Keresés

Részletes keresés

urál Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12425

Nem.

 

De nemcsak a honvédelmi költségvetés finanszírozása miatt, hanem a további eladósodás megállítása miatt, az infrastrukturális fejlesztések finanszírozása végett, az öt-tízévente bekövetkező válságok felszámolása miatt, stb.

 

OFF

 

De ez itt most messzire vezetne, egészen odáig, hogy a megengedhetetlenül magas szociális kiadások ugyan legvidámabb barakkot teremtett itt anno, ám azóta se tudott talpraállni belőlle az ország és azóta is a még mindig túl magas szociális kiadások terhét nyögjük.

 

ON

Előzmény: Törölt nick (12423)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12424

Csao Taxxx!

 

Mi a pálya a GDP arányos költéssel? Az itt 1,2 %. Legyen 2%. Sőt ne kettő. Legyen 4%, mert:

- Az ördög nem alszik

- Mert a Kis Antant sem

- Mert a NATO tagjai vagyunk

- Mert stb..

Ha én lennék a boss, négy alatt meg sem állnánk. És hidd el nem buknék bele, mert meg tudnám magyarázni, hogy miért teszem. Nem úgy mint az elmúlt 15 év kormányzatai. Ha kell megcsinálnám az államháztartási reformot, kirúgnam sok csinovnyik kutyát a hivatalokból, privatizálnék mindent amit lehet, (mert az állam rossz gazda) csökkentenék egy pár adót, növelnék másik pár adót.

 

OFF

 

Nem a Járaival kell egyeztetni, hanem a vállalkozókkal, a befektetőkkel, meg a gazdákkal, mert ők tartják el az országot. A józan ész és a bátorság hiányzik ebből a kormányból is (mint eddig mindegyikből) az elhivatottság... Lófa@sz lesz itt meg estifény, ha így folytatjuk. Ennyit a közgázról... :( Áááá, még a végén politizálni fogok... Irgalmazz'!

 

ON

 

Én

Előzmény: Törölt nick (12418)
urál Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12421

A honvédelmi költségvetésnek a GDP-hez mért aránya alapján állapítható ez meg.

 

A többletet meg az ország lehetőségeihez képest tényleg rettentőten túlzó szociális kiadásokból kell lefaragni.

Előzmény: Törölt nick (12418)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12420

Szervusz Taxxx!

 

Te álomnak mondod, én inkább történelmi tapasztalatokra alapuló óvatosságnak. Ezzel természetesen nem muszály egyetértened, de én azt látom axiómának, hogy a védelmi képességeket semmilyen körülmények között sem lehet egy bizonyos szint alá csökkenteni, akármilyen békésnek is tűnik a környezetünk a jelen pillanatban. Osztom azt a véleményt, hogy az állam effektiv nem olyan mértékben finanszírozza a sereget, mint amilyen volumenű feladatok elé állítja. A stratégia gondokodás egyik alapelve, hogy az előre nem látható változásokra történő megfelelő szintű reagálásra is álljanak rendelkezésre megfelelő tartalékok. Én nem látok ilyen tartalékokat, csak a tartalékok felszámolását, és azt sem látom, hogy a tartlékok képzése belátható időn belül megkezdődne.

 

Aki újként lép be a seregbe, az nincs tisztában a valós belső viszonyokkal. Aki pedig már bent van és valamilyen oknál fogva kötődik a sereghez, az nem feltétlenül szerel le szívesen, mert van egy részlet, amivel nem ért egyet! Ilyenkor pofa be, és "értettem"! Abban igazad van, hogy ma már gyorsan le lehet szerelni. Sőt a kiskapukat is meg lehet találni, ha valaki nem akar elmenni egy rázós misszióba, de a seregen belül akar maradni az ember. Az "önkéntesség" tehát biztosított! :) De egy ht. katona nem szívesen mond nemet egy parancsra, főként ha még önbecsülése is van. Ezért mondtam, hogy az emberi tényezők bonyolultak. Nem mindne fekete és fehér, tetszik vagy nem tetszik!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Törölt nick (12416)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12419
Üdv néked thehassan!

Elébb erre az utóbb írtadra reagálok, mivel civilként csak az itt, a fórumon beszéltekből dereng, hogy ahogy mondották régen is: Ha kerek, viszik. Ha szegletes, gurítják. Mámint ott ahol a gyűjtőnév: Reguláris erők. Olvasatomban: Ami józan paraszti ésszel megfogható, az.... Na haggyam!
Hogy ez a HM házatáján mért nem egyértelmű, azt én civil nem értem. Lehet, hogy mert oljan gyors a "kirepülés" hogy senki nem tud végigvinni egy gondolatot alfátó omegáig, mert mire a fi-hez ér már nem feladata. Jő az új, és nem fi-től folytatja, hanem kezdi alfánál. Csak egész mással. (A finél mán az általad említett pócon vagyon a dolog.)
Azt meg valszeg szintén Ti tudjátok, hogy ha a TH. fejleszt, hol lehet az a láncszem aki továbbviszi a dolgokat a csapatokhoz? (Nem Téged éertelek alatta, bár Te írod, hogy tovább viheted-é?) Valószínű, hogy nincs a "gépezetben" meg az alkalmazást megelőző, aki kimondja felelősséggel: Ez kell a csapatokhoz, szerezzék be a kellő mennyiséget.
Azon még ma is röhögcsélek, hogy ugyi esetenként napvilágot látnak olan esetek amik "bunda-szaguak" (Ázott bunda, mer a büdösebb.) Cumbájspíl: Géppuska álvány, valaki haverjának a cégénél sokpízér megalkotva, amit a magyar katona találékonyságával lehetett használhatóvá tenni! :-))) Mámint, ugyi, hogy negatív szögbe is lehessen dönteni. "CSAVAROS" eszű katonáink oldották meg, csavaralátéttel! (Kiváncsi vónák: Ma hogyan van? Még mindíg alátétezve? Pölö: Fekvő RPG-s a BUSZ elött száz méterre= 6 döbö M12-es alátét a csavar alá. :-))) Aki átvette(!?) nem gondolt arra, hogy ezzel esetenként nem csak vizszintesen kell lőni, hanem negatív szögbe fordítva is? Ja: Hogy ez nem volt beleírva az átadási vizsgálatba? Há persze, hogy nem, mert a megrendelés kiírásánál sem volt beleírva a bumázskába!) Valahol másutt kell keresni a minőségbiztosítást! Hogy hól? Én civil, mivel nincs rálátásom, nem tudom. De valszeg a "házon belüliek" tán tudják!
No, de ez nem a minőségbiztosítás! Arról még majd mengyá, civilként.

Öreg Csóka
Előzmény: thehassan (12397)
urál Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12417

A magyar állam a teherbíró képessége alatt finanszírozza a haderőt.

Előzmény: Törölt nick (12407)
Hamburger2 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12415

"Ha nem tetszik, nem megyek oda."

 

Szia Taxxx!

 

Ez nagyon "aranyos"! Azért hosszű évek alatt talán Te is megtapasztaltad, hogy nem minden a közgazdaság alapelvei alapján működik a seregben! Főleg nem humán vonatkozásban. Ez a kijelentésed igen sarkosra sikerült és nem sok köze van a valósághoz. Az ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb!

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Törölt nick (12405)
belic Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12414
Hello!

De ha elmegy oda, igenis joga van elvárni az állam teherbíró képességének megfelelő, elérhető legjobb "szolgáltatás" a MH részéről.

Az Afgan misszio a 2. legfontosabb (a Balkan utan). Figyelembe veve, hogy kb. 200 mrd ft-bol kell gazdalkodni (ideretve mindent, pl. a valtas kikepzeset is), szerintem 10 es 50 mrd ft kozti osszeg jut ra.
Teljesen egyetertek veled, ami ebbe az osszegbe nem fer bele (pl. sajat felderito muholdhalozat), azt ne varjak el a katonak, csinaljak ezek nelkul.

Bel
Előzmény: Törölt nick (12407)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12413
.....SZERDZSÓ....
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12412
Gyütt egy üzim: MEGEN MÉN A SZERDÓ-FÓRUM!!! :-))
Icelord Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12411
Szia!
Na jó, enyhe barokkos túlzás volt:-)
Előzmény: Tiger205 (12410)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12410

Szia!

 

ha te mondod...

 

"komoly helyek?"

:o)

 

TGR

Előzmény: Icelord (12409)
Icelord Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12409
Szia!
NATO full-full felszerelésű alegység, egység? Hát talán az unokáink (se) fogják látni.

Amerikai pénzből? Jól hangzik, de csak álom....

Komoly helyeken megbízhatóan szó nincs erről.
Előzmény: Tiger205 (12406)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12408

másképp:

 

Mindenki ( vagy a többség ) szeretne Volvo XC 90-ben utazni.

Akinek csak Suzukira tellik, az ne autózzon ?

 

Szerintem nem jó a hasonlat.

Ha terepeni megy az ember, akkor nem nejen Suzukival (bár szeritnem Volvo XC-90-nel sem,) arra Toyota Land Cruiser, Mitsubisshi, Land Rover -- vagy LADA NIVA kell.

Ha valakinek Suzukit adok, mert a hazai utakra az is jó, persze igazam is lehet. ..

De nem küldöm fel a siratófalra vele. Mert előbb utóbb le fog onnan esni.

 

üdv:

TGR

Előzmény: Törölt nick (12405)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12406

Szia!

 

Mint korábban irtuk már, lesz egy olyan alegységünk, mely NATO full-full felszereltségű.

Amerikai pénzből.

Akkor lehetne egy - magyar pénzből is (mely oda megy Afgánhonba).

Ennyit megérnének, ha már kimennek.

 

Hogy ki miért ment katonának, nem szándékom kutatni.

Hogy miért megy misszióba , azt sem.

Hogy amikor felvette a mundért, gondolt-e arra, hogy afgán hegyek közé kerülhet, azt sem nézném.

Végülis katona parancsot teljesít.

De ha elmegy oda, igenis joga van elvárni az elérhető legjobb "szolgáltatás" a MH részéről.

 

Én mondjuk a beosztottaimnak mindig minden elérehető dolgot megadok, hisz így lesznek lojálisak (a céghez, és hozzám is) ezen kívül ha elérhető, miért ne kapja meg?

És így magasabb szinten tudja ellátni a faladatát, kvázi megfelelőbb lesz a munkavégzése.

 

A jobb felszerelést a missziós fiúktól (és lányoktól) én nem sajnálnám.

Inkbb erre költsék az adóforintjaimat, mint másra.

 

De ez a magánvéleményem.

A tied lehet más.

 

TGR

Előzmény: Törölt nick (12405)
ftonyo Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12404
 nem kell megsértődni (bár ha lelőtték, akkor max a hozzátartozók sértődhetnek meg).

Ha nem, akkor bizony felelős az őt oda küldő.

...szerintem...

 

Az afganisztáni misszióba, amint lesz SEBESÜLÉS (nem halál! "csak" sebesülés) a sajtó azonnal "ugrani fog".

 

Erre a mostani esetre is rákaptak. pedig vér még nem is folyt.

 

Ha folyna - ne adja Isten, h megtörténjék!! - egyből jönnek a "hozzák haza katonáinkat az afgán vágóhidról" főcimek. És természetesen a "legnagyobb ellenzéki" párt is megnyilvánul majd, ugyanilyen hangnemben. (Tökmind1, ki a "legnagyobb", erre a "lepattanóra" mindkét oldal boldogan ugrik.)

 

(Az iraki miszióhoz is milyen "szakmai" módon állt hozzá a F*desz. :-) )

Előzmény: Tiger205 (12402)
ftonyo Creative Commons License 2006.07.24 0 0 12403

Magyar Honvédet kerestem, de már feladom, mert sehol nem találok. Netán azt csak rendelni lehet? Mert Fehérváron sehol sincs :/
Köszönöm!

 

2003. jan 1.  óta belső terjesztésű (előfizetős) lett. 2000-2002 dec. között nem létezett, az Ármádia nevű újság volt helyette.

 

Újságosnál az Új Honvédségi Szemlét kapni, de mindig rá kell kérdezni, mert a polc legaljára-leghátuljára teszik.

Előzmény: Mr. Közvetlen (12393)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12402

Azért ez a szakma arról (is) szól, hogy ha elmegyek megszállónak, ( kényesebb lelküetűeknek demokrácia exportörnek) valahová, akkor nehogy már megsértődjek, hogy ha lelőnek, rámlőnek, felrobbantanak ?

 

Nos, ha alapos felkészítés után, megfelelő felszereléssel as a NATON belül kiharcolható "legkedvezőbb" feltétel közé mennek, akkor... nem kell megsértődni (bár ha lelőtték, akkor max a hozzátartozók sértődhetnek meg).

Ha nem, akkor bizony felelős az őt oda küldő.

...szerintem...

TGR

Előzmény: Törölt nick (12396)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12401

Az igért megrendelés azonban elmaradt, azonban a hitelt meg el kellett törlesztenie.

 

Hát, egyszer nekem is egyet kell értsek taxxx-al !?

:o)

 

Nos, ha "igért a megrendelés" akkor tényleg amatőr a válalkozó, mert ki enged emg ekkora kockázatot BIZTOSÍTÉK nélkül?

Én biza' már azt a többszáz fehér Citroen C5 kombit sem értettem,a mit állítólagos osztrák mentősők rendeletek - azt mire legyártották, senkinek nem kellett!

 

Mert ha nincs írásos megrendelés, vagyí BÁRMIFÉLE okom (nemzetközi marketingfelmérés pozitív eredménnyel, stb) hogy van piaci igény, akkor nem készülök fel semminek a gyártására.

Ennyi.

Sajnos.

 

TGR 

Előzmény: Bujazliz (12376)
thehassan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12400
eljutottaK, csak mindig melléütöm ezt a két betűt...
Előzmény: thehassan (12397)
thehassan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12399
Lehet köze. Ezért kell vizsgálni. Aztán következtetéslevonni, meg intézkedéseketteni.
Előzmény: Törölt nick (12396)
urál Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12398

Nem az a gond, hogy elesnek. Az benne van a pakliban. Az a gond, hogy milyen felszereléssel harcolnak! 

Előzmény: Törölt nick (12396)
thehassan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12397
"addig azé ebben az intézményben céltudatos fejlesztések történtek"

TUDOM!!!

De:
Eljutnak-eljutottam ezek a CSAPATOKhoz, rendszeresítve, sorozatban gyártva, általános megelégedettséget eredményezve?
Ha igen, akkor OK, maradjon meg a szervezet, duplázódjon meg a létszáma, és a duplázók kezdjenek export-marketingkampányba.
Ha nem... akkor egy idő után a salgópolcok elkorrodálnak és a sok-sok prototípus leesik és összetörik, miközben a KATONÁNAK nincs semmije. Vagy még rosszabb, a katonának megvették külföldről, mert a TH csak fejleszt, de nincs, aki ezeket a gyakorlatba átültesse. Vagyis duplán lett a pénz kiadva.

Nem vagyok egy romantikus alak, sokan mondták már.
Előzmény: Princ of Carpatia (12375)
thehassan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12395
"Önálló szervezet"-ként a MH/HM szervezetén belül önálló szervezetre gondoltam. Saját főigazgatóval/parancsnokkal/akármivel, meg az összes szükséges cafranggal és bürokráciával.
Ha teljesen objektív függetlenséget akarunk, akkor a HM/MH szervezetétől való teljes függetlenségről beszélünk. (Az az apró tény, hogy a HM/MH esetében az ilyen totális független átvilágítások sem eredményeztek sok hasznot, most ne legyen téma.) Namármost, ez azt jelenti, hogy minden esetben külső cég kerül megbízásra a feladattal. Hogy ez jó-e vagy nem, azt én nem tudom megítélni - de Te írtál erről már.

Szerintem:
Amennyiben testületileg (vagyis miniszterelnöktől Átlag Béla sz. honv.-ig) azt akarjuk, hogy a HM/MH ne legyen minden páros számú napon átbaszva* a beszállítói/partnerei által, arra nem az a garancia, hogy vezérőrszázezredes vagy őrmester vezeti-e a minőségellenőrző szervezetet, hanem az, hogy a HM/MH szervezetében általános legyen az a vágy, hogy ne legyünk átbaszva. Azért se legyünk átbaszva, mert valaki zsebrevágja a vesztegetési pénzt (NEM állítom, hogy van ilyen, ez csak elméleti fejtegetés), és azért se legyünk átbaszva, mert valaki totálisan hülye szakmailag ahhoz, amit csinál (NEM állítom, hogy van ilyen, ez csak elméleti fejtegetés). Megjegyzem, az első eset még mindig jobb, mint a második. Amennyiben ez a "szervezeti vágy" jelen van/lenne, akkor egy jóképességű törzsőrmester szavának is elegendőnek kell(ene) lennie ahhoz, hogy valamiről kiderüljön, ha nem teljesen OK.
Amennyiben ez a "szervezeti vágy" nincs jelen, akkor az átbaszás oka legyen akár hűtlenség, akár hanyagság, az sem jelentene megoldást, ha a MH Minőségbiztosítási Főparancsnokság parancsnoka egy hétcsillagos tábornok lenne. Merthogy úgyis rászólnak, ha kinyitja a száját.



*: Tehettem volna "at" jelet az "a" helyére, de akkor a fórummotor e-mail címnek éretlmezné, és mindenki tudja, hogy mi van odaírva. Szóval nem álszenteskedtem, remélem, nem baj.
Előzmény: Princ of Carpatia (12375)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12394
ooops...
való=valami
Előzmény: Mr. Közvetlen (12393)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12393
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani való jó katonai újságot? Legfőképpen ami az itthoni helyzettel foglalkozik. A Regimentet szoktam venni, bár az pont nem ilyen. Magyar Honvédet kerestem, de már feladom, mert sehol nem találok. Netán azt csak rendelni lehet? Mert Fehérváron sehol sincs :/
Köszönöm!

Üdvözlet!
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12392

tegyük el a kiutazáskor elhangzó miniszteri szövegeket, amikor azt mondja, hogy nyugodt lelkiismerettel ki meri küldeni az embereinket, mert kellően fel vannak készítve...

Szeretném, ha ennek éreznék a súlyát. Indítsunk email kampányt, amelyben rákérdezünk, hogy tényleg megtette-e mindent...  ...én néha még hiszek abban, hogy politikusoknak is van lelkiismerete (ha nem is nyilvánosan)....

Előzmény: urál (12390)
urál Creative Commons License 2006.07.23 0 0 12390

A kanadaiak harcban az afgán vidéken. Valahol Kandahár környékén egy Pasmul nevű helyen.

 

Fel vagyunk mi készülve erre?

Icelord Creative Commons License 2006.07.22 0 0 12389
Sziasztok!

A mostani haderő átalakítás/csökkentés/stb. nem arról szól, hogy a katonák mit akarnak.

Két kiindulási alap van

1. A gazdasági egyensúly létrehozása, az államapparátus reformja a honvédséget is érinti. Egy biztos, hogy az idei költségvetésnél - az elvonásokat is levonva - jövőre kevesebb pénz lesz. Ehhez próbálják meg a szakemberek a szervezetet igazítnai.

2. Van egy adott NATO-nak felajánlott erő. Ez ma egy dandár. (Igaz a mostani kondíciókkal még jó sok év kell, hogy alkalmazható legyen). Amíg dandárt ajánlunk fel, addig az MH-ban lesz 2 dandár (olyan amilyen, de dandár). Egy dandárnak pedig megvannak azok a részei is, amelyeket a k.lövlész zászlóaljak "visznek magukkal" - tüzérség, pct. alegység, stb. Ha a politika Brüsszelben mea culpázások között lecsökkenti a felajánlott erőt , akkor csökken az MH
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.22 0 0 12388
.....Én gépészmérnök vagyok,....

Üdv Néked!

Valahogy az az érzésem, hogy más malomban őrlünk! :-)

Én pedig egy "auditor" vagyok, akit már az "XYZ" Iparkamara mán több alkalommal felkért auditálásra.

......átvételi utasítást ma is a gyártó köteles elkészíteni és a HM TH főigazgatója hagyja jóvá.....

No, azé montam, hogy valami nem stimmel....!

(Azé egész jót dumáltunk! :-) )
Öreg Csóka
Előzmény: Bujazliz (12386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!