Keresés

Részletes keresés

ALFA145 Creative Commons License 2005.07.16 0 0 199

Üdv mindenkinek !

 

Most járok ezen a topikon elöször. Kb. sok évvel ezelött foglalkoztam kefirrel, de egyszer elpusztultak a gombák és azóta nem is foglalkoztam velük. Most megint kaptam gombákat, kb fél marék.

 

A kérdésem az lenne, hogy miért túrósodik meg ?

Régen simán sikerült csinálnom, most meg szenvedek velük.

A tej szépen szétválik, és a gombák környékén megtúrósodik.

Ez nekem régen nem ilyen volt. A dobozos kefir a mátratejtöl az szép krémes. Régebben hasonló volt. Most mindíg szétválik és híg lesz az egész.

 

Valakinek valamilyen ötlete van-e ??? Mit csinálok rosszul ?

marcipa Creative Commons License 2005.07.16 0 0 198
Hogy lehetne mikrozni? Ez élőlény...
( Amerikában egy nő a macskát mikrozta, aztán beperelte a gyártó céget, mert nem írták a használati utasításban, hogy a cicát nem lehet betenni a mikro-ba):-)
Előzmény: nanonym (197)
nanonym Creative Commons License 2005.07.13 0 0 197

Kedves Margit2!

 

Le tudnád írni, hogyan fagyasztod le és éleszted újra? Olyasmire gondolok, hogy vízben,vagy lecsurgatva kell lefagyasztani, gondolom felolvasztásnál mikrózni nem lehet :))), stb.

 

Előre is köszi.

Előzmény: Margit2 (182)
Mooni Creative Commons License 2005.07.13 0 0 196

Szia!

Kérhetnék én is gombát használati utasítással? Régóta szeretnék kefírt csinálni, csak eddig nehéznek és távolinak tűnt. Pesten lakom, ha esetleg tudnál adni, érte mennék.

emil címem: kapuccsino@freemail.hu

köszi Mooni

Előzmény: pynky (191)
boricska Creative Commons License 2005.07.09 0 0 195

Hali, kefírimádók!

Gombát keresek én is. Valamikor szép tenyészetem volt, a szaporulattal elláttam az összes rokont és ismerőst, de néhány évi kitartó kefírgyártás után meguntam a dolgot. Lezártam, eltettem, aztán elfelejtettem és mind megpusztultak. Az első gombákkal 1968-ban találkoztam, utána is kaptam néha, de mindig az lett a vége, hogy tönkrementek a gombák. A legelején igazi tehéntejből csináltam, később ahhoz már nem sikerült hozzájutnom,és ezekből a zacskós és dobozos nedvekből nem volt az igazi. Most viszont vannak saját kecskéim, eljött az idő, hogy valódi kefírt készítsek - persze ehhez kellene a segítségetek, mert gomba nélkül nem fog menni.

Ha tud valaki segíteni nekem, kérek jelzést a pm@mail.battanet.hu címre.

Előre is köszi

boricska

MPeter7 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 194

Kérlek jelezd a mezossy@mavinformatika.hu email-re, hogy miként lehet a feleslegessé vált gombához hozzájutni.

Üdv,

Péter

Előzmény: pynky (191)
marcipa Creative Commons License 2005.07.06 0 0 193
El tudnád postán küldeni?
Előzmény: pynky (191)
MPeter7 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 192

Hol lehet pesten hozzájutni a gombához?

Péter

 

Előzmény: pynky (191)
pynky Creative Commons License 2005.06.13 0 0 191
Ha pestiek vagytok, nekem van most 2 adag elvihető.

p.

Előzmény: marcipa (190)
marcipa Creative Commons License 2005.06.07 0 0 190
Én is szeretnék kefírgombát!
marcipa Creative Commons License 2005.06.07 0 0 189
Sziasztok!
A kristályhoz nem kell cukor, elég a mazsola.( meg a többi)
Előzmény: bum-bum (187)
verosffy Creative Commons License 2005.06.03 0 0 188

Sziasztok!

 

Én csak most kapcsolódom a fórumhoz, de nagyon tetszik, amit a gombáról írtok. Kaphatnék valakitől én is egy tenyészetet?

bum-bum Creative Commons License 2005.05.27 0 0 187
Sziasztok!

 

Nem is olyan rég, kaptam egy receptet egy számomra még ismeretlen készítményről. a hozzávalók a következők: 2L víz, 6 kanál kristály, 6 kanál kristálycukor, 12 szem mazsola és fél citrom.

 

Ez eddig ok is, meg az is , hogy fémmel nem érintkezhet, meg stb.

Nem is ez a kérdésem alapja, hanem az, hogy a fentiekben felsorolt hozzávalókból a cukrot szabad-e kihagynom, ha szabad, milyen módon, ill. mivel tudnám helyettesíteni.

 

Kérlek bennetek, kérdésem mihamarabbi válaszadására!

 

Előre is köszönöm, sziasztok!

Fruzsikaa Creative Commons License 2005.05.17 0 0 186

Szervusz horeckám/kém! :-)

Tudtam, hogy Rád számíthatok!

Nem váltottam tejet (a piros dobozos Mizo-t használom mindig)

Persze lehet, hogy nem mindig azonos a minősége  - sajnos. Gondoltam erre én is.

Melegebbnek nem hinném, hogy lenne ebben a cudar időben. Télen legalább fűtöttünk!

Írtam a kenyeresben, hogy világjárók lettek a gombáid! Már Sopronba is vittek belőle ! A kombuchából is...

 

Valószínű meg kell ritkítsam, mert nagyon felszaporodtak.

Előzmény: horec (184)
szojacska Creative Commons License 2005.05.17 0 0 185

Margit, Kipiu, koszi a megnyugtatast. Kefirt csinal a gombam, ugyhogy dolgozik rendesen. :)

 De azt hiszem akkor a mennyiseggel lehet  a gond, mert nem adtam eleg tejet. En kb. 2-3 decit csinaltam egyszerre. Megprobalom picit tobb tejjel, remelem osszeszedi "magat"..... 

Előzmény: horec (184)
horec Creative Commons License 2005.05.17 0 0 184

Szia Fruzsika, de régen "futottunk" össze :-)

Most, hogy kissé felmelegedett az idő, gyorsabban megalvasztja a tejet a gomba, (talán még kissé "szúrósabbá" is vált az íze). Kicsit ritkítsd meg gombákat.

Nem váltottál mostanában tejet? Mert néha olyan pocsék minőségűeket lehet kifogni, képtelenség jó ízű kefírt gyártani belőlük. Felül túrós, alul sok víz, aztán ennyi...

Tapasztalatom szerint ha sok a gomba, és felemészt minden tápanyagot akkor könnyebben darabjaira esik. Az enyémek feljönnek a kefír tetejére, kanállal kihalászom őket, kicsit lelögybölöm, aztán vissza a tiszta bögrébe + tej.

2 db diónyi gombához 4-5 dl tejet öntök, ezzel a módszerrel egyben maradnak.

Előzmény: Fruzsikaa (183)
Fruzsikaa Creative Commons License 2005.05.17 0 0 183

Sziasztok! :-)

 

Miért van az, hogy az én gombám újabban már 24 óra alatt is úgy dolgozik, hogy a tejcsi kétfelé válik, fölül a sűráje, alul az átlátszó savója? Ez normális?

 

És nekem sem áll össze egy gombóccá a gombácskám :-( 

Margit2 Creative Commons License 2005.05.16 0 0 182

Semmi gond a kefirgombáddal, ha szépen dolgozik!  Kippiunak igaza van!  Én már 8 éve használom, azóta folyamatosan szaporodik, mindig rakok a mélyhűtőbe is, hátha, véletlenül gond lesz,  vagy kér valaki. Eddig  én még csak 1-szer vettem elő magamnak, amikor sokáig nem voltam itthon, én mind lefagyasztottam.  Amikor felengedett ( kb. 1 nap) , utána újra lehet aktivizálni!

Előzmény: szojacska (180)
kippiu Creative Commons License 2005.05.16 0 0 181
Nekem még sohasem állt össze a gombám. Ameddig dolgozik nincs semmi baj vele.
Előzmény: szojacska (180)
szojacska Creative Commons License 2005.05.14 0 0 180
Nekem kb, egy fel evig szepen hizott a gomba, novekedett rendesen, aztan egyszer csak fogta magat es darabjaira esett szet. Fogalmam sincs hogy mitol. Ennek ellenere csinalta a kefirt rendesen. Azt mondjatok, hogy nem baj, ha igy szetesik? Kb. ugy nezett ki, mint a kepen, amit Margit betett.
Előzmény: kippiu (161)
pirimidin Creative Commons License 2005.04.26 0 0 179
Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem: nem tudjátok, hogy hol lehet valami szakirodalom vagy egyéb infó a kefírgombákról a leíráson kívül? Segítségeteket előre is köszönöm!
pynky Creative Commons License 2005.04.17 0 0 178
Sziasztok:)

Van két adag elvihető kefirgombám, ha érdekel valakit (Bp. XIII. ker.). Az e-mail cimen mindig elérhető vagyok, itt a fórumon ritkábban.

p.

horec Creative Commons License 2005.04.07 0 0 177

Szerinted...??? Olvasd el aztán döntsd el.... http://www.gewo.applet.cz/health/kefir_manual.htm

Na pááá

Előzmény: Dzselál ed-Din (176)
Dzselál ed-Din Creative Commons License 2005.04.07 0 0 176

Hogy érted azt, hogy belepottyantott?

Belesz*rt?

 

Mohamed nehezen pottyanthatott bele, mert ő 1400 éve élt. Talán Buddha.

horec Creative Commons License 2005.04.07 0 0 175

Az Internetes források szerint Mohamed próféta a Kaukázusban járva, az Ő híveinek a tejébe pottyantott, kb. 5000 éve. Ha nem ő, akkor Buddha. Ugyanis a másik ág Tibetbe nyúlik vissza. Az időpont viszont stimmel. Maga a "lény" több mikroorganizmus szimbiózisa, tehát nem egy fajta gomba. A világhír az 1900-as évek elején kezdődött, mikor a "lény" eljutott Moszkvába, és elindult az üzemi szintű előállítás kecske-, és tehéntejből.  

Hogy Mohamed miért pont ilyet pottyantott, az bízzuk az Ő tudására. A lényeg, hogy működik, és finom. :-)

Előzmény: Fruzsikaa (171)
horec Creative Commons License 2005.04.07 0 0 174

Hoppácska, úgy látom egy kicsit elkéstem... :-)))   /ritkán szoktam ide benézni/

Örülök hogy beindult a kefírüzem, és a kezdeti sokk után stabilizálódott a gombucik állapota! :-D

Előzmény: Fruzsikaa (173)
Fruzsikaa Creative Commons License 2005.03.31 0 0 173
HORECCCCC??? :-) Dr. Kefíranaszteziológus asszony!!!!!!!!!!!!! :-))))))))))) Hahóóó!
Dzselál ed-Din Creative Commons License 2005.03.31 0 0 172
Szakértőt követelünk!!!!!!!!
Fruzsikaa Creative Commons License 2005.03.31 0 0 171
Valaki véletlenül egy gombát pottyantott a tejcsibe :-) s felfedezte a kefírt :-)
Előzmény: Fruzsikaa (170)
Fruzsikaa Creative Commons License 2005.03.31 0 0 170
Szerintem fordítva :-)
Előzmény: Dzselál ed-Din (169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!