Keresés

Részletes keresés

Larath Creative Commons License 2007.09.21 0 0 283
Szia!

Én a szombati tanfolyamra járok. Munka mellett elég fárasztó, mert reggel 8-tól délután 3-ig tart. Mi szerencsések vagyunk, mert szerintem a legjobb tanárt kaptuk pénzügyből, számvitelből, elemzésből. Tóth Eleknek hívják, és nagyon jól magyaráz. Nagyon jó könyvekből tanít,szeretünk nála tanulni. A Pallas70 is jó, segítenek mindig, ha gond adódik.

Üdv: Larath
Előzmény: B.B.1977 (282)
B.B.1977 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 282
Szia!

Most olvastam, hogy a Pallas 70-nél végzed a mérlegképes könyvelő tanfolyamot. Milyen az iskolában az oktatás, hogy vagy megelégedve velük? Előre is nagyon köszönöm a válaszodat!
Előzmény: Larath (278)
gamarta Creative Commons License 2007.09.10 0 0 281
Sziasztok!

A barátnőmmel mi is most járunk mérlegképesre de sajnos nem megy valami könnyen.
Meg szertém kérdezni , hogy van- e köztetek Győri, a.ki tudna nekünk segíteni egy kicsit. Sajnos nekünk nem megy valami jól, és elkelne egy kis segítség.
croft1 Creative Commons License 2007.01.24 0 0 280

Szia,

hogy sikerült a szóbeli? Hol vizsgáztál?

Előzmény: Vicu26 (277)
Larath Creative Commons License 2007.01.22 0 0 278
Szia!

Én most kezdtem a mérlegképes könyvelőit a Pallas 70-nél. Zavarhatnálak néha a kérdéseimmel? A Fórumon olvasottak alapján Te nagyon meg voltál vele elégedve.
Végeztél már?

Üdv: Gabi
Előzmény: Kenandra (217)
Vicu26 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 277
Sziasztok! Most jelentkeztem.  Jöv héten ellenőrzés szóbelink lesz, és a rövid időre tekintettel kérem, ha valaki tudna küldeni röviden kidolgozott tételeket azt megköszönném. domokos.eva@chello.hu -ra.
MonkM Creative Commons License 2006.10.29 0 0 275
Sziasztok!Én még új vagyok, Most kezdtem a mérlegképest Kaposváron. Próbálom összeszedni a könyveket a tanfolyamhoz. Azt szeretném kérdezni, ki milyen példatárat ajánl a számvitel-elemzéshez. Előre is köszi!
gabo-hmp Creative Commons License 2006.09.18 0 0 274
Sziasztok! Piacvezető francia B2B szektorban lévő szolgáltató ügyfelünk számára keresünk senior könyvelőt, teljes körű könyvelésre. Fontos a kommunikációképes angol tudás, riportolni kell angolul, felsőfokú végzettség, regsztrált mérlegképes könyvelői végzettség, és minimum 3-4 év tapasztalat. Ha érdekel, írj a g.horvath@hmp.hu címre. Horváth Gabriella
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.11 0 0 273
De szép neved van. :)
Előzmény: Picsa2 (272)
Picsa2 Creative Commons License 2006.08.11 0 0 272
Sziasztok!

2006. augusztusában elkezdtem a mérlegképes könyvelőit Egerben.
Számviteli tételeim meg vannak, de egyéb tételeim hiányoznak. Aki el tudná küldeni részemre a tételeket, azt nagyon szépen megköszönöm!

címem: mmoollnnaarr@freemail.hu vagy hmigypkp@axelero.hu


címre várom a tételeket. Köszönöm!!!!
wings of cc Creative Commons License 2006.01.12 0 0 271

Sziasztok ismét!

 

Mérlegképes könyvelőként szeretnék jelentkezni a "Pénzügyi-számviteli szakellenőr - Vállalkozási szak" képzésre a Könyvizsgálói Kamaránál. Esetleg valaki tudna nekem felvilágosítást adni, hogy vajon a képzés során mire lehet számítani, mert elképzelésem ugyan van, de ha valaki már elvégezte ezt a tanfolyamot, vagy szakmában dolgozik, talán meg tudja mondani nekem, mennyivel nehezebb a mérlegképes könyvelői képzésnél ez a szakellenőri képzés... - ezalatt azt értem: -számvitel mennyire nyom a latba, mert ugye az volt a nehéz tárgy..., illetve vajon milyen gyakorlati vizsgára kell, hogy számítsak... :o -

 

A következő tantárgyakat oktatják:

 

- A hazai ellenőrzési rendszer és működési folyamata (30 Ea.)

- Az ellenőrzés általános módszertana (40 Ea. / 20 Gy. )

- Szakellenőrzés ( 50 Ea. / 40 Gy.)

 

Lehet nagyon melléfogok, ha úgy gondolom, hogy a 'mérlegképes könyvelő' szóbeli vizsgájára kiadott (ellenőrzés tételvázlatok a mérlegképes könyvelők szóbeli vizsgáihoz/új tételsorral/) könyv az alapja a 3 jövőben oktatandó tárgynak...

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

 

 

lara74 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 270

Szia!

 

Én a Pszf-re járok távon, és most vagyok másodikos. A mérlegképest kb. 2,5 éve szereztem meg. Az első év nagyon nehéz volt, matekból vagy kétszer megbuktam. A második úgy érzem lényegesen könnyebb, bár most készülök a módszertani szigorlatomra, az felér egy mérlegképes szóbelivel. A másik nehézsége a sulinak a nyelv, nagyon komolyan veszik. Én sajnos ebből elég rossz vagyok. Mindezektől függetlenül sokat nyerhetsz, mert ebben a szakmában ezt a sulit tartják a legjobbnak.

Előzmény: darkone (267)
Kenandra Creative Commons License 2005.12.15 0 0 269
Az én rövid elméletem szerint a mérlegképes tömény kivonata a PSZF anyagának azzal a kivétellel,hogy ott vannak spec.matekok,s emiatt én meg sem próbálom.... pedig számomra ez a suli lenne  "A SULI":-)
Előzmény: darkone (267)
_Byron_ Creative Commons License 2005.12.15 0 0 268

Nem titeket hibáztatlak, de ezek szerint nem is olvastad végig a kérésemet, de már ez sem számít. Te biztos egyből mérlegképesre mentél és nem voltál semmilyen alapozó képzésen, mint a hozzám hasonló szerencsétlenek.

Azt meg nem tudom, miből gondolod hogy rosszban lennék a csoporttársaimmal?!?(Minden ember magából indul ki!)

Egyszerűen történt velem egy baleset, (egy autós nem adta meg a jobbkezet nekem) aminek következtében most már úgy néz ki, hogy 3 hónapra gipszágyba kerülök, hiába voltam bekötve és az oldallégzsák is csak minimálisan védett meg és eltörött az egyik csigolyám. Ezért voltam oly bátor nálatok próbálkozni, mivel egy esti képzésen nem melegednek össze igazán a csoporttársak, főleg hogy én a második alkalom óta nem tudtam menni. A sulinak meg csak az a fontos, hogy kifizessem a tandíjat ha folytatni akarom a következő csoporttal.

Mindegy, inkább befejezem, mert megfájdult a hátam az írástól! Köszi még egyszer! Azért gratulálok a sikeres vizsgáitokhoz! Remélem, egyszer én is eljutok idáig!

Üdv!

Előzmény: zsuzsa (265)
darkone Creative Commons License 2005.12.15 0 0 267
Köszi a választ! Mostmár csak arra lennék kiváncsi, hogy nehézségben kb. hova tehető a mérlegképeshez képest?
Előzmény: Kenandra (264)
zsuzsa Creative Commons License 2005.12.14 0 0 266
Sajnos nekem gyerekek, munka mellett nincs sok idöm tanulásra. Hétfön megyek, jo lenne valahogy átcsuszni...
Előzmény: wings of cc (260)
zsuzsa Creative Commons License 2005.12.14 0 0 265
Kb feltucatnyi ember cseveg itt, tudtommal egyikünk se jár oda, ahova te, azt se tudom mi az az iskola. Ha olyan rossz a viszonyod a csoporttársaiddal, hgy nem tudsz tölük segitséget kérni, akkor ne minket hibáztass.
Előzmény: _Byron_ (262)
Kenandra Creative Commons License 2005.12.14 0 0 264

Szia!

 

A PSZF-en a hozott pontszámokba beleszámít a mérlegképes képzettség,+ 7 pont.

Előzmény: darkone (259)
_Tinka Creative Commons License 2005.12.14 0 0 263
Csoporttársaidtól nem tudsz kérni anyagot? Biztos van valaki, aki bejár, és tételei is vannak.
Előzmény: _Byron_ (262)
_Byron_ Creative Commons License 2005.12.14 0 0 262
Na, látom itt esélyem sincs a segítségre! Csak a bennfentesek beszélgetnek egymás közt! Kössssz a semmit!
freeway_ Creative Commons License 2005.12.14 0 0 261

Szia!

 

Ne haragudj, hogy csak most tudok írni, de másfél hétig külföldön voltam, így nem tudtam ott az outlook-omat nézni. Így meggyugtatni sem tudtalak, de nagyon gratulálok, hogy sikerült.

 

Anyu csak jövő héten megy, elnézte szegénykém a dátumot. Még hátravan neki az ellenőrzés.

 

Mit javasolsz neki még az utolsó napokra?

 

Mégegyszer GRATULA!

Előzmény: wings of cc (260)
wings of cc Creative Commons License 2005.12.13 0 0 260
Sziasztok! Tegnap sikerült a vizsga, mérlegképes könyvelő lettem. Leírhatatlan boldogság :). Gondolom megértitek. Viszont az újaknak javasolnám, senki ne akarjon 180 tételt másfél hétnél rövidebb idő alatt megtanulni. Meg lehet csinálni - csak akarni kell, és kell egy kedves barát aki befogható jegyzetelésre, szöveg kihúzásra etc.. - . Mellesleg: bepótoltam az alvatlan órák számát :), és rekordot döntöttem 16 óra :).
darkone Creative Commons License 2005.12.12 0 0 259
Sziasztok!

Jövőre végzek a mérlegképesen, és szeretnék továbbtanulni a PSZF-n.
Valahol azt hallottam, hogy mérlegképes könyvelőknek nem kell felvételiznie.
Igaz ez? A mérlegképeshez képest nehézsgégben milyen? Mert ha nehezebb akkor,
el sem kezdem, mert egyrészt nagyon magas a tandíj, másrészt itt is vért izzadtam minden egyes vizsgánál.

Köszi előre is a segítséget!
_Byron_ Creative Commons License 2005.12.12 0 0 258

Sziasztok!

 

Elnézést, amiért ebbe a topicba írok, de átböngésztem az egész fórumot és nem találtam ennél frappánsabbat, ahova írhattam volna. A K&S-hez járok Bp-en pénzügyi-számviteli ügyintéző képzésre, de sajnos most kórházban leszek kb. 6 hétig, ezért nem tudok bejárni a szombati órákra. Az órai tananyagra illetve a kidolgozott tételekre lenne szükségem, hogy le tudjak vizsgázni ha kikerülök a kórházból. Kérem, aki tud segíteni és olvassa a kérésem, keressen meg ezen a topic-on, mert a K&S-ben nem voltak valami kedvesek és megértőek a helyzetemmel. Felajánlották, hogy folytathatom a következő kurzuson, de ki kell fizetnem még egyszer a tandíj felét. Önhibámon kívül kerülök előnytelen helyzetbe és még én fizessek rá!! :-(

Szóval remélem, valaki aki már mérlegképesre jár, tud nekem segíteni, vagy ha ismerőse jár esetleg ugyanerre a képzésre és szólna neki, nagy segítség lenne!

 

A segítséget előre is megköszönöm! :-)

zsuzsa Creative Commons License 2005.12.07 0 0 257

Én ? Sehogy ... tegnap volt egy idegen nyelvi záródolgozatom, rengeteg a melom is, még szoba se mertem hozni, hogy szabadságot kérek.  Ma este veszem majd kezembe  a tételeket.

Sajnso nekem csak régi tételeim avnnak, nem tul megbizhatóak.

Gondolom 90 tételt 2-esre csak meg lehet tanulni 2 hét alatt. legalábbis remélem. Még a számviteli törvényt akarom átnézni, mert az fontos.

Előzmény: wings of cc (255)
wings of cc Creative Commons License 2005.12.06 0 0 256
18/B elemzés esetleg megvolna? Vizsgázik valaki az Alkotmány u. 2-ben?
Előzmény: zsuzsa (254)
wings of cc Creative Commons License 2005.12.06 0 0 255
hogy haladsz ? ....
Előzmény: zsuzsa (254)
zsuzsa Creative Commons License 2005.12.06 0 0 254

19. b. A társadalmi szervezetekre vonatkozó fontosabb előírások.

- Társadalmi szervezetek: a társadalom olyan szerveződései, amelyeken keresztül az állampolgárok befolyásolni tudják az állam irányítását, ellenőrizhetik a közhatalmi és közigazgatási szervek tevékenységét, támogathatják a kialakult hatalmi struktúrák működését. Önkéntes alapon jönnek létre Nincs lehetőségük arra, hogy döntéseik állásfoglalásaik végrehajtását hatalmi eszközökkel kikényszerítsék. (politikai pártok: politikai rendszer szerkezetét alakítják, érdekképviseleti szervek: állampolgárok érdekeik képviseletére, egyesületek: tagjaik sajátos céljainak kielégítésére törekszenek, közösségi cél elérése érdekében, más szervezetek: Egyházak)

- Minden társadalmi szervezetnek általános és kötelező feltételei, hogy: a szervezet által önkéntesen meghat. célra hozható létre, ÖK-al kell rendelkeznie, - alapszabályát maga állapítja meg és ennek megfelelően rendszeresen működnie kell, nyilvántartott tagsággal kell rendelkeznie és tagjai tevékenységét szerveznie kell.

- Alapítása: legalább 10 alapító tag, alakuló taggyűlésen, a szervezet céljának meghatározásával és székhelyének megnevezésével lehet alapítani a gyűlésen meg kell választani a szervezet nevét, ügyintéző és képviseleti szerveit. Jóváhagyott alapszabályt a Megyei Bírósághoz kell benyújtani jóváhagyás és nyilvántartásba vétel végett az alakuló jkv-vel.

- Legfelsőbb szerve: a tagok összességéből álló közgyűlés, melyet évente 1x össze kell hívni. Hatáskörébe tartozik (alapszabály megállapítása, módosítása, éves ktgvetés és az előző évről készült zárszámadás elfogadása, ügyintéző szerv beszámolójának elfogadása, stb.)

- Szervezet felügyelete: bírósági, ügyészségi, belső (ellenőrző bizottság)

- Gazdálkodása: saját vagyona van, amely állhat fizetett tagdíjakból, nem tagok felajánlásaiból, hozzájárulásából, ha vállalkozási tev. folytat az adózott nyereségből.

- Megszűnése: tagok közgyűlésen önkéntesen elhatározhatják a szervezet feloszlását. A bíróság törli a nyilvántartásból és ezzel a nappal megszűnik. Vagyonból a hitelezőket kell kielégíteni, a többi vagyonról a közgyűlés dönt, más hasonló szervezet részére történő átadásról, ha ilyen nem készül, a vagyon az állam tul. kerül.

Előzmény: freeway_ (250)
wings of cc Creative Commons License 2005.12.04 0 0 253
Szió! Mail ment/ most megy...
Előzmény: freeway_ (250)
mac_212 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 252

Szia Judit!

A Perfektet ugyan nem ismerem, mert a Kamarához jártam, de szerintem mindegyik iskola megpróbál jó oktatókat szerződtetni. A legfontosabb, hogy a tanfolyamon egymás között megbeszéljétek az infókat. Akár 200 órás, akár 400 órás konzultációra íratkozol be, úgyis kevés lesz. Legtöbbet úgy lehet tanulni, ha a csoport tagjai egymásnak megpróbálnak segíteni. Amikor én jártam tanfolyamra, még nem volt ennyire elterjedt az internet, így a csoport tagjai (100-an voltunk egy csoportban) egyáltalán nem tartották egymással a kapcsolatot, és nem is segítettek egymásnak:((

A.

Előzmény: ejudit (249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!