Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3905

Én azt írtam, hogy fejenként 30 m3/h levegőbe lehetetlen annyi hőt berakni, hogy azzal hideg időben is ki lehessen fűteni egy házat.

Erre te azt jelezted, hogy nincs igazam, ennek bizonyítására egy hőszivattyús levegő hővisszanyerőre hivatkozol.

De könyörgök: a hővisszanyerő az NEM fűtőberendezés, az csak a szellőzőlevegővel távozni akaró hőmennyiséget képes visszanyerni, a falakon/födémen/nyílszárókon/stb elvesző hőmennyiség pótlására nem képes.

Előzmény: Pitylogós (3904)
Pitylogós Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3904

Legalább olvasnád el rendesen amit kritizálsz...

 

1. nem eladott termék hanem felépített, átadott, működő, lakott ház.

2. mi az hogy "önmagában"??? bakker ez egy rendszer. Szellőztető+hőszivattyú+szobánkénti utófűtés.

3. menj el nézd meg élőben. Utána beszélhetünk, addig hiteltelenül nyilatkozol róla.

 

over

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3900)
Alex Raps Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3903

Az a heißluftpistole-t amelyik bírja is a huzamos ideig tartó 2-4 kW terhelést nem kapod meg 35 eFt alatt.

Előzmény: XPS epito (3901)
XPS epito Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3902

OFF

de Isaura legalább ki is szabadult! :-))

Volt is Pesten, láttam a TV-ben!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3900)
XPS epito Creative Commons License 2011.12.12 0 0 3901

Miért nem veszel egy barkácsáruházi hőlégfúvót?

8-13eFt.-ból vehetsz 2-4kW teljesítményűt.

Kiveszed a ventilátort és beteszed a többit a légcsatornába.

Ez nem fagy el, könnyen vezérelhető, szinte nincs légoldali nyomásesése.

Az üzemeltetése picit drágább, de a vizes kalorifer beruházási költségéből évekig mehet a villamos előfűtés.

Előzmény: Nesde1 (3888)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.11 0 0 3900

"Jajj, Elek, egy sokszáz példányban működő, akár saját szemeddel is élőben megtekinthető rendszert nem állok neki itten neked bizonygatni."

 

Én nem azt állítottam, hogy ez nem képes kivonni a hőt a levegőből,

én arra céloztam, hogy ez (és semmi más sem) önmagában nem alkalmas egy átlagos cs. ház kifűtésére, ha fejenként 30 m3/h levegőt mozgat.

 

Egyébként sok száz eladott termék önmagában semmire nem bizonyíték - talán még Isaura kiszabadítására többen adakoztak ennél és akkor még nem említettem, hogy hányan vásárolhattak hőszigetelő festéket meg egyensúly-javító műanyag karkötőt.

Előzmény: Pitylogós (3899)
Pitylogós Creative Commons License 2011.12.11 0 0 3899

Jajj, Elek, egy sokszáz példányban működő, akár saját szemeddel is élőben megtekinthető rendszert nem állok neki itten neked bizonygatni. Haggyad mán ezt...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3897)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.11 0 0 3898

Hejesbités:

"ezért legközelebb tegyél mellé"

hejett:

"ezért legközelebb tegyenek mellé"

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3897)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.11 0 0 3897

"De."

 

Ez szép levezetés volt, majdnem meg is győztél, hogy tévedtem :)

 

De én sajnos gyanakvóbb vagyok annál, hogy egy szépen megfogalmazott  marketing hadovától a földre boruljak, ezért legközelebb tegyél mellé némi kézzelfogható adatot is, pl hogy ez a berendezés X köbméter per óra légáram mellett hány kilowatt extra hőt ad hozzá a bemenő levegőhőz.

 

...mert egy ház összes hővesztesége nem csak a szellőzőlevegő veszteségéből áll (sőt többnyire ez a legkisebb tétel), tehát ha a távozó szellőzőlevegőből kivonod az összes hőt (egy mindösze pár millió forintos berendezéssel) és azt berakod a bemenő levegőbe, azzal még nem fűtöttél a házon egy milligrammot sem...

Előzmény: Pitylogós (3896)
Pitylogós Creative Commons License 2011.12.11 0 0 3896
Előzmény: Mekk Elek ezermester (3893)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.11 0 0 3895

"csak arra gondoltam hogy talán valahogy a villanyszámlát egy kicsit lehetne vhogy csökkenteni"

 

Egy bizonyos házba egy bizonyos hideg esetén egy bizonyos hőmennyiséget kell bevinni, attól hogy azt a hőt szellőzőlevegővel, radiátorral vagy talicskával hordod be, attól az energiaszámlád nemigen fog változni.

Pontosabban a felületfűtések magasabb hőérzetet okoznak, ezért olyan házban alacsonyabb belső hőmérséklet (akár 2 fok is lehet) esetén is jól érzed magad, tehát a nagy felületek fűtése tényleges energiamegtakarítással jár.

Én a mennyezetet fűteném (ezt elektromos fűtéssel nagyon egyszerű megoldani) és a befúvott levegő hőmérsékletével nem törődnék - viszont olyan befúvókat alkalmaznék, amelyek a levegőt a mennyzet mentén terítik (coanda effektus) és nem fújják rá senkire.

 

Nyáron is a legjobb szerintem a mennyezethűtés, de ezt a szolgáltatást sajnos az elektromos fűtőszál nem tudja produkálni (még akkor sem, ha fordítva dugjuk a konnektorba :), de ott van a 80 méter csöved a talajban, ha teszel egy jó nagy felületű kalorifert a hőcserélőn belülre és azon át keringeted a talaj hűvösét, az (a levegő-hőcserével kiegészülve) talán elég lesz nyári hűtésnek egy ennyire jól hőszigetelt házban.

Előzmény: Nesde1 (3894)
Nesde1 Creative Commons License 2011.12.10 0 0 3894

lehet egy kis félreértés van. a ház az valós, nem volt cél a passzív ház, de az alacsony igen. polisztirol zsalus, légtömörség nem volt mérve de nincs is sok lyuk a házon, ha az szükséges áttörések át lettek gondolva, és minimalizálva.

fűtés is van (fűtőfilm).

csak arra gondoltam hogy talán valahogy a villanyszámlát egy kicsit lehetne vhogy csökkenteni. és egy kaliroferes megoldáslátszott jónak.

a hőcserélő előtt van fagyvédő és nyári előhűtésként kalorifer (80 m 32-es KPE cső a föld alatt.)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3893)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.10 0 0 3893

Mivel a levegő köbmétereknént és fokonként mindösze 0,000335 kWh hőt képes szállítani, ráadásul 50 foknál nem szabad jobban felmelegíteni (ez felett szagos lesz - ún porbeégés), ezért:

- a magyar időjárási viszonyok leghidegebb óráiban

- fejenként 30 m3/h légáram mellett

- kizárólag a szellőző levegővel

még egy valódi passzívházat sem lehet kifűteni.

Ha a te 34 kWh-d "m2/év"-es fűtésigényt jelent, az nagyon jó érték, de több, mint kétszerese egy passzívháznak.

 

Innen szerintem három irányba lehet elindulni:

1 - elfelejted a légfűtést és valamilyen hagyományos módszerrel fűtesz (jav: mennyezetfűtés), a befújt levegőt meg majd felmelegszik magától a szobában

2 - készítesz valamilyen légfűtést, amely a fűtési szezon egyhébb időszakaiban önmagában is ki tudja fűteni a házat, de készítesz mellé egy kiegészítő fűtést is, amely a nagyon hideg órákban besegít neki. A te (nagyon jól hőszigetelt) házad esetében egy jól megcsinált légfűtés a szezon túlnyomó részét egymaga is elviszi a hátán, ezért ez a besegítés viszonylag tűrhető keretek között tartható, kiegészítő fűtésre beruházásnak nálad talán elég lehet egy-egy nagyon kis teljesítményű és olcsó kínai villanyradiátor a szobákba. Itt egy kis segítség a kiegészítő fűtés megértéséhez/saccolásához.

3 - kizárólag légfűtés: ekkor a hideg órákban megnövekedett hőigényt a forgatott levegőmenyiség megnövelésével pótolod: ez a gyakorlatban olykor NAGYON magas légmennyiséget igényelhet, az óránként sok száz köbméternyi levegőre ráadásul legöbbször a hideg éjszakákon van szükség, amikor a megnövkedett zaj pont az alvást nehezíti. A te házadra pl az év leghidegebb órájára minimum 4-500 m3/h-t saccolok, már ha valamivel 50 fokosra tudod felfűteni a levegőt (de ha pl csak 35 fokosra tudod mert mondjuk hőszivattyúd van, vagy spóroltál a kaloriferen, akkor ez a légmennyiség már 1000 m3/h körül lesz)

Előzmény: Nesde1 (3892)
Nesde1 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3892

van levegő hőcserélő.

de a prospektusok szerinti befújt levegő hőmérséklet nem igaz egy valós téli napon. azok laboratóriumban, X fix páratartalom mellett.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3891)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3891

Ha levegővel szeretnéd fűteni a házad, akkor felejtsd el: ezzel a rendszerrel ezt a házat magyarországon nem lehet kifűteni.

Ha van rendes fűtés is és csak épen melegebb levegőt szeretnél befújni, annak meg nincs értelme, hiszen a befújt levegő másodpercek alatt felveszi a lakás hőmérséletét, csak nem szabad közvetlenül emberre befújni (tehát időt kell hagyni neki a felmelegedésre).

..szóval nem derült ki, hogy mit is szeretnél... meg hogy van-e levegő hőcserélőd, vagy a téli -20 fokos levegőt akarod 40 fokkal felfűteni.

Előzmény: Nesde1 (3888)
nopánick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3890

Az ezüstöt nem "eszi meg" semmi ez esetben...

Csak a baci számára alkalmatlan környezeter képez.

Előzmény: KAripari (3886)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3889

Ugyanennek a leírásnak az angol nyelvű verziója alapján írtam amit írtam.

 

Ha nem akarsz hinni benne, ne tedd. Ugyanakkor az idézetben benne van a minísítő intézet neve és a minősítési fokozat is.

Előzmény: KAripari (3886)
Nesde1 Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3888

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy szellőztető rendszer közepes fokozatban 170m3/h légárammal, a ház 310 m3 nettó térfogatú (bútorok miatt lehet kicsit kevesebb).Szeretnék egy vizes kalorifert alkalmazni a befújt levegő előmelegítésére/hűtésére. A ház nettó fajlagos fűtési hőigénye: 34 kWh/m2a (1 éves mért adat alapján nem primer energiában számolva)A beépítésre szánt légtechnikai csőátmérő 160 mm

a szobák tervezett hőmérséklete télen 21°C; nyáron 24°C


kérdések:

milyen kaliorifer kell ehhez?

miylen puffertároló ?m3, tárolós-e vagy átfolyós?

a melegvizet mivel érdemes előállítani (gáz nincs) 8 évnél kisebb megtérülés üzemeltetési költségekkel együtt is?

kb beruházási költség?


előre is köszönöm a segítséget, ötleteket.
Üdv,

Takyka! Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3887

Az ára lapján lehetne benne jelentős mennyiségű is...

 

T.

Előzmény: KAripari (3886)
KAripari Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3886

Ez elejjebb feketével kiemelve a rehau Rehau Awadukt Thermo csőrendszerének a leírása:

mint láthatjuk nem azt írja hogy baktériummentes lesz, hanem csőkkenti a mennyiségét, arra vonatkozó adat nincs mennyi ideig fejti ki ezen jótékony hatását....

ugyanis ha belegondol az ember a Ionizáló Ezüst elektródát is cserélni kell mondjuk egy párásítóban idővel, tehát nem korlátlan ideig használható, és erősen kétlem hogy olyan mennyiségű ezüstöt dolgoztak az anyagba ami megfelelő ideig ellátná a dolgát, inkább csak reklám, de szívesen várom az ellentétes véleményeket...

 

Máig számos alkalmazásban használják fel ezt a tulajdonságot
– így a REHAU-nál is! Az antimikrobális belső
rétegű, szabadalmaztatott talaj-levegő hőcserélő a
csíranövekedés lényeges csökkenését okozza.
Az eredmény a higiénikus, csírákkal alig terhelt friss
levegő a szellőzőberendezésben. A belső csőréteg
antimikrobális hatását a taunussteini Fresenius
Intézetben az ASTM Standard E2180 szabványra

Előzmény: Törölt nick (3884)
KAripari Creative Commons License 2011.12.09 0 0 3885

Ezt  hol láttad melyik leírásban hogy ezüst oxiddal vonják be? Különben az ezsüt oxid nem rendelkezik semmilyen baktérium, vírus, illetve egyéb élölény ellen hatásos potenciállal, ugye egy barna porszerű anyag.... Légyszíves csatold a leírást ahol ezt találtad.

Előzmény: Törölt nick (3884)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.08 0 0 3884

Maga a bevont (ezüst oxid?) megelhetősen stabil anyag, nem igen bomlik le vagy tűnik el.

Előzmény: KAripari (3882)
otapi Creative Commons License 2011.12.08 0 0 3883

Lent válaszoltam bővebben, most válaszolok röviden: nem.

 

vagy ismerd be, hogy kicsit is komoly szakember nem határozhatja meg a szükséges légcsere mennyiségét kizárólag "helyiség jellege - légcsere szorzó" alapján.

Miért kellene beismernem, azt amit én is mondok? Ez így van, és a mellékelt segédlet sem mondja azt hogy a szükséges légcsere mennyiségét kizárólag "helyiség jellege - légcsere szorzó" alapján kellene számolni. Mondjuk kezdd azzal, hogy a helyiség jellegét jól határozd meg: egy darab főzőlap még nem tesz konyha jellegűvé egy 30m2-es helyiséget...

 

Kezd már egy kicsit unalmas lenni, hogy az általam belinkelt segédleten rágódsz. Jó lenne bégre látni, hogy te mire alapozod hogy egy kétfős lakásba elegendő 50-60 m3/h-re tervezni a központi szellőztetőt.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3879)
KAripari Creative Commons License 2011.12.08 0 0 3882

Én azt tudom, de ez a bevonat meddig marad meg? Ugye minden elbomlik idővel...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3881)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.08 0 0 3881

A passzívházas topicban állítólag többeknek is van.

 

"Mi a helyzet a csővekben megtelepedő mikroorganizmusokkal?"

 

Mivel bizonyos időjárási körülmények között a cső belső falát lehetlen szárazon tartani (=táptalaj), ezért csak belülről baktérium-ölő bevontú csöveket szabad alkalmazni (másmilyet csak saját felelősségre).

Ezért is olyan baromi drágák a gyári  LEWT rendszerek.

Előzmény: KAripari (3880)
KAripari Creative Commons License 2011.12.08 0 0 3880

Érdeklődnék talaj hőcserélős szellőzörendszerrel kapcsoaltban, valaki látott már ilyet élőben?

Mi a helyzet a csővekben megtelepedő mikroorganizmusokkal? egyéb bejutó szennyeződésekkel?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.07 0 0 3879

Elfelejtettél válaszolni a kérdésemre.

Vagy válaszolj igennel vagy nemmel,

vagy ismerd be, hogy kicsit is komoly szakember nem határozhatja meg a szükséges légcsere mennyiségét kizárólag "helyiség jellege - légcsere szorzó" alapján.

Előzmény: otapi (3878)
otapi Creative Commons License 2011.12.07 0 0 3878

Hát, aki egy 30m2-es konyhába egy darab indukciós főzőlapot rak be, az úgy is járt :) Ekkora konyhája éttermeknek van, oda kell is ekkora légcsere. Ha viszont a helyiség nagy része nappaliként funkcionál, akkor inkább az alapján kell számolni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3877)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2011.12.07 0 0 3877

"mert mondjuk csak 15-szeres kell az indukciós főzőlaphoz"

 

Tehát ha egy egy 100 m3-es helyiségben egy indukciós főzőlapon egy háziasszony éppen levest melegít, akkor ott a  légcsere szerinted minimum 1500 m3/h?

Kérlek válaszolj.

Előzmény: otapi (3876)
otapi Creative Commons License 2011.12.07 0 0 3876

"Az a táblázat nem különböztet meg egy olyan konyhát, ahol 3 gázégő megy nagy lángon (lekvár+leves+fasírt), miközben a pulyka csendben füstölög a gázsütőben

egy olyan konyhától amelyben mindössze egy darab indukciós főzőlap van."

 

Gy.k. azért van megadva intervallum, mert mondjuk csak 15-szeres kell az indukciós főzőlaphoz és 25-szeres a 3 gázégőshöz.

 

"Pusz nem foglakozik azzal sem, hogy ez egy 100 köbméteres helyiség egyetlen árva háziaszonnyal, vagy egy lakótelepi lyuk-konyha, ahol éppen öten kucorognak a három hokedlin.

Csdak szorozza a légköbmétert ész nélkül.

Csak Te szorzod a légköbmétert ész nélkül, ott van az elején: "Ha több szempontot is figyelembe kell vennünk, a legnagyobbra adódó térfogatáram mellett kell döntenünk. "

 

"Ez a táblázat annyira szakmaiatlan/tudománytalan, hogy inkább a szellőzőgép-gyártók marketingfogásának tűnik, innentől kezdve komolytalan számomra."

Aha, szakmaiatlan, persze :)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (3875)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!