Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 28835

bank +google

Előzmény: Bence Sandor (28833)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 28834

na, ne!

 

az alap elkészítése nem lehet 50%

 

vagy előre fizettek a vállalkozónak?

Előzmény: sylvanus67 (28831)
Bence Sandor Creative Commons License 2019.05.23 0 0 28833

Sziasztok!

 

Valakinek van tapasztalata Csok+Hitel terén?

Mikor jár simán a 10milliós Csok támogatás,mik a feltételei?(Mindenki mást mondd,mindenhol màst írnak)...! Mi külföldön élünk ès ezért nem vagyunk képben!

2 éve bejelentve dolgozom itt, a keresetem böven 300e fölött van így a hitelre is lenne esélyünk?! 

 

Nekünk van egy 1 meglévö gyerek, a második úton van Októberre várjuk és a jövöben szeretnénk még 1et! Így jogosultak vagyunk a min. 10 milliós támogatásra?

 

Válaszokat Köszönöm!

redmonkey Creative Commons License 2019.05.22 0 0 28832

nincs

Előzmény: sylvanus67 (28831)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 28831

50%-ban van önerő

 

....

 

 

Közben épül a ház, alap már áll, önerőnket 1-2 napon belül kifizetjük a vállalkozónak

 

 

nincs itt ellentmondás???

Előzmény: Napocska888 (28830)
Napocska888 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 28830

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata az MKB-val? Márciusban adtuk be a kérelmünket építési hitelre (2 gyerekes sima CSOK+CSOK-os hitel+kamatrögzítő hitel), eltelt 70 nap, de még mindig nincs eredmény. Úgy tudom, 60 napjuk van a hitelbírálatra. Folyamatos zaklatásra újabb és újabb hiánypótlást kérnek, amit mindig aznap teljesítünk. Állítólag problémamentes ügyfelek vagyunk (50%-ban van önerő, mindketten dolgozunk, meglévő 2 gyerek után kértük a CSOK-ot, papírok rendben) és biztosan megkapjuk. Közben épül a ház, alap már áll, önerőnket 1-2 napon belül kifizetjük a vállalkozónak. Mennyi ideig húzhatják még?

ali81 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 28829

Értetlenül állunk az ügyünkben. Röviden az a lényeg, hogy csak csok igénylés 3 gyermek után, nagy nehezen befogadás, értékbecslő és vártunk. A banktól kaptunk egy hiánypótlásra  felszólító levelet, melyben kérték, hogy statikus szakvéleménnyel támasszuk alá a lakhatási igények kielégítésére való alkalmasságot. Ennek eleget téve, örömmel vittük a pozitív szakvéleményt. 2 nap múlva érdeklődésemre az ügyintézőnk elmondta, hogy el fogják utasítani, egy hiányzó ereszcsatorna és az alatta hiányzó vízelvezető betonozás hiánya miatt. Azért, mert a szakvélemény hiába pozitív, ha a szakértő leírta azt, hogy a beköltözéssel egyidejűleg ezeket az állagmegóvási munkákat el kell végezni. Erre felhívtam a szakértőt, mire átfogalmazta ezt a mondatot arra, hogy a beköltözés után célszerű elvégezni, az épület állékonyságát nem befolyásolja. Azonnal továbbítottam az ügyintézőnknek, csatoltam mellé az a hatályos ide vonatkozó jogszabályt, miszerint statikus szakvélemény megléte után a hitelintézet nem utasíthatja el a kérelmet erre hivatkozva. Mivel nekünk a bank egyértelműen ezt a feltételt szabta, feltételeztük, hogy a repedések miatt kérik. Most az ügyintézőnk elküldte a kérelmünket(nem tudom hová) csatolta az általam kivesézett jogszabályt, melyre ők is hivatkoztak, és most várunk megint. Mire számíthatunk? 

sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 28828

Erste, nagyon jók (na, jó: majdnem), de minden banknak van stiklje:(

Előtte K&H, befürödtem vele, de nem a bank hibája, hanem a barom "fiókigazgatóé" .

 

olvass vissza, mér megírtam

Előzmény: Csaba__ (28827)
Csaba__ Creative Commons License 2019.05.17 0 0 28827

Megkérdezhetem hogy melyik banknál intézted és hogy meg vagy-e elégedve vele? Van egyáltalán különbség közöttük, hogy melyiknél észerűbb intézni?

Előzmény: sylvanus67 (28826)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.17 0 0 28826

igen, amikor elfogy a pénz, kéred a becsüst és annyiszor 43.000 (vagy amennyi a te becsüsed díja) Ft

 

ezért érdemes, minél kevesebbszer kérni

Előzmény: Csaba__ (28825)
Csaba__ Creative Commons License 2019.05.16 0 0 28825

Annyit hozzátennék, hogy nálunk nem lesz kölcsön. Becsüs,közjegyző és alkalmankénti elbírálás a készültségi fokra, de hogy hányszor jönnek azt én kérem. Ezt jól gondolom így?

Előzmény: sylvanus67 (28824)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 28824

becsüs 43.000 Ft - de ezt (némelyik) bank visszaadja, ha sikeres a hitelbírálat

készültségi szint elbírálás 43.000 Ft - de ezt szerintem nem adják vissza (nálunk még nem volt 2. becslés)

közjegyző 49.200 Ft, de ezt (némelyik) bank visszaadja, kölcsönösszeg függő

plusz kaptunk 30.000 Ft bónuszpénzt, hogy mire nem tudom

 

Előzmény: Csaba__ (28823)
Csaba__ Creative Commons License 2019.05.15 0 0 28823

Kösz az infót. Sejtettem, hogy így van. :-(

Ha te már benne vagy a folyamatban, megkérdezhetem,  hogy milyen költségekkel kell számolni az adminisztratív oldalról persze? Becsüs, készültségi szint elbírálása..stb. CSOK folyósítás....

Előzmény: sylvanus67 (28822)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 28822

igen, nekem is (meg gondolom sokaknak) kevesebb a támogatás, mint a költségvetés 70%-a és mégis ennyi számla kell.

 

pech:(

Előzmény: Csaba__ (28821)
Csaba__ Creative Commons License 2019.05.14 0 0 28821

Üdv. mindenkinek. Kérdésem lenne. Egy bővítés miatt CSOK-olnék, hitel nem szükséges. 3 gyerek - > 2,2millió CSOK támogatásra számítok. Ha mondjuk 5 millió a költségvetése, akkor 70%-áról számlával igazoltnak összeg  3,5millió. Mindenképpen ekkora összeget vár el a rendszer, hogy igazoljak? Akkor is ha a támogatásom csak 2,2 millió? Úgy érzem kevesebb összegű számlaértéket tudnék összehozni össze ennél. Mit tudok tenni?

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.02 0 0 28820

        xxx      xxxxx      xxxxx

       x    x        x          x       x         

       x    x        x          x  x x

        xxx         x          x                 {Budapesten}

 

 

Már több, mint 10 éve nem lakom a fővárosban, de azt gondoltam a nem fővárosi bankfiókoknál szerzett "érdekes" tapasztalataim miatt, h a fővárosban a nagyobb ügyfélszám miatt felkészültebbek. Hát nem.

Egyszer már linkeltem, de most újra:

 

https://www.youtube.com/watch?v=jVdIUkrH128

 

Erika?!... :)))

Előzmény: sylvanus67 (28819)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.05.02 0 0 28819

a bank nevét is írd ki , mert megérdemli.

 

 

 

ha visszaolvasol nekem is volt egy 8 hónapos kálváriám, muszáj is volt bankot váltani: a "bucsukor" jelentette ki a bakfiók igazgatója, hogy olyan fiókba és fiókvezetőhöz mentem be, akinek nem volt joga hitelt ügyintézni!!!

 

és még nem ül börtönben az illető!

Előzmény: Törölt nick (28818)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.30 0 0 28818

Sziasztok!

 

CSOK-kal építettünk új családi házat. 20 hónapos folyamat zárul le éppen. Beköltöztünk, megvan az új cím, lakcímváltozás leadva stb. Ez tkp. sikertörténet is lehetne...

 

DE: tanulságként írom, hogy a bank minden lépését igyekezzetek nyomon követni, ha belekezdtek ilyesmibe, mert olyan az egész, mint az itt a piros, hol a piros. A 20 hónap alatt 3-szor változott az ügyintézőnk, amiről sosem kaptunk értesítést. Harmadszorra nekünk kellett elmagyarázni, mi is a CSOK, mert fogalma sem volt az illetőnek a konstrukcióról, nem hogy a konkrét ügyünkről. Szerencsétlenségünkre még a bankfiók is költözött közben és learchiválták (!) a folyamatban lévő aktánkat. Voltak számlák, amiket nagyvonalúan nem vittek fel a rendszerbe és még folytathatnám. A telefonos kapcsolattartás lehetetlen, e-mailre vagy kaptunk választ vagy nem - inkább nem. A személyes egyeztetések sem működtek minden esetben. Szóval, aki belekezd ebbe, lehet, h számolnia kell ezzel is. Lelkiismeretlen, hozzá nem értő, hányaveti ügyintézők, de annál arrogánsabbak, és ehhez jön még egy teljesen átláthatatlan közigazgatási rendszer, ami csak tetézi az ügymenet nehézségeit.

 

A lényeget illetően nekem szerencsém volt, mert olyan generállal építkeztem, akit jól ismertünk. Tökéletes, minőségi munkát végzett, minden egyes alvállalkozójával együtt. A tervező szintén jó ismerős volt, ahogyan a járásnál sem volt gondunk semmivel. A bank azonban az események után futva sem tudta elvégezni a feladatát, úgy, hogy még mielőtt bárki szólt volna, már ott voltak leadva a részszámlák, a hatósági bizonyítvány és minden, amit tőlünk kérhetnek...

 

Van 5 lakáskasszám, de amint lejárnak azonnal kitörlesztem a kölcsönt és soha többet hitelkonstrukció!

 

Sok sikert és még több türelmet mindenkinek!

izémizé2 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 28817

Hello Mindenki! Hátha tud valaki segíteni.. Dióhéjban itt a történet lényege: A házunkat részben hitelre vettük fel. Egy gyerekre CSOK-ot igyényeltünk. Rá 2 évre a Magyar Állam kisajátított 13 m2 területet tőlünk. Kártalanítást állapítottak meg (2 éves procedúra után!). Ezután a bank nem nyilatkozott a kártalanítási összegről miszerint igényt tartana rá de az állam igen (amiről mi nem kaptunk értesítést) és az összes pénzt Bírósági letéti számlára utalták a Magyar Állam javára. Minket a mai napig nem fizettek ki mert ahogy már említettem, letéti számlán van az Állam részére fenntartott számlán... Hogy van ez? Nem adtuk el az ingatlanunkat, az ÁLLAM sajátította ki és még csak nem is az egészet hanem csak egy pici részét. Mégis az Államé mert felvettünk anno CSOK-ot? Szükségünk lenne az összegre (nem milliókról beszélünk!) mert amit elvesznek oda új kerítés kell , tereprendezés stb...Ne szaladjon már ki a kicsi a forgalmas útra....  Kihez fordulnátok? A többi részébe bele sem megyek.. nevetséges az egész... Előre is köszönöm a segítő jellegű válaszokat, tapasztalatokat! 

googyi Creative Commons License 2019.04.15 0 0 28816

Vissza kell fizetned a CSOK összegét és ezzel le lehet vetetni a CSOK-os (talán magyar államkincstáros) jelzálogot a lakásról. Innentől használhatod fedezetként és el is költözhettek.
Tudtommal ezután vásárolhatsz úgy új ingatlant, hogy arra igényelheted a CSOK-ot.

Előzmény: dewil1981 (28800)
fnikolett94 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 28815

Kérdezni szeretném, a helyzet a következő:

 

Barátnőm 3 gyermekre felvette a CSOK-ot megépült a ház lett 2 gyermek aztán elváltak és nála maradt a ház és a gyerekek. Vissza kell-e fizetni a támogatást ha 10 éven belül másik házasságból meglenne a 3. gyerkőc?

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.28 0 0 28814

Azt nem tudom.

Viszont a hatósági bizonyítvány kiadásának van némi átfutása, mert szemle is van, utána meg a földhivatal úgy is kéri ezt a vázrajzot, aminek szintén van átfutása. Ahogy számoltam, ha párhuzamosan intézem, akkor is 3-4 hét ez a fázis. Utána meg jön az önkormányzat a házszámmal, ami szintén nem azonnali. Utána jön a bank, szintén szemle, utolsó 5% utalása. Majd lakcímkártya a kormányablakban. Ha jól gondolom legalább is. Tehát ez 1,5 hónap is lehet.

 

m.

Előzmény: sylvanus67 (28813)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 28813

A változási vázrajzot viszont érdemes megcsináltatni mielőbb

 

 

Akkor ezt pl szerkezetkész házra is el lehet kezdeni?

Előzmény: Törölt nick (28812)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.27 0 0 28812

Köszönöm.

 

Megtudtam ma egészen új dolgokat, hátha van, akinek jól jön.

 

Az új infóm az, h egyszerű bejelentéssel épült ingatlannál, ahol nem volt szakhatósági eljárás bevonva, ott nem használatbavételi engedély kell, sem nem használatbavételt tudomásulvételi eljárás, ahogyan mondta két ügyintéző is korábban, hanem csak a  "HATÓSÁGI BIZONYÍTVÁNY (egyszerű bejelentéssel épült épületek esetén)" kategóriát kell kiválasztani az ETDR-ben.

 

Így ehhez az eljáráshoz csak a lezárt e-napló kell (vissza kell adnia a munkaterületet a vállakozóknak), a statisztikai adatlap kitöltése (ez a 312/2012. Kormányrendelet 4. melléklete), más nem.

 

A változási vázrajzot viszont érdemes megcsináltatni mielőbb, még ha ehhez a benyújtáshoz nem is kérik, mert a földhivatal kérni fogja, az illetékkel és a kérelemmel együtt, ami a korábban beépítetlen terület "átsorolásához" (lakóház, udvar stb.) kell. Addig nincs hatósági bizonyítvány és így lakcím (házszám) sem. A házszámot amúgy az önkormányzat adja.

 

Nagyon gáz ez a bürokrácia része, főleg, h nem világos még a hivatalok munkatársai számára sem, mi is kell. Nekem ez az utóbbi verzió tetszik (hatósági biz.), ezért e szerint járok el. Majd meglátjuk, h lukra futok-e.

 

m.

 

Előzmény: sylvanus67 (28811)
sylvanus67 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 28811

Végül, mi az a változási vázrajz? A földhivataltól kell kérni méricskélést megint??

 

 

Szerintem ezt a földmérő csinálja, feltünteti /felméri/ az épületet, majd benyújtod a Földhivatalhoz stb.

Előzmény: Törölt nick (28810)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.26 0 0 28810

Sziasztok!

Kicsit off, de csokos ház, úgyhogy megkérdezem ebben a fórumban, hátha...

 

Tud valaki segíteni használatbevételi eljárás beadása kapcsán. Az ETDR-ben már regisztráltam és mindent kitöltöttem, csak a mellékletek nem világosak, amiket csatolni kell. A jogszabály szerint a kérelemhez mellékelni kell:


• papír alapon vezetett építési napló esetében
- az építési napló összesít lapját,
- kitöltött statisztikai lapot,


• a szakhatóság megkereséséhez szükséges dokumentációt,


• az eljárási illeték, igazgatási szolgáltatási díj befizetésének igazolását,


• új épület építése vagy meglév épület – az ingatlan-nyilvántartásban változást
eredményez – bővítése esetén a földhivatal által hatályos záradékkal ellátott változási
vázrajzot. Amennyiben ez nem kerül becsatolásra, akkor az eljáró hatóság döntésében
határid megjelölésével benyújtásra kötelezi a kérelmezt.

 

A statisztikai adatlap megvan, lementettem az e-napló összesítőjét is pdf-ben, biztos, ami biztos.

 

Mi az a a szakhatóság megkereséséhez szükséges dokumentáció? Maga az ETDR-ben kitöltött elektronikus nyomtatvány?

 

Az eljárási illetéket mikor tudom befizetni? Amíg nem nyújtom be, hogyan fizessem be??

 

Végül, mi az a változási vázrajz? A földhivataltól kell kérni méricskélést megint??

 

Energetikai tanúsítvány pl. miért nem kell?

Nekem a járásnál azt mondták, h csak a statisztikai adatlap kell....

Csinált valamelyikőtök már ilyet?

 

Köszönöm, ha írtok.

 

 

pizo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 28809
Előzmény: pizo (28808)
pizo Creative Commons License 2019.03.26 0 0 28808

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/ksh-halal-szuletes-letszam.681158.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

 

Lassan 4. éve megy a CSOK különböző változatokban. Aki fogékony rá, annál ennyi idő alatt akár két gyerek is születhetett volna. Ehelyett még nagyobb fogyás, az ingatlan- és albérletárak az egekben, lassan már CSOK-kal is megfizethetetlenek, anélkül ne is beszéljünk róla. Szóval a szokásos orbáni sikertörténet. És mielőtt jönnek a fideszes nickek: nem, nem kárörvedek. Ellnekezőleg. Valóban elkeserítő a helyzet.

 

Zoli   

VaZoLa Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28807

de így az államnak nincs benne pénze...a deal közted és maffia közt köttetik, amit az állam számodra kötelezővé tett...

 

no jó, nem iszom többet...csak még egy pohár borocska...

Előzmény: VaZoLa (28806)
VaZoLa Creative Commons License 2019.03.25 0 0 28806

így viszont ha maffia vagy, akkor biztosításokat kötsz ebben a szférában, ahol kötelező...tuti buli....

Előzmény: VaZoLa (28805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!