Keresés

Részletes keresés

BNSfoto Creative Commons License 2014.10.14 0 0 10035

Szia!
Lágyra szeretném, finom tónusokkal.

 

Tesztcsík kontaktolva vagy expóval készül?

 

 

Előzmény: Törölt nick (9970)
cirki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 10034

Sziasztok!
Tegnap este hivtam ket roll foma 100 filmet termeszetesen egy orson elso befuzve normal masodik ragasztocsikkal elore de vagy en vagyok tul mafla hozza vagy ez a nyamvadt AP/Kaiser orso bena vagy a film tul meglagyul mert a fixalasnal osszetapadtak a hivas jo de a fixalasnal egyik film csak a szeleinel tisztult meg, de hamar rafuztem egy masik orsora es vissza a fixaloba es kitisztult szoval a film "jo" lett de marha sok ido elment az ujrafuzesell a mosassal az ujrafixalasal szoval azthiszem meg egy probat teszek a Krokus orsokkal hogy ket 120 filmet befuzzek ha ott se jon ossze akkor marad hogy egyesevel hivom oket.

Ovatosan fuztem, siman ment minden tuti hogy nem fuzeskor futott egymasra a ket film (kulomben a hivassal is gond lett volna), nem forgattam visszafele se az orsot ugyhogy vagy hivo letoltese, vagy a stopfurdo ratoltese, vagy a hivo toltesekor tortenhet valami. (stop/obliteskor meg szoktam razogatni a tankot - lehet azt nem kene) esetleg vekonyabb az orso pereme es a meglagyult film kibujik a helyerol ?

Oromomet mar csak az tetozte hogy kiderult a Foma R09 flakon egyik pereme menten el volt repedve ugyhogy joideje levegot kapott, kisse sotetebb lett, a flakon aljan valami kristalyos kivallas van, (volt) attoltottem most mar tovabb nem oxidalodik - hivni hivott rendesen (ugy mint eddig). 

Csak hogy tisztaban legyek 1-2 dologgal megkerdeznem hogy  R09 hivas utan a film nem atlatszo (olyan mint hivas elott) es majd fixalaskor jelenik meg a valos kep ?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10033

Hali! Próbálj meg nagyítani róla. A nagyítógéppel meg lehet mondani mennyire lett alexpos, vagy nem jó meredekségre kidolgozva…

Előzmény: -Minarik- (10030)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10032

Baba. :)

Előzmény: BUSZNYI (10031)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10031

No, hogy legyen egy kép tőlem is. T-max 400 D-76(vágva a kisfilm kb a kocka 1/3) ezt kinagyíttattam 30x40 ben. Eddig aki nézte mindenkinek tetszett.

Előzmény: -Minarik- (10030)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10030

Itt van ket kep a fenyt kapott tekercsrol.

 

 

Ez a harmadik kep egy olyan tekercsrol lett behuzva, amit mazsola modon 1+1 hivoban, de torzsoldat idejevel hivtam. Mennyire igaz, hogy sajat hibaibol tanul az ember.

 

Ez a negyedik meg csk ugy. FP4

Előzmény: BUSZNYI (10029)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10029

Nos magam is így vagyok az FF sportal. Ha ezt a pénzt amit szkennerre, filmre, vegyszerre, tankokra, gépekre és labor cuccokra költöttem mind digibe ölöm. Tényleg legalább egy ha nem két kategóriával jobb gépem lenne. 

De szeretek pepecselni a fürdőben. Szeretem tekerni a filmet és a hangulatot amikor fotózok rá. A végeredményt meg úgy fogadom el ahogy sikerül. 

Előzmény: -Minarik- (10012)
synthetichorizon Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10028

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy volt-e már valakinek dolga Ethol UFG hívóval, de én múltkor bontottam egy gallonos konzervet és a kikevert oldat sokkal durvább a kólánál is, csak fény felé tartva lehet átlátni rajta. Viszont meglepő módon hív. Ezt az extrém barnulást mi okozza?

cirki Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10027

:) ismerem, pont ezt a kepet mutattam az asszonynak is :).

Előzmény: pacs_425 (10026)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10026
Előzmény: cirki (10025)
cirki Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10025

Kosz mindenkinek a nyugtato szavakat, egyelore a furdoben tartom huvos helyen kiszoritva a levegot belole (osszenyomom a flakont mig feler a dugoig) a hasznalati utasitas azt irja hogy max 1 evig all el felbontas utan (remelem addig elfogy).
A huto biztos jo otlet csak az asszony fog paroslabbal hatson talani ha oda is bekoltozok. (a filmeimet meg elturi a tojasok mellet :D ) 

Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10024

Nekem Agfa Rodinal, és Rollei R 09 One Shot néven is van itthon, mind barna.

Van egy bontatlan Agfa Rodinal, amit évekkel ezelőtt vettem 290 forintért "hasznát árú" címkével, de amiatt sem aggódom.

Ha mégsem jó, az nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem hív, legfeljebb nem éri el a kívánt feketedést, lapos lesz a nega, magas az alapfátyol.

Előzmény: cirki (10020)
foveon Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10023

ne aggodj, jo az. enyim is ilyen semmi baja. evekig birja. en hutoben tartom, helyet se foglal olyan kicsi.

 

 

Előzmény: cirki (10020)
fecskea1 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10022

Ugyan én nem vagyok egy nagy labor-guru, de annyi biztos, hogy ilyen esetben csak a próba segít. Egy-két kockát exponálj le, és hívd  elő. A barnás folyadék állaga alapján nem mondható meg, hogy jó-e, avagy rossz: az enyém tömör sötétbarna, majdnem fekete volt. Mégis hívott, igaz, az előhívási időt meghosszabbítottam.

 

Előzmény: cirki (10020)
4557 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10021

Ja, ha vacakol a net és nem tudom hogy már egyszer elküldtem kétszer mond.

A rodinal barnul vagy már barna mikor megveszi az ember, de attól nincs semmi baja. Nekem adox aph09 álnéven van, az is barna volt újan és semmi baja. Szerintem nem kell aggódni. Más is ezt mondta nekem.

Előzmény: -Minarik- (10018)
cirki Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10020

Amikor kibontottam a Foma R09-et barnas szinu de attetszo a folyadek. Kezdjek el aggodni ? Hogy lehet a hivot tesztelni ? Egy darab filmveg es fekete kell legyen normal hivasnal ?

Előzmény: fecskea1 (10019)
fecskea1 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10019

Ahogy mondod, a cikket a Fotóban én is olvastam valamikor (és még emlékszem is rá...) Az Északi Sarkon találtak egy palack Rodinalt valamelyik kutató expedíció maradványi között, és még használható volt. Különben az én tapasztalatom szerint is húsz éves Rodinal ugyan barna, de még mindig hív. Persze az Orwo.

Előzmény: ihagee (10015)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10018

Maga itt mindent ketszer mond, ketszer mond?

Előzmény: 4557 (10017)
4557 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10017

Ja, hát ezt úgy értette hogy hívassuk laborban, ne otthon.  Azt mondta az 1l hívó otthon az amatőr mert nincs pufferkapacitása, az 50l a profi, és egy ilyen helyen ahová sok filmet vittek be, nyilván belógattak annyi filmet hogy nem is lett volna értelme kisebb tankkal vacakolni. Kb 12 kisfilmet lehetett belógatni egyszerre ha jól emlékszem. De szerintem ilyet már nem használnak sehol, és ahol volt, azt is rég szétszedték. Mikor ezt nekünk mondta, szerintem már akkor is nagyon kevés helyen használhattak olyan nagy tankokat. Ennek akkor lehetett a hőskora mikor még sokan túl drágának találták a színes negatívot, és az emberek fele ff filmre csinált mindent. 

Úgyhogy a tartóssággal nem lehetett gond mert szerintem naponta regenerálták. És nem hiszem hogy bárhol töménnyel töltötték volna fel az egészet. 

 

Előzmény: Törölt nick (10005)
4557 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10016

Ja, hát ezt úgy értette hogy hívassuk laborban, ne otthon.  Azt mondta az 1l hívó otthon az amatőr mert nincs pufferkapacitása, az 50l a profi, és egy ilyen helyen ahová sok filmet vittek be, nyilván belógattak annyi filmet hogy nem is lett volna értelme kisebb tankkal vacakolni. Kb 12 kisfilmet lehetett belógatni egyszerre ha jól emlékszem. De szerintem ilyet már nem használnak sehol, és ahol volt, azt is rég szétszedték. Mikor ezt nekünk mondta, szerintem már akkor is nagyon kevés helyen használhattak olyan nagy tankokat. Ennek akkor lehetett a hőskora mikor még sokan túl drágának találták a színes negatívot, és az emberek fele ff filmre csinált mindent. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (10005)
ihagee Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10015

Nekem 1:100 hígítással 3 ml Rodinal volt a minimum vegyszer 100-as Forte filmmel. Erősen napsütős nega volt nagy kontraszttal. Viszont ORWO R09-em 1984-es lejárati idővel megbarnultan is hív. Pontosítok: 3 palacknyi van, egyben keletkezett valami szilárd sötét lerakódás, az nem hív. A másik kettő igen!

Talán a '60-as vagy '70-es években cikkeztek a "Foto" című újságban a Rodinal barnulásáról, de később visszatértek rá, kb. egy év múlva is hívott. Egyszer olvastam -szintén ebben az újságban- arról, hogy találtak egy palack 60 éves Rodinalt, és tökéletesen hívott. A Foma valamit rosszul csinál...

Előzmény: pacs_425 (10009)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10014

Hoppa.

Ugy is jo. :)

Előzmény: Rőth Sándor (10013)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10013

A jó didi valóban nem olcsó.

...és tényleg szeretjük csinálni.

Előzmény: -Minarik- (10012)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10012

En nagyon szerencses voltam a joboval. Pontosabban jobokkal.

25 dollar volt darabja egy rakas kiegeszitove, ket kulonbozo forrasbol. 

Viszont, ha azt az osszeget, amit filmre gorditottam, didibe olnem, valoban jo cucc lehetne. De valoban nem ez a szempont, hanem, hogy szeretjuk csinalni.

 

 

Előzmény: pacs_425 (10010)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10011

Szia! Vannak szerencsés véletlenek is, esetleg nagyítottál az első képről, nem lehetséges, hogy alexpos? Egyébként egy egész tekercset ellőttél erre a témára? Mármint mind a 36 kockán volt expo?  

Előzmény: pacs_425 (10009)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 10010

Ja.
Én sem a pénz miatt, csak mert szeretem a dolgot.
Nekem a mai kis mutatvány volt vagy 20 forintomban, ha csak a hívó költségét nézzük.
Egyébként meg igen drága volt, ha azt nézzük hogy mennyibe került a gép és az ojjektívek, meg a Jobo masina és kiegészítői, és kiszámolom hogy mennyit használtam, és lebontom egy kockára...
Horror, az egészből egy jó kis digi masina üveggel simán kijönne.

 

Előzmény: -Minarik- (10006)
pacs_425 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10009

A 10 ml az a tekercsenkénti minimum gyári érték (ha jól rémlik, de nem kerestem most forrást), ám ha szétnéz az ember egy kicsit ezen a fórumon kívül is a nagyvilágban, akkor a közmegegyezés az 2,5 ml egy darab 135-ös, 120-as vagy 8x10-es filmre.

És működik a dolog, éppen most hívtam Foma 100-at 1510-es Jobo tankban géppel, 150 ml Foma R09-ben (1+50, 3 ml tömény). Délelőtt ingerenciám támadt magamhoz venni a Varex IIa-t amikor kocsit mostunk a nagyobbik kölökkel, fénymérő nem volt nálam, csak úgy saccperkábé sunny 16 (szemléltetésképpen):

 

                 

Itt jegyezném meg a Foma-féle R09-cel kapcsoltaban, hogy sajnos hamar meg tud dögleni. A múltkorjában szaladtam rá, hogy az alig egy éves hívó igencsak megbarnult, de azért tettem vele egy próbát - nem lett semmi a
filmen. Se számok, se semmi. És nem, nem a fixálással kezdtem...

Előzmény: ihagee (9986)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10008

Biztosan van különbség, csak az a különbség nem meghatározó.

Ha a kezedbe kapsz két negatívot ugyanarról, eltérő karakterű negával, arról is közel egyforma, de mindenképpen jó kópiát kell készíteni. Arra való a nagyítástechnika.

 

Előzmény: Törölt nick (10007)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10007

„nem csinaltam ellenprobat. minek.”

- Esetleg azért, hogy megtapasztald miről beszélek…

Szerinted nem mondok igazat? Szerinted, ha csinálnál egy próbát, úgy ahogy leírtam, nem látnád a különbséget?

Előzmény: -Minarik- (10006)
-Minarik- Creative Commons License 2014.10.12 0 0 10006

A penz kar emlegetni. 

Aki filmre kepel, az nem 24 forint 35 filleren fog mokolni.

 

nem csinaltam ellenprobat. minek. 

Egy rontott filmre hasznaltam replenished huvot. 

Az egesz hsz-emnek az volt a lenyege, hogy 140ml 1+1 xtol kicsit turbozva eleg volt ket tekercsre.

Egy kepet le fogok nagyitani tuti. Ha van kedved, gyere el, nezd meg.

Előzmény: Törölt nick (10004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!