kód 001 Creative Commons License 2017.10.13 -3 6 395

Külső szemlélőként nekem  úgy tünik : létrehoztál egy topikot, ahol nem tudtad megvédeni az érveidet.

 

( van ez igy )

 

-nevet-

Előzmény: Törölt nick (387)
nyman Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 394

Azert meg elmondhatnad, hogy hogyan allapitjak meg, az, hogy ki a no, ott ahol kvota van. Ez szerintem a negyedik, hogy felteszem a kerdest.

 

Egyebkent meg hozod a sztereotipiat. Inkabb megfutamodsz, ahelyett, hogy belassad, tevedtel.

Előzmény: Törölt nick (387)
Abszolút Igazság Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 393

"Hülyeség, egy vállalatnál azonos pozícióban mind a nők, mind a férfiak ugyanazt a fizetést kapják. A bér a pozíciónak szól, és nem a nemnek."

 

Pontosan így van. Annyival egészíteném még ki, hogy ennek ellenére is lehetnek különbségek, pl. a túlórák ill. hétvégi műszakok vállalása miatt, utazások vállalása ill. nem vállalása stb. Biztosak lehetünk abban is, hogy ezt a feminista propagadanda már úgy tálalja, hogy 'lám, ugyanazért a munkáért, ugyanabban a pozícióban a férfi menyivel többet keres'... :-/

Holott csak egy férfi gyakrabban túlórázik és bevállalja a fárasztóbb vagy nagyobb felelősséggel járó, de jobban fizető dolgokat is.

Előzmény: Mesrine (382)
nyman Creative Commons License 2017.10.13 -1 2 392

OFF

Hat ez igy eleg jelentos osszemosas, olyan, mint a szezon es a f.szom.

 

A „megszaladt a mokuskerek” hasonlat tetszik.

 

Az egyik azert csak magyar allampolgar. Jellemzoen lehet tudni, hogy kicsoda. Tobbseguk meg adofizeto is volt.

 

A masik meg adott esetben egy illegalis hataratlepo, ami eseteben bemondasra v. bizonytalan iratokra hivatkoznak egyesek.

 

(Az egyik a kannas borat sem nagyon tudja kifizetni, a masiknal meg sokezer eurot fizetnek embercsempeszeknek. Ami nekem azert is furcsa, mert jartam mar tobbszor Eszak, es Del-Amerikaban, Del-Afrikaban, de a repulojegy nem haladta meg az 1000 eurot es max tizenegynehanyora alatt ott is voltam. Jarhattam volna Pakisztanba is vagy masfel evig 4-6 hetente egy hetre, de a melot nem vallaltam el. Ahogy neztem egy oda-vissza jegy ott se csuszott ki az 1000 eurobol, ha nem az utolso pillanatban akarta az ember megvenni es beerte a turista osztallyal. Torokorszagol  az egyiranyu jegy par liter palinka arabol meg van. Mar Becsig, Munchenig is. 1000 Euro alatt Ausztraliat es Uj-Zelandot is meg lehet uszni, bar most a legolcsobb jegyre az elkovezkezo honapokban 1023 Eurot dobott a SkyScanner.)

 

Tovabba a hajlektalanok – teljesen jogoszeruen – itt vannak, az iskolazatlan horda meg meg vissza akar elni a segitseggel. Hasonloan latom a ciganyok jelentos reszet is.

 

A hajlektalanok itt vannak, a hordat meg egy szuk nagyhangu reteg be akarja engedni valami. Ezert mondom, hogy vigye haza. Az osszeeskuves elmeletek szerint valakiknek erdeke a kaosz. Hat akkor nyaljon vissza a fagyi es legyen az illetonel is az.

 

Hugyszagu hajlektalant en nem akarok a Blahan latni.  Kotozkodo, unkatkozo drogot arulo arabot, meg negert szinten nem. Hazavinni nem akarom.

 

En inkabb maradok eloiteletes. Van kerites az utcafronton,  ugyan a kertkapu nincs meg zarva, de a bejarati ajtot be szoktam. Akkor is, ha alszom, akkor is, ha elmegyek otthonrol. A riasztot is bekapcsolom. Az elobbi esetben csak a foldszinti reszen, az utobbi esetben a teljes hazban. A kocsit is bezarom, ha kiszallok belole, illetve a kozponti zar is ugy van beallitva, ha elindulok az autoval automatikusan lezarja az ajtokat. Pedig meg csak egyszer fordult elo, hogy egy lampanak ki akartak nyitni, bar az illeto osszekeverte az autokat es eppen vart valakit. De a parom melle mar szalltak be, hogy vigye el egy darabig. Ugyanigy ha melegvizet szeretnek engedni a mosdónal, akkor a piros iranyaba forditom a kart. 

Előzmény: MrJones512 (381)
Serital, slutty!!! Creative Commons License 2017.10.13 -1 4 391

Alant be lett linkelve az Egyenlő Bánásmód Hatóság felmérése, miszerint ugyanabban a munkakörben nemek szerinti bérkülönbség a legfelső jövedelemötödben van.

 

De ez már felsővezetői szint, ahol már nem csak a nemi különbségek játszanak, hanem a munkahelyből is adódhatnak különbségek, pl. a Telenor Magyarország logisztikai igazgatójának (aki legyen a példa kedvéért nő) más munkaköre lehet, mint pl. az IBM Magyarországénak.

 

De ebből ilyen következtetéseket levonni olyan, mint abból, hogy az építőiparban a nők átlagkeresete több, mint a férfiaké és el vannak nyomva az itt dolgozó férfiak. Pedig csak azért több itt a női átlagkereset, mert az ebben az iparágban dolgozó nők többnyire mérnökök, míg a férfiak fizikai munkások.

Előzmény: lyukas csokoládé (389)
robopassmeet Creative Commons License 2017.10.13 -2 0 390

Te meg internetes garázdabillegető vagyol?:-P

Előzmény: hayalilo (388)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2017.10.13 -1 3 389

Bértárgyalásokon a nők rosszabbul teljesítenek általában, ezért előfordulnak olyan pozíciók, ahol eltérés van férfi és női kereset közt. Általában a cégek mégis kiegyenlítésre törekednek, hogy ne keletkezzen feszültség az alkalmazottak közt, ha kiderül a dolog. Viszont ha valaki a bértárgyaláson kevesebb fizetést tud kialkudni magának az bizony a saját teljesítményének következménye, én is a saját káromon tanultam meg.

Előzmény: Mesrine (382)
hayalilo Creative Commons License 2017.10.13 -5 1 388

Megértelek és csatlakozom hozzád. Amit ezek az emberek művelnek, maga az internetes garázdaság, elméletben más feladatra rendeltek cinkos egyetértésével.

 

Jó, hogy itt voltál - szia!:-)

 

Előzmény: Törölt nick (387)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!