Keresés

Részletes keresés

Zambian Lion Creative Commons License 2010.04.20 0 0 20863

koszonom - jol nez ki! mekkora?  mennyi ido alatt jarod korul?  hany etterem van?  tetszik!

Előzmény: jmp (20860)
jmp Creative Commons License 2010.04.20 0 0 20862
Szia!

Igen ezt mar en is megfigyeltem, hogy nem sok ember irja a beszamolot, meg max be ir, hogy haza ert, es nemsokara kuldi a beszamolot.. utana se hire se hamva :)

Szivesen latnek en is egy ossze hasonlitast attol aki mar5 jart tobb szigeten is, mint Bandos vagy En... en is irtam bnem rovidet...
Előzmény: Schíel (20861)
Schíel Creative Commons License 2010.04.20 0 0 20861

Sajnálom Bandos!

 

A fórumos aktivitásodhoz képest jól titkoltad az utat. Most már a részleteket is megtudtuk. Aki olyan sokat jár oda, azzal a nagy számok törvénye miatt ilyen kellemetlenség megtörténhet. Tényleg nagyon együtt érzünk veletek, mert legalább Ti megosztjátok minden üdülésetek tapasztalatát a fórumon. Vannak ezzel akik nagy - nagy lemaradásban vannak. Utazás előtt ezernyi kérdés merül fel és minden aprósággal tanácsért "kuncsorognak" - ami persze rendben van - aztán elfelejtik az élménybeszámolót közreadni.

A folytatást persze kiváncsian várjuk!

 

Üdv,

Shcíel

Előzmény: Bandos (20855)
jmp Creative Commons License 2010.04.20 0 0 20860
Szia Lion!

Island Hideaway : http://island-hideaway.com/
Nagyon szep sziget, 2007 februarjaban jartam ott!

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=maldives&sll=37.0625,-95.677068&sspn=53.609468,135.263672&ie=UTF8&hq=&hnear=Mald%C3%ADv-szigetek&ll=6.844176,73.050327&spn=0.016596,0.041199&t=h&z=16

Ej, hogy nem lehet ebben a forumban normalisan szerkeszteni :)))
Google Maps
Előzmény: Zambian Lion (20859)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.04.20 0 0 20859
ez melyik sziget?
Előzmény: jmp (20858)
jmp Creative Commons License 2010.04.20 0 0 20858
Szia Bandos!

Olvastam este amit irtal, hat ez nem jo hir, ha valamit tudok segiteni a pénz vissza szerzeseben szoljal, beszeltem a kontaktommal, aki fel ajanlotta a segitseget, ha nem jutnatok dulore a Te irodaddal es a szigettel!

Azert kuldok egy fotot, hogy mirol maradtal le :) ez csak vicc nehogy meg sertodj rajta :)


Furo
Haloszoba
a Te bungalod

Az utolso, az egyik bungalod lett volna, ami most uresen porosodik nelkuled....

Lehet mi ki ruccanunk nyaron a hideawayra, az eleg szaraz sziget nagyon fent van, mikor legutoljara ott voltam akkor azt mondtak, hogy ott szinte soha nincsen eso!
De ha nem oda akkor pedig shangrilla lesz belolle!

Udv es tenyleg nagyon sajnalom BANDOS!
A konnyem ki csordult mikor tegnap olvastam a hozza szolasodat... nagyon at ereztem, hogy mit erezhetsz...

JMP
Előzmény: Bandos (20855)
KissP83 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 20857

Szia Bandos!

Akkor ezek szerint nem volt szerencsétek....gondolom szét....az ideg most.

Előzmény: Bandos (20855)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.04.19 0 0 20856

Sajnalom, ez eleg rosszul jott ki :(  remelem sikerul atfoglalni. 

 

Itt Londonban mindenki mar frusztralt a legter zarlat miatt.  Es az utasok azok, akik a legtobbet nyafognak ("nem tudok atruccanni new yorkba a hetvegere, pedig ugy soppingolnek egyet" - megall az eszem).... pedig sokkal fontosabb szallitmanyok is bennragadnak, peldaul medical emergency kit-ek a del afrikai regioba, vagy a dioralyte indiaba, ami embereket ment meg a kiszaradas miatti halaltol... ezek mind ott ulnek a gepeken mar csutortok ota...

 

En is utaznek csutortokon, ha holnapig nem oldjak fel a zarlatot, akkor vonat es hajo... :(

 

 

Előzmény: Bandos (20855)
Bandos Creative Commons License 2010.04.19 0 0 20855

Szia jmp,

 

Sajnos nem.

Már meg is jöttünk életünk legrövidebb nyaralásáról, alig 2 órát tartott háztól házig.

Tegnap este összepakoltunk, ma 10-re jött a taxi, 1/2 11-re kint voltunk Ferihegyen, ahol eredetileg 12.45-kor indult volna az athéni gép. Mikor kiértünk még így is volt, reménykedve várakoztunk, de 1/4 12-kor kiírták, hogy 15 óráig minden gép indulása törölve. Délben már itthon is voltunk.

Na mindegy, majd megpróbálunk egy másik foglalást (vagy átfoglalást) egy másik időpontra, de a következő néhány hét biztosan nem megfelelő. Ráadásul a száraz évszaknak is vége kb. 3 hét múlva. A repjegyet elvileg egy kis levonással visszatérítik, a szállást még nem tudom, remélem, hogy az is "átfoglalható" esetleg egy kis többletköltséggel.

Így most a Maldív-szigetek helyett mehetünk Margit-szigetre, vagy esetleg egy kis itthoni wellneszezésre majd a hét végén.

Ez van. Már át is öltöztem, és pár perc múlva indulok dolgozni.

 

Minden jót mindenkinek, és szép álmodozást!

 

Csak azért is maldív!

 

Bandos

Előzmény: jmp (20854)
jmp Creative Commons License 2010.04.19 0 0 20854
Szia!

Nah mizus, mentek ma?
Előzmény: Bandos (20841)
sirLancy Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20853
ok akkor igy


http://www.wunderground.com/history/airport/VRMM/2009/8/11/MonthlyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA
Előzmény: sirLancy (20852)
sirLancy Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20852
de szeretem ezt a forumot :(
nem lehet modositani meg egy minimalis idointervallumon belul se a hozza szolasomat

idojaras
Előzmény: sirLancy (20851)
sirLancy Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20851
szep ar :)

esetleg ha akartok en ugy lattam a FP es az AI kozott 3000ft/nap/fo a differencia sztm megeri

sajna nekunk csak augusztusban lenne jo de most neztem az elmult 2 evben mindennap esett szinte

<a href=" http://www.wunderground.com/history/airport/VRMM/2009/8/11/MonthlyHistory.html?req_city=NA&req_state=NA&req_statename=NA" target="_blank">idojaras</a>
Előzmény: KissP83 (20850)
KissP83 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20850

hi sirLancy!

Nem rossz, bár én a héten kaptam jobbat az előbb általam említett irodától:

Sun Island, bécsből, 14 éj, félpanzió, kompletten kettőnknek: 896e, Május 14-i indulással... 

Előzmény: sirLancy (20844)
KissP83 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20849

Szia maldivedream!

Nyugi tuti ki tudjátok hozni 1,5-ből szerintem az utat....nekünk is belefért és ráadásként februárban, ami drágább időszak. Kuredun voltunk 2 hetet. ALL INC,

Voltunk át Kommandon is látogatóban, meg jártunk már Sun-on is... szerintem rosszul egyikkel sem jártok. Mi bármelyikre visszamennénk csak már mennénk :)

Mi az Araamu Travellel voltunk eddig mind a 2x... sok szigetük van kínálatban: http://www.araamutravel.hu/maldiv-szigetek/

Most kacérkodunk egy májusi úttal, csak nem tudom mennyire jó az idő (volt már valaki közületek május közepén/végén?) Ráadásként kaptunk most egy szerintem egész jó menetrendes 175.000.-Ftos repjegy árat bécsből Qatarral.

Előzmény: maldivedream (20834)
KissP83 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20848

Szia Bandos!

Drukkolok én is Nektek...egyik ismerősöm Egyiptomba utazott volna ma, de még holnap sem tudnak menni....a legrosszabb az egészben, hogy erre még a biztosítók sem fizetnek...

Előzmény: Bandos (20841)
OSZIBARACK Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20847

Szia Thappa!

 

Nagyon örülök, hogy szerencsésen hazaérkeztetek. biztos nagyon klassz lehetett, sőt igazán kipihenhettétek magatokat közel 3 hét alatt:)

 

nagyon érdekel majd a beszámoló, milyen volt Angaga és Kuredu összehasonlítása, szállás, bungi, part, étel választék vonatkozásában?!?!

 

jaa, és ha lehet néhány képet is szúrjatok be az Angagai esküvőről, ha lehet..nagyon érdekel.

 

Üdv,

Őszibarack

 

ui. magán Angagán voltam fakultatív keretében anno, a sziget méreteivel tisztában vagyok..csak akkor még építették a vizibungisort...:) többi dolog, ellátásról nincs infom.

Előzmény: Thappa (20843)
Thappa Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20846

Szia Maldivedream!

Mi a német Meiers-sel utaztunk.

Szerintem Maldívra nem biztos, hogy jobb a saját szervezés.

Igaz, a repülőjegyet mi is magunknak intéztük, de a szigetekre a foglalást már az irodával.

Ha jól emlékszem, Angagára nem is lehetett volna közvetlenül foglalni, csak utazási irodán keresztül.

A Meiers-nek volt is képviselője Kuredun, illetve Angagára is jött tőlük valaki talán hetente egyszer, bár nem volt rájuk szükségünk, de probléma esetén jól jöhetnek.

 

Előzmény: maldivedream (20845)
maldivedream Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20845
Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Ez szerintem még mindig igen távoli terv részünkről, de azért jó, ha tájékozódik az ember. Tudom, rengeteg dolgot el kell még olvasom, utána kell járnom. Sokan írtátok, hogy jobb egyedül szervezni a dolgokat mint utazási irodával, ahhoz azonban jól képben kell lenni.
Igen, Angaga.....titkos vágyam, de ha nem az lesz, akkor nem.

Külföldi utazási irodák esetében melyikre gondoltok pl?
Még egyszer köszönöm, ha egyszer "élesedik a helyzet" mindenképpen fogom kérni a segítségeteket, mert ahogy olvasgattam, egy nagyon jó kis csapat van itt a fórumon!:)
sirLancy Creative Commons License 2010.04.18 0 0 20844
hi!

ez a winair ajanlat olcsonak mondhato (mar amennyire maldiv olcso)?

Sun Island Resort**** 14 félpanzió 442900 Ft/fő 2010.05.01-2010.07.27 2010.09.01-2010.10.31 BUDAPEST

Részvételi díj tartalmazza:
repülőjegy, szállás deluxe szobában, megadott ellátás (reggeli és vacsora büfé rendszerben), hajótranszfer

Egyéb költségek:
repülőtéri illeték (kb. 85.000 Ft/fő), foglalási díj (8 000 Ft/fő), nagyon kedvezményes utasbiztosítás (460 Ft/fő/nap), kötelező útlemondási biztosítás
Thappa Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20843

Szia Maldivedream!

Nekem nem tűnik lehetetlennek a dolog, hogy kihozzátok kb. annyiból, ha a saját utunkból és költségeinkből indulok ki.

Szerdán érkeztünk haza, egyelőre itthon olyan érzésem van, mintha egy idegen bolygóra csöppentem volna, nem találom a helyem, de jövök majd részletesebb beszámolóval, ahogy összeszedem magamat.

3 hétig voltunk Kuredu+Angaga kombinációban, az esküvőnk Angagán volt, és kb. 2,5 millióból jött ki az egész, ahogy írtad.

De ez csökkenthető, ha csak 2 hétre mennétek, ha esetleg másféle szállást,  vagy másféle ellátást választanátok, mint nekünk volt. Mi Kuredura Beach Villát foglaltunk, amitől a Beach Bungalow például olcsóbb kategória, az ellátásunk AI volt. Angagán teljes panziós ellátásunk volt.

Illetve egy alap esküvői csomag is olcsóbb Kuredun például, mint amennyibe nekünk az angagai került. (Nekünk Angagán 1540 USD volt, csak egyféle esküvői csomagjuk van, de Kuredun van több választás, az alap csomag, ami valóban alap, csak az esküvő van benne, úgy emlékszem 700 USD körüli).

Illetve lehet, hogy repülőjegyet is találtok olcsóbban, nekünk az 1660 EUR-ba került Frankfurtból Emiratessel.

Vagy ha egyiknek Maléhoz közelebbi szigetet választotok, akkor az egyik transzfer lehet speedboat a hidroplán helyett, ami szintén olcsóbb. Bár szerintem Kuredu+Angaga nagyon jó választás volt együtt, a 2 sziget nagyon különböző, mégis mindkettőt nagyon szerettük.

Szóval ne keseredj el, szerintem menni fog, csak keresgessetek, számolgassatok!

Üdv., A.

Bandos Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20842

Szia FMKinga,

 

Itthon szerintem nem tudod beszerezni ezt a lemezt, mi is kint vettük a maldívon, ha jól emlékszem, még a Sun Island ajándék boltjában, 2002-ben. De szinte minden hotel szigeten lehet kapni, és Malén is, valamint a reptéren is.

 

A neten azért megtalálhatod Őket, a youtube-on is, és máshol is.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Zero_Degree_Atoll#Dhoni

 

http://www.youtube.com/watch?v=eYjG-Zqwth0

 

http://www.youtube.com/results?search_query=zero+degree+atoll+&aq=f

 

Bandos

Előzmény: FMKinga (20836)
Bandos Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20841

Sziasztok,

 

Köszönöm a hozzászólóknak az együttérzést, és a drukkolást, egyelőre még nagyon bizonytalannak tűnik a hétfőre átfoglalt indulás is. Az még nem elég, ha Ferihegyen addigra feloldják a zárlatot, az is kell, hogy az athéni reptér is működőképes legyen akkor, és sajnos úgy tudom, hogy közben a Balkán felé is húzódik a hamufelhő, bár közben a koncentrációja talán csökken. Majd meglátjuk. Athéntól Doha felé már nem lehet probléma, de persze ha eljutunk a maldívra, onnan majd még haza is kellene jutni (ráadásul visszafelé Frankfurton keresztül van foglalásunk), és egyelőre hosszú időszakra mondják a bizonytalanságot, mert közben folyamatosan működik az a fránya vulkán.

Eredetileg 8 napra mentünk volna, ebből most legfeljebb 6 nap marad, mert nem tudunk hosszabbítani.

 

A maldív curry-s csirke mindenesetre nagyon jól sikerült, és akkora adag lett, hogy még holnapra is maradt belőle.

 

Bandos

Előzmény: Bandos (20832)
avandi Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20840

Hello!

 

Szerintem nézz körül külföldi (angol) irodák ajánlatai között, megfogsz lepődni a kedvező árakon...

Előzmény: maldivedream (20834)
Kriszta666 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20839

Szia Maldivedream!

 

Szerintem megoldható, de csak akkor, ha a legolcsóbb szigeteket nézitek ki és a legolcsóbb szálláskategóriát választjátok. (Bár azt nem tudom, egy esküvő mennyit kóstál.) Az alábbi 2 oldalon tudsz a szigetek és szállástípusok között böngészni:

 

http://www.maldiv.utazas.hu/index.html

 

http://maldiv-szigetek.com/?page=az_szallodak

 

Olcsóbb szállodaszigetnek számít pl. a Sun, a Holiday, a Kuredu vagy a Meeru.

 

Remélem, segítettem.

 

Üdv: Kriszta

Előzmény: maldivedream (20834)
jmp Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20838
Szia Bandos!

Sajnalom, hogy ez tortent... de sebajjjjjjjj meddig lesztek kint?
LEHET utanatok megyunk: :-)))) Epp ezen gondolkodtam..
Előzmény: Bandos (20832)
Zsiráf 2525 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20837

Szia Bandos!

 

Április 28-án még azt írtad, csak a tervezgetésnél tartasz és még csak nem is az tűnt ki belőle, hogy 1-2 hónapon belüli indulást tervezel. Szuperügyes vagy. Várjuk majd a beszámolót!

Előzmény: Bandos (20832)
FMKinga Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20836
Szia. Sajnálom,hogy nem tudtatok elutazni. Mi vasárnap indulnánk Egyiptomba.. remélem sikerül. :)
Megkérdezhetem,hogy az említett lemezt hol szerezted be? Nagyon szükségem lenne rá mert egy kisfilmet készítek a fényképeinkből és oda gondoltam zenének,de sehol nem találom. Köszi
Előzmény: Bandos (20832)
Magic11 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20835

Szia Bandos !

 

Nagyon sajnálom, hogy nem jött össze a szombati indulás, főleg azért, amit e-mailban írtál.

Az viszont jó hír, hogy az utazásszervezőtök át tudta foglalni a repjegyet hétfőre.

A szállást is sikerült kitolni ?

 

Hétfőre reméljük megoldódik a probléma és útnak tudtok indulni.

 

Kellemes nyaralást !

 

Magic

Előzmény: Bandos (20832)
maldivedream Creative Commons License 2010.04.17 0 0 20834
Sziasztok!

Már évek óta hatalmas vágyam egy maldív esküvő, és most egy picit közelebb kerültünk hozzá....elkezdtem tüzetesebben olvasgatni a fórumot, persze korántsem az egészet, meg azt majd akkor, ha tényleg úgy van, h mehetünk.
Többen írtátok, hogy aki maldívra megy, ne spóroljon..ez oké, viszont valahol szerintem meg kell húzni a határt főleg, h mi nem a luxusért megyünk, hanem magukért a szigetekért.
Kérdésem az lenne, hogy melyik két szigetet ajánlanátok nekünk, ahol "elfogadhatóak"-szóval nem a legdrágább luxussziget- az árak, illetve szerintetek egy két hetes, két szigetes felállást tavaszi-márciusi- időpontban, esküvővel, mennyiből lehet kihozni?
Ugyanis kicsit most elkeseredtem, mert ahogy olvasgattam vissza, itt ilyen 2-2,5 millio forintokról volt szó.......ez viszont számunkra lehetetlen, én még mikor erről
a lehetőségről értesültem, olyan 1,5 millio forintra számoltam, hogy abból kijöhet.
Remélem, nem úszik el minden, és tényleg lehet egy életre szóló élményben részünk 1,5 millioból is....
Elnézést az "anyagias" kérdésekért, de ezzel tisztában kell lenni.

Köszönöm előre is a válaszokat, és a segítséget!

Mindenkinek szép napot kívánok!!!!!!!


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!