Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 389

Csatlakoztatjuk a kályhát egy laptophoz, amin keresztül a diagnosztikai szoftver leteszteli a kályhát. Ezen túl megsasoljuk, mennyire füstöl, hogy fűt, stb.

Kb. egy óra. De igazából, ha a kályhát normál körülmények közt és normális üzemanyaggal használja az ember, akkor nem lehet baja. Max. idővel.

Bár volt már nekem 10 éves kályhám, amit apukám még 3 évig használt. Soha nem kellett hozzányúlni. A kályhához!

Előzmény: Szemesi.Zsolt (388)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.25 0 0 388

És mit takar az átnézés?

 

Egyébként minden héten egyszer beindítom, a szerelőm tanácsára.

Előzmény: Csacskamacka (387)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 387

Természetesen.

Nem árt fűtési szezon előtt átnézetni, illetve a tavaszi-nyári hónapokban javasolni szoktuk a havi egyszeri beindítást.

Előzmény: Szemesi.Zsolt (386)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.25 0 0 386
Egyébként igényel valamilyen időszakos átvizsgálást, karbantartást a kályha?
Előzmény: Csacskamacka (385)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 385
Mittomén a gyár hogy oldja meg. Mi az utólagosan beépíthetőkkel foglalkozunk, úgyhogy elsősorban arról tudok nyilatkozni.
Előzmény: Szemesi.Zsolt (384)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.25 0 0 384
Az én kocsimban semmilyen szélvédőre felragasztott kis izé nincs:)))
Előzmény: Csacskamacka (383)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 383

A távirányítókódolásról fogalmam nincs.

 

A távirányítónak van egy pici vevőrésze, meg a szélvédőre felragaszott kis izé, ami tulképpen az antenna.

 

A telefonos egységnek is van egy kis izéje, ahova a sim-kártyát be kő tenni.

Előzmény: Szemesi.Zsolt (381)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 382
Na ja.
Előzmény: semgza (380)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.25 0 0 381

Szia.

 

Még nem néztem meg a típust, mert szervízbe kell menni hozzá olyan helyen van. Ez nem is gond, mert a legjobb barátomnak autószerelő műhelye van. Csak elkellene menni hozzá.

 

Mostmár egyre okosabb leszek állófűtés vezérlés ügyben:))) Szóval ha jól gondolom, akkor a kályhámon, vagy arra csatlakoztatva van egy különálló egység, ami fogadta a távbizgentyű indító kódját.

 

Ha pl át akarom alakítatni telefonos indításra, akkor a gyári egység lehúz, vagy ahhoz illeszt az új egységet.

 

Jól gondolom?

 

Minden Audinak egyforma a távirányítója, vagy távirányítóként más, más kód van bennük?

Előzmény: Csacskamacka (379)
semgza Creative Commons License 2006.01.25 0 0 380
ha gyári a fütés a kocsiban meg digitklíma, akkor a melegállítást meg az ablakrairányítást át lehet ugorni. :)
Előzmény: Csacskamacka (378)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 379

kendtamas

egy kérdésem azért volna a csodatávirányítóddal kapcsolatban.

Mennyi idő után áll le a kályha, ha a te ketyeréddel indítod el?

Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 378

A motortól független állófűtés működése röviden:

A kályha rá van kötve az autó saját vízkörére, üzemanyagkörére és az akkumulátorra.

Az akksi tulképpen a kályha indításához és vezérléséhez kell.

A kályha felszivattyúz egy pici üzemanyagot, ami a párologtatón keresztül bejut az égőkosárba, ahova "belelóg" az izzítóstift, ami az üzemanyagot meggyújtja. Ez már az égéstérben történik.

Elindul a vízszivattyú (a kályhájé) ami elkezdi az autó saját vízkörében található vizet keringtetni. Ahogy a víz bejut a víztérbe (ami az égéstéren kívül van) felmelegszik és a fokozatosan melegedő víz kering a rendszerben.

A kályhák üzemideje általában 30, nagyobb motor esetén 60 perc. Kb. 10-15. percben a motor már meleg (üzemmeleg) és a kályha bekapcsolja a jármű saját ventilátorait, melyen keresztül a meleg levegő bejut az utastérbe.

Természetesen nem árt, ha a kocsi fűtéskapcsolója meleg állásban van:-)

Célszerű a levegőt egyébként rögtön az ablakokra is irányítani, hiszen a meleg levegő felmelegíti annyira a szélvédőt, hogy a jég/hó leolvad.

 

uff

Előzmény: Linebacker (368)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 377

Nem reklámoztam. Kérdeztek és válaszoltam.

 

Előzmény: kendtamas (361)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.01.25 0 0 376
Ha a klappnik lezárnak akkor, amikor kiveszed a kulcsot, akkor értelemszerűen igen.
Előzmény: MEB (360)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.25 0 0 375
Szép kép :)
Nem igazán tudtam eldönteni mi is ez pontosan.
Nos, gondolom első indítás alkalmával van ez a gondod, amikor tök hideg a moci.
Mekkora lehet egy ilyen reduktor?és mennyire akarod felfűteni?

Esetled van más megoldás is nem kell feltétlen kályha, szerintem nem nagy egy párologtató, így adott esetben egy dízel izzítógyertya is megoldás lehet megfelelő vezérlőegységgel.
Ez nem terheli nagyban az akkut és megfelelő teljesítményt ad le.

Ha már beindítottad egy nap, akkor meg egy V8 nem hül ki még ilyen mínuszban sem egyhamar (nekem is ilyen motor van az autóban, gáz nélkül).
Előzmény: elf (373)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.25 0 0 374
Kályha száma és típusa kell hozzá biztosan.
Előzmény: Szemesi.Zsolt (372)
elf Creative Commons License 2006.01.24 0 0 373

Hát ha BMW bontott izé az biztos nem megy sima "ráadom 12V oszt megy" vezérléssel.

 

Mint montdam, egy csomó mai dízel motoros autóban(már járó motor mellett) a fűtik a hűtővizet elekromosan.

 

Pl Renault:

 

 

 

 

Nekem azért kéne, hogy csattogós mínuszokban a gázreduktorba menő vizet úgy felfűtse, hogy ne tudjon lefagyni a redi.

Mivel sok gázt fogok vele elpárologtatni (v8, hegymenet)  erre van némi esély telente.

 

Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 372
Az Audimba lévő webastó kályha távirányítójának pótlásával kapcsolatban, hogy mi is kellene hozzá, hogy le lehessen gyártani, és ne kelljen aranyárban megvenni.
Előzmény: kendtamas (370)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.24 0 0 371
Én spec kétfajta megoldást ismerek:

1. mezei fűtőgomba, 220V-os általában a blokkba tekerve bedug és fűt.

2. valamilyen kályha (benyás/dízel...) ami az autó teljes vízkörét felfűti ez az utóbbi megoldás.

Nem csak a kabint fűtik ezek a megoldások, hanem a motort is felfűtik.

3. sima állófűtés, amit pl kamionokban alkalmaznak, ez csak a kabint fűti.


megj.: Nem kell ahhoz CANbuszt építeni, hogy mennyen egy kályha.
Előzmény: elf (367)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.24 0 0 370
Még nem.
De pontosan milyen leírást szeretnél?
Előzmény: Szemesi.Zsolt (366)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 369
Nem tudom a választ, mivel én is úgy olvastam, illetve ollóztam a leírást az Audi fórumba.
Előzmény: Alfred (365)
Linebacker Creative Commons License 2006.01.24 0 0 368
A motor gyorsabb bemelegedését egész pontosan hogyan kell elősegíteni? (tudom, hogy a Webasto-nál lehet ilyen cuccot venni, csak nem tudom hogy működik és érdekel)

Tudomásom szerint a motor hidegen kopik legtöbbet. De ez nem a hideg hűtővíz miatt van, hanem mert hidegek a motor fém alkatrészei + nem épül fel megfelelő olajfilm. Ez megváltozik attól, hogy a hűtővizet felmelegítik? Hogy pótolja ez a - hidegen gyengébb - olajkenést?
Előzmény: elf (367)
elf Creative Commons License 2006.01.24 0 0 367

kendtamás:

Nem "igazi" állófűtésre gonoltam, hanem olyan kiegészítő elektromos fűtésre, ami a motor gyorsabb bemelegedését segíti.

 

BMW-kben van gázolajos is(amiből ugye lehet rendes állófűtést is csinálni), meg elektromos is.

Pl Ez előző generációs 320d-ben az van.

 

De a BMW csak példa volt, semmi kedvem ilyesmi miatt CAN-buszt építeni az autómba. :)

 

Igazából egy sima "átfolyós vízmelegítő" kéne. Csak olyan amit már eleve autó hűtőfolyadék melegítésésre terveztek.

 

Előzmény: kendtamas (364)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.01.24 0 0 366

Szia.

 

Néztél nekem leirást?

 

Zsolt

Előzmény: kendtamas (364)
Alfred Creative Commons License 2006.01.24 0 0 365
Szemesi.Zsolt:
"Szerzett egy bordás aluminium tömböt (nem nagy érték), belefúrt pont egy izzítógyetyának való lukat, hozzácsavarozott az elejére meg a végére két 12 voltos filléres PC ventillátort, meg vett hozzá egy (szintén filléres) digitális órával ellátott, programozható vezérlő panelt... És az egész befér az Suzuki Swift első ülése alá. Beállítod, hogy 6:40-kor kapcsoljon be, és 7:00-kor beül a meleg mutyukijába."
És mindezt mekkora akkumulátorral? Vagy milyen hatékonysággal?
Előzmény: Szemesi.Zsolt (328)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.24 0 0 364
Ez csak a kályha ára!
Még sokminden van hozzá ami kell, hogy komplett legyen.
A teljes kitt 140eFt-300eFt között van, attól függően, hogy pl mobiltelón-kapcsolóórával-távvezérlővel legyen kezelhető....
Előzmény: kendtamas (363)
kendtamas Creative Commons License 2006.01.24 0 0 363
Csak új kitt árat tudok neked írni.
68eFt az egység áfá-val.
A vezérlőegysége integrált a BMW egyéb kezelő-vezérlő részeivel.
Előzmény: elf (362)
elf Creative Commons License 2006.01.24 0 0 362

Üdv!

 

Egy csomó mai dízel autóban van elektromos kiegészítő fűtés.

pl ilyesmi:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=64_1090&hg=64&fg=65

 

Nem tudjátok mennyibe berülhet egy ilyen bontottan, és vajon hány Watt teljseítményű ?

 

kendtamas Creative Commons License 2006.01.24 0 0 361
Ezt inkább nem reklámoznám.
A probléma pont a gyári függőség kiváltása megszüntetése volt, hogy pl egy alkatrészt (elektromechanikus) helyettesíteni lehessen pl WEBASTO kályhában nem gyátóspecifikus alkatrészt is tudsz így használni, mert az eredetit hitelesíteni tudja a berendezés (amit fejlesztettem) és már meg is van oldva a csere problémája.
Gyártok hozzá konverter-jelillesztő modult is, így a gyári elektronika nem veszi észre a változást, nem kell annak a vezérlésébe belenyúlni, stb.

Nem mindenki akarja aranyárban javíttatni az állófűtést, vagy bármilyen más berendezést amit használ.
Én pont az ilyen piaci résekre próbálok rámenni, és olyan dolgokat fejlesztek amik ezeket a problémákat korrekt áron oldják meg.
Előzmény: Csacskamacka (351)
MEB Creative Commons License 2006.01.24 0 0 360
Magyarán, a benti meleget fogja csak forgatni,de nem tudja kicserélni a külső levegővel?
Előzmény: Csacskamacka (359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!