Keresés

Részletes keresés

m-ici Creative Commons License 2014.01.17 0 0 32748

50 méterben is gondolkodhatunk természetesen.v:)

Előzmény: m-ici (32747)
m-ici Creative Commons License 2014.01.17 0 0 32747

Lányok!

Tavaly már felmerült a babaruhához való finom, vékony tépőzár közös vásárlásának lehetősége. Most én újra rendelek, ha csatlakozni szeretne valaki, a hétvégén szóljon.

225-ös árfolyammal számoltam árakat:

- ha 10 métert veszünk (ennyi minimum kell nekem) az méterenként 629 Ft

- 30 méternél 476/m

- 50 méternél 448/m

- 90 méternél 424/m

-efölött határ a csillagos ég, és 400 Ft alá kúszik a méterár.

A feltüntetett árak postaköltséggel együtt érvényesek, ehhez hozzáadódik viszont a helyi postaköltség.

 

Ha rendeltek, úgy lenne jó, hogy 10, 30, vagy 90 méterben gondolkodjunk, mert a szállítási ktg ezeknél a tételeknél a legkedvezőbb. pl. 31 méter vásárlása esetén egy méter ára magasabb, (495Ft), mintha 30-at vennénk.

szarvasmici kukac gmail pont com

zsanna Creative Commons License 2014.01.15 0 0 32746

Pécsett most van egy foltvarró-kiállítás, bajai és pécsi foltvarrók munkáiból, a Művészetek és irodalom házában.

Hát egyik ámulatból a másikba estem. Gyönyörűek. 

zsanna Creative Commons License 2014.01.15 0 0 32745

időszerű a külső merevlemez beszerzése itt is, ráadásul

Miért "is"??? Vesztek egyet, és arra rá lehet menteni mindkét gépről.  (És tessék szépen megjegyezni, hogy menteni folyamatosan kell. Ha másra nem, akkor egy pendrive-ra a legfrisebbeket, amíg nincs rámentve a nagy külsőre :-)))

Előzmény: m-ici (32741)
Nemlajos Creative Commons License 2014.01.15 0 0 32744

Köszönöm, köszönöm! :)

Még nem tudom, mikor jutok el, egyelőre kicsit túllőttem a célon anyagbeszerzésileg (kordok, gyapjú, testanyag, szemprojekt, címke... össze se számolom :O )

Előzmény: m-ici (32740)
m-ici Creative Commons License 2014.01.14 0 0 32743

Hajjjaj, nem biztos, hogy jó ötlet. Egyre-másra azt hallom, hohgy FB-fiókokat törögetnek fel. Inkább a külső merevlemez, akár kettő is. :)

Előzmény: Dlujza (32742)
Dlujza Creative Commons License 2014.01.12 0 0 32742

m-ici-nek:Szia!Ha haldoklik a géped akkor tedd fel a facebookra.Regisztrálj(ha még nem vagy)tölts fel a képeidet és állítsd be,hogy csak Te láthasd.Én is ott tárolom az összes képemet :D

m-ici Creative Commons License 2014.01.12 0 0 32741

Jaaaaj, ez a feltöltögetett tartalmaknak az elvesztése nagyon nehéz téma. Én is épp azon agyaltam, hogy lassan bármelyik pillanatban mondhatja azt a laptopom, hogy konyec, és rajta van az utóbbi három év összes fotója, mindenféle dokumentum, ami életbevágó, és egy csomó fontosság. Szóval időszerű a külső merevlemez beszerzése itt is, ráadásul a fenti gép is elég ramaty állapotban van, az meg a három év előtti összes fotót tartalmazza pl.

 

Hát igen, a Jysk... az a baj, hogy mi is annyira tudatosan, és alaposan átnéztük a polcon lévő párnákat, van is hozzá technikánk, hogy hogyan kell megtapizni, átnyomorgatni, hogy kiderüljön az van-e benne, ami nekem kell, de az utóbbi időben többször is megszívtam. Tapad, ragad a töltet, iszonyatos vele a munka. Több párnányi ilyen fos van most is a szekrényemen, amit nagy ritkán megpróbálok használni, de amikor sietnem kell, akkor öngyilkosság, mert nem halad vele a munka.

Előzmény: zöldtengerszem (32739)
m-ici Creative Commons License 2014.01.12 0 0 32740

Igen, nagykereskedés, ezért az 5 kg-os limit. Hát az egy olyan 80 cm magas, kb. 70x70-es nylonzsák, amiből valamennyire kiszívják a luftot, ezért ekkora. Ha kibontod, akkor egy kicsit felemelkedik, 1 méteresre kb.

Ha neked amúgy nem kell számla, vedd meg az én nevemre, én már benne vagyok a rendszerben. Kétféle van, az egyik olyasmi mint a steppelt vatelin belseje, csak szilikonos, ezért sikamlósabb, vagy a gömböcskés, amibe kis kunkori darabkákban vannak a szálak, az talán csúszósabb. De van ott minta, meg lehet tapizni. Ha kellenek az adataim a vásárláshoz, szólj, privátban megírom.

Előzmény: Nemlajos (32738)
zöldtengerszem Creative Commons License 2014.01.11 0 0 32739
Hja BUÉK mindenkinek , karácsony óta rossz a. gépem , nagyon hiányzik , és elég sok minden kincsem is elveszett, új winchestert kellett venni , de állandóan kiakad most is , nem tudom h mit lehet majd visszapótolni , ugyan a párom rendszeresen lementette róla egy külsőre a mentegetett dolgaimat , de ez majd csak akkor fog kiderülni , ha végre vissza lehet tenni a dolgokat , de erről sajna még szó sincs...jól kezdődik ez az év is ...ill ez már a karácsony után elkezdődött , csak még mindig tart...:-( ...
Mici , kössz a jó tippet , pedig a yisk-es párna tök jó volt , miért kell mindennek elrontódnia , nem értem...De legalább van újabb jó lelőhely , köszike :-) ....
Előzmény: m-ici (32737)
Nemlajos Creative Commons License 2014.01.09 0 0 32738

Köszönöm a válaszokat! :)

 

Mici, a Peter's textilnél a Gubacsi útinál is lehet venni? Mert az elvileg csak nagykereskedés, de itt van a számban :)
És imádlak ezért <3 (is)

Előzmény: m-ici (32737)
m-ici Creative Commons License 2014.01.09 0 0 32737

BÚÉK! :) Új év, új név... elfelejtettem a jelszavamat, mostantól így leszek, ha leszek. :)

 

A Jysk-es párnát felejtsétek el. Egyre gyalázatosabb a minősége, és egyre drágább. Kunszentmiklóson gyártanak egy nagyon jófélét, ott is meg lehet vásárolni, vagy BPesten a Peter's textilnél. Utóbbinál 5 kg-os kiszerelésben is, 1220 Ft/kg. A gyárból kijövő is ennyi a szállítási költséggel, de ott 10 kg a minimum.

 

szarvasmici :)

Előzmény: Nemlajos (32733)
Kreatilka Creative Commons License 2014.01.07 0 0 32736

A JYSK-ben vásárolom a legolcsóbb párnát, mostanában 1250ft, 850g szilikonos tömőanyag van benne, nagyon jó rugalmas állatkákat lehet vele készíteni.A cimkéjén ez áll: 4330201 BASIC 70x80

De hallottam olyat is, hogy a Kikában veszik az Irma nevű kispárnát, ennek nem tudom az árát, 

Előzmény: Nemlajos (32733)
Hamu-pip Creative Commons License 2014.01.07 0 0 32735

Jisk-ben vettem nagypárnát 700-ért és abból töltök. Persze az igazi a gyapjúval lenne, csak hát nem eladásra készitem, hanem saját örömömre.

Előzmény: Nemlajos (32733)
marcsimama Creative Commons License 2014.01.07 0 0 32734

Én tömőanyagnak turkálóban vásárolok párnát. (Természetesen nem toll és nem szivacs töltettel). Amúgy huzattal együtt gépben kimosom és száradás után príma tömőanyag. Számomra ez a legolcsóbb, és a tömőanyag többnyire nagyon jó minőségű.

 

Üdv: Marcsimama

Előzmény: Nemlajos (32733)
Nemlajos Creative Commons License 2014.01.06 0 0 32733

Boldog új évet, babavarrók!

 

Érdeklődnék, hogy a jópár oldallal ezelőtti, újpesti és Reviczky utcai tömőanyag-lelőhelyeken kívül van-e tuti tippetek, hol érdemes beszerezni a tömőflízt?

Vagy mindenki lapflízt vásárol, és darabol?

 

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.23 0 0 32732

Szia Mamazsu !

 

Nagyon helyes babákat varrtál :-) , nemrégen beszéltek itt a lányok csőgézről , én nem értek hozzá , de ha a topikban rákeresel , akkor tán megtalálod ...

 

Lánykák !

 

Áldott szép Karácsonyt kívánok nektek és családotoknak , mindig szeretettel gondolok rátok...:-****))))))))))...

 

 

 

Előzmény: mamazsu2 (32731)
mamazsu2 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 32731

Szervusztok!

 

Valamikor réges-régen...szóval 3-4 éve sokat jártam ide.

Nagyon sokat köszönhetek ennek a topiknak.

A topikhoz nem vagyok hűtlen, mert mindig be-be nézek, csak a baba varráshoz.

Remélem mostanában már több időm jut rá.

 

Bukdácsolásaimat itt megnézhetitek..

 

https://picasaweb.google.com/105631026138865845388/Babaim?authuser=0&feat=directlink

 

 

Azért szeretnék valamit kérdezni is...csőgézt hol lehet kapni?

Tudom a netről rendelni..de a posta költség olyan sok, gondoltam beszerzem máshonnan.

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.21 0 0 32730

Pipőke ? Én nem olvastam , kérdeztem , h nem-e tett a lábába drótot , h simán megáll-e magától , hmmm :-DDD ? És megkaptam a választ , h nem csak a merev talp segített megálltania  babát , meg a kemény tömőanyag :-DDD..

 

Aledi tényleg édi a kicsi baba is , és attól tündéri , hogy  a nagy épp altatja , merthogy a babácskájának csukva van a szeme , nagyon aranyosak így együtt , de tényleg ! És látom a  kötött cipőcskéjét is ! :-) ...

Előzmény: Hamu-pip (32718)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.21 0 0 32729

Szia Aledi !

 

Hát lehet téged elfeledni ? Azok az édes szeretnivaló babák .., és te is kedves vagy szívemnek :-) , meg még sokan akiket a talikon megismertem... , nem akarok sorolni mindenkit , de olyan jó volt veletek találkozni  a babáitokat megcsodálni , oly jó lenne ha élénkebb lenne a fórum ..., szívesen nézem a babáitokat , mégha én állandóan mentegetőzöm is , h nem varrtam babát , de ne tudjátok meg , h mennyi babaruhának való ruhaanyagot , csipkét , apró gombokat vettem , csak valahogyan a varrógép nem akar előkerülni sehogysem :-) ... Pedig meg akartam varrni a  tavaly kapott Tilda babámat is , de közbejött az unokám betegsége , pénteken én vigyáztam rá , és minden héten kétszer én megyek érte az oviba , ezeken a napokon elő sem merem venni a varrógépet , mert útálom , h sürget az idő , és azt kell lesnem , h mikor kell elrakjam a gépet , hogy ne maradjon itt az asztalon estig a párom és a fiam terhére . Hát majd Karácsony után lesz majd megvarrva , már látom ...

 

Kellemes ünnepeket mindenkinek , gondolom sok szép babát készítetek ajándékba , én angyalkákat horgoltam , meg csengőket , majd igyekszem mutatni is őket..

Gyertek mesélni ti is egy kicsit lányok , jóóó ? 

Előzmény: Aledi (32714)
Hanna4901 Creative Commons License 2013.12.20 0 0 32728

szia!

Igen, rég nem hallottam már felőled, de a HH-k (hosszú hétvégék) folyamatosan vannak Mánfőcsanakon. Március elején is lesz, ami azt jelenti, hogy nem csak  " foltosok", hanem "babások" is jönnek megint. Ilus is jön ismét fejleszteni a már eddig is szép eredményeket mutató "babacsodáit. "

Szerencsére van még rajta kívül  is olyan Waldorf babákat szerető és készítő is, aki jön, az ő babái is már olyan szép kiviteben készülnek, "AKIK" irigylésre méltóan szerethetőek.

 

A készítő nem is jó kifejezés, hiszen alkotás közben is megölelgetik ŐKET. Nagyon nagy szeretettel készítik a lányok, még beszélgetnek is a babákkal közben:-)))

 

Annyira jó látni, hogy így elvarázsolódnak közben!

 

Előzmény: Annamária36 (32727)
Annamária36 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 32727

Sziasztok!

 

Lonci képzeld azóta itt várnak rám még a babafejek. Tervezem,hogy mind kap testet is (van vagy 8) és mindig egyre szebbek lesznek. Szeretném ezt a nyárig megoldani. Utána a magam ura leszek (kisebbik gyermekem is önálló lesz) és remélem tovább fejleszthetem az eddig tanultakat.

Addig is remélem feléled a babás topik!  :-)

Hamu-pip Creative Commons License 2013.12.19 0 0 32726

Értem és köszönöm a választ. :)

Előzmény: Hanna4901 (32721)
4Hópihe Creative Commons License 2013.12.18 0 0 32725

Hamu-pip

a karjába is került cseresznyemag és a lábába is.hogy mégse csak zizegös legyen a testben van tömöanyag.

lehet kapni olyan vetexet ami fliez is egyben és vasalós is..

a babafejjel együtt készülö mellrész kicsit hosszabb derékig ér ,igy ott megmaradt a teljes puhaság...

 

Aledi

 

örülök,hogy hosszu szünet után ujra látlak -illetve a babácskádat.

rögtön meg is pukkadtam az icipici baba babája láttán- gratulálok.

hóembernek készitettem egyszer a karjába kis hóembereket

:o)

 

 

Nemlajos

nálam annyi elökészületet igényel a cseresznyemag,hogy akik gyüjtik nekem azoktól azt kérem alaposan szopogassák le a magról a gyüm,ölcshust és száritsák napon...

arróll fogalmam sincs cseresznyefafüggö e vagy sem, de van amelyik már a fözés elött is szép fehérre szárad.

Katica babád bájos.

a subázott haj annyira de annyira hosszu idö,de ha szépet akarunk tényleg szükséges megoldás..

Előzmény: Hamu-pip (32717)
somilus Creative Commons License 2013.12.17 0 0 32724

Köszönöm Lonci a kedves méltatást.

A baba valóban órákig is el tud állni és valóban nagyon sokat tüttyögtem rajta.

 

Mindenkinek további szép napot, jó babázást és hatékony ünnepi felkészülést kívánok.

Előzmény: Hanna4901 (32721)
somilus Creative Commons License 2013.12.17 0 0 32723

Úgy látszik valami miatt nem jól működik nálam, ha sima hozzászólást írok.

 

A babám ruházatának képe és szabásmintája magtalálható a fórum 170. oldalán 2010.04.13.-án.

Nekem át kellett méretezni, mert a Holger egy 35 cm-es baba, az enyém majdnem 50. A  hajtókát a kép alapján kreáltam, mert a szabásminta nem tartalmazza. A kabátkát kifordítós módszerrel csináltam.

Előzmény: Hamu-pip (32715)
somilus Creative Commons License 2013.12.17 0 0 32722

Szia! Köszönöm a válaszodat meggymag ügyben. Sajnos a sózás kimaradt, de gondolom ez még pótolható.

Hópihe manókáját látva elhatároztam, hogy apró manókat fogok varrni tombola tárgyaknak.

Aledi pici babácskájától meg teljesen elolvadtam.

 

Rövidre fogom, mert már írtam egy hosszabb hozzászólást, de elszállt, valamit nem jól csináltam. Most megpróbálom így hozzászólásra válaszolva.

 

Előzmény: Nemlajos (32709)
Hanna4901 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 32721

Mindenkinek szép jó reggelt!

 

A baba nem csak egy fotó erejéig áll meg a lábán! Az hogy megálljon egy ekkora baba, a töméstől is függ nagy mértékben, persze jó kis cipő is kell hozzá. A fej méret és a test arány, persze a tömésének aránya is nagyon fontos!

 

Ezek a babák nem csak azt mutatják, milyen szeretettel készülnek, hanem nagyon sok idő és már több "BONTÁS" TÖMŐANYAG KIVÉTEL és újra tömés eredménye, hogy a végén meg is álljanak támogatás nélkül.

 

Nagyon sok GRATULA Ilusnak a szép babáért és a kitartásáért, hogy nem 1 hét alatt akart eljutni a végső szerethető, saját lábán is megálló babáig:-)))

Előzmény: Hamu-pip (32718)
Nemlajos Creative Commons License 2013.12.16 0 0 32720

Köszönöm!:)
A kabát nem nagy mutatvány, csak duplán kell kiszabni és megvarrni a kabátot, azután összevarrni a kettőt :)
Én - mivel nem tudom a bélelt kabát varázstudományát - a végén az ujjainál csak úgy visszahajtva, a színén varrom meg.

 

A haj mohair buklé, igen, szálában hurkos.

Előzmény: Hamu-pip (32716)
Hamu-pip Creative Commons License 2013.12.16 0 0 32719

Ó Aledi, aranyos a babád mint mindig. Annyira Aledis. :)))

Előzmény: Aledi (32714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!