Keresés

Részletes keresés

tuzer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12297
Egyetértek.
Előzmény: blue-dragonfly (12296)
blue-dragonfly Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12296

Nem itelkezem:) csak teszem csendben a dolgom es neha csodalkozom.

 

Nem hiszem, hogy barmely orszag hadseregeben alkalmazott eljarasokat, utasitasokat, szokasokat, stb. lehetne es szabadna itthon alkalmazni. Ugy gondolom, hogy igen is el kell menni kulhonba, reszt kell venni a kikepzeseiken, felkesziteseiken, tanfolyamaikon haza kell hozni az ott tanultakat, majd le kell ulni es az ott tanultakat vegig kell ragni, megnezni, hogy mit, miert es hogyan csinalnak, majd megnezni, hogy mi az amit erdemes adaptalni a hazai viszonyokra. Szerintem ennyirol kellene szolnia az egesz dolognak.

 

most valahol ott tart a dolog, hogy vannak helyek, ahonnet tobben jartak kulhonban iskolaban, misszioban stb. Kiserleteznek azzal, hogy mikent lehet adaptalani a kulfoldiaban tapasztaltakat, de ezek a probalkozasok megmaradnak zaszloalj szinten. Sajnos.

 

Előzmény: tuzer (12294)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12295
Szia Tüzér!

Kérdezd Captaint. (Priviben, vagy ha itt lesz reagál.) Majd elmeséli, hogy a Monterey-ben szerzett diplomájával "mire ment"! (Ill. mi let az itthoni sorsa.)

Öreg Csóka
Előzmény: tuzer (12290)
tuzer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12294

Ugyanakkor hallottam olyan emberrol, aki latott olyan parancsnokot, aki kerek perec megmondta, hogy nem turi, hogy mindenfele kulfoldiaban oktatot tanfolyamokra menjenek az emberei, mert azok olyan uri huncutsagok, amelyeket nem lehet Magyarorszagon megcsinalni es teljesen feleslegesek :(

 

Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Valami igazuk nekik is van. Ugyanis problémás lehet, ha valaki prímán megtanulja kinnt a villanymozdony vezetését, itt pedig gőzöst kell vezetni. Persze ettől még lehetne tanulni.

Adott esetben viszont ki teszi oda a seggét az ügyész elé, ha a kint tanultak alkalmazása közben (nem miatta!) baleset, tragédia, bármi történik? Rögtön azt vizsgáljá - és jogosan - , hogy az érvényben lévő szabélyok, szabályzatok szerint jártak-e el. És itt vége is, mert soha nem a tettest keresik, hanem a felelőst.

 

Ezen túlmenően: sok olyannal találkoztam, aki például követelte, hogy azonnal térjünk át pl. a cél tűz alatt tartásának módja és a tűzfeladat végrehajtási rendje kinti formájának átvételére. És eszébe sem jutott, hogy mind a hazai, mind a kinti szabályzatok mögött könyvtárnyi matematikai irodalom van, ami ráadásul teljesen egyforma képleteket használ. És ugyanazon képletrendszer más bemenő adatokra (pl. ballisztikai adatok pontossága, stb) más végeredményt ad. Tehát nem lehet mindent kritika nélkül károkozás nélkül átvenni.

Előzmény: blue-dragonfly (12292)
tuzer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12293
Lett volna, ezt bizonyítja a saját pénzen hazahozott rengeteg szakmai anyag. Majd ezután kb. egy év szpk.h-i (azt hiszem, ellátó szakasz volt), jelentkezett külföldi szolgálatra. Na ekkor mérhrtrtlenül labarmolták, hogy tervek voltak vele, mit képzel. Nem képzelt már semmit, elment a szakmából és igaza volt.
Előzmény: mickey cortez (12291)
blue-dragonfly Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12292

Hali,

 

Amennyire tudom, utijelentest mindenki ir, ami iktatasra kerul a "megfelelo" helyen. Hivatalosan nem tudok olyan esetrol, amikor barki is feladatott kapott volna, hogy a kint tanultak alapjan keszitse el azok hazai korulmenyekre torteno adaptalast. :(

 

Olyan alakulatokkal viszont talalkoztam, ahol a szervezet kulonbozo szintjeirol tobben jartak kulfoldiaban es hazateres utan lehetoseget kaptak, hogy a feladataik vegrehajtasaban alkalmazzak a kulfoldiaban megszerzett ismereteket es a masik hasonlo cipoben jaro emberkevel egyuttmukodjenek.

 

Ugyanakkor hallottam olyan emberrol, aki latott olyan parancsnokot, aki kerek perec megmondta, hogy nem turi, hogy mindenfele kulfoldiaban oktatot tanfolyamokra menjenek az emberei, mert azok olyan uri huncutsagok, amelyeket nem lehet Magyarorszagon megcsinalni es teljesen feleslegesek :(

 

nincsenek latvanyos atalakulasok, de ha visszanezek, akkor 2001ben teljesen mas szintu problemakkal kellett szembenezni.

Előzmény: tuzer (12290)
mickey cortez Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12291
Mármint nem ugy értem milyen trainingen vett részt,hanem azok után hogy ezt tapasztalta itthon,volt e még affinitása arra,hogy a saját állományának átadjon bármilyen kinti tapasztalatot?
Előzmény: tuzer (12290)
tuzer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12290

Ütegparancsnoki tanfolyamon vett részt. Ez azért is lényeges lett volna, mert a régi szervezetről átálltunk a nyugati típusú szervezetre, az üpk. szerepe is egész más lett. De kit érdekelt?

Megjegyzem, örömömre szolgálna, ha bárki topiclakó, aki kint tanult, elmondaná, hogy erről miféle "jelentést" készített (kellett-e); és hogy hasznosították-e a friss tudását valahol máshol, mint az ő személyes munkájában!

Előzmény: mickey cortez (12288)
buth Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12289
A kérdés csak az, hogy mennyinek a 100 %-ára!
Előzmény: Kuruc71 (12266)
mickey cortez Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12288

Ez szomoru..ez lenne a realitás?

Csak kérdés szinten:és mit csinált erre az emlitett tüzér?

Előzmény: tuzer (12286)
buth Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12287
Öt évvel ezelőtt a csapatlégvédelmisek is! Aztán megszünt a csapatlégvédelem! Előbb a főnökségek, aztán az alakulatok és a lőtér, majd a lövészeknél is csak az albán légvédelem eszközei maradtak!
Előzmény: tuzer (12286)
tuzer Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12286

Ez egy álom. A valóság (megtörtént):

Tanul a tag a ZMNE-n. Tanfolyamzárás előtt meghirdetnek egy amerikai tüzértanfolyamot. Megpályázza. Sikerül, korábbi vizsga, hogy mehessen.

Kint van majd egy évig, egyetlenként kiválóra elvégzi. Saját pénzén 30 kg túlsúlyt kifizet a repülőn az amerikai szabályzatok hazahozataláért.

Végeredmény:

- kutya nem kérdezi, hogy mit tanult

- a szabályzatok senkinek se kellettek

- visszahelyezték eredeti beosztásába szakaszparancsnok-helyettesnek.

 

Mindezen felül, mielőtt bárhová bárki kimenne, meg tudja valaki mondani, hogy a lefordított, szakmailag lektorált és VKF vagy miniszteri szinten életbeléptetett NATO STANAG-okkal mi a helyzet? (Ismereteim szerint komoly formában csak a légiirányítás + repülők foglalkoztak vele)

Előzmény: dr_kotasz0831 (12284)
mickey cortez Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12285

Nem.

Arra,hogy aki izraelben oktatja pl a krav magat,az magyar származásu.

Vagyis,bizonyos dolgok miatt akár itthon is oktathatna az,aki kint fogadja most a tanitványokat.

 

Előzmény: dr_kotasz0831 (12284)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12284

Csao Mickey!

 

Arra gondolsz, hogy teszem azt, valaki a seregből kimegy Izraelbe, ott kiképzik Krav-Maga instruktorrá, megszerez egy katonai diplomát, majd visszajön, és akkor majd, hozzánk jönnek a környező országokból tanulni Krav-Magát a fegyveres erők tagjai?

 

Én

Előzmény: mickey cortez (12278)
mickey cortez Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12283

Ezek szerint ez a RSZKK(sajnos nem ismerem ezta röviditést)egy jol felkészült rendvédelmi egység..Gondolom bünözöket fognak el.Van néha átjárás a katonáktol bevetésre ehhez az egységhez?

Olvastam most a hétvégén pár cikket,hirt(hogy azért valamennyire képbe legyek itt:)),hogy megnyirbálják pl a katasztrofavédelmi egységek budgetjét..pedig a magyar szakemberek ugy tudom mindenhol ott voltak ahol humanitárius vagy természeti katasztrofa volt..nem merült fel még,hogy olvasszák be ill.készitsenek fel kimondottan a seregen belüli ilyen egységet?Márcsak azért kérdem,mert ezek a katasztrofaelhárito szakemberek ezt pénz nélkül nem fogják tudni csinálni,de hogy ne vesszen el a tapasztalatuk?Mellesleg pl a spanyol,a délamerikai hadseregekben vannak ilyen alakulatok,van mögöttük infrastruktura,igy mikor kimennek mondjuk Indonéziába,akkor ugy mint a spanyol hadsereg speciális katasztrofaelhárito egysége mennek ki,és nem csak kézi poggyászban visznek cuccokat,nemcsak a karitativ szervek adják a vizet,sátrakat,stb,hanem az egység erre készitett felszereléseivel vonulnak fel.Szerintem ez is pl jo példa egyfajta haderö modernizálásra..és mint a civil elháritoknál a többség "hobbibol",erösen idézöjelben-csinálja,gondolom az MH-ban is lenne jopár olyan "fanatic" aki otthagyná az iroasztalát egy ilyen egység nyujtotta feladatkör és az ebböl adodo kiképzési,bevetési lehetöségek miatt...nagyon nem jol látom?:)))

Előzmény: gencsydani (12280)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.17 0 0 12282
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY! A tegnap esti Maestróval történt beszélgetés alapján közlöm: A "ZÉ-FÓRUM" technikai problemájának elhárítása folyamatban van. TÜRELEM!
gencsydani Creative Commons License 2006.07.16 0 0 12281

Nahát-nahát, micsoda "meglepetés"!:(

Előzmény: thehassan (12279)
gencsydani Creative Commons License 2006.07.16 0 0 12280

"arra gondolok,hogy egy jo közelharc oktatáshoz elég egy nagyobb tornaterem vagy pár négyzetméter gyep és máris fogadhatná az MH a többi ország egységeit..le kell számolni a mi ezt szarul csináljuk mentalitással..."

 

 

A Rendőrségnél ez egészen jól működik, már több külföldi egység vett részt az RSZKK által végrehajtott képzéseken, legutóbb például a román SIAS volt itt bevetési tanfolyamon. /Tőlük kaptam az új "keresztnevem":)))/

 

Előzmény: mickey cortez (12278)
thehassan Creative Commons License 2006.07.16 0 0 12279
"Azt talán már mondanom se kell, hogy azokat a dolgokat, amik miatt igazából ezt a pályát választottam, 99%-ban a szabadidőm és nagyobb részben a saját pénztárcám terhére sajátítottam el..."

Leginkább erre gondoltam. De a többiben is sok igazság vagyon...
Előzmény: gencsydani (12245)
mickey cortez Creative Commons License 2006.07.16 0 0 12278

ja,ja..igaz..

Amugy kérdezném,járnak ezek az alakulatok pl a lengyelekhez a Kárpátokba sielni?vagy esetleg a szlovénekhez nyilt vizre buvárkodni?esetleg a horvátokhoz deszantgyakorlatra?ezeknek talán nem is a késöbbi bevethetöség lenne a célja,sokkal inkább a tapasztalat,morál,kapcsolatok,stb...mert hiába AK vagy M-16 vita...most komolyan..mire használja manapság a fegyverzetét a MH?nem mindegy mi a fegyver ha alapfokon az állomány jelentös része nem lö évente csak pár tucatot?

Az tök jo,hogy már magyar tisztek,esetleg alegységek kijutnak usa trainingekre,és valoban,vannak jo europai trainingek is.Na de mennyit tud ebböl profitálni adott tiszt alatt szolgálo raj,szakasz,század?Tehát -ti tudjátok-itt egyéni karrierröl,elömenetelröl van szo,vagy olyan trainingeket választ a vezetés,amin az elsajátitott speciális ismeretek átadását oktatják?Van különbség...:)

Aztán nem értem azt sem,hogy a sztárolt izraeli biztonsági erök képzésében alkalmazott-hozzuk haza a tudást-tipus miért nincs otthon?vagy van?

Mert abbol is tudna profitálni a honvédség és az országkincstár,ha azok a magyar emberek akik rendelkeznek ilyen tudással otthon,hazai szervezésben fogadjanak más fegyverbarátokat..van ilyen?Az izraeli önvédelmi oktatások magyar tudás alapján nyugszanak..na jo,más a kötödés,de ugye,aki magyar velünk tart....:))

arra gondolok,hogy egy jo közelharc oktatáshoz elég egy nagyobb tornaterem vagy pár négyzetméter gyep és máris fogadhatná az MH a többi ország egységeit..le kell számolni a mi ezt szarul csináljuk mentalitással...

és amugy ezeket az embereket jol megfizetve,ilyen feladatokkal haza lehet csábitani,söt a világon minden haderö ismerö a polgári-katonai oktatokat,tehát elég hathavonta leszerzödni velük ha csak annyi a keret...

de pl ezeket lehetne használni arra is,hogy egy ifjusági program keretében általános,középiskolákban tartsanak testnevelés orákat..mérhetö lenne utána a katonai hivatás felé nyito srácok száma..ezt máshol is csinálják..(lehet Mo.-n is ..?)

de hamár beleugatok..:)..év elején ezredestöl lefelé,mindenkivel lezavarnám a fizikai teszteket..örnagy és nem tud öt kört futni?ki van rugva..százados de nem bir lenyomni száz fekvöt?ki van rugva..max adnék három hetet potolni..itt kezdödne a világmegváltás:)))

Aztán,volt ugye ez a Cape Verde-i manöver...ugy tudom,utána az ország elnöke szivesen vette volna ha ezt a tudást a magyar állomány tovább végezné az országban..vette a lapot otthon valaki???

na csak mert azért,mert erre mégcsak lovét se nagyon kéne költeni,különbözö közösségi forrásokbol lehetne fedeztetni a költségeket,és a sziget földrajzi helyzetéböl adodoan a MH egy bizonyos szegmensében Europa egyik legnagyobb problémájának megoldásában tevékenykedhetne,a migrácio kezelésében.Onnanfelöl is rengeteg menekült érkezik,akik nagy része szomjan hal...na gondolom egy jol felépitett projekttel,diplomáciával és pl a capeverdei igényekkel alátámasztva,lehetne alkotni..ezért irtam anno valahol már,nem az a gáz,hogy jelenleg viztisztito csapattal veszünk részt jelentös nato manöveren..kérdés mennyire akarjuk profin tartani a szavunk,letenni valamit amiböl késöbb politikai,gazdasági hasznot huzhatunk...

de ugyanilyen lendülettel,vérprofi katonai rekreacios központot lehetne kialakitani otthon..a szakmai tudás meglenne vagy legalábbis behozhato a nyugatiak elönye,pl egy jo erös szakasznyi frontorvost küldeni Irakba,aztán az ország jelentös termálkészletére alapozva kezelni a társfegyveres erök sérültjeit..ez gazdasági haszonnal is járna,mert a látogato rokonok növelnék az idegenforgalmi bevételeket is..

Ezek itt ugye nagyon "civil" gondolatok,szándékosan nem a technikai,fegyverzeti problémákrol irok,mert azok valoban pénz kérdése..

dehát a fentiek egy jo logisztikával,baromi hatékony marketinggel honapok alatt megvalosithatok..

gondolom én...

:))

Előzmény: mabelle (12261)
Agent87 Creative Commons License 2006.07.16 0 0 12277

Heló!

Köszi a linket. Remélem majd felkerülnek a régi szerdzsós képek nagy része.

Előzmény: Princ of Carpatia (12272)
mickey cortez Creative Commons License 2006.07.16 0 0 12276

Sziasztok

Megfogadtam,hogy nem irok háromnál több topicba,de....:))))

szoval,most a szimpátiám hozott ide,valoban elismerésem annak aki még csinálja,és be van öltözve...

 

Van pár téma a topicotokon,amihez szivesen hozzászolnék,sajnos nincs semmi infom a dolgok mélyéröl.egyedül amiket töletek olvasgatok,amit ezekröl gondolok,meg nagyon kevés olyan amiröl nem beszélnék:))

szoval,se nem a fikázás,se nem az okoskodás iratja velem majd ide a hszeim,csupán a szimpátia..

ha olyat irok ami ott evidens vagy már ismert bocs,nem feltétlenül a szakmai,technikai dolgok felöl közeliteném meg a kérdéseket,inkább "értetlenkedve"...:))

dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12275

Csao Ice!

 

1. Ha beszélsz velük, akkor lécci mondd már meg nekik, hogy hagyják, hogy megváltsuk. Ha nem sikerült, akkor jövünk nekik egy karton Kinder Penguin-nel, és folytathatják ott, ahol elbuktunk. Anno volt erről egy vitánk itt, hogy a civil életben a cégek komoly erőket fordítanak arra, hogy nagyköveteikké tegyék a fogyaszókat. Itt a fórumban van 2 EU raklap zsugorfóliázott "tenniakaró", akik meg akarják váltani a világot. Használják, fogadják el a tenni akarást, mert nagyon de nagyon sokat ér. Ha nem hisznek Neked, csörögjenek rám... ;)

 

2. Aha... ;)

 

Én

 

 

Előzmény: Icelord (12270)
dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12274

Szia Laci!

 

Ezért nyomtam OFF-ot. :) Kicsit fel akartam vidítani az itt írogató szittya (barbár) magyar "hordákat". Komolyan muris a csapat. De nem vitás, hogy nekünk is meg vannak az idiótáink, :D ahogy Taxxx is megfogalmazta.

 

Én

Előzmény: Némedi László __ (12271)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12272
Hi Agent!

Újról nincs hír. De a régit van ki(k) restaurálgatja(ják)! Hát oljan, mint J.D ideljén vót mán nem lészen. A zárt-fóruma müxik.
Azé itt egy link, ahol mán van néminemű képanyag:

http://katonak.tvn.hu/galery/index.php?/category/2

Célunk, hogy a missziós képek, és az egyébb nagyon jó felvételek valahogy visszakerűljenek. Ehhez többek munkájára is szükség van. (Mármint, hogy a kép tulajai ismét adják.)
Jómagam most dolgozok azon, hogy az első afganisztáni misszió képei visszakerűljenek.

Üdv: Öreg Csóka
Előzmény: Agent87 (12269)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12271

fiúk, maradjunk szakmai témáknál

 

(bár van valami köze a témánkhoz, de talán egy amerikai román szervezet hülyeségeitől nem kell félnünk, azt hiszem amerikában találhatsz magyar hülyéket is...)

Előzmény: dr_kotasz0831 (12268)
Icelord Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12270
Szia Doki!

1. Szerintük sok embernek küldetéstudata van: meg akarják váltani a világot
2. Tudom - pontosabban sejtem
Előzmény: dr_kotasz0831 (12259)
Agent87 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12269

Sziasztok!

Van valami hír egy készülő új "szerdzsó" oldalról?

dr_kotasz0831 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12268
Princ of Carpatia Creative Commons License 2006.07.15 0 0 12267
Monnyuk, hogy a következendő árvizek szempontjából már.....
Előzmény: Kuruc71 (12266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!