Keresés

Részletes keresés

BudaiG Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12166
Nem,ilyet nem mondtak,hogy hány pont lett. De nem is érdekel,felvettek,az a lényeg.Látom felderítő leszel. Szerintem az a legjobb( a légierős beosztások után). Én Kecskemétre mennék szívesen.Remélem összejön! Na,neked is sok sikert. Majd biztos találkozunk.
Előzmény: Mr. Közvetlen (12157)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12165

De az amerikai kiképzők,és a felszerelésben érkező segély nem rossz dolog.

 

Ez a lényeg

pont

 

Végre lesz valamink, ami világszinvonalnak megfelel.

Ennek én igen megüröltem, amikor meghallottam.

Erre jön itt a fikázás, hogy nem a Grippenre vettünk rakétát!

 

1/

Az hogy valaki(k) ezért mennyit dolgaztak, szenvedtek, harcoltak, nem érdekel senkit. Hogy a fiúk min mennek át kiképzés közben, az sem.

Közvetlen! Majd ha odakerülsz - meglátod miről van szó  :o)

Emléxel ugye, kivel beszélgettem a Szt László meneten ????

Tényleg úgy néz ki hogy nekünk semmi nemjó?

Ingyen felszerelés - valami oka csak van ??? - ingywen fegyver - szarkupac, stb, stb...

Erről a vicc jut eszembe, hogy a pokolban  a magyarok üstje mellett mért nem áll őrt ördög...

 

 

Nagy repülőgép fan vagyok.

De hogy lehet ezt a kettőt összevetni?

Ez olyan, mint amikor Megyó azt mondta, hogy a nyugdíjasoktól vesznek el, hogy a Fidesz lakásprogramját támogassák. Ez csúsztatás!

De nem is támogatták. Azt most hány építő cég megy tönkre? Hány más cégnek tartoznak ők? Azok hány embert rúgnak ki emiatt?

Na mindegy ez nagyon OFF:

 

Szóval lenne egy értelmes, hasznos képességünk, viszonylag kevés pénzből , de "nekünk" ez sem jó.

Közben (mellékesen megjegyzem) Libanonban ma kitört a háború.

Ki nem szarja le???

Kinek kell hadsereg?

Nincs ellenségképünk.

 

Kicsit felhúztatok!!!

:o(

 

TGR

Előzmény: Törölt nick (12161)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12164
Üdv Veterán!
....Csak fel kellene szerelni pár dologgal azt a fegyvert....
Beszarás! Filléres dolgok!!!
Lehet, hogy az a sok agyas táb. sem ismeri, mint én a civil? :-))
Asszittem eddig, hogy ez a fegyó is egy régóta (47-óta) használt fegyver, ami némi változtatással vagy tíz évente módosulgatott. Azt tudom, hogy a világon a legelterjedtebb -nem véletlen- és legjobban kedvelt fegyverek egyike.
A hozzá készűlt kiegészítőket látva, mán aszzondom, hogy: Hüha.....!
Öreg Csóka
Előzmény: Törölt nick (12161)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12163
Hello!

És ha sehol nem láthatják el a rendeltetésüknek megfelelő szerepet akkkor miért hozták létre őket?
(Én spec. úgy hallottam valahol, hogy 8 hónapig lesznek itt az amcsi kiképzők...persze lehet, hogy Neked van igazad.)
Előzmény: Törölt nick (12161)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12162
Köszi Neked is! Nahh, kezdek okosodni e téren. :)
Előzmény: Cifu (12158)
Cifu Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12160
Valami forrás, link?
Előzmény: timur7070 (12146)
recon Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12159

"Egyébként a Bercsényisek körében szintén nagy ellenszenvet váltott ki mikor megtudták hogy az M4A4 tipust kapják "idézet ennél még az is jobb ha megmaradnak az AK tipusok"

 

Kiváncsi lennék, hogy ezt a hülyeséget ki mondta neked? Nyugodtan keress meg privátban.

Előzmény: timur7070 (12148)
Cifu Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12158
A felépítéséből adódóan eléggé karbantartásigényes feszköz, mivel a lőporgázok nem egy dugattyút mozgatnak, mint például az AK-nál, hanem közvetlenül maguk a lőporgázok vannak hátravezetve a zárszerkezethez. A másik elég sokat szídott darabja a gyenge, érzékeny tárak, amik sok töltési hibát okoznak.

Az AR-15/M16 család elég népes, még akkor is, ha csak az amerikai erőknél valaha is használt összes változatot vesszük, ráadásul olyan, mint a legó, tehát különféle alsó és felső tokból, csőből, előágyból, váltámaszból lehet összeépíteni olyat, amilyet akarsz. A teljesség igénye nélkül, egy kissé összecsapott ismertető:

AR-15: Az eredeti Armalite változat, amit Eugene Stoner tervezett. Az első kiábrándító fejlesztési problémák és egyébb hivatalos rendszeresítés előtt álló akadályok miatt a jogokat eladták a Coltnak.

M16: A Colt massziv lobby hadjárata után rendszeresített első változat, gyakorlatilag alap AR-15.
M16A1: Az első nem túl kellemes tapasztalatok után (a katonákat kellő kiképzés és tisztitó eszközök nélkül küldték ki Vietnamba M16-osaikkal, egy új lőportipus alkalmazása miatt viszont a zárszerkezet gyakorlatilag összeragadt úgy, hogy kézzel nem is lehetett mozgatni sokszor) áttervezett változat, megjelent a zármozgató gomb, amivel a zárkeretet lehet a helyére tuszkolni akadály esetén. Úgy lángrejtő került a cső elejére és megerősítették a zárszerkezet.
M16A2: Az új NATO szabvány, belga eredetű SS109 lőszerhez való csővel szerelt változat, a tűzváltója a korábbi biztosított/egyeslövés/sorozatlövés helyett biztosított/egyeslövés/3.-as rövid sorozatlövés lett. A hüvelykivető nyílás mögé egy kis kiemelkedés került, amely a kivetett hüvelyeket eltéríti, így azok nem repülhetnek balkezes lövész esetén annak arcába. Az előágy hengeres alakú lett, és két ugyanolyan fél részből állt. A hordfogantyú tetejére egy bonyolultabb nyílt irányzék került.
M16A3: A tok tetejére egy rögzítősin került a régi változatok beépített hordfogantyúja helyett, erre a sinre szerelhető hordfogantyú vagy különféle optikai irányzék. Az előágyra szintén szereléksinek kerültek, ahova melső markolat, lézeres célmegjelölő, fegyverlámpa, stb. szerelhető fel. A tűzváltója biztosított/egyeslövés/sorozatlövés módokkal rendelkezik.
M16A4: A tűzváltója az M16A2-höz hasonlóan 3-as rövid sorozatlövéssel rendelkezik, egyébbiránt megegyezik az M16A3-al.

CAR-15: A Colt M16 karabélyváltozata, 10"-os csővel. Később a Colt számtalan módosítást ejtett meg (11,5" csőhossz, az M16A1/A2/A3/A4-nél bejött módosítások, betolható váltámasz, stb.), amiket különféle Model számokkal jelölt (pl. Colt Model 609 Commando). A hadsereg XM-177E1 néven rendszeresítette például a Colt Model 609 Commando-t.

M4: Az M16A2 megjelenésével továbbra hiányzott egy jól használható SMG a sereg arzenáljából (kis számban még mindig rendszerben voltak .45 ACP lőszert használó géppisztolyok), a 80-as évek végén, 90-es évek elején történt harci cselekmények (főleg Panama és az Öböl-háború) tapasztalatai alapján végülis a Colt elkészítette az M16A2 karabélyváltozatát, amely rövidebb, 14,5"-os csővel és betolható (4 állású) váltámasszal rendelkezett. Az alapváltozat csak ebben tért el az M16A2-től.
M4A1: Egy M4 változat, amely a hordfogantyú helyén egy Picatinny rögzítősinnel rendelkezett (akár később az M16A3), illetve a 3-as rövid sorozatlövés helyét a tűzváltón egy folyamatos sorozatlövéses opció váltotta fel.

M4A2: ?
M4A3 (?): Nem tudom, hogy az amerikai hadsereg rendszeresítette-e. A Bushmaster cég árul ilyen néven egy olyan félautomata (csak egyes lövésre képes) M4A1 változatot, amely 16"-os csövet kapott.
M4A4 (?): Egy elég mitikus változat, állítólag 15,5"-os csővel és 3.-as rövid sorozatlövéssel(?). Eddig csak Airsoft oldalakon találkoztam ezzel a jelöléssel (???).

M4 SOPMOD: A SOCOM a különleges erők számára egy olyan fegyvert szerett volna, amely egyaránt használható közelharcnál, épületharcnál, illetve nyilt terepen akár 500 méteres távolságra lévő célok ellen is, éjjel és nappal egyaránt. Az alap az M4A1 lett, amelynek előágyát RIS-re (Rail Interface System) cserélték, és a fegyver tetején lévő másik sinnel együtt mindig adott küldetésnek megfelelő kiegészítőkkel lehet felszerelni. Az egész végülis egy csomag, amely tartalmaz minden modult, és elvileg bármilyen M4A1-esre használható. A csomag tartalma: az "alap" hordfogantyú beépített nyílt irányzékkal, ACOG reflex optikai irányzék (közeli célok esetére), ACOG 4x Optikai irányzék (0-600m közötti távolságra), éjjelátó optikai irányzék, fegyverlámpa, lézercélzó, AN/PEQ-2 infravörös célmegjelölő lézer, QD hangtompító, M203 gránátvető és a hozzá való felhajtható irányzék.
Előzmény: Mr. Közvetlen (12139)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12157
Te vágod, hogy mennyi pontod lett?
Előzmény: BudaiG (12155)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12156
Ahham...értem. Köszi!

Üdv!
Előzmény: belic (12149)
BudaiG Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12155
Nappali,fedélzeti fegyvertechnikai szerelő.
Előzmény: Mr. Közvetlen (12115)
Stylist Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12154

Az M4-esek helyett inkább a Gripenekre szánt Amraam és Maverick rakétákat osztogatnák ilyen bőkezűen! Igaz, ajándék lónak ne nézd a protézisét...

Üdv:  

kamov Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12153
Kérdés hogy mikor lesz hazai gyártás az 5.56-ból.
Előzmény: belic (12149)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12152
de ha kapnak más dolgokat is, akkor összességében azért jobb lesz a helyzet, nem?
Előzmény: timur7070 (12148)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12151
"Fel sem merül, hogy a szolgáltató küzd technikai problémákkal?"

a nehany hettel ezelotti torlesre alapozva nem ez ugrott be elsokent, talan kicsit jogosan...

de nagy megkonnyebbules, hogy megis technikai problema van csak.
Előzmény: Icelord (12145)
_maestro_01 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12150

"Nektek bejon a shadows.try.hu? nekem nem elerheto... "

Nem lett torolve.

A technika ordoge betette patajat, kis teknyikai hiba van. Nem "CSALÁDI OK" :)))

Kis turelmet amig megjavitjak az emberkek.

belic Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12149
Hello!

Én eddig azt hittem, hogy az M4 az egy jó fegyver. Mi a baj vele? És mi a különbség az M4, M4A1 és az M16 között?

A fo kulonbseg: az M4 kisebb mint az M16.

Az AK jobb az M4-nél?

Ezt mar nagyon sokszor kiveseztuk, szerintem ebben a topikban is. Egyszavas valasz: igen.

Hosszabb:
Az elso, es legfontosabb: az AK jelentosen megbizhatobb konstrukcio. Szerintem ez katonasag eseten eldonti a kerdest.
Az M4 precizebb, ezert nem csak hamarabb elakad, de pontosabb is.
Az M4 szabvany NATO loszert lo. Raadasul azonos tomeg mellett joval tobbet tud magaval vinni a katona, es ez sokkal fontosabb, mint az, hogy talalat eseten mekkora a hatasa. Ugye manapsag mar nem ugy lonek a katonak, mint Korea idejen, amikor 10 000 loves/talalat volt az arany, inkabb 20-30 000 loves/talalat a jellemzo (NEM loteren!) .223 remingtonbol 20 000 db 252 kg, 7.62x39-bol 350 kg. Nem mindegy, mennyit kell kiszallitani.
Az M4-re gyakran raknak biszbaszokat, a Kalasnyikovra ritkabban; ezek kozul a piros pont az, amitol gyorsabban lehet celozni, ez az egyre elterjedtem nehany 10 meteres lotavokon meghatarozo kulonseget tud okozni, de ha lemerul az elem, az is. :-)

Bel
Előzmény: Mr. Közvetlen (12139)
timur7070 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12148

Egyébként a Bercsényisek körében szintén nagy ellenszenvet váltott ki mikor megtudták hogy az M4A4 tipust kapják "idézet ennél még az is jobb ha megmaradnak az AK tipusok"

 

 

Üdv

timur7070

Előzmény: Némedi László __ (12147)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12147
eddigi tapasztalatom az volt, ha jó, még ha ingyenes, akkor sem kell nekünk (Hamburger fortyogott párszor valami német üzlet miatt), de ha sokat kell érte fizetni, és biztos nem tudjuk kihasználni (pl Gripen), vagy magyar fagylaltgép, akkor jöhet...   ...valamit nagyon elnézhettek fent :))))  vagy ez már a reformok szele? :)
Előzmény: timur7070 (12144)
timur7070 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12146

Hello!

 

A válaszom biztos igen mert a USSOCOM-nál ez a tipus van rendszeresitve

 

Üdv

timur7070

Előzmény: Cifu (12143)
Icelord Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12145
Szia Roland!

Nekem se jön be, de én azért nem szenvednék ennyire üldözési mániában....

Az általad "ígért" perre semmi esélyed sem lenne - még ha itthon is volnál:-)

Senki sem korlátozza a szólásszabadságunkat. Fel sem merül, hogy a szolgáltató küzd technikai problémákkal?
Előzmény: Farkas Roland (12133)
timur7070 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12144

Hello!

 

 

Ne döbbentsen meg mert ez várható volt a Honvédség részéről hogy nem egy megbizható fegyvert fognak választani hanem arra törekednek hogy ne keljen érte fizetni. Azért az nagyon szomorú hogy lett volna rá lehetőségük hogy egy nagyon megbizható mára már bizonyitottan kiforrót fegyver családot rendszeresitsenek, ez lett volna a H&K G36C,G36K, USP P8, többször voltak itt a Német cégtől bemutatókat tartottak a tábornok uraknak akik természetesen el voltak ájulva a fegyverektől.

Igen kedvező feltételekkel jutott volna hozzá az egész Honvédség nem csak a kiemelt alakulatok, de mégsem kellet mi általában ösztönösen elutasittunk minden jó kezdeményezést.

 

Üdv

timur7070

Előzmény: Némedi László __ (12140)
Cifu Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12143
Erősen kétlem, hogy megsemmisítették volna azokat az M4-eseket. :)
Biztos, hogy M4A4 változatokról van szó?
Előzmény: timur7070 (12134)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12142

málhamellény, ruha (azthiszemfegyveris)  ZSÍR új

TGR

Előzmény: Némedi László __ (12140)
Tiger205 Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12141

nem lehet íygy, mert akkor végén nekik kellene valamit tenni!

Maradjon annyi katona, amely elég legitimációt ad 80(?) tábornoknak !

 

üdv:

TGR

 

Cifu:

a titok azért titok, mert....amíg ki nem pattan.

Előzmény: tuzer (12136)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12140
azért megdöbbent, hogy valami (levetett, de) használhatót kapunk... 
Előzmény: timur7070 (12134)
Mr. Közvetlen Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12139
Én eddig azt hittem, hogy az M4 az egy jó fegyver. Mi a baj vele? És mi a különbség az M4, M4A1 és az M16 között?
Az AK jobb az M4-nél?
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12138
nekem is úgy kell erőszakkal visszafogni magam, hogy ne viccelődjek ebben az egyébként szomorú helyzetben.
Előzmény: Cifu (12137)
Cifu Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12137
Érdekes, a felső vezetést nem említik? :)))))
Előzmény: Kuruc71 (12132)
tuzer Creative Commons License 2006.07.13 0 0 12136
Ezek szerint 5500 - 7000 civillel és/vagy szerződéses katonával lesz kevesebb. Megnyugtató dolog ez a tábornoki karnak.
Előzmény: Kuruc71 (12132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!