Keresés

Részletes keresés

urál Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11330

A lényeg az, hogy szárazföldi csapatoknak nevezett maradék valaminek nincs légitámogatása, egy potenciális támadó utánpótlási vonalai és katonai objektumai tökéletes biztonságban vannak, a magyar légierő Gripenjei legföljebb körözhetnek egy-egy híd, vagy repülőtér fölött.

Előzmény: Törölt nick (11328)
buth Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11329

Szia Hamburger!

Nagyszerű a dd kezdeményezése, és a Tied is! Remélem lesz mód a személyes beszélgetésekre e nap kapcsán. Természetesen "civil"-ben, civilként!

Előzmény: Hamburger2 (11318)
buth Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11327

Szia Taxxx!

Egyetértünk! Végre valamiben! A segítség az nálam is azt jelenti, amit a magyar nyelvben! Tehát nem díjazom az "AGGGGYÁÁÁÁ MÁÁÁÁ!" civil szervezeteket, bár tudom, van sok ilyen is, sőt néha meg is értem kicsit őket. A konkrétumokhoz viszont a civil szervezet és a kormányzati (önkormányzati), esetleg a gazdasági szervezet, média között együttműködési megállapodás kell. Te is tudod, hogy ez nem feltétlen kell, hogy írásos legyen, de célszerű, mert akkor könnyebb mindkét félnek az elszámolás. Általában az ilyen megállapodások a kölcsönös érdekek mentén jönnek létre, s személyemben soha nem álltam semmilyen szervezet elé, hogy "aggyá máá!", de igenis vagy pályázatot nyújtottam be, vagy meggyőztem a partnert, hogy a dolog érdemes a támogatásra, s jogilag, és erkölcsileg is vállalható a támogatás!

A MATASZ és a tartalékos ügy két külön dolog! Csak mi, néhány "kertben ásogatás helyett nyüzsgő" volt hivatásos, és a szerencsére egyre több fiatal társunk úgy gondolja, hogy a MATASZ nagy segítségére lehet a HM és MH igazgatási szerveinek egy tartalékos rendszer kialakításában, működtetésében, érdekvédelmében. Természetesen, mint már többen is mondták, a MATASZ nem akar kormányzati szerepeket átvenni, nem akar fegyveres szervezetté vállni, de mint igazi civil szervezet nagy segítségére lehet a katonai, sőt az önkormányzati igazgatásnak.

A MATASZ-ban is vannak hibák, ezt nem is tagadjuk. De egy honvédelmi érdek, mint a tartalék és a tartalék szükségessége, nem szerencsés minden rosszat a MATASZ-ra önteni! Ez az a szervezet, amely megalakulása óta lojális a mindenkori honvédelem politikai és katonai vezetéshez, mert úgy véljük, hogy igaz az a tétel, hogy a honvédelem össztársadalmi szükségszerűség és kötelezettség!

Hajrá MATASZ!

Előzmény: Törölt nick (11273)
urál Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11326

Gravitációs bombák beszerzését egyelőre nem tervezik

 

Ez most azt jelenti, hogy még lézervezérlésű bombát se kapnak a Gripenek? Mert akkor lényegében az egész Gripenbeszerzés fölösleges volt, hiszen nincs csapásmérőképesség, míg elfogóvadásznak a MIG-29 jobb volt!

Némedi László __ Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11325

hé!! én most jöttem! hol vagytok?  :))

 

fórum tali? igazából csak meg kéne beszélni egy találkozó helyet

Előzmény: Tiger205 (11323)
megatron66 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11324
Na ide el kell mennem.
Előzmény: Hamburger2 (11318)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11323

az állítás attól még igaz!

:o)

 

Na jóccakát, én lefekszem!

üdv:

TGR

Előzmény: Hamburger2 (11322)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11322
Bocsi Tiger, de a gyermekeim tőlem ca. 350 km távolságban leledznek ezen pillanatban. Én most a második kategóriába tartozom. Ilyenkor van "szabad időm"! :)

Üdv Gyöiki! Bagoly mondja verébnek?

Hamburger
Előzmény: Gyöki II (11320)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11321

vannak ilyenek 

:o)

 

van a kinek kicsi a gyereke (mindkettőtöknek)

és van a ki csak szimplán hülye (pl én??)

 

TGR

Előzmény: Gyöki II (11320)
Gyöki II Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11320
Te sohasem alszol?
Előzmény: Hamburger2 (11319)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11319
A rendezvény Tata város északi szélén található szomódi gyakorlótéren, az úgynevezett „helipad” körzetében kerül megrendezésre. A helyszín megközelíthető személygépkocsival Tata centrum irányából a 1.sz. (E5) főúton Komárom felé haladva a vasúti felüljáró után Szomód felé (kitáblázva!), jobbra fordulva, vagy Komárom felől Tata felé haladva még a város határát jelentő vasúti felüljáró előtt balra fordulva. A vasútállomásról gyalog a vasúti gyalogos felüljárón (északnak) áthaladva fordulva a vasúti sínekkel előbb párhuzamosan haladva (Tavasz utca), majd a Szomódi utat elérve, jobbra fordulva azon lehet elindulni, ahol ca. 20 perc alatt lehet kiérni a gyakorlótérre. A vasútállomáshoz helyi járatú buszok is közlekednek a centrumban található buszállomásról, de a Tata és Komárom között közlekedő távolsági buszok vasúti felüljáró város felöli lábánál található megállóitól is könnyen kijuthat a látogató akár gyalog is a helyszínre. A buszállomásról a Szomód – Dunaszentmiklós felé közlekedő távolsági buszokat a tatai Günntner Hűtőgépgyárig is igénybe lehet venni, ahonnan gyalog 10 perc alatt megközelíthető a helyszín. A rendezvény idején a megközelítés lehetőségei egyértelműen ki lesznek táblázva.

Előzmény: Hamburger2 (11318)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11318
Szervusztok!

Ha már távolból nem vagytok képesek megtalálni egymással a közös hangnemet, akkor egy lehetőség a személyes találkozásra:

2006. június 24. A MH.25.Klapka György Könnyű Lövészdandár nyílt napja
08.50-ig Vendégek fogadása
09.00 Rendezvény megnyitása
09.05 A Katasztrófavédelem bemutatója
09.05 Gyakorlás az „Élő hadtörténelem”: Hagyományőrzők
II. Világháborús bemutatójára
09.50 Komárom-Esztergom Megyei Rendőr Főkapitányság beavatkozó alegységének hatásbemutatója
10.25 Katonai Ellenőrző Áteresztő Pont telepítése, működtetése - közelharc bemutató
12.00 A „Szent László Menet” résztvevőinek sorakozója, eredményhirdetés, a Magyar Honvédség Szárazföldi Parancsnokság parancsnoka által alapított Szent László Vándorkupa, valamint emléklapok átadása
12.30 „Élő hadtörténelem 1”: Hagyományőrzők II. Világháborús bemutatója
13.00 LI-2 és PO-2 repülőgépeinek légi bemutatója
13.30 „Élő hadtörténelem 2”: MH HIM Hagyományőrzőinek 1956-os bemutatója
14.00 Az MH 25. Klapka György Könnyű Lövészdandár
1. Könnyű Lövészzászlóaljának harcászati bemutatója
14.30 HM HIM páncélos dinamikus bemutatója
15.00 „Harckocsi keringő”: Az MH 11. Hunyadi Mátyás Harckocsizászlóalj harcászati bemutatója
15.30 Rendezvény zárása, Parancsnok invitálása a ”13. Víz-Zene-Virág Fesztivál” rendezvényeire

Minden érdeklődőt szívesen látunk. Gyertek és nézzétek meg. Azután vitatkozhattok, hogy kell-e tartalék, vagy sem! :)

Üdv: Hamburger


Sgt. Elias Creative Commons License 2006.06.02 0 0 11317
Amiket felsoroltál, az mind igaz, de gyak. egyik sem hadrafogható. Legtöbbször a technika sem teljes értékű, de ami legfőképpen hiányzik ezeknél, az a vezethetőség, szervezettség. Ami a fegyveresek csoportját haderővé teszi. Ez egy minőségi különbség.

Biztonsági őrség - jó esetben tudja kezelni a fegyvert, de nincs harcászati képzettsége, katonailag gyak. értéktelen (ld. fentebb)
Fegyverszétbontó cégek - sok minden van náluk, de ált. működésképtelen, illetve amúgy sincs, aki kezelje (azért megnézném, össze tudnál-e szedni KOMPLETT lérak. ütegeket, tokkal-vonóval, egy-egy telephelyről
Iraki PMC-k - még ezek állhatnak legközelebb valami szervezett erőhöz, de megnézném, engednének-e zsoldosokat működni országon belül
Mig-21 - megtörtént, de illegális volt
Előzmény: belic (11314)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11316
Én majd mindennap a hídon járok, de csak egyenruhás rendőrt láttam AMD-65 el ! Ninját még soha nem sikerűlét, de majd figyelek.


A hidak egy egy kardináis bűncselekménynél nagyon jó ellenőrzőpontok. Anno még a Steimetz, és Osztyapenkó szobroknál is volt.



A biztonsági cégeknél csak olyan sorozatlövő fegyver lehet ami nem ölőhatású. Láttam, sőt fogtam sorozatlövő "vadászpuskát" ( nem megkövezni ) . A lövedék gumigolyó volt.

Hazánkban a MH-n kívűl senkinek nincs működő harcjárműve ! ( működő az amelyik célzottan lőni is tud, nem csak gurúl ) Nagyon szigorú előírások vannak. Az NBH pillanatok alatt rászál arra aki csak ilyet fontolgat a fejében.

A MIG-21 es működő hajtóművel, lokátorral, de gépágyú, és egyébb fegyverzet, sőt a tűzvezető elektronika nélkűl lett eladva. Ma is lehet venni.


A Horvátoknak szállított MIG-21 es most itt nem játszik !
Előzmény: Tiger205 (11315)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11315

gondolom arra vigyaz, nehogy valaki ellopja a vasuti hidat :-)).

A hídon/hídnál arengeteg lopás volt vonatokról (mozgó szerelvényről ledobálták a cuccost).

Ezek ellen van talán...

De lehet, hogy csak ninja!

:o)

TGR

Előzmény: belic (11314)
belic Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11314
Hello!

A gond csak az, hogy míg vonatozni bárkit engednek, a katonai tevékenység alapvetően mindig is állami monopólium volt. Vagy szerinted mi lenne, ha egy szervezet
- megvenne egy laktanyát
- fegyvereket vásárolna magának
- elkezdene kiképzést folytatni
- alapítana egy jó kis szabadcsapatot, majd bejelentené, hogy itt vagyunk, igénybe lehet minket venni?

Szerinted meddig jutnának el a fenti folyamatban?


Nem ertem a kerdesedet.

Azt kerded, hogy sikerult-e valakinek Magyarorszagon Szemely es Vagyonor ceget alapitania? Igen, menj be az elso laktanyaba, es ok fognak megallitani a kapuban.

Azt kerded, hogy sikerult-e valakinek Magyarorszagon olyan ceget osszehoznia, ami egy masik orszag hadugyminiszteriuma megbizasabol egy 3. orszag megszallasaban fegyveresen resztvesz? Igen, Toifor.

Azt kerded, hogy van-e magancegeknek Magyarorszagon legalisan sorozatlovo fegyveruk? Igen, a Fegyveres Biztonsagi Orsegek ilyenek, pl. ha Buda felol felhajtasz a Lagymanyosi hidra, akkor jobb oldalt fog alldoglani egy fekete ruhas biztonsagi or, karabellyal (gondolom arra vigyaz, nehogy valaki ellopja a vasuti hidat :-)).

Azt kerded, vannak-e olyan magancegek az orszagban, akiknel akad a raktaron T-55, SA-4, RPG, taposoakna? Igen, sajnos 2 epp most robbant/gyulladt fel.

Azt kerded, Magyarorszagon a hadsereg legalisan elad-e felfegyverzett vadaszgepet civilnek miutan kikepezte? Nem, par eve volt is belole botrany (gyk. eladtak, de csak a MIG-21-es "alapgep" volt legalis, a gepagyu es a raketak nem).

Bel
Előzmény: Sgt. Elias (11267)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11313

Ok, értem   :o)

Sajna...

:o)

Előzmény: Törölt nick (11312)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11311
viccelni próbáltam...
Előzmény: Princ of Carpatia (11308)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11310

bocs taxxx (és többiek) az eleje újra:

 

Szia!

 

semmi fajta keserűségre nincs okom.

Akkor jó!

 

Amikor látok egy csapat nyugdíjas, egyenruhást..............röhöghetnékem támad.

Bár akkor ezt nem értem, mert lehet, hogy nekik többet jelent az egyenruha, ézért minek röhögni?

 

Semmi bajom a MATASZ-szal és a hasonló szevezetekkel.

A nyávogás az ami nem tetszik.

Hasonló szervezet - talán a BEOSZ?

Na ne!

Én azért léptem be nem is oly rég (1+ éve) , mert ez tűnt egyedül valamennyire hitelesnek.

Aztán tényleg tök véletlenül ugye budapesti elnök lettem.

 

és tovább...

 

bocs, TGR

Előzmény: Tiger205 (11309)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11309

Szia!

 

semmi fajta keserűségre nincs okom.

Akkor jó!

 

Amikor látok egy csapat nyugdíjas, egyenruhást..............röhöghetnékem támad.

Bár akkor ezt nem értem, mert lehet, hogy nekik többet jelent az egyenruha, ézért minek röhögni?

 

Semmi bajom a MATASZ-szal és a hasonló szevezetekkel.

A nyávogás az ami nem tetszik.

Hasonló szervezet - talán a BEOSZ?

Én azért léptem be nem is oly rég (1+ éve) , mert ez tűnt egyedül valamennyire hitelesnek.

Aztán tényleg tök véletlenül ugye budapesti elnök letem.

És ezáltal felelősnek érzem magam, hogy (főleg a többi frissen belépettnek) is megmutassuk, hogy képesek vagyunk egy olyan társadalmi szervezetté válni, aminek haszna van, amelyet érdemes fentartani (és nem a széncinegék nemi életének disszonanciájáról vitatkoznak - bár akár az is lehet fontos...)

 

Sok fiatal úgy nő fel, hogy nem volt katona (ez jó vagy rossz?) ezáltal még menetgyakorlaton sem volt, nem volt kezében igazi karabély és nem lőtt (még ha 14-et is). Nem tudja mi a hadseregben az alá-fölérendeltségi viszony, nem ismeri arf-okat, nem tud alakzatban mozogni - sem terepen sem "alaki-n". Nem tudja milyen az, harmincan/százan/négyszázan együtt menetelve, éneklelve elfáradni....közben utálni, és mégis élvezni ezt az összetartozást (kémikusok vizsgálják, ilyenkor különböző összetartozást serkentő hormonok indulnak be, ősemberi örökség).

Nem tudják mi a kanálgép és mire jó, és egyáltalán valami hiányzik neki, ami kicsit a férfivé válásnak (szerintem) része.

 

Ezt egy társadalmi szervezet is tudná nyújtani, ha a HM/MH adna olyan önkénteseket, akik "kiképezik" azaz ezen a katonai életre nevelésen, katonai sporton átvezetik a jelentkezőket.

Esetleg megmutatják mi a fegyver, esetleg (ha ellenőrzött már a sok-sok kiképzési nap után a "raj" vagy "szakasz" (itt lehetne más szó) parancsnokiaik által, esetleg lőhetnének is.

(Megjegyzem civil lőtereken ilyen kontroll nélkül is megtehetik. - Akár a cseh karabéllyal is!)

Valakiket megtanítanának rádiózni.Más valakiket a szanitéckedés alapkérdéseire.

Kirándulnánk. Térképet és tájolót tanulnánk használni.

 

Lennének különböző tagozatok, klubbok - Beszélgető hadtörténelemről, ejtőernyőzésről, roncskutatásról, céllövészetről, repülésről...

 

Kicsit a z MHSZ-re emlékeztetve, de mai kor szellemében.

 

S aztán ha egyszer a helyzet úgy hozza (ne legyen ilyen!), ezeket szervezett keretek között alaklmazni is tudják (már akár készségszinten, nem előlről kell tanítani, amikor ilyenre nincs idő - pl. a rendfokozatokat!?)

 

Ebben a célban mi szerinted a rossz?

M iaz, ami nem támogatható?

vagy ami  hivatásosok ellen szól?

 

Most leírtam, hogy én mit látok a Mataszban.

Lehet, ábrándozás.

 

De teljesen más, mint amit te látsz.

Az az emlitett (kettővel ezelőtti) Astra amit használhat (1 db) kölcsönbe' van a szervezetnél, többszázezer kilométer van benne, én nem sajnálnám a MATASZ-tól.

Az irodát sem (van épp elég belőlük).

Mert talán valami hasznosat is tud tenni a szervezet a társadalomért, a honvédségért!

 

szerintem

 

üdv:

TGR

Előzmény: Törölt nick (11302)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11308
No, akkó pontosítok: Ez még pár éve, a 25%-os ÁFA időjében vót! A 40+ÁFA szumma értendő. No, így ötven.
Előzmény: Tiger205 (11307)
Tiger205 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11307

Szia!

 

"Boldog 40+ÁFA szülinapot! " feliratot irattam.
Nagyon tudta értékelni! :-))

Főleg most!

Mert akkor ugye 48 éves lett hirtelen a 49 után!

:o)

 

TGR

 

Előzmény: Princ of Carpatia (11306)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11306
Szia Kuruc!

....ÁFA-val, vagy ÁFA nélkül ???...

Erről eszembe jutott, mikor egyik kedves kolleganőmnek az ötvenedik szülinapjára oljan tortát süttettem, amire a "Boldog 40+ÁFA szülinapot! " feliratot irattam.
Nagyon tudta értékelni! :-))

Öreg Csóka
Előzmény: Kuruc71 (11289)
thehassan Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11305
Pontosan. De az egyszerűség kedvéért tényleg rámondják, hogy URH. Egyszerűsítés.
Az R-140 is már 1,6 MHz-től dolgozik, ami ugye középhullám, mégis RH-nak neveztük.
Előzmény: Princ of Carpatia (11303)
Icelord Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11304
Szia!

Kedvencem, amikor a nyugdíjas szervezetek kérnek.
Megbeszélik a nagyvezérrel, hogy kellene a kisújj, s mire eljut a végrehajtó(k)hoz már az egész kéz kell. Az adu: XY megígérte:-)

Persze, lehet hogy előbb-utóbb én is nyá-k táborát fogom gyarapítani:-) De megígérem, hogy nem fogok egyenruhába járni (nem úgy mint sok nyugdíjas, akik megfelelő beosztásokat látnak el:-)
Előzmény: Törölt nick (11302)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11303
Hi!
Bocs, hogy belekotyorászok (mint volt rádióamatör is): A rádióhullámok felosztásakor a határt a RH, és URH között a 10m-es hullámsávnál, azaz a 30 MHz-nél húzták meg. Ha ez a készülék az említett frekin megy, akkó lefedi a RH végét, és az URH elejét.
Üdv Néktek.
Előzmény: thehassan (11300)
Fefe952 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11301
Azt azért nem árt, ha tudjuk, hogy a folyamatos csökkentések eredménye az, hogy azok maradtak ht-k - na jó van kivétel is:-) - akik valamit tenni akarnak a seregért.

Irígyellek, hogy ennyire optimista vagy ebben a kérdésben. Nekem sajnos mások a tapasztalataim. Talán így: esetleg maradtak olyanok is, akik tenni akarnak valamit ezért a seregért.

Ami a rf illeti. Nem figyeltem. Valóban azt senki nem vette el, tehát ha a szervezetbe (MH) kerül, jogosan használja. A MATASZ-ban - mint társadalmi szervezet - szerintem nincs tisztázva. Így ott a használata nem egyértelmű.
Egyébként ha valakinek van használható ötlete tartalék ügyben, magán e-mailomban kérem keressen meg. Többit ott.
Fefe
Előzmény: Icelord (11298)
thehassan Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11300
Ott az igazság.
Az zavart meg, hogy 20 MHz-től 51,5 MHz-ig üzemel, és a húsz az még rövidhullám. De valóban inkább az URH tartományba tartozik.
Előzmény: tuzer (11268)
thehassan Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11299
:))))))))))
Előzmény: Törölt nick (11260)
Icelord Creative Commons License 2006.06.01 0 0 11298
TGR!
Szerencsére sok dologban egy véleményen vagyunk. (Legalább az itt írogatók zöme)
Persze lehet vitatkoznunk, cseszegetni egymást, de szerintem a megoldás kulcsa nem az itt lévők kezében van. /lehet a nagy testvér figyelő szemének irogatni, de a helyzetet a képviselő urak és hölgyek tudják csak megoldani, ha akarják - de most nem igazán akarják/

Mindenki a saját nézőpontjából látja a sereget, mint ahogy akármilyen munkahelyen is ez így van. Nem biztos, hogy szakszi tudja, hogy mit csinál egy nehéz vállapos a rendszerben. Azt azért nem árt, ha tudjuk, hogy a folyamatos csökkentések eredménye az, hogy azok maradtak ht-k - na jó van kivétel is:-) - akik valamit tenni akarnak a seregért.

Icelord
aki nem ma kezdte katonai pályafutását
Előzmény: Tiger205 (11296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!