Keresés

Részletes keresés

johnyiron Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12140

Tudtam! Tudtam!

Valaki leüti előttem a magasra feldobott labdát...

Éva, azért két hetet gondolkoztál rajta... :-) :-)

Elekéva Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12139

Eszembe sem jutott! ( szerintem Endrének sem!) :)))

Na jó, elárulom a " félreértőknek": szakmai kérdés volt :)

Előzmény: riki15 (12138)
riki15 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12138

Válaszolnék a Spartathlonon éjszaka feltett kérdésedre

Èva, nem félsz, hogy ezt esetleg Forrest is olvassa? :-)))

Előzmény: Elekéva (12137)
Elekéva Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12137

Bocs az off-ért!

Végh Attila: írj egy email-t! Válaszolnék a Spartathlonon éjszaka feltett kérdésedre!

Üdv: Éva  

Kury1968 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12136

Sziasztok!

 

2.FuTeam-Party október 20-án,Horváth Móni ás Németh Zoltán spartathloni filmes élménybeszámolójával!
Bővebben:
http://www.futeam.hu/futeamparty2.html

 

 

ispi70 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 12135

Szia András!

 

Végigolvastam a futanet "Balaton Szupermaraton" fórumát, látom, hogy vita van, egyeztetési hajlandóság már sokkal kevesebb. Max. "beszélgetés"-ről ír a BSI, az meg nem ugyanaz, mint tudjuk. Meg azt sem értem, miért ne lehetne összehasonlítani a versenyeket egymással? Úgyis mindenki (nyilvánosan vagy magában) megteszi ezt. Jó, ha a gondolatok alakot is öltenek, abból tanulhat(na) mindenki...

Előzmény: -tamas- (12134)
-tamas- Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12134
Hello Zoli!

Itt tedd föl a kérdéseidet. Az hatékonyabb. (Legalább is Szabolcsnak nagyon megy.)
Előzmény: ispi70 (12133)
ispi70 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12133

- Miért nem lehet egyeztetni más versenyszervezőkkel?

 

- Miért nem lehet rugalmasabban kezelni ilyen ügyeket?

 

- Miért nem lehet meghallgatni a többieket is?

 

- Miért kell erőből, más versenyszervezőket letarolva versenyt szervezni? Lehet, hogy "törvényes, de nem etikus", de tényleg ennyire vissza kell élni a hatalommal?

 

 

Ki tud ezekre a kérdésekre mellébeszélés nélkül megfelelő választ adni???

Előzmény: -ethka- (12112)
kazuár Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12132
Igen,azt hiszem ugyanaz.
Előzmény: kaktusz7 (12130)
kazuár Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12131
Köszönöm a gyors választ.Én is ezért várnék még az esetleges műtéttel,mert viszonylag hosszabb távoknál jön csak elő és úgy érzem,hogy a nyújtásokban még sok lehetőség van előttem.Eddig nem nagyon vittem túlzásba,de a Spartathlonon még bő 90 km-t mentem az első kissebb fájdalom után és csak egy komolyabb lejtő vágta szét,addig sikerült menet közbeni nyújtásokkal kordában tartani.
Előzmény: olipapa (12127)
kaktusz7 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12130
Ez ugyanaz, mint a tractus iliotabilis syndrome?
Előzmény: kazuár (12126)
-balazs- Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12129

Bakonyi terepmaraton vasárnap

 

A Veszprémi Bridzs és Tájékozódási SE terepfutó versenyt rendez október 21-én vasárnap. Minden érdeklődő futót szeretettel várnak. A verseny a Bakony szurdokvölgyei teljesítménytúra keretein belül zajlik.

A verseny mellékelem. A teljes versenykiírást ezen a címen találjátok: http://www.vbtse.fw.hu/bakonyiterepmaraton2007/

Rendező: Veszprémi Bridzs és Tájékozódási SE
Időpont: 2007.10.21.
Táv: 43,8 km, 550 m szintemelkedés
Rajt: 9:00 óra
Szintidő: 8 óra
Helyszín: Zirc, Autóbusz pályaudvar
Útvonal: Zirc - Porva-Csesznek vasútállomás - Vinye - Alsó Cuha-szurok - Bakonyszentkirály - Csesznek - Ördög-árok - Nagyesztergá - Bakonynána - Róma-fürdő - Csőszpuszta, Barlangkutató állomás
Nevezési díj: október 15-ig 700 Ft/fő, a helyszínen: 1000 Ft/fő
Csomagszállítás A szrvezők a rajt és a cél között csomagszállítást biztosítanak.
Díjazás: első három férfinak és nőnek éremdíjazás a kategóriák győztesei elnyerik a verseny vándorkupáját. Minden célba érkező versenyzőnek emléklap, és kitűző.
Frissítés: A szervezők 11,4; 18,7; 24,3; 30,0; 38,3 km-nél lévő frissítő állomásokon vizet, szőlőcukrot és gyümölcsöt biztosítanak. Befutás után minden induló a rendezőség vendége egy adag bográcsgulyásra.

olipapa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12128
a műtétről én is úgy tudom vagy bejön, vagy nem ,50-50% én még várnék
Előzmény: kazuár (12126)
olipapa Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12127

ilyen problémám volt nekem is idén tavasszal.

Pillanatnyilag ok, bár ez egy egy olyan sérülés, aszongyák ha egyszer már volt, bármikor visszatérhet, nagyon kell figyelni.

Van egy ilyenem, kölcsön tudom adni, bár én nem használtam, mert mire megjött pont elmúlt.

www.healthmatters4u.co.uk/chopat/tb31.html

 

Nekem a nagyon sok, legalább napi 20-30p célirányos nyújtás segített. Most is minden futás után direk ezt a területet hangsúlyosan nyújtom.

néhány jó gyaksi:

http://www.howtostretch.com/iliotibialstretche2.html

 

 

 

Előzmény: kazuár (12126)
kazuár Creative Commons License 2007.10.15 0 0 12126
Sziasztok,bocs de egy kicsit OFF leszek. Segítséget szeretnék kérni, a "több szem többet lát" elv alapján. Június vége óta iliotibial band syndrome nevű sérüléssel bajlódok. Volt pihentetve,jegelve, gyógyszerezve,injekciózva,ami végül is sokat javított rajta,de mégsem lett 100%-os. Az MRI leletem szerint a szalagon egy nagyon kis területen apró ciszták maradtak vissza,ezek okozzák a visszatérő problémámat hosszabb futásoknál. A sportorvos, (aki mellesleg sebész) műtéti beavatkozást javasolt. A műtét önmagában nem zavarna,csak sajnos semmi garancia nincs rá hogy utána nem lesz vele hasonló probléma,éppen a műtét helyén.Ha valakinek volt már hasonló problémája,vagy tud róla érdemben nyilatkozni,az legyen szives tegye meg,mert én saját kútfőből nem vagyok képes eldönteni mi lenne a helyes megoldás. Előre is köszönöm mindenkinek. Kazuár
csabax Creative Commons License 2007.10.13 0 0 12125
Spártai hős lett a bajai nõ

A bajai Horváth Mónika sikeresen teljesítette a világ leghíresebb ultramaratoni futóversenyét, a Spartathlont! 35 óra 33 perc 32 másodperc alatt futotta le a 246 kilométeres Athén-Spárta távot. Horváth Mónika a második magyar nõ, aki spártai hõs lett! A világon nincs negyven nő sem, aki teljesíteni bírta a Spartathlont. Mostantól két spártai hõse van Bajának: Németh Zoltán (1993), Horváth Mónika (2007).

A Horváth Mónikával készült interjú itt olvasható: BÁCSKAI SPORT http://www.bacskaisport.hu
EperésSör Creative Commons License 2007.10.13 0 0 12124

Támogatom a naptáregyeztető megbeszélés ötletét. Nem vagyunk olyan sokan, egy kis időt biztos tudnánk szakítani arra hogy megismerjük egymás elképzeléseit.

Szó eshetne a jövő évi OB-k időpontjairól is.

 

Szerintem jót tenne, ha nem a tél közeledtével egyenként jelentgetnénk be hogy ki mikor mit fog csinálni, hanem előtte átbeszélnénk és egységesen történne a köv. évi naptár publikálása, ezzel elejét vennénk a mostani helyzetnek is. Van még időnk. Kezdjük el.

üdw,

iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2007.10.13 0 0 12123
Tán csak nem katona? :-))

Tudod, ha mindig kizárólag szorosan a Spartathlonról esne itt szó, akkor még később kerülhetett volna sor erre a hozzászólásodra :-) Személy szerint nem igazán tudok jobb helyet, ahol az ultrafutás aktuális kérdéseiről beszélhetnénk. (Tudom, járjak fel Budapestre személyes beszélgetésekre...)

Még egy pici adalék, ha már ilyen sokáig aludtam :-) Még otthon talált a reggeli műsorban Nagy Sándor megjelenése, tudatta a széles közönséggel, hogy a várható ezerpárszáz fős összlétszám a teljesítőképességük határa. (Ez persze évek óta köztudott futókörökben.) Így azt gondolom, igen jó esélyt ad a fejlődésre a BSI versenye, lényegesen több futó juthat így ahhoz az élményhez, amiért a Bécs-Budapestet szerettük/szeretjük.
Előzmény: ultrapapi (12122)
ultrapapi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12122

 

Az előző hozzászólásomra nagyon rég óta készülök. Azok között akik kitalálják,hogy miért vártam eddig,Ultrabalaton 2007-es polót sorsolunk ki.

 

Eredményhírdetés és pólóátadás: Bécs-Budapest 0. napján.

A mefgejtésben kamu nincs csak egy kis számmisztika.

 

Megfejtéseket a nagy.peter@supermarathon.hu-ra várom

Előzmény: ultrapapi (12121)
ultrapapi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12121

 

Kedves Hauanita, illetve István!

 

Nagyon jól rémlik! Tavaly az Ultrabalaton egybeesett a Zöldgömb féle 4 napos rendezvénnyel.

 

Csakhogy:

Teljes egyetértésben szerveztük meg a Zöldgömbbel ezt a rendezvényt, minden elképzelésünkről előzetesen tájékoztattuk Őket (vagyis Ujj Zolit). Ha jól tudom - de ebben nem vagyok biztos - ha nem szervezzük meg az Ultrabalatont, akkor az egynapos verseny nem is lett volna megrendezve.  Úgy gondoltuk, hogy az Ultrabalaton és a Zoli négy napos versenye kiegészíti egymást.

 

Mi úgy tartottuk korrektnek, ha tájékoztatjuk az UMSZ elnökséget a rendezvényünkről és kikérjük a véleményüket, meghallgatjuk javaslataikat. Nem mellesleg az UMSZ-nél történt bemutatkozásunk harmadnapján jelentette be a BSI a versenyét... Amúgy ez sok ember figyelmét elkerülte!

 

Miért tettük ezt?

 

Azért, mert így találtuk korrektnek, ezt tartottuk helyesnek.

 

Szóval az Ultrabalatont átvettük Zolitól (azaz a Zöldgömbtől), előzetesen tárgyaltunk a verseny továbbviteléről. A lebonyolításban is segítettünk egymásnak.

 

Amúgy, okulva az idei esztendő félreértéseiből, Ujj Zolival abban állapodtunk meg, hogy nem egy időpontban szervezzük meg a rendezvényeinket( II. Ultrabalaton: 2008.06.21-22,www.ultrabalaton.hu).

 

 

Tényleg nem szeretnénk mélyebben belefolyni a vitába,korbácsolni az indulatokat. Nem szeretnénk többet magyarázkodni sem a verseny miatt, hiszen -bármilyen paradox és hihetetlen - a döntéseinket a jóhiszemüség és a jószándék vezérli. Ebben a fórumban essen szó a Hősökről. Amennyiben az Ultrabalaton segíti a felkészülésüket,örülünk neki.

 

 

Nagy Péter

Ultrabalaton

 

Előzmény: Hauanita (12117)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12120
Őszintén szólva kicsit vagdalkozósra sikerült ez a kontra.
Az gondolom csak nyelvbotlás volt, hogy a Dunamentit összehoztad a Békéscsaba-Araddal.
Valahogy nem derült ki, hogy észrevetted: jövőre egy héttel korábban lesz a verseny, nem esik a Tiétekkel egy hétvégére. Többekkel együtt úgy gondolom, hogy nem nagy az átfedés a két verseny célközönsége között.
Saját meglátásom szerint a magyar ultrafutótársadalom meglehetősen szűk. A terepfutásban talán nem, a teljesítménytúrák viszonylag népes, (időnként) jól mozgósítható magot adnak, de az országúti versenyek igen gyér létszámúak. (Főleg ha a BSI által megszokott megmozgatandó létszámhoz nézzük.) A pályaversenyzésről meg talán ne is beszéljünk.
A tavaszi Balatonkerülés véleményem szerint egész más, mint a nyári, nem igazán látom be, hogy miért lenne ugyanaz. A nyárit volt szerencsém kétszer végigfutni, arról szól, hogyan birkózunk meg a meleggel. Márciusban reményeim szerint a táv lesz az ellenfél.
Azt pedig úgy emlékszem, már írtam: valószínűsítem, hogy a BSI-nek jó kapcsolatai vannak a Balatonnál, így nem a nulláról építkeznek. Egyébként pedig mi lenne elfogadható négynapos versenyútvonal Magyarországon? Olyan, ami futható is (jó magyar utak...), valami kapcsolható is hozzá (történelem, látványosság stb.), könnyen teljesíthető (nincsenek benne nagy hegyek), rendelkezik a megfelelő infrastruktúrával (szálláshelyek stb.).
No mindegy, személy szerint úgy érzem, hogy kissé túlreagáljátok a dolgot. (Mondom én ezt, aki éppen "morciban vagyok" a BSI-vel...)
Előzmény: EperésSör (12108)
iSTVán a dombfutó Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12119
Délben akartam volna hozzászólni, de sok volt a dolgom. Most nem is részletezem, mert én is azzal kezdtem volna, amivel Te: nem gondolom, hogy ez a Balatonkerülés ultraverseny akarna lenni (annak ellenére, hogy jó eséllyel indulok rajta egyéniben). Kis kiegészítés: Pár éve a március még jóformán nem is szerepelt a hazai "ultrafutó-naptárban", idén három egymás utáni hétvégéjére jutott verseny úgy, hogy egy negyedik "feladta". Lényegileg totál mindegy, hogy van-e egy negyedik is, így is, úgy is agyonütik egymást.
Az Ultrabalaton pedig valóban jól ottmaradt a zöldgömbös verseny időpontján, ami - elismerve, hogy tényleg nagy fantázia van ebben az új versenyben - egy kicsit elgondolkodtat abban, hogy szabad-e csípőből lehurrogni más rendező időpontválasztását.
Előzmény: Hauanita (12117)
kazuár Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12118
Jópofa "görög bandita" lehetett. Jurek meg széthajtotta magát,gondolom hiányzott még neki a végére nagyon. :-)
Előzmény: -tamas- (12115)
Hauanita Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12117

Bár legkevesebb közöm van a dologhoz, de csak egy gondolat. Bár sosem voltam hárombetűs-versenyszervező-vakbuzgó (pedig sok versenyüket kedvelem), de mégis: Nekem úgy tűnik, hogy ez a Balaton Szupermaraton _alapvetően_ nem ultraverseny. Na, persze van egyéni versenyszáma is.

 

Megbukni nem fog, mert az elején sokan el fognak menni, mert kíváncsiak, és amikor már sok futó van kis helyen, akkor meg már jó a hangulat. Egymás miatt. És emiatt vissza fognak járni az emberek. Azok, akik ezeket a 10-20 kiliket le tudják futni 4-ből 3 napon.

 

Az ultrafutóknak meg évek óta vannak alternatívák. Az ultrafutó-társadalom nem egy hatalmas létszámú (még ha erőteljesen növekvő is), és elég zártnak tűnő közösség. Biztosan megvannak a csatornák, hogy meggyőzzétek őket, miért nem érdemes menni a hárombetűs szervező versenyére, és miért érdemes menni a többire. A Veszprémi 6-órásra vagy a többi környékben lévő versenyre.

 

Viszont a hárombetűs versenyszervező azért valóban be szokta látni, ha valamit nem érdemes megcsinálni. Emlékezzünk a július közepére Kapolcs környékére kitalált 19 kilis versenyükre (kontra Almádi félmaraton), vagy a szeptember közepére tett 30-asra (hogy-hogynem a Zöldgömb bevált időpontjára tették). Ez utóbbit kifejezetten az alacsony nevezési létszám miatt nem rendezték meg 2 éve, és tavaly találták ki, hogy rászervezik a maratonra...

De ez már nagyon OFF, émmeg nem akarom tovább zargatni a topikot.

 

//Amúgymeg nem jól rémlik, hogy tavaly az Ultrabalaton 2 napos verziója párhuzamosan futott a Zöldgömb féle 4 napossal, nem mellesleg ugyanazon a hétvégén???//

Előzmény: -ethka- (12112)
norb29 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12116

Kicsit kiegészítem :-9

 

Sok-sok gondolatom van az elhangott témákkal kapcsolatban, de inkább megtartom magamnak. :-) Ellenben tervezem a jövő év futásait és ha jól tudom Peti is.

És nem Petivel van sok-sok gondolatom, ahhoz eleget látom :-)

Előzmény: ultrapapi (12114)
-tamas- Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12115
ultrapapi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12114

NORBI!

 

"Sok-sok gondolatom van és tervezem a jövő évet. És ha jól tudom Peti is."

Ez azt jelenti,hogy én azért/úgy tervezem a jövőt, mert/hogy neked sok gondolatod van?

Vagy csak egyszerűen egy vagyok a sok gondolatod közül. .. Netán a jövő évi terveid között szerepelek???

 

 

Előzmény: norb29 (12111)
-ethka- Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12113
Jaj, bocsánat, az, hogy "rossz a piárja" az a legkevésbé sem akart személyeskedés lenni. :)
Előzmény: -ethka- (12112)
-ethka- Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12112

Abban teljesen igazatok van, hogy egyeztetni kellett volna. Én csak azt mondom, hogy az időpont tök logikus (ha nem is etikus). Szóval nem látom, hogy milyen elfogadható időpont-kompromisszumot lehetett volna ajánlani a BSI-nek, amely elsősorban az üzleti haszonmaximalizálásra törekszik.

 

A másik dolog pedig az, hogy nekem is az az érzésem, hogy meg fog bukni ez a rendezvény. Rossz a piárja és drága (tudom, tudom, nem az, de az átlagos magyar futó pénztárcájának mégis megterhelő). És a BSI nem szokta erőltetni azt, ami nem megy.

 

Ez csak annyiban rossz hír, hogy valószínűleg az ultrafutópiacról is letesznek majd egy időre. Pedig egy BSI-s szervezésű egynapos, 50-70 kilis versenynek én pl. tök örültem volna.

 

Aztán persze lehet, hogy tévedek, és zúdulnak majd a csapatok márciusban.

 

Meglátjuk.

Előzmény: -balazs- (12106)
norb29 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 12111

Ritkán írok ide, de sokat olvasok.

Szeretem ezt a topicot. Tök jó írások, érvek, hozzászólások vannak. Szerencsére személyesen is ismerek több "itt írót". Sokat tanultam, sőt tapasztaltam személyesen is Tőletek. Remélem jó téli futásaim lesznek, csakúgy mint idén az Ultrakupákon. Igaz nyáron egyre nem tudtam elmenni (H-50), egy meg nem úgy sikerült (8Bucka 48):-(  Sok-sok gondolatom van és tervezem a jövő évet. És ha jól tudom Peti is.

A veszprémi 6 órásra mikotól lehet nevezni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!