Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21286

Ez egy riport. :-) Csak két táblázat van egymás alatt, és nem tudom, hány soros lesz a felső, ezért kezdtem úgy, hogy munkalap takarít, felső táblázat kész, alsó fejléc formáz...

Amit még lehetne, hogy külön takarítana az alsó táblázat fejléce fölött és alatt, előbb törölve a sorokat, aztán egyenként beszúrva annyit, ami kell... Sokkal bonyolultabb.

Vagy esetleg törölné az összes sort (nem tartalmat) a kilencediktől kezdve a maxsor-adikig, aztán a megfelelő lélektani pillanatban beszúrná a kívánt három sor fejlécet egy szervizmunkalapról másolva. Ezt elfogadja egy megosztott munkafüzet? Szerintem igen, mert sorbeszúrást meg törlést rendszeresen csinálunk (azt sem értem, miért kevésbé veszélyes, mint cellát egyesíteni, ebben még mindig nem vagyok meggyőzve, de mindegy). Valaki tud segíteni egy ilyen kóddal?

Előzmény: Törölt nick (21285)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21285

Szerintem fejlécet a riport kapjon, ott van értelme, az adatfeldolgozásra szánt munkalapokon fölösleges. Vagyis: legyen egy riport template munkalap, előre megformázva, cellák egyesítve, stb. Erre a munkalapra csak meghatározott helyekre kelljen meghatározott adatokat VBA kóddal beírni, és ennyi. Minden egyéb művelet olyan munkalapokon történjék, ahol nincs cellaegyesítés. Az egyesített cellák kezelése VBA-ban egyenlő az ön-tökönszúrással és csak erős idegzetűeknek ajánlott. Esetleg alacsony vérnyomással küzdőknek.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21278)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21284

1. A különféle vezérlők betűtípusát a Font property állítja be. Ez tervező módban is elérhető, és a látszat ellenére nem csak a betűtípus nevét, hanem méretét, Bold, Italic tulajdonságát is lehet vele állítani.

2. Én a DoEvents utasítást próbálnám meg, valahogy így:

 

    Application.Cursor = xlWait
    DoEvents
    ThisWorkbook.Save
    Application.Cursor = xlDefault

3. Kinek hiszel te engem? :)

Fogalmam sincs, hogy a szerzők mit gondoltak akkor, amikor ezt így oldották meg.

 

4. Szerintem teljesen jó az új űrlap beiktatása. A funkciók logikus csoportosítása és elkülönítése talán így oldható meg a legtisztábban. Vannak persze más lehetőségek is, pl ha magán az adatbeviteli űrlapon van egy választó funkció, amellyel meglévő rekordok közül lehet választani módosításra, és amely elrejthető Visible = False beállítással, ha új rekordról van szó. De tapasztalatom szerint a leendő felhasználók informatikai intelligenciaszintjére tekintettel általban nem érdemes komplexebb megoldásokat erőltetni, inkább törekedni kell a minél egyszerűbb, lehetőleg csak szándékosan eltéveszthető megoldásokra.

 

Nekem is felmerült egy kérdésem. Miért Excel, miért nem Access?

Előzmény: pimre (21262)
tbando Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21282

=Ha($a$1=1;eredmény;"")

 

A képlet beírása után persze nem árt, ha írásvédetté teszed a cellákat.

 

Egy másik megoldás, hogy az eredménycellákba minden faxni nélkül beírod az eredményeket, de a láthatóságukat feltételes formázással szabályzod. Pl ha $a$1="" akkor a fontok szine egyezzen meg a cellaháttér színével (lehet választani a fehérszint is). Ekkor az eredmény csak akkor fog látszódni, ha a1-be beírsz valamit. A cellák írásvédetsége természetesen itt is megfontolandó.

 

A fifikás diákok persze még igy is leleshetik az eredményt a szerkesztőlécről. Ez ellen a szerkesztőléc kiiktatásával védekezhetsz.

 

 

Előzmény: syrius (21280)
Redlac Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21281

Némi angol tudás hiányom van :-)

Előzmény: Törölt nick (21268)
syrius Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21280

AZt szeretném, hogy bizonyos cellák tartalma csak egy adott cella értékétől függően jelenjen meg. Konkrétan, adott egy csomó matekfeladat generálva, eredményekkel együtt, ám azt nem akarom láttatni, csak ha pl A1 = 1, szóval ez a cella egyfajta kapcsoló lenne. Segítsetek :-)

Redlac Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21279

Köszi, szerintem így menni fog.

 

Kicsit később összerakom.

Előzmény: tbando (21269)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21278

Miért, mi bajod vele? Egy táblázathoz a formázás is hozzátartozik, és a fejléckészítésben nehezen nélkülözhető az egyesítés.

 

Előzmény: Törölt nick (21276)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21275

De ugyanennyi erővel írhatnak mind a ketten ugyanabba a cellába is... Azt is kezelni kell valahogy.

Előzmény: Törölt nick (21274)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21273

Na mindegy, a tanulság megvan megosztott munkafüzet makróit mindig megosztva kell tesztelni...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21272)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21272

Talán ez a válasz: http://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/654913-macros-no-longer-work-when-workbook-shared.html

Megosztott munkafüzetben egyáltalán nem lehet cellákat egyesíteni vagy szétbontani. Suxxxx&#^˘°^˘°^#@@#&&{&@{>#&˘!!!!

 

You do not expect to change the following features, which cannot be modified after a workbook is shared: merged cells, conditional formats, data validation, charts, pictures, objects (including drawing objects), hyperlinks, scenarios, outlines, subtotals, data tables, PivotTable reports, workbook and worksheet protection, and macros.

 

Egy csomó érthetetlen korlátozás. :-((((( Még jó, hogy dolgoztam vele, most tervezhetem át a táblázatot ortopédra.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21271)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21271

A Google nem nagyon segít, úgy tűnik, ez a hibakód kb. egymillióféle hibaüzenethez tartozik.

Más is beleszaladt ebbe: http://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/223690-share-workbook-mergecells-property-error.html, de válasz ott sincs.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21270)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21270

 

Ebben az a furcsa, hogy a megosztás előtt még futott a makró, és a próbatáblázaton is látom, hogy megosztás nélkül fut a makró, megosztott módban meg nem. És ráadásul debugolni sem lehet, mert a hiba csak megosztva jelentkezik, és olyankor nincs kód... A 22-es csapdája, nem?

 

Tippem, hogy talán ez lehet a ludas:

    Set küzdőtér = Range("A" & sor & ":N" & 2 * maxverseny + 30)
    küzdőtér.RowHeight = 12.75
    küzdőtér.MergeCells = False ' Cellaegyesítések felbontása

 

Mi az, ami itt másképp működik egy megosztott táblázatban, mint egy nem megosztottban?

tbando Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21269

Első oszlop: x tengely pontjai

Majd a többi oszlopba kiszámolod az egyeneseidnek a abszcisszaértékekhez tartozó értékeit. Amelyik abszcisszaérték kivűl esik az érdeklődési körödön annak az y-celláit üresen hagyod.  

Majd az XY diagram lehetőségeiből a több vonalast választod. És kész.

 

Ide mellékelek egy ábrát is, hátha sikerül.

 

 

 

Előzmény: Redlac (21266)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21268

Lehet, hogy van egyszerűbb módja, de így lehetségesnek tűnik:

http://peltiertech.com/WordPress/connect-two-xy-series/

Előzmény: Redlac (21263)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.10 0 0 21267

Köszi, szuper minden. Már csak egyre nem jövök rá: hogy lehet a scrollbart visszatenni a makró végén a lap tetejére? (Azaz a rögzítés alatti sorra. Szóval ütközésig fel.)

Előzmény: Delila10 (21123)
Redlac Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21266

Sajnos nem...

 

Ezzel már próbálkoztam :-(

Előzmény: Törölt nick (21265)
pimre Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21264

És még egy kérdés: Az elkészült adatfelviő lap alapján kitöltődik az excel tábla, de szóba jöhet a már korábban felvitt adatok módosítása. Ez az adatfelviteli képernyővel megoldható, annyi különbséggel, hogy a userformon az egyes boxok nem üresek, hanem a beolvasott adatokat tartalmazzák.

 

Amit még nem gondoltam végig, illetve kissé bizonytalan vagyok, hogy miként tudom megoldani a korábban felvitt adatok közti böngészést, hogy aztán eljussak az adatfelviteli képernyőig. A keresésnek nyilván az adatfelviteli userform inicializálása előtt kell megtörténnie. Kérdés, hogy a keresést hova tegyem.

 

Pillanatnyilag az a struktúra, hogy van egy userform, ami a menüt tartalmazza (Adatfelvitel, adatmódosítás stb. gombokkal). És ezen az adatfelvitel választása után hívom meg az adatfelviteli képernyőt tartalmazó userformot.

 

Az elképzelésem, hogy az adatmódosítás előkészítésére kénytelen leszek közbeiktatni egy új userformot, amin csak egy választó eszköz van (ez feltehetőleg listbox lesz, de még ebben sem vagyok biztos), és a kiválasztás után ez hívja be az adatfelviteli formot.

 

Jó ez így? Vagy van egyszerűbb megoldás, mint egy közbeiktatott userform használata?

Előzmény: pimre (21262)
Redlac Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21263

Sziasztok!

 

Diagramot szeretnék készíteni, de nem megy az adatok elrendezése.

 

Valami ilyet szeretnék megkapni:

 

Köszi előre is

pimre Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21262

Jimmy még egyszer nagyon köszönöm. Áttértem a comboboxra, ahogy ajánlottad, és azóta elkészült az adatfelviteli rész, és működik végre az adatlapom. A többi adatlap az már a meglévőnek a klónja lesz néhány további adattal, tehát nem félek tőle.

 

Azért beleütköztem néhány problémába:

 

1. Egyes boxoknál (egy éveket bekérő textbox, aminek adtam bemenő értéket - évszázad, amit csak ki kell egészítenie a felhasználónak, aztán több combobox)  a default betütípus bold volt, anélkül, hogy szándékom szerint beállítottam volna. Másoknál normál szöveg volt. Végül a programból a .Font.Bold = false beállítással el tudtam érni a normál szöveget. Most már csak kíváncsi vagyok, hogy mitől állítódik alaphelyzetben nullára, valamint arra, hogy jól látom-e, hogy ezt a propertiesnél nem tudom beállítani, csak programból.

2. A programban az egyes tételek kitöltése és az adatsor táblázatba írásakor egyben mentem is az állományt biztonsági okokból. És ez dolgozik 2-3 másodpercet. Ezért erre az időre szeretném bekapcsolni a homokórát (Application.Cursor = xlWait). Az viszont csak olyan késleltetéssel jelentkezik, hogy többnyire nem is jelenik meg, vagy legfeljebb a várakozás utolsó másodpercének töredékére. Ha beiktatok a homokóra után egy várakozást (pl. msgbox), akkor megjön a homokóra. Lehetséges programból kikényszeríteni a homokóra azonnali megjelenését?

3. A következő inkább csak észrevétel, nem annyira kérdés. Teljesen megdöbbentett, hogy a formokon nem működik az eseménykezelő tiltása (Application.EnableEvents = False). (Legalábbis 2003-as verzió alatt) Ha a change funkció módosítja a box értékét, simán visszaugrik a vezérlés a change elejére. Aztán később megtaláltam ezt dokumentálva (http://www.cpearson.com/excel/SuppressChangeInForms.htm), és volt javaslat a kivédésére is. Azért érdekelne, hogy ezt szándékosan oldották meg így, vagy egyszerűen elfelejtkeztek róla a szerzők.

 

Előzmény: Törölt nick (21228)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21261

Jah, a BW kicsit komplexebb (rendszeres loadok, tobb helyrol: SAP + belsos egyeb progi), hasznalunk olyat is dogivel.

Utanakerdezek majd.

Előzmény: Törölt nick (21258)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21260

Siman a "0"&A1 azert nemjo, mert ha eredetileg is 4 karakteres az azonosito, akkor hozzarakja a 0-t amivel 5 karakteres lesz es vegkepp nem fogja megtalalni az erteket.

 

RIGHT("0"&A1,4), pedig hozzaadja a 0-t minden ertekhez, majd jobbrol 4 karaktert levag, igy mindig meglesz a 4 es 0 is lesz elottuk, ha 3 karakteres az eredeti azonosito.

 

A getpivot meg a vlookup utan talan leghasznosabb fuggveny amit eddig hasznaltam :)

Az SAP-rol mint rendszerrol gondolom hallottal mar, itt csak annyit ertettem alatta, hogy egy SAP-bol lehuzott adatbazis az egyik kiindulo pont.

Előzmény: tbando (21259)
tbando Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21259

Én is töprengtem a problémádon, és épp akartam javasolni, hogy próbáld ki, hogy a "0"&A1-t textform'tummá alakítva elfogadja-e a getpivot, amikor láttam, hogy már oké a helyzet. De azért megkérnélek, hogy nézd meg. Kiváncsi lennék ugyanis, hogy jó volt-e a megérzésem. Magam sajnos nem tudom leellenőrizni, mert lövésem sincs, hogy mi az a sap, és a getpivothoz sem volt még szerencsém.

Előzmény: Törölt nick (21257)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21257

Igen tenyleg a GETPIVOTOT kell buzeralni.

 

Ez lett a megoldas a getpivoton belul: RIGHT("0"&cella,4).

 

Ilyen az amikor ertelmes fonoke van az embernek :)

Előzmény: Törölt nick (21251)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21256

OFF

Ja megegy: egyebkent van mod SAP-t direktben interfaceelni Excellel (es akkor feltelezem Access-el is). Meg nem hasznaltam, csak mutattak hogy van ilyen. Kell neki egy kulon plugin amugy.

ON

Előzmény: Törölt nick (21255)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21255

Lehet felreertheto voltam, az SAP meg az Access kulon van :)

Szal van egy SAP letoltes (system->list->export siman) meg egy Access adatbazisbol ctrl+c / ctrl+v.

Előzmény: Törölt nick (21254)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21250

A kovetkezo problemam van:

 

Adott 2 kulso forrasbol (SAP + Access) szarmazo adatbazis melynek van 1 kozos oszlopa, amiben egy alapvetoen 4 szamjegyu azonosito kod van.

Ez a kod van amikor 0+3szamjegy es van amikor 4 szamjegy formaban van.

Az SAP-os letoltes a 0+3 formatumu azonositokbol mindig lenyeli a nullat (tehat pl. 0123-bol 123 lesz csak), ellenben az Access-es meghagyja a 0-t, sot alapbol Textkent adja meg (pl. '1234).

 

Mindket tablazotbol van csinalva egy pivot, majd egy harmadikban hasznalnam a =GETPIVOTDATA() fv-t rajtuk.

 

A fuggveny ezt az azonositot egy cellabol veszi es a problema hogyha oda ugy irom be h '123, akkor csak az SAP-os adatbol szedi ki a szamot, ha viszont '1234 akkor meg csak az Access-esbol.

 

Nyilvan valahogy kozos formara kene hozni ezeket, ami nem is bonyolult:

(=IF(LEN(A1)=3,"0"&A1,A1) es ezt siman meglehet adni a kiindulo pivotoknak, azonban ennek ellenere nem szedi be rendesen az ertekeket.

 

Probaltam mar a VALUE(), FIXED(), TEXT() fuggvenyeket is, de valahogy egyikkel se jo.

 

Valaki valami otlet?

Előzmény: illusion11 (21249)
illusion11 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 21249

Köszönöm Mindenkinek a segítséget!

Előzmény: E.Istvan (21238)
tbando Creative Commons License 2013.05.08 0 0 21248

A 2007-es menüszalagon: Kezdőlap-Stílusok-Formázás táblázatként

Előzmény: illusion11 (21246)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.08 0 0 21247

Nemtudom, nem szopatom magam magyar nyelvu dolgokkal :)

A rendesben a Home -> Styles ribbonon van (a Home-ot nemtudom hogy forditjak, a styles feltetelezem stilusok)

Előzmény: illusion11 (21246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!