Keresés

Részletes keresés

KozO Creative Commons License 2017.03.01 0 0 586
KozO Creative Commons License 2017.03.01 0 0 585

Ma esti

 

 

 

MTO 3M-5CA 500mm f/8 orosz tükörobjektív

tempel Creative Commons License 2017.02.11 0 0 584

Sziasztok. Részleges holdfogyatkozás volt az éjszaka.

Az első még fogyatkozás előtt, a másik a részleges idején.

Üdv: B

ismeretlen béla Creative Commons License 2017.01.16 0 0 583

Jujj!

 

Ződek, vagy szürkék?

Előzmény: bandita39 (581)
tempel Creative Commons License 2017.01.15 0 0 582

Ez bizony az! :)

 

Előzmény: bandita39 (581)
bandita39 Creative Commons License 2017.01.15 0 1 581

Egyértelmű UFÓ :)

 

Előzmény: ismeretlen béla (579)
ismeretlen béla Creative Commons License 2017.01.15 0 0 580

Bocs, kicsit kesze-kusza lett.

 

és ez lenne az első kép

Előzmény: ismeretlen béla (579)
ismeretlen béla Creative Commons License 2017.01.15 0 0 579

Üdv mindenkinek

 

Nem vagyok jártas az éjszakai égbolt fotózásában. Én szabad szemmel a vénuszra gyanakodtam, de ez nem az. Akkor mi?

 

Még egy kérdés, az első kép alján lévő vonal az tükröződés?

syssy48 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 578

Jólvanna:DDDDDDDD

Előzmény: tempel (577)
tempel Creative Commons License 2017.01.11 0 0 577

Köszönöm! Ez nem Telehold, 1 nappal előtte.

Előzmény: syssy48 (576)
syssy48 Creative Commons License 2017.01.11 0 0 576

Ez szuper, én ilyet nem tudok:( Kifogást meg mindig találok, ha nincs kedvem fázni:) most pl. hó van a teraszon, hóba tegyem az állványt? Kézből most nem tudok, mert odafagyna a váz:DDDDDDD

Az igazság az, hogy teliholdat még sosem sikerült szépen lefényképezni. És mivel már sokszor volt "antisikerélményem", ezért már nem is próbálkozom.

Előzmény: tempel (575)
tempel Creative Commons License 2017.01.11 0 0 575

Nálam is hideg van, de kicsit csak ki kell mozdulni. 

Előzmény: syssy48 (574)
syssy48 Creative Commons License 2017.01.10 0 0 574

Szééép!  Itt sajnos vékony felhő mögött bújkál:(  és hideg vaaaaaaan!!!:)

Előzmény: tempel (573)
tempel Creative Commons License 2017.01.10 0 0 573

Itt pedig már lassan tele lesz. :)

 

syssy48 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 572

Szó szerint:)))))))

Ez meg a hold sötét oldala:)))))))   

Előzmény: Homo mirabundus (571)
Homo mirabundus Creative Commons License 2017.01.05 0 0 571

Ez egy finn műhold? :)

 

Boldog új évet, szép fényeket!

Előzmény: syssy48 (569)
tempel Creative Commons License 2016.12.30 0 1 570

Sziasztok! Boldog Újévet kívánok a topik olvasóinak az év utolsó 

Újholdjával!

 

syssy48 Creative Commons License 2016.12.24 0 1 569

syssy48 Creative Commons License 2016.12.16 0 0 568

Nikon    70-300, nekem nem tetszik.

Nex, chinon 300, most ez sem annyira.

syssy48 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 567

Mai termés Chinon 300mm f8/50  persze crop. Sajnos egy picit párás volt a levegő.

tempel Creative Commons License 2016.11.14 0 0 566

Szuper holdnak nevezett telehold kelése.

syssy48 Creative Commons License 2016.11.09 0 0 565

Ez tényleg ropog:)  Nálunk nagyon párás a levegő:(

Előzmény: tempel (564)
tempel Creative Commons License 2016.11.09 0 0 564

Már rég volt itt fotó, mai ropogós.

s_tibor13 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 563

skywatcher 80/400 + 2x Barlow + t2 adapter + Sony A5000 + 2x dig. zoom

(fordított állású kép)

tempel Creative Commons License 2016.05.08 0 0 562

Holdsarló 05.08.

peterssen Creative Commons License 2016.04.13 0 1 561

2016.04.11-i Hold 

KozO Creative Commons License 2016.03.24 0 1 560

Nem írtad hol keresel csillagvizsgálót, feltételezem Budapesten:

 

- óbudai Polaris Csillagvizsgáló, Laborc utca

 

- Uránia Csillagvizsgáló, Gellért hegy oldalában, Sánc utca

az obszervatóriumban egy gyönyörű 100 éves teleszkópon keresztül vizsgálhatjuk az eget, melynek a világon egyetlen párja Rio De Janeiróban pihen. A 100 éves Heyde-refraktorral akár a millió fényévnyire lévő ködképek is megfigyelhetőek

 

- Svábhegyen, a Konkoly Thege Miklós úton

 

A kamerád nem tudom hogyan fogod rácsatlakoztatni, erről náluk kell tájékozódnod. Elérhetőséget a google segítségével mindegyikről találsz.

Előzmény: tybycsoky1 (559)
tybycsoky1 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 559

 Mindenkit üdvözlök! Új vagyok itt és egy kérdésem volna: Szeretnék egy pár perces filmet felvenni a holdról, mégpedig minél nagyobb legyen rajta a hold, hogy láthatóak legyenek a kráterek. Alkalmi holdfotós vagyok, mivel nincs megfelelő optikám. Hová mehetnék? Van valamilyen csillagvizsgáló, ahol ezt nekem lehetővé teszik? Próbálkoztam már holdfotózással de sajnos a megfelelő obi hiányában én itt nem rúghatok labdába. Csodálatosak az itt látható képek. A választ előre is köszönöm!  roncstelep@freemail.hu

Előzmény: tempel (558)
tempel Creative Commons License 2016.03.14 0 1 558

Ma a Hold el haladt az Aldebaran mellett.

Sajnos nem tudtam a legnagyobb közelítéskor fotózni.

 

 

bandita39 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 557

Köszi.

Előzmény: zerberus (556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!