Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.02 0 0 45497

Ütemezett síkosítás mentesítés ide-,vagy oda,tegnap délután óta rodeóznak az autók az Idom utcában,mert nincs letakarítva...

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.31 0 0 45496

Máshol is későn kapták meg, most kivételesen nem csak az eternitiekkel csesztek ki.

Előzmény: Törölt nick (45493)
jgyula Creative Commons License 2015.12.30 0 0 45495

:)

Előzmény: Törölt nick (45494)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 45494

Folyik a hiba elhárítása!

Előzmény: jgyula (45491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 45493

Eternit városrészbe december 29-én megérkezett a Hírmondó, benne a  karácsonyi ünneppel kapcsolatos hírrel,programmal...

viscosai Creative Commons License 2015.12.27 0 0 45492

 

még folydogál! mármint a régebbi kifolyó.

másik gond hogy az újabban kiépített lefolyóhoz csatlakozó akna  -kb 5m mély-  fedele  könnyedén felemelhető, netán ellopható.  az arra császkálók ill. az ott játszadozók épsége miatt igencsak szükséges lenne a rögzítése.

 

 

Előzmény: Törölt nick (45490)
jgyula Creative Commons License 2015.12.26 0 0 45491

thx

Előzmény: Törölt nick (45490)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.26 0 0 45490

Az esővíz elvezetésnek vannak ilyen csövei a gátból kivezetve úgyhogy ha nem esik az eső az tuti valami üzemzavar. De nagyon halványak az ismereteim

ezekről a csövekről. Mivel a fórum látogatottsága elég gyér, elküldöm a műszaknak e-mailben, de január 4-én leszünk először. Talán nézik telefonról az emailjeiket :(

Előzmény: jgyula (45489)
jgyula Creative Commons License 2015.12.25 0 0 45489

A Viscosa telepen az egykori nyersvízkúttól nyugatra 80-100 méterre, garázsok végével kb. egyvonalban, a kőgátból két nagy átmérőjű cső áll ki, amelyek közül az egyikből napok óta tisztának látszó víz folyik csobogva a Duna partra.
Meglehet, eddig is folyt, csak nekem nem tűnt fel, de akar valamilyen üzemzavar is lehet.
Tud valaki valamit, mi lehet az?

viscosai Creative Commons License 2015.12.24 0 0 45488

természetesen a 10-es úttal kapcsolatban.

Előzmény: viscosai (45487)
viscosai Creative Commons License 2015.12.24 0 0 45487

http://www.vg.hu/vallalatok/kozlekedes/tobb-penzt-szan-a-kormany-utfelujitasra-2020-ig-463016

 

csak mellékesen: 2015 évre beígérték , többek között a nyergesúfalui belterületi út javítását.

most már tudni, hogy mennyi valósult meg...

viscosa Creative Commons License 2015.12.22 0 0 45486

Na fórum, növekszik a karácsonyi hangulat a faluban? Repked már a jézuska?

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.12.10 0 0 45485

Eterniti iskolában megint balhéztak a bajóti cigók.  Az igazgatónőt is lerasszistázták. Az egyik tanárnőt lekurvázták.  Mikor küldik el a deviáns viselkedésű bevándorlókat innen???

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.04 0 0 45484

Szia!Így jártam én is még november közepén.December 23-ra lett volna időpont.Háziorvosom javaslatára elmentem Lábatlanra,ott péntekenként van ultrahang rendelés.Simán ment,időpont sem kell,csak beutaló.Egy óra múlva itthon voltam.

Előzmény: helyi rikárdó (45478)
viscosai Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45483

a tak. szöv. előtti kátyú betömve... köszönjük.

Előzmény: pinceutcai (45468)
gamblman+ Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45482

Nyilván nem teheted meg. De amint a szakmád jelentős része külföldre távozik nagyobb lesz a tolerancia irányodban. De nincs rendben a késés, ez is tény.

Előzmény: nagypuli (45481)
nagypuli Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45481

Vártam az ilyen hozzászólást ...

 

Igen , értem , hogy kevesen vannak  DE ott van kiírva a rendelési időpont ! Ő vállalta és ezért fizetést is kap !

Akkor én is bemehetek a munkahelyemre később és hamarabb eljöhetek ?

Előzmény: gamblman+ (45476)
Eleon Nóra Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45480

Menj a Vaszaryba. Ott van időpont és be is tartják. 

Előzmény: helyi rikárdó (45478)
helyi rikárdó Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45479

A lényeg,hogy felcsúton modern orvosi ellátás van  jól fizetett orvosokkal.  Nem véletlenül viszik oda a Nyergesre érkező hivatalos vendégeket is.

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45478

Mi is jártunk hasonlóképpen csak az ultrahangon.

Mi  az egyik gyermekkel mentünk volna hasi ultrahangra.. Odatelefonáltam.  Mondják,hogy nem tudnak időpontot adni,de menjünk húzzunk sorszámot,de egyébként a gyermeket előre veszik.  Asszonypajtás egész délelőtt ott ült a gyermekkel. Délben megunta és hazamentek.Ja és éhgyomorra kellett mennie a gyermeknek.  Értem én,hogy kevés az orvos meg eü-s személyzet.  Meg is értem őket,hogy itt hagyják ezt a rohadtnarancs birodalmat.  De akkor ne hitegessék az embert.  Mondják meg nyíltan,hogy nem tudják ellátni az embereket.   Az emberek meg a legközelebbi választáskor tegyék jó helyre az ikszet. Mert tavaly sokaknak nem sikerült jól választani,és így mindenki szív miattuk.  (persze vannak kivételek:fideszes sógor,koma jó barát)

Előzmény: nagypuli (45474)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.03 0 0 45477

Ha bevállal x órát, akkor szerintem elvárható, hogy ne x-3-t rendeljen... Nyilván örülhetünk, hogy nem kell Esztergomba menni belgyógyászatra és még sok egyéb szakrendelésre, de ha már leszerződik valamennyi órára, akkor azt tartsa be (mivel az OEP is bírságol ezért) és ne azt várja, hogy hálás legyek, mert időt szakít a betegekre. Csak az ultrahang diagnosztikai szakrendelésről veszik a fáradtságot, hogy rendszeresen felhívjanak és átbeszéljük a betegek tájékoztatását a weboldalon és a sorszámosztó beállításait.

Előzmény: gamblman+ (45476)
gamblman+ Creative Commons License 2015.12.02 0 0 45476

Azért azt is tudni kell, hogy a rendelőben dolgozó orvosok rengeteget dolgoznak, mert sajnos kevesen maradtak az országban. Nincs helyettesítő, sok a beteg és máshol is praktizálnak. Az időpont fontos dolog, be kellene tartani az tény, de nem csak rajtuk múlik a csúszás. Egyébként ez lesz sokkal rosszabb is ha nem kezdik el felsőbb kormányzati szinteken az elvándorlást komolyan venni. Szóval nincs rendben a késés, a félre tájékoztatás, de ne azt a lovat üssük ami húz.

Előzmény: Törölt nick (45475)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.02 0 0 45475

Az fincsi. Én sem tudok róla, hogy időpont kellene. Kivéve  szerdát! Mit mondott arra, amikor mondtad, hogy ott a sorszám, az neki miért nem jó?

Előzmény: nagypuli (45474)
nagypuli Creative Commons License 2015.12.02 0 0 45474

Mottó : " Azért van menetrendje a vonatnak , hogy mindig tudjuk mennyit késik "

 

Hétfőn elmentem belgyógyászati rendelésre .... 13:00:19 és megvan ! Első vagyok ! Hurrá !

 

Rendelési idő 14:00-20:00 Nem baj kivárom azt az egy órát ..... Ha már előtte itt kell lenni sorszámot kérni .....

 

Megjelenik az Orvos és az asszisztens 15:40 (!!!!!) Bírja az idegrendszerem .......meg a többi várakozóé ......

 

Először jöjjön a kismama .... ja nem , valami ismerős , így kell ezt ! Végeznek na most a kismama .....

 

Most már én , végre ! Jaj , mi ez az ad hoc sorrend ? Aki  közelebb van az ajtóhoz az jön ? Bemennek előttem gyorsan ketten , na elég legyen ! Odamegyek az ajtóhoz én jövök és kész !

 

Kijön az orvos mutatom a papírom , mondja : van időpontom ? Mondom neki : sorszámom van ! A gép kiadta mi a baj sorszámommal ? Újabb kérdés : Laboreredmények ? Röntgenpapír ?

Kérdezem tőle : ezen a papíron amit odaadtam hova van leírva , hogy hoznom kell ? Mondja jöjjek vissza a jövő héten az eredményekkel és akkor tud véleményt mondani .... ok és mikor ?

Mondom neki 18:00-ig dolgozom ... Ők már nincsenek itt 18 óra után ez a válasz ! Ide tud jönni 17:30-ra ? Mondom neki , megoldom ..... Nem vagyok ideges ... nem vagyok ideges ........

 

nem 

 

nem 

 

nem 

 

nem értem , minek van kiírva 20:00-ig a rendelési idő ?

nem értem  , miért ad sorszámot a gép ha időpont kellene ? Legalábbis egy sajtcetli szerint az ajtón kifüggesztve ....

 

nem értem .......  és Ti ?

gamblman+ Creative Commons License 2015.11.28 0 0 45473

A bajóti emberek, vagy szűkítve a  bajóti gyerekek nem rosszabbak és nem jobbak a nyergesieknél. Aki ezt állítja az nem tudja miről beszél. A fővárosiak szemében meg mi nyergesiek vagyunk a vidéki elmaradott népség. A két település bizony ezer szálon kapaszkodik egymáshoz, erről a már eltávozott Padányi Lajos tudna mesélni bőven. Arról nem is beszélve, hogy a bajótizó nyergesi sznobok között is van Bajótról származó bőven.  Teljes őrület az, hogy van egy réteg aki sznoboskodik, lenézi a máshonnan városunkba érkezőket, de felmenői meg bizony nem nyergesiek. Az összes lakósághoz mérten nem vagyunk többségben olyanok, akiknek az ősei is itt éltek. Csak óvatosan a szomszéd település bélyegzésével. Mindenről lehet értelmesen vitázni, fel lehet vetni azt, hogy kell nekünk iskolát fenntartani a szomszéd Bajót tanulóinak? Fel lehet tenni a kérdést, hogy működnek vajon azok a felügyeleti szervek amik meggátolnák a pedagógus kiszolgáltatottságát? Egyet viszont tudni is illene mielőtt bajótizik valaki, nélkülük már nem lenne két iskola városunkban, nélkülük kevesebb pedagógus is kellene és így tovább. Egyszóval gondolkodjunk mielőtt írunk.

Előzmény: Törölt nick (45472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.28 0 0 45472

Sajnos van...

Előzmény: helyi rikárdó (45469)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.24 0 0 45471

Tájékoztatom a Tisztelt Ügyfeleket, hogy Nyergesújfalu Város Önkormányzati Képviselő-testülete – törvényi felhatalmazás alapján, a dolgozók éves szabadsága egy részének kötelező kivétele céljából – a Nyergesújfalui Polgármesteri Hivatalban
IGAZGATÁSI SZÜNETET rendelt el
2015. december 12-én (szombaton) és 2015. december 23. napjától 2016. január 3. napjáig.
Az igazgatási szünet időtartama alatt a polgármesteri hivatalban az ügyfélfogadás szünetel, kivéve a halaszthatatlan anyakönyvi ügyintézést.

Sürgős és halaszthatatlan egyéb ügyekben a portaszolgálat az Önök megkeresését továbbítja az illetékes felé.

Tóthné dr. Menczel Zsuzsanna
jegyző

helyi rikárdó Creative Commons License 2015.11.23 0 0 45470

Egyébként a városi szóbeszéd szerint az eterniti iskolát csak azért tartja fenn az önkormányzat,mert a várost vezető fideszesek és őket támogató vállalkozók nem szeretnék,ha az ö kölkeikkel egy iskolába járnának a bajóti barnák.  Ez nem rasszizmus?

Előzmény: gamblman+ (45467)
helyi rikárdó Creative Commons License 2015.11.23 0 0 45469

"A történetben a bajóti létnek nincs jelentősége ezt tisztázzuk le."   Sajnos van jelentősége.  A Bajótról járó tanulok 80-85%-val gondok vannak.  Egymást biztatják a rosszra és egymást erősítik a csínytevésben.  A   TANÁRNŐ-t én is sajnálom.  Ennek a sz@r,liberális elhibázott neveléspolitikának ő issza meg a levét.  Nem hallani,hogy az igazgató vagy a városi nevelési referens kiállna mellette, pedig elvileg nekik is tudniuk kellene a nevelhetetlen,viselkedészavaros kisebbségiekről.

Előzmény: gamblman+ (45467)
pinceutcai Creative Commons License 2015.11.23 0 0 45468

Szóvá tenném,hogy a tak. szöv.előtti úton (Tó u. kezdetén) egy növekvő kátyú veszélyezteti az arra közlekedőket! Most még néhány lapát bitumen segítene, ha van rá akarat...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!