Doci20:
Valóban, az allergia kialakulásának az ESÉLYE kisebb. Bár sokkal diffúzabb azért a téma. Én is a drótszőrű német vizslánk farkába kapaszkodva (nem volt vágva) tanultam meg járni, mégis kivernek a kis viszkető göbök a sonkapáctól (nátruim-nitrit) - húsvét után különösen sok álmatlan éjszakám volt...
Egykori gimis tanárom megszállott angol cocker spániel tenyésztő volt. Talán ő volt az egyetlen, aki vadászatra tenyésztette és használta ezt a fajtát (ha jól emlékszem, fekete, fekete-fehér kutyái voltak) - rendszeresen "vadászott", de csak ritkán lőtt valamit, azt is csak enni... A kutyatenyésztést kb. 20 éve fel kellett adnia, még a perzsa cicának is gazdát keresni: mindenféle szőrmére súlyosan allergiás lett. Az egykori vadásztrófeák és a feleség bundái is "kiköltöztek"... Ő nagyon megsínylette. Végül is egy társasházba költöztek, és az udvarra befogadtak egy félholt kóbor kutyát (hiába van kennelje, a szomszédok állandóan jelentgetik...) - legnagyobb bánata, hogy meg se símogathatja, csak az ablakon keresztül beszélhet hozzá...
A macskák mintegy 70%-a hordoz egy egysejtü élösködöt, ami nem veszélyes sem a cicre, sem emberre, viszont a magzatra igen. SZVSZ inkább menjen a macska máshova, mint egy vetélés félidö körül.
Nagyon szimpatikus, amit írtál. Nekünk még nincs gyerekünk, de tuti, hogy ha lesz, akkor az állatok maradnak. Nekem 10 éves koromig semmilyen állatom nem volt, akkor lett hörcsögöm, aztán jött a többi. Kutya, macska, halak, teknős...
Most 2 tengerimalac van, meg egy kutya. És ha lesz baba, ők akkor is maradnak!!
Viszont az egy kicsit túlzás, hogy:
"olyan kisgyermeknél, akiknél kutya-macska van, ott a gyerek NEM LESZ ALLERGIÁS!"
Inkább kisebb az esélye. A szomszédunk fia Úgy tanult meg felállni, hogy a kutya hátába kapaszkodott. Imádták egymást. az egész család szíve hasadt meg, mikor a kisfiú 6 évesen súlyos allergiás lett. A kutyaszőrre. Nem találtak semmilyen más megoldást, el kellett ajándékozni a kutyát. :(((
DE a mienket azért rövid ideig ugyan, de meg szokta szeretgetni!!! :)))
Se a rodik, se a dobi, se a ló, se a tekik, se a halak, csigák, madarak (mondtam, hogy szeretjük az állatokat :)), sz'al SENKI nem megy az utcára ;)))
De mi pont ezért nem tartunk macskát, mert a feleségem nem védett a toxoplazmózis (köszi: Firedog) ellen.
Abban igazad van, hogy 2x évesen lehet előre tervezni, viszont nem biztos, hogy mindenki tud erről a dologról. Azt pedig becsülöm, hogy nem kidobni akarják a macsekot, hanem próbálnak jó helyet találni neki.
Teljességgel egyetértek!!
Nekem most van egy 10 hónapos kislányom. Mióta az eszemet tudom, mindig voltak körülöttem állatok, ha máshol nem, vidéki nagymamámnál.Mikor terhes lettem eszembe sem jutott, hogy megváljak a 2 macskáimtól, nyulamtól és a kutyámtól...azóta van még egy kutya is. Mivel már régóta volt macskám, biztos voltam benne, hogy átestem a toxoplazma fertőzésen, ami max. kis náthás tünetekkel jár, vagy azzal sem! Mivel a macskáim lakásban voltak tartva, kiderült, hogy mentes vagyok...
Annyi óvintézkedést tettem, hogy terhességem alatt nem én takarítottam a helyüket, hanem a párom.
A baba imádja a cicákat, kutyákat, simogatja, paskolgatja őket és úgy örül nekik, mint majom a farkának!
Nem bírom elviselni az ilyen embereket, akik kidobják az állataikat, azért mert gyermeket várnak! Igenis össze lehet egyeztetni a kettőt, csak 1 kis odafigyelés kell!
Azóta is a baba egészséges, nincs semmi baja, és az állataim is boldogok!
Valóban aki burokban él, azokból lesznek az allergiások...most volt egy cikk valahol, hogy Amerikában, tesztet csináltak és olyan kisgyermeknél, akiknél kutya-macska van, ott a gyerek NEM LESZ ALLERGIÁS!
Szerintem nem kellene ezeket a makka tulajokat elitélni. Nem tudjuk hogy miként került hozzájuk a macska, és nem kidobják, agyonütik vagy elviszik a Duna másik partjára, hanem oda akarják ajándékozni valakinek. Nem ráuntak hanem jön a gyerek.
Én is szeretem az állatokat, tisztelem őket.
Bizonyos határokat azonban kell szabni. Ha állatot vállalsz akkor old meg hogy ne okozzon neked problémát a jelenléte, de neki is meglegyen a komfortja. Elismerem sokan vannak főleg városban akik kis lakásban, élnek, de szeretnének állatot. Mégsem tartanék a helyükben csak kis jószágot.
Az egyetemen azt tanultuk hogy attól nem vagy állatvédő hogy minden nyomorék állatot igyekszel meggyógyítani és meghagysz minden megszülető kölyköt. Nekem sokkal elszomorítóbb látni egy sovány, beesethasú állatot amikor élelem után kotorászik.
Senkit nem itélek el, mindenki úgy tart állatot ahogy tud és ahogy akar és ahogy a lelkiismerete engedi.
Nap mint nap állatokkal foglalkozom és olyan emberekkel akik állatokkal foglalkoznak. Higgyétek el sokmindent láttam már, hihetetlen hogy néha mit meg nem tesznek az állatokkal. Valahogy a kezdeteknél kellene változtatni a dolgon. A kisgyerekeknek kellene valahogy az állatbarát viselkedést megtanítani. Ismerek olyan „városi“ gyereket akinek nem volt szabad látni ha nagyiék csirkét vágtak, mikor megkapta az első motorját, meg macskát kötött utána.
Lehet ha akkor látja a csirke vergődését, elgondolkodna hogy ne bántson ok nélkül egy védtelen állatot.
Én csak olvaslak benneteket, jó kikapcsolódás, de őszintén megmondom néha furcsákat írtok.
Szerintem nem az az állatbarát aki összeszed 10-20 kutyát macskát és otthon küszködik velük, hanem aki ha meglát az út szélén egy macskát vagy sünt, az lelassít hogy ha átszaladna, ugyan ne üssem már el.
Nem akartam bántó lenni, ezek az én gondolataim voltak.
Sziasztok, bocs, hogy beleszólok, de Firedog-nak igaza van.
Az egyik tv-műsoromban (Doromboló a Fix.TV-n) éppen a toxoplazmózist taglaltuk egy állatorvossal és elmondta, hogy nyers hústól, földben való kapirgálástól is el lehet kapni és ha már itt tartunk, nemcsak macskától.
A nők nagy százaléka átesett már rajta, de ezen egy teszttel lehet segíteni, mármint meg lehet álílpítani.
Megfelelő szabályok betartása mellett nem okozhat gondot a macskával való együttélés.
gondolom akkor röpülnek ki az utcára/menhelyre a kis rodik?! :O))))
csupán azt nem tudom felfogni, hogy másfél éve nem tudták hogy gyereket akarnak?! azért egy gyereket lehet (sőt illik) megtervezni, másfél évre főleg.
én pl tudom hogy nekem nem lesz soha, igy bevállalom a macskákat/kutyákat. de aki ugy gondolja hogy vagyok 2x éves köll egy gyerek, az minek vesz magához egy dögöt?!?!
mellesleg többszázezer gyerek nő fel macska mellett, többszázezer anya terhes macska mellett... nem kéne annyira ez a burokban_élünk téma.
Ugyanolyan veszélyes, mint pl. a rózsahimlő: normális esetben semmi komoly problémát nem okoz. Az életben csak egyszer lehet megkapni, utána már kialakul a védettség. Akkor van zűr, ha a kismama soha nem esett át rajta (az immunitás megléte egyszerű vérvizsgálattal kimutatható) - és a terhesség alatt kapja meg. Akkor nagyon nagy baj van. Viszont nem csak macskától (pontosabban az ürülékétől) lehet megkapni - és ezt általában kifelejtik a könyvekből. Legveszélyesebb a föld (zöldségtisztítás!), nyers hús. Ezekkel pedig sajnos találkozik a háziasszony...
Viszont érdemes megemlíteni, hogy a kizárólag lakásban tartott macska is csak ezúton fertőződhet meg!!! Ráadásul csak rövid ideig üríti (tünetmentesen) a kórokozókat.
Bár hihetetlenül szeretem az állatokat, amióta az eszemet tudom (bár ez elég relatív :)), most mégis azt kell mondjam, részemről: 1-1.
Sajnos a macska ürülék tényleg olyan vírust hordoz(hat), ami a magzat életébe kerülhet. Hiába féregteleníted, tartod tisztán, stb. A vírus nevét nem tudom, de ha valakit nagyon érdekel meg tudom kérdezni.
Azért vagyok otthon ennyire a témában, mert mi is most várunk babát.
Egyébként kisgyerekekre már nem ennyire veszélyes a dolog, a magzatra viszont igen.
:) Egyetértek.. akinek durva, ne tartson macskát. Se előtte se utána.. és tisztelem a bátorságot, hogy ki merted mondani, ha ismeretebb topic lenne már köpködnének .. (Iffyke persze nagyon ismert és népszerű a topicod, nehogy félreértsd! :)))
Gazdit keresünk másfél éves, ivartalanított cicának, babavárás miatt.
Koromfekete, kedves, hízelgő természetű. Szereti a társaságot. Eddig leginkább lakásban élt.
indexen leltem....
Válaszom rá:a makka volt előbb.....menjen a gyerek...
Tudom,kissé durva,de ilyen vagyok!
ÖP
Két fiatal szép kolikeverék vörös-barna kutya együtt szeretö gazdit keres.
- - -
!!!!!!!!!!!!CICA!!!!!!!!!!!ajándékba!
Április 26-án született 4 tündéri kiscicus!
Eladnám: 1 FT-ért
2 darab tejesen SZÜRKE,és 2 DB cirmos[nem teljesen cirmos].
Anja: sejmes szörű,szobatizta,egésséges,bolhátlan és nagyon kedves!
nem azt mondtam, hogy te köpködsz :))))) Ezt olvastam a minap a neten.. ha rákeresel a "fekete komondorra" elég sok infot lehet a témáról szerezni. Ha jól emlékszem az orosz fekete terriert (van ilyen?) használta..
A fekete komondor létezik, kb 10 éve tenyésztette ki egy ma már nem élő komondor tenyésztő, azóta is köpködnek rá (mármint a komondorra), TK-et nem kaphat.
Én már láttam!
Anno,mikor a kuttykozmetikai tanfolyamon voltam,hoztak 1 csajszit,ami méretre,küllemre komondor,természetre uszkár és fekete volt.....
De a TK az nem lehetséges.....mármint hivatalos tk...
Csak kérdés,hogy véletlen puli-komondor,vagy uszkár-komondor mixek következménye,mert nemhiszem,hogy csakúgy hirtelen(kb 6-8éve)hirtelen megtalálták az új színváltozatot!
ÖP
"SAJÁT részre keresek lakásba kistermetű kutyust, fajtatisztát, kicsi fajtát, jelképes összegért vagy ingyen. Jó helye lesz, lehet még kölyök is."
"SHIH-TZU fekete-fehér, gyönyörű 8 hetes kan kis kutya hobbi célra eladó vagy más kölyökkutyára cserélhető. 307 l-es, 3 csillagos fagyasztóláda is kölyökkutyára cserélhető pl. csivava, boxer, pincser stb"
Neked lehet, hogy kicsit rejtélyesnek tűnik, de amúgy egyszerű.
A kék dogot (gyakorlatilag szürke) csak kékkel vagy feketével lehet párosítani. A homozigóta fekete után viszont első generációban MINDEN kiskutya fekete lesz - viszont ezeket a feketéket KIZÁRÓLAG kékek tenyésztésében lehet felhasználni (tehát harlekinnel nem!).
Ezeket a fekete színű, de a kék színt recesszíven hordozó egyedeket jelölik kék vonalúnak, helyesebben kék vérvonalúnak.