Keresés

Részletes keresés

Icelord Creative Commons License 2006.09.23 0 0 13631
Roland!

Ezt zárjuk le! Nem tudhatod, hogy mikor, hol és miket hallottam vagy hallok. /M.B. Nem is írom ide, mert betartom a szabályokat:-)

Még egy jó tanács: a személyes tapasztalataidból ne általánosíts, lépj túl a sértődöttségen!
Előzmény: Farkas Roland (13630)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.23 0 0 13630

"ne légy minden "jogsértett" katona fogadatlan prókátora. Hidd el nagy részünk meg tudja magát védeni (ismeri a jogait), de ismeri a kötelezettségeit is...."

 

Hat Ice, ha hallottal volna olyat eloljaro szajabol amit en hallottam egy panasz beadasaval kapcsolatban, akkor nem mondanad ezt... Rabizom a fantaziadra, hogy mit mondhatott az illeto es kb. mekkora volt a rendfokozata. En kerdeztem az illetot, hogy nem megy-e birosagra, de o a seregben akart maradni... Nem elvakultsag beszel belolem, hanem a szomoru tapasztalat. Ez utobbival azt hiszem nem vagyok egyedul...

Előzmény: Icelord (13622)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.23 0 0 13629
Hiaba na, nagy az isten allatkertje. Es tul alacsony a kerites.
Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13628
Szia Roland !

Én messze nem vagyok arrol meggyőződve, hogy ez a blog olyan hiteles lenne. Neki is a népserűség, a balhé a célja mint a médiáknak, és nem a hiteles tájékoztatás.


szerintem
Előzmény: Farkas Roland (13616)
Bujazliz Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13627
Üdv
Habár nem akarok OFF-olni, de a "valóság" megitélése ma meglehetősen zavaros.
Pl. Hatósági vizsgálatot indítottak a HÍR TV ellen, mialatt az adott TV adását sugározta az egész világ!(Milyen buta és jogszerűtlenséget támogató a világ, nem??)

Mi a valóság?

"Csőcselék", amely köztörvényes bűntettet követett el a közpénzen fenntartott állami TV vagyonában, megérdemli a büntetését és a törvény erejével le is kell súlytani rájuk!
Azok akik parancsot adtak a TV székház szabad kifosztását megakadályozó rendőri védelem megszűntetésére azok nem hasonlót követtek el mint a csőcselék, hisz szándékosan(!!) nem védték meg közvagyont???
Azért elgondolkodtató.

A vitára viszatérve az lenne az ideális, hogy a fegyveres erők hivatásos tagja pártsemleges ember legyen. Ez persze nálunk azonnal "alkotmányos problémákat" vet fel.
Álszent dolognak tartom azt, hogy egyrészt a katona egyenruhában nem vehet részt politikai megmozdulásokban - teljesen érthető és jogos módon -, civilben, viszont máris egynenragú állampolgárként ülhet a politikai nagygyűlés soraiban. Ebben a helyzetben már csak egy paraszthajszál választja el a "méltánytalan viselkedésű" tüntető civilben öltözött katona megitélését a traszparenst hordozó politikai gyűlésen ácsorgó, hasonlóan civilben öltözött katonától.
Mindenki érzi azt, hogy a katonának nincs keresni valója bármilyen tüntetésen, politikai nagygyűlésen. A hatályos jog szerint persze nem így van.
Kuruc71 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13626
"Zavarosodik a kép :) . Megerősíteném abbéli vágyamat, hogy mondjon már valaki valamit, aki TUD is valamit!"


Itt egy hiteles szemtanú !
:-))

Előzmény: thehassan (13606)
Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13625
"rendben. mivel kezd szemelyeskedesbe atmenni en a magam reszerol itt lezartam a dolgot."

Örülök, hogy rájöttél: a kezdetek óta személyeskedsz, ami persze az elvakult gyűlöleted okán talán érthető is.
Előzmény: Farkas Roland (13624)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13624

rendben. mivel kezd szemelyeskedesbe atmenni en a magam reszerol itt lezartam a dolgot.

 

majd meglatjuk mi lesz.

 

 

apca Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13623
masnap hazkutatasi parancs nelkul betortek hozza, elhurcoltak es atkutattak a lakasat.

Miből gondolod, hogy nem volt házkutatási parancs?

Ott voltál, hogy (nem) láttad? Vagy konkrét információd van? Esetleg a forrás az élettársának (Athina) a NET-re feltett irománya?
Előzmény: Farkas Roland (13611)
Icelord Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13622
Szia Roland!

Én se szeretem Bandi bácsit, de ha megengedsz egy tanácsot egy nálad kicsit idősebbtől:
Lépj már túl a vkf fóbiádon. Hisz' egy ideje - szerencsére /bocs ez a személyes véleményem/ - semmi közöd sincs a céghez, és remélem nem is lesz. Maradj az általad választott vonalnál, de azért ne légy minden "jogsértett" katona fogadatlan prókátora. Hidd el nagy részünk meg tudja magát védeni (ismeri a jogait), de ismeri a kötelezettségeit is....


Előzmény: Farkas Roland (13590)
Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13621
"Masok meg csak hazudni tudnak... "

Az általános alanyba gondolom önmagad is beleérted.

Azért jó nekünk, hogy van egy ízig-vérig becsületes emberünk, mint ez a Tomcat.....
Előzmény: Farkas Roland (13620)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13620

akkor olvasd a Nepszabadsagot.

 

Tomcat legalabb megirta, hogy o vitte a fureszt a csillaghoz. Akkor sem hazudik ha magat vedene meg vele.

 

Masok meg csak hazudni tudnak... 

Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13619
"szerencsere errol legalabb rendelkezunk informacioval...

http://blog.tomcatpolo.hu/"

Neked ez forrás.
Nekem nem.
Bocsika.
Előzmény: Farkas Roland (13616)
Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13618
"ebben nem latok olyasmit, hogy ne tudtam volna, hogy reszt vehet-e valaki tuntetesen vagy sem. "

Akkor jó. (igaz elolvastam ismét a hozzászólásokat - szvsz nem tudtad, de ez csak az én szubjektív véleményem, ergó: nem releváns)

"Azon sem, hogy ervelesed kimerul a "Bizonyára ! Ezt te meg tudod ítélni. Vagy nem." tipusu mondatokban."

Bocsika, tőlem csak ennyire futja. (ha már a korábbi érveimre érdemben nem tudtál/akartál reagálni, csak mantráztad az érthetően elfogult, VKFellenes véleményedet)

"Na jo az utolso sorod poenjat megertem."

Bocsi. Azt nem poénnak szántam !
Az tény !

"a Magyar Honvedseg szepen lassan maradekaiban is megsemmisul..."

Nyugi ! A temetésén (sem) kell részt venned.
Előzmény: Farkas Roland (13615)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13617

Csak az az érdekes számomra, hogy a blogon leírtakat kézpénznek veszed, de a vkf csak hazudhat és torzíthat, rossz döntést hozhat. Hogy is van ez?

Elfogultság terén?

Előzmény: Farkas Roland (13616)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13616

"Állítod Te.
De ha már scenariókat gyártunk: és mi van, ha nem egészen így történt......."

 

szerencsere errol legalabb rendelkezunk informacioval...

 

http://blog.tomcatpolo.hu/

 

a baratnoje viszi a forumot, ha visszalapozol par napot azt is megtudhatod, hogy az ugyvedje sem mehetett be hozza. szoval a hazkutatasi parancs hianya piskota ahhoz kepest.

 

megegszer. nem vedem, szerintem is tulment a bekes tuntetes hataran.

Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13615

az Altalad hivatkozott vitainditoban azt irtam:

 

"hogy is van ez jogi szempontobol, meg, hogy a katona egyenruhas allampolgar? demonstracion valo reszvetelt korlatozza a Hjt? betiltott demonstracion vett reszt az illeto? eljarast inditottak a katona ellen es atmeneti felfuggesztese van, vagy jogeros birosagi hatarozat van ellene es valoban felmentettek? nem mindegy..."

 

ebben nem latok olyasmit, hogy ne tudtam volna, hogy reszt vehet-e valaki tuntetesen vagy sem. ha ezt olvasod ki belole akkor nem csodalkozom azon, hogy nem ertesz meg egy egyszeru szemleltetest. Azon sem, hogy ervelesed kimerul a "Bizonyára ! Ezt te meg tudod ítélni. Vagy nem." tipusu mondatokban.

 

Na jo az utolso sorod poenjat megertem. Meg ha nem lenne ott a kacsintas is ertenem.

 

tehetek ide most alulra egy ilyen jelet?

 

:-((((

a Magyar Honvedseg szepen lassan maradekaiban is megsemmisul...

Előzmény: Bolics (13613)
Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13614
"Tomcatet nem felvetelrol azonositottak be, hanem sajat maga irta meg a blogjaban..."

A kettő nem zárja ki egymást.

"Erre masnap hazkutatasi parancs nelkul betortek hozza, elhurcoltak es atkutattak a lakasat."

Állítod Te.
De ha már scenariókat gyártunk: és mi van, ha nem egészen így történt.......
Előzmény: Farkas Roland (13611)
Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13613
"...ki akarnek menni bekesen tuntetni a kormany ellen (mivel nem a kormanyra hanem a koztarsasagra eskudtem fel megtehetem)"

Örülök neki, hogy az elmúlt napokban kicsit elmélyedtél a Hjt-ben, mert 2 nappal ezelőtt i "vitaindítódból" még kiderült, azt sem tudod, tüntethet-e a katona vagy nem. (ettől függetlenül még megalapozottan mondhatsz bármiről véleményt)

"...olyan sort idezel tolem amit szemleltetesnek szantam..."

Talán rossz (mondjuk végletesen szubjektív) volt a "szemléltetés".


"Azt azonban meg a birosagi elmarasztalasa eseten sem mondhatjuk, hogy a vkf jo es azt sem, hogy jogszeru dontest hozott. "

Bizonyára !
Ezt te meg tudod ítélni.
Vagy nem.

"Ha en most katona lennek es ki akarnek menni bekesen tuntetni a kormany ellen (mivel nem a kormanyra hanem a koztarsasagra eskudtem fel megtehetem) akkor emiatt a kirugas miatt igencsak meggondolnam."

Ezt a dilemmát már feloldotta az élet. Korábban.

"Apropo, indirekt modon a vkf korlatozott a gyulekezesi szabadsagomban."

Apropó, neked a VKFhez semmi közöd - ergó nem is korlátozhat ;-)
Előzmény: Farkas Roland (13609)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13612

ESKÜ

 

Te az alkotmányra esküdtél "volna" fel.

 

Az eskü szövege:

"Én .............................. esküszöm, hogy a Magyar Köztársaság hûséges honvéd tisztje (tiszthelyettese, tisztese) leszek.

A Magyar Köztársaság függetlenségét, az állampolgárok jogait bátran, az Alkotmány és más törvények betartásával és betartatásával, a rám bízott katonák és fegyverek erejével, életem árán is megvédem. A katonai ismereteket elsajátítom, alárendeltjeimet a honvédelem feladatainak ellátására felkészítem.

Elöljáróim parancsainak engedelmeskedem, alárendeltjeimet jogaik tiszteletben tartásával vezetem, róluk emberséggel és felelõsséggel gondoskodom."

(Az esküt tevõ meggyõzõdése szerint:)

"Isten engem úgy segéljen!"

 

 

 

Ebben egy szó sincs arról, hogy rendzavarással, a rendőr felszólításának nem engedelmeskedve, stb.....

Kormányról sincs, csak törvényekről, alkotmányról, minden!!!! tv. betartásával.....

Előzmény: Farkas Roland (13609)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13611

Tomcatet nem felvetelrol azonositottak be, hanem sajat maga irta meg a blogjaban, hogy fureszt vitt a szovjet emlekmurol lefureszelni a csillagot.

 

Erre masnap hazkutatasi parancs nelkul betortek hozza, elhurcoltak es atkutattak a lakasat. Most ujabb 30 napig benttartjak.

 

Lehet erre azt mondani hogy vandal volt, en sem akarom vedeni, szerintem is tulment a bekes tuntetes hataran. De amig a parlament nem ad felhatalmazast az eroszakszervezeteknek azaltal hogy rendkivuli allapotot hirdet, addig nem tarthatnak engedely nelkuli hazkutatast.

 

es a vkf-nek is meg kell gondolnia, hogy mit tehet es mit nem. de legalabb azt, hogy mit tanacsos tennie.

Előzmény: Blue_Sky_007 (13603)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13610

Azt azonban meg a birosagi elmarasztalasa eseten sem mondhatjuk, hogy a vkf jo es azt sem, hogy jogszeru dontest hozott. Ha en most katona lennek es ki akarnek menni bekesen tuntetni a kormany ellen (mivel nem a kormanyra hanem a koztarsasagra eskudtem fel megtehetem) akkor emiatt a kirugas miatt igencsak meggondolnam. Apropo, indirekt modon a vkf korlatozott a gyulekezesi szabadsagomban.

 

 

A sajtóból értesülve a tüntetők rendszerváltást akarnak, vagyis a köztársaságot akarják (mire is?) köztársaságra, királyságra, meg ki tudja mire cserélni.

 

Ha jól veszem a híreket, nem (csak) a kormány ellen, hanem a jelenlegi rendszer ellen is hangolnak ott egyesek (kettesek).

 

Mi alapján döntsük el, hogy ő ott "csak" a kormány ellenei nem tetszését fejezte ki?

 

A véleményem nem változik, katonának tüntetésen helye nincs.

 

Én is a küszöböt rágtam a családommal, "A" hitelből éltünk hónapról hónapra a 90-es években, de mélyen elítéltem (a saját értékrendem szerint) a "kollégát" aki a Kossuth téren koldúlt "tüntetésből".

Előzmény: Farkas Roland (13609)
Farkas Roland Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13609

Mivel eppen olyan sort idezel tolem amit szemleltetesnek szantam annak erzekeltetesere, hogy kb. mikor lenne elfogadhato a kirugas, latszik, hogy valoban nem erted mit akarok mondani... Mondanivalom lenyege nem ebben van, olvasd vissza, hatha osszeall a kep.

 

Egyebkent mellekes hogy mikor es hol fogtak el. A kerdes, hogy milyen bizonyitekok vannak ellene, ezek a bizonyitekok a birosag altal elfogadtatnak es a sracot elitelik-e. Ebben az esetben elmondhatjuk, hogy a gyerek vandalkodott es megerdemli a bunteteset.

 

Azt azonban meg a birosagi elmarasztalasa eseten sem mondhatjuk, hogy a vkf jo es azt sem, hogy jogszeru dontest hozott. Ha en most katona lennek es ki akarnek menni bekesen tuntetni a kormany ellen (mivel nem a kormanyra hanem a koztarsasagra eskudtem fel megtehetem) akkor emiatt a kirugas miatt igencsak meggondolnam. Apropo, indirekt modon a vkf korlatozott a gyulekezesi szabadsagomban.

Előzmény: Bolics (13598)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13608

Na most körülbellül a harmadik cikknél tartok, van ahol a tv ostromról, van ahol a keddi zavargásról beszélnek.

 

 

A véleményem ettől függetlenül nem változott.

Előzmény: Blue_Sky_007 (13607)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13607

Igaz, nem a tv-nél volt, a keddi zavargásokban vett részt.

 

Sorry

 

A véleményem ettől függetlenül nem változott, semmi keresnivalója sem volt ott.

Előzmény: Bolics (13604)
thehassan Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13606
Zavarosodik a kép :) . Megerősíteném abbéli vágyamat, hogy mondjon már valaki valamit, aki TUD is valamit!

Viszont ezen hajba kapni nem fogunk.
Előzmény: Bolics (13604)
thehassan Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13605
Aha. Tisztul a kép. A keddből a keddi eseményekhez kötöttem magamban a szóban forgó affért is. Mindenesetre, jó lenne, ha egy illetékes valahol közzétenne valamit erről a dologról.
Előzmény: Blue_Sky_007 (13603)
Bolics Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13604
Blue, Hassan, még mielőtt hajba kapnátok ;-)
A hír szerdán jelent meg, vagyis erősen vélelmezhető, hogy a szerződéses katona a kedd éjjelén "meccsezett", vagyis nagy valószínűséggel nincs köze a TV székházhoz (ahol a rendőrt ismerték fel).
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13603

Ha jól tudom a felvételek alapján azonosították a muksókat.

Nem csak őt, hanem a Roland által védett tomkettet is.

Előzmény: thehassan (13602)
thehassan Creative Commons License 2006.09.22 0 0 13602
Álljunk csak meg egy pill. A szóban forgó tagot legjobb tudomásom szerint KEDDen kapták el. A TV-eksün HÉTFŐn volt.

Akkor most mi is történt és mikor?
Előzmény: Blue_Sky_007 (13601)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!