Keresés

Részletes keresés

tbando Creative Commons License 2013.05.14 0 0 21317

Szerintem egyszerübb ha a cellaegyesítés megszüntetésére is, meg a létesítésére is lekattogtatsz egy makrót, amiket aztán a problémás rutinok elé-után beiktatsz.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21286)
syrius Creative Commons License 2013.05.14 0 0 21316

Köszi szépen, élek vele.

Remélem olyan ügyes diák nem lesz, aki a nyomtatott szövegből is kiolvassa a fehérrel írt megoldásokat :-)

Előzmény: tbando (21282)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 21315

Oké, oké. Meghajlok bölcs érveid előtt. Majd szólj rám, ha pongyolán fogalmazok :)

 

Viszont gyakorlati szempontból ("hogy magyarázzuk el az idelátogatóknak" c. kérdés) nincs sok jelentőssége. Aki ismeri és érti az adatbázis általad preferált definícióját, annak nem kell magyarázni. Aki nem ismeri v. nem érti, annak csak azt lehet mondani, hogy "most" kell átváltani Accessre, és "azért, mert jobb lesz így, hidd el" :)

 

 

 

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21314)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.14 0 0 21314

Tágabb értelemben autóút minden útfelület, ahol autók közlekednek, a makadámúttól az autópályáig. De egy szakmai fórumon mégis illik pontosan használni a fogalmakat... A szakkifejezések jelentését nem lehet etimológiailag megközelíteni.

Persze különböző szigorúságú definíciók léteznek, és az én egyetemi adatbázistanárom még a dBase típusú rendszereket és az Accesst is filekezelő rendszereklnek mondta, mert nem elégítik ki az adatbázis-kezelőkkel szemben támaszott legszigorúbb követelményeket. A dBase esetében ez abszolút érthető számomra is.

 

Egy szakmai fórumon szerintem alapnak kéne tekinteni, hogy egy adatbázis legalább első normálformába rendezett táblákból áll, és tartalmaz a saját szerkezetére vonatkozó információkat. Még akkor elég sok mindentől eltekintettünk. :-) A riport az már más dolog, azzal tényleg lehet szabadabban bánni. De ha összemossuk az alapvető különbségeket, akkor hogy magyarázzuk el az idelátogatóknak, hogy mikor és miért érdemesebb átváltani pl. Accessre?

Előzmény: Törölt nick (21311)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 21313

www.myfonts.com/WhatTheFont/

 

Proba cseresznye?

Előzmény: skom10 (21312)
skom10 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 21312

Hello

 

a képen látható DREAM TEAM'98 FC szövegnek nem tudja valaki így ránézésre,hogy mi lehet a font típus neve? régebbi excelben volt,de nem emlékszem már rá, most meg kellene...előre is köszönöm :-)

 

Előzmény: Törölt nick (21311)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21311

Igen, emlékszem, hogy valaki a törzsvendégek közültöbbször szóvátette a különbséget, de arra nem, hogy ki volt.

Alapjában véve egyetértek, ugyanakkor szerintem tágabb értelemben minden adatbázis, amiből adatokat vesznek ki feldolgozás céljából. Csak gondold végig, mit jelent maga a szó.

Hasonlóképpen, minden végeredmény riport, ami a feldolgozás eredményeképp születik.

 

De értem, ha Te nem ebben az értelemben használod.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21310

Nem hiszem, úgy elég nyakatekert lenne, csak egy sima sablonra gondoltam, a kód abban a munkafüzetben van, ahol a tényleges adatok (azt használjuk, onnan indítjuk az akciót).

Előzmény: Törölt nick (21307)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21309

Az csak tesztből maradt ott, kikommentezve se jó, sőt már töröltem is a másodikat.

Előzmény: Törölt nick (21308)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21308

Ez a két sor üti egymást:

 

        Range(Cells(sor + 1, l), Cells(sor + 1, l + 1)).HorizontalAlignment = xlCenterAcrossSelection
        Cells(sor + 1, l).HorizontalAlignment = xlCenter

 

A másodikkal felülírod az első formázást. Vedd ki, aztán szerintem jó lesz.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21305)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21307

A "Jóskapista" sablon az a munkafüzet, amiben a kód van?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21298)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21306

"Mit csinálhatok rosszul?"

 

Akkor lenne esélyem válaszolni, ha tudnám, hogy mit csinálsz. Valamint azt is, hogy mit szeretnél elérni.

Előzmény: pimre (21303)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21305

Na ez viszont valamiért nem megy.

 

    For l = 3 To 13 Step 2
        'Range(Cells(sor + 1, l), Cells(sor + 1, l + 1)).MergeCells = True ' Megosztott munkafüzetben nem működik.
        Range(Cells(sor + 1, l), Cells(sor + 1, l + 1)).HorizontalAlignment = xlCenterAcrossSelection
        Cells(sor + 1, l).HorizontalAlignment = xlCenter
        Cells(sor + 1, l).Value = Cells(sor, 2).Value + (l - 1) / 2 - 1 ' A felette levő sor B oszlopából veszi a kezdődátumot
        Cells(sor + 1, l).NumberFormat = "mmmm d."
    Next l

Nem azt a szintaxist használtam a range-ben, mint te, mert a ciklusváltozót nehéz betűvé alakítani, de nem hiszem, hogy ez a gond, mert a kikommentezett sor ugyanezzel simán működik, ha nincs megosztva a munkafüzet.

Kipróbáltam, attól sem függ, hogy szegélyezek-e utána és attól sem, hogy ráeresztek-e explicit egy középre igazítást a következő sorban. Egyszerűen a bal oldali cellában marad.

Előzmény: Törölt nick (21291)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21304

Köszönöm, ez bejött! Pimre megoldásával magam is kísérleteztem már, de az nem működik.

Előzmény: Törölt nick (21302)
pimre Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21303

Hát ez a megfelelő elhelyezés az, ami nem megy nekem. Tegnap este óta próbálom, keresem fórumokon a megoldást, de nem találom. Pedig a súgó szerint működnie kellene: "In a Frame that contains other controls, the focus moves to the first control in the Frame, and subsequent keyboard events apply to the control that has the focus."

Annyit látok, hogy másoknak is van problémája ezzel. 

Próbáltam a setfocus utáni sorba betenni a doevents parancsot, de a füle botját sem mozgatja. Viszont ha megállítom a futást egy breakpoint beiktatásával, és a megállás után f5-el továbbengedem, akkor érvényre jut a parancs. 

Mit csinálhatok rosszul?

 

Előzmény: Törölt nick (21296)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21302

ActiveWindow.ScrollRow  = 1

 

vagy általánosabban

 

Dim WB As Workbook

Set WB = Workbooks("ez az amaz.xls")

WB.Windows(1).ScrollRow=1

 

esetleg

 

ThisWorkbook.Windows(1).ScrollRow=1

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21300)
pimre Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21301

Ha tudod a rögzítés utáni első sor számát (legyen a 3. sor) és az első oszlop betűjelét (legyen C), akkor range("C3").select, vagy cells(3,3).select. Erre gondoltál?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21267)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21300

Erre a kérdésre még mindig várom a megfejtéseket! :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21267)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21299

Mitől függ, hogy rendelkezésre állnak-e egy táblázat előző verziói a tulajdonságoknál? Ez Excel-kérdés vagy Windows-kérdés?

Ha leveszem és visszateszem a megosztást, az okozhatja az előző verziók megszűnését?

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21298

De azért érdekel az a kódrészlet, amivel új munkafüzetet lehet létrehozni.

 

 

A következő séma kéne:

Hozzál létre "Pista hh.nn" néven új munkafüzetet a "Jóskapista" sablonból. (Aktuális dátum)

Ha már van ilyen, írd felül.

Ha nem sikerül a felülírás, mert zárolva van, legyen "Pista hh.nn-1" stb.

Előzmény: Törölt nick (21290)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21297

Adatbázisról ki beszélt itt? :-)

Talán már feltűnt, hogy háklis vagyok rá, ha összemossák a táblázatot az adatbázissal (talán mert egy adatbázis szerető gazdájaként élem a hétköznapjaimat). Igazából az én hibám, hogy nem kezdtem a riport szónál tiltakozni, csak éppen nem volt időm-erőm ezen szőrözni. Van egy sokfülű munkafüzet pü. adatokkal, amiből időnként újat kezdünk, és amikor újat kezdünk, akkor a régi munkalapjairól el kell végezni az összegzést, egy alkalommal, ennyi.

 

A rendszert örököltem, már így is sokat fejlesztettem rajta, és ha rajtam múlna, adatbázisban lenne, és nem lenne vele ennyi problémám, de erre még nem állunk készen.

 

Előzmény: Törölt nick (21290)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21296

Nem tudom megmondani, miért teszi oda, ahova, viszont egy megfelelően elhelyezett SetFocus parancs csodákra képes :)

Előzmény: pimre (21295)
pimre Creative Commons License 2013.05.13 0 0 21295

Userformmal kapcsolatban kérek segítséget. Azt hogyan lehet befolyásolni, hogy a formon található boxok közül melyikre ugorjon elsőként a vezérlés? A sorrrendjüket tudom, hogy a tab order szabályozza. De, hogy melyikkel kezdődjön a munka, azt nem.

Nálam a következő a helyzet: Ha a programban inicializásáskor szépen előkészítem őket adatbeadásra, akkor azt teszi, amit gondolok, a tab order szerinti elsőre ugrik.

Hanem amikor már meglévő adatrekord módosítását készítem elő, azaz a már korábban munkalapra mentett adatmezők tartalmát kiolvasom és az értéket kiinduló értékként teszem a boxba (vegyesen vannak textboxaim és comboboxaim), akkor számomra rejtélyes okokból valahova a közepére áll. De, hogy miért, arra képtelen vagyok rájönni. Nem arra, amelyiknek először adtam értéket, nem is arra, amelyiknek utoljára. Nem is névsor szerint. Egy jó, hogy legalább következetesen ugyanarra az elemre lép elsőként, tehát feltehetőleg valami beállítja így, így hátha nekem is lesz módom befolyásolni a dolgot.

Redlac Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21293

Köszönöm a segítséget, tökéletes lett.

Előzmény: tbando (21269)
pimre Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21292

Köszönöm. Kérdésedre, hogy miért Excel, miért nem Access, egyszerű a válasz. Még soha nem dolgoztam az Accessel, és bár sejtettem, hogy az megfelelő lenne, nem mertem alapismeretek nélkül belevágni, mert nem tudtam felmérni, hogy az alapok elsajátítása mennyi időt igényelne. 

Az Excel programozás alapfogalmaival valamilyen szinten már megismerkedtem korábban, most az adatbevitel volt az, amit nulláról kellett megtanulnom. De ha ezzel a programmal most kész vagyok, meg fogom nézni az Access-t.

Előzmény: Törölt nick (21284)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21291

Range("A2:C2").HorizontalAlignment = xlCenterAcrossSelection

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21289)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21290

Ha ez egy riport, akkor miért a megosztott munkafüzetben van? A riport egy pillanatkép az adatbázis állásáról, bizonyos szempontok szerint összeállítva. Ha naponta készítenek tíz riportot, az mind benne van a megosztott workbook-ban? Nekem úgy lenne logikus, hogy a kolléga dolgozik a megosztott munkafüzetben, aztán megkattint egy gombot, erre a program létrehoz egy független munkafüzetet saját gépen, és abba generálja a riportot. Azt utána esetleg elmenti archiválás céllal, vagy elküldi a főnökének, vagy ilyesmi.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21286)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21289

Hoppá, erre nem is gondoltam, hogy lehet VBA-ban két adott cella közepére igazítani egy cella tartalmát?

Lehet, hogy ez lesz a legegyszerűbb, csak akkor meg a szegélyezés válik bonyolultabbá.

Előzmény: Törölt nick (21283)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21288

MÉg az az út is nyitva áll, hogy az alsó táblázat külön lapra kerüljön, csak nem akartam, mert így is annyi füle van, mint az oroszoknak együttvéve, és gyengék a gépeink.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (21286)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.11 0 0 21287

Egyébként az adafeldolgozó munkalapokon is kell a fejléc, mert annak alapján tudnak beleírni a dolgozók, de azt nem kell makróval kezelni, mert fixen helyezkedik el a lap tetején.

Előzmény: Törölt nick (21285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!