Keresés

Részletes keresés

bala Creative Commons License 2000.07.14 0 0 94
Első három:Dferr,Fradi,Tatabánya mer Dfrerrnél még van lendület, Fradit odanyomják,Tbányán ha marad még pénz akkor talán ott lesz.
De a maradék csapatoknál bármi lehet.Mondjuk legvalószínübbnek az utolsó három helyrea Hali,Kispest Nyegyházát tartom.
Előzmény: kisbandy-KA (91)
Pityu ETO Creative Commons License 2000.07.14 0 0 93
Jól van, látom a többség optimista, egyetlen győri sem rakta kieső helyre az ETO-t. Ez így is van rendjén, legalább mi legyünk optimisták. Ami a Soproniakat illeti biztos, hogy kipukkadnak majd, de szerintem a kezdeti lendülettel még idén bennmaradnak. (bár azt megnézném ahogy a dodó kezdeti lendülettel felszántja a pályát :). Persze arról is meg vagyok győzödve, hogy ha még elöttünk is végeznek ellenünk pontot nem szereznek. Persze Livernek igaza van, majd ősszel eldöl.
Viszont a kérdésem még mindig áll: tudja valaki, hogy kivel játszik majd a továbbiakban az a két csapat amelyik kiesik?
Liver Creative Commons License 2000.07.14 0 0 92
Azt hiszem felesleges az ETO / Sopron esélyeket tovább latolgatni. A döntő szót úgyis a csapatok mondják ki. Még azért annyit, King, ha tényleg a Salagean lenne az egyetlen épkézláb igazolásunk, akkor is legalább olyan csapat vagyunk mint a többi (ETO, Kispest, Hali, Nyírség), mert azért az előző idénybeli csapat is főleg első osztályú játékosokból állt. Csak k*rva szar edzőnk volt (Róth). Na mindegy, októberben okosabbak leszünk.
Előzmény: -King (86)
kisbandy-KA Creative Commons License 2000.07.13 0 0 91
1.Dunafer,
2.Tatabánya,
3.FTC,
4.ETO,
5.Hali,
6.Sopron,
7.Nyiregyháza,
8.Kispest.
-Úgy tudom a brazilokat nem a hali fizeti,hanem
egy bizonyos pesti csoport vitte őket oda.Nagy
pénzt akkor akasztanak le belőlük,ha sikerül nyu-
gatabbra tovább adni őket.Ha tényleg olyan jó já-
tékosok,akkor sajnos sokáig nem élvezhetjük soká-
ig szambájukat.
-A NS-ban az ETO-val kapcsolatos cikkeket,így az
összeállítás tervezetet is a havasréti(vagy mi a
neve)nevezetű tollforgató írja,aki csak a hasára
üt és a saját elképzeléseit veti papírra.Most legutóbb is az ő fantáziájának a szüleménye volt
(amit a NS-ban meg is jelentetett)a Ferenczi-
Kenesei csere is.Az elmúlt szezonban szinte minden
tudósításában összekevertea Balla,Vayer,Nagy hár-
mast.Képtelen élőben felismerni őket a pályán.Na
róla csak ennyit.

Gozo_d Creative Commons License 2000.07.13 0 0 90
Ma halottam,hogy Bambi mégis marad.Igaz lehet?
Egyébként a soproniak ellen akármilyen összeállitásban de győzelemre kell játszani.Igen nagy a szájuk.Egyébként ha nem lesz náluk eredmény a MATÁV ott hagyja őket.Lásd pécsi férfi kosarasok...
macika.fly Creative Commons License 2000.07.13 0 0 89
1, Dunaferr
2, Fradi
3, Lombard
4, Haladás
5, ETO
6, Kispest
7, Sopron
8, Nyírség

Nem tudom hallottátok-e, de a gyenge anyagi helyzetü Szombathely már vett 2 fiatal brazilt, akiket már volt szerencsém látni. Ezért tettem a Haladást 4. helyre! Söt, most még egy harmadik brazilt is kinéztek maguknak...

barca8_d Creative Commons License 2000.07.13 0 0 88
Miért nincs mostanában az NS-ben a várható kezdőben Győri Jancsi?
Minden meccsen játszik, és tudtommal nem adja el a Győr az MTK-nak.
hool_ Creative Commons License 2000.07.13 0 0 87
1, Dunaferr
2, Lombard
3, Fradi
4, Sopron
5, Kispest
6, Nyírség
7, ETO
8, Haladás

Szerintem valahogy így fog kinézni a végén!
De persze én optimista vagyok!:))
Ciao!

Hajrá Sopron! Hajrá SFAC 1900!

Előzmény: -King (86)
-King Creative Commons License 2000.07.13 0 0 86
Barataim!

Latva a letargikus hangulatot, es a soproniak tultengo onbizalmat, ugy dontottem, hogy megis megujitom a DK 2.0-as nickemet, es elmondom a velemenyem.

Eloszor is:
ETO - Sopron derbi eddig 4-szer volt az elso ligaban, mind a negyet az ETO nyerte, pedig abban az idoben is ezer sebbol verzett a gyori foci.
Masodszor:
Az ETO-bol rengeteg jatekos tavozott, de ezek kozul csak Csiszar volt, aki biztos tagja volt a kezdo csapatnak, erte meg nem nagy kar, na meg Herceg, aki, ugy tunik, sosem fogja atlepni a sajat arnyekat. Egy goleros Balla sokkal tobbet er, mint egy gyors, de toketlen Herceg. Gyengulni gyengult a jatekosallomanyunk, na de kinek van ma Magyarorszagon jo jatekosallomanya?
Harmadszor:
A Matav eddigi egyetlen epkezlab igazolasa Salagean, o viszont mar regen nem bir tobbet tobbet futni 50-55 percnel. Ot leszamitva, az tovabbra is egy NBII-es csapat.
Negyedszer
Arra is kivancsi vagyok, hogy a Matavnal (+Tatabanya is) meddig tart a lendulet (penz). Nem kivanom a soproniaknak, hogy igazam legyen, de lattunk mar egy-ket nagy feltorest es gyors eltunest a magyar mezonyben (BVSC, Stadler, DFC, vagy SLC is).
Annakidejen az SLC is leselejtezett ETO jatekosokkal toltotte fel a keretet, aztan ket evig birtak csak az elvonalban.
Otodszor
Nyiregyhazan es Szombathelyen meg annyi penz sincs, mint nalunk, ezt a ket csapatot kotelezo megelozni!
Hatodszor
A Kispest alig birta dontetlenre hozni a BKV elleni edzomeccset. Kispadjukon a simulekony termeszetrol hires Tornyival, aki garantaltan nem fogja vegigbirni az egesz szezont kispesten sem. Oket is kotelezo oda-vissza verni meg egy gyenge ETO-nak is.

Ez maris negy csapat, aki mogottunk vegez (Matav, Nyirseg, Hali, Kispest). Hol itt a kieses?

Liver Creative Commons License 2000.07.13 0 0 85
Oké, íme a tippem (már ha nem gond, ha egy soproni itt tippel...)
1. Dunaferr
2. FTC
3. Lombard
ennyi. Innentől kezdve (a 4. helytől) bármi lehet. Talán a Nyírség meg a Haladás kicsit gyengébb, de ember legyen a talpán, aki megjósolja a helyezéseket.
Előzmény: Pityu ETO (82)
Pityu ETO Creative Commons License 2000.07.13 0 0 84
Igen Csaba, szerintem nagyon rossz a helyzet. Amúgy nagyon nem követem speciel a Kispest felkészülését, csak vidékiként belémrögzült, hogy egy Kispest nem fog kiesni. A Sopron tetszik, nem tetszik megerősődött, ráadásul hajtja őket az újoncokra jellemző lelkesedés, szerintem egy-két komolyabb eredményt is elérhetnek, de azért például őket illik megvernie az ETO-nak.
Persze ez csak egy vélemény, és ráadásul mindannyian tudjuk, hogy ez a magyar bajnokság annyira bűn rossz, hogy bármi megeshet.
MCsaba_d Creative Commons License 2000.07.13 0 0 83
Pityu! Bocs, hogy beleszólok, de ennyire rossz a helyzet Győrben, hogy a Sopront és a bűnrossz Kispestet magatok elé vetted?
A Kispest szerintem örülhet, ha bekerül az igazi NBI-be.
Előzmény: Pityu ETO (82)
Pityu ETO Creative Commons License 2000.07.13 0 0 82
Hi srácok!
Rég jártam erre, látom a soroniak továbbra sem tudnak meglenni nélkülünk.
Lenne egy lényegretörő kérdésem: tudja valaki, hogy kivel játszik majd a továbbiakban az a két csapat amelyik kiesik? Az első 6 az ok, de a 7., 8.? Lesz majd a tavasz végén két osztályzó és ennyi? Vagy a második körben játszik majd az NBI/B-ből felkerültekkel? Mert nem mindegy.
Végre pozitiv dolgok történtek, a Starek lehet, hogy marad, bár még nem tuti. Én nagyon értékelném ezt, védelmünk legalább kicsit acélosodik. Szeretett klubbunk nem ad ki féléves bérletet, állitólag azért mert ha kiesünk félnek, hogy akkor nem vesz a második félidényre bérletet majd senki

Kicsit fel kéne pesdíteni a topicot: mit szolnátok egy tippversenyhez? Persze csak a játék kedvéért, hiszen komolyan senki sem ismeri az erőviszonyokat, mielött láttuk volna a csapatokat. Tippeljük meg a csoportunk végeredményét esetleg megtoldva azzal, hogy hol hány pontot szerez az ETO.
Szerintem a Fradi, Lombard, Újváros ellen max 3-4 pont, Sopront csak verjük oda-vissza, itthon a Kispest, Nyirseg, Hali ellen 7-9 pont, idegengen ellenük talán 2-3, ez összesen 20 pont körül van, talán elég lesz. Egy optimista tippem:
1.Dunaferr
2.FTC
3.Lombard
4.Kispest
5.Sopron
6.ETO
7.Nyirseg
8.Haladas
Na mit szóltok? :)

bala Creative Commons License 2000.07.12 0 0 81
És melyik csapatnál nem tartoznak a játékosoknak??
Szerintem ez nem mérvadó.Továbbra is fenntartom hogy ebben az nb1 ben bármi megtörténhet.(Mondjuk hogy pesti csaptat nem jut be 12 be,az nem:().
Más:Vayer biztos ne játszik jóideig, nagyon szar a válla sokáig azt se tudták hogy mi a baja!
Előzmény: kisbandy-KA (80)
kisbandy-KA Creative Commons License 2000.07.11 0 0 80
Egy érdekes hír:Bauimit egy izraeli csapat vette
meg,már ki is utazott a csapatához.
Ha jól tudom,21-én lejár az átigazolási időszak,
kezdödik a bajnokság.Viszont, az ittmaradt játékosoknak Borbényi még mindíg tartozik az
elmúlt szezon prémiumaival.Nem kis pénz lehet,még a szerény 8.hely ellenére sem.
Elgondolkodom,milyen felkészülés az olyan, amikor
a játékos duzzog, morog,a szerződésében foglaltak
ellenére sem kapja meg a járandóságát.Most az más
kérdés,hogy ezért a produktumért mi járna.
Szóval arra akarok kilyukadni,hogy ha a bajnokság kezdetéig nem lesz pénz és a játékosok külön-
külön, vagy kollektívan feljelentik a munkáltatót
szerződés szegésért mi lesz itt? Megroklik az
amúgy sem túl rózsás viszony a vezetők és a játé-
kosok kőzött.Még ki is zárhatják a csapatot a
bajnokságban való indulástól.
Mai infó,(nevet nem mondtak)hogy Borbényihoz teg-
nap felment az egyik játékos és kulturáltan elő-
adta,hogy fizessenek már valamit mert égetően
szüksége lenne egy kis lére.Erre a góré útszéli
stílusban kivágta a gyereket többekközött olyan
szavakkal,hogy :visszavágatlak a juniórba,mit kép-
zelsz,még a tojás meg sem száradt a seggeden stb.
Persze a csapaton belül most marha nagy a felhábo-
rodás.Ez most olaj volt a tűzre.
Tehát:a csapat készül a bajnoki rajtra,a szurkolók
alíg várják a kezdő sípszót.Így? Így!

hool_ Creative Commons License 2000.07.11 0 0 79
Én azt mondom, hogy majd meglátjuk!!!
Mindenesetre, a Haladás, ETO, Nyírség, Sopron négyesből bármelyik csapat simán kieshet!
Viszont szerintem a Sopron és a Nyírség lesz a két befutó!!!!
De ebben a magyar bajnokságban történt már pár érdekes eset. Mindenesetre a politika elég rendesen benne van. Így akármi is lehet majd!
Ciao!
Hajrá Sopron!

w3.swi.hu/cityboys

Előzmény: Cseszregi Balázs_d (78)
Cseszregi Balázs_d Creative Commons License 2000.07.11 0 0 78
Igazán nem azért mondom, de úgy látom tényleg nem gyengültünk sokat. A Sopron jobban tenné ha vigyázna, mert az biztos, hogy a kiesés ellen fog küzdeni. Mire olyan nagy a szátok? Reszelin és Salageanon kívül nem igazoltatok jól. Somogyi inkább már csak levezet(bocs Dodó), Preisinger meg, hát... Talán a ZTE-ben focizott utoljára jól. Szóval szerintem mi bent leszünk a 12-ben, de a MATÁV nagyon meg fog küzdeni!
Előzmény: Liver (76)
bala Creative Commons License 2000.07.11 0 0 77
Szerintem be fogunk kerülni a 12 be.Akik maradtak (reményeim szerint) legalább hajtani fognak nem ugy mint eddig pl a Ferenczi, és ez az NB1 annyira szar hogy bárki megverhet bárkit!
Soproniaknal meg szurkolok hogy ők is bejussanak, bár nekem egy kicsit gyanus ez a nagy bevásárlás, lehet hogy igérgetni tudnak, de ha majd a fizetésekre kerül a sor.....Volt már rá példa sokszor!
Egyébként szerintem a Lombard is addig fog "szárnyalni" amig a adóhatóság meg nem jelenik Bíró Péternél:)
Előzmény: Liver (76)
Liver Creative Commons License 2000.07.11 0 0 76
Ez tényleg undorító ! Azért mert a Somogyi meg a Salagean (aki tudomásom szerint nem ősgyőri...) hozzánk igazolt, nehogy má' legyőrizzetek bennünket! Inkább izguljatok, hogy az a pár épkézláb játékos aki még ott van, ne menjen el. Akkor talán lesz esélyetek a Hali meg a Nyírség ellen az ikszre!!!

HAJRÁ SOPRON !!!!!!!!!!!

Előzmény: hool_ (75)
hool_ Creative Commons License 2000.07.11 0 0 75
Hadd kérjem ki magamnak! Méghogy Soproni Rába ETO!!????
Ugye ez csak vicc volt!:))
Ne említsétek magatokat együtt a Sopronnal!!
Ez GUSZTUSTALAN!!!
Üdv!
Hajrá Sopron!

w3.swi.hu/cityboys

Előzmény: Gabo_d (74)
Gabo_d Creative Commons License 2000.07.11 0 0 74
Lassan oda sullyedunk,hogy mi leszunk a Gyori ETO "B".Ezt azert nem akarom enekelni:
"Egy csapat van csak nyugaton,a Soproni (RABA) ETO"

Vicc,tavaly valami uj csapatrol,meg nemzetkozi szereplesrol hadovaltak.Oruljunk,ha bentmaradunk!

Gabo
Hajra ETO&MU!

u.i.:es nekem van pofam a Matavnet-nel netezni

Wégé Creative Commons License 2000.07.07 0 0 73
Gábor!

Gratulálok a cikkhez, azt hiszem már régen beszélnie kellett volna Borbényinak. Ami a fizetéseket illeti, nyilván csak az alapfizetésről van szó, ehhez jönnek még a meccspénzek meg a különféle hozzájárulások (benzin, albérlet, ruha).

Más: Gáborom, mi van a kispályás bajnokság végeredményével és a Fiskális képével?

parmalat Creative Commons License 2000.07.06 0 0 72
A holnapi Kisalföldből:

Vissza a jövőbe!
ETO FC: kényszerpályán a túlélésért

Kevés dolog foglalkoztatja jobban manapság a győri futballbarátokat, mint az ETO FC sorsa. A távozó ászok neve hallatán sokan már-már temetik a csapatot, különböző találgatások jutnak napvilágra, eladósodásról, kiesésről, vészhelyzetről beszélnek a zöld-fehér hívek. A valósághoz közel álló és egészen hihetetlen hírek, pletykák is terjengenek a városban, egy azonban közös bennük, az ETO-ért való aggódás.
Borbényi János, az ETO FC elnöke néhány hete megkeresésünkkor még türelmet kért, mondván: jó néhány tisztázatlan kérdés még megoldásra vár, ám most már ezek lezárulásával, készséggel állt rendelkezésünkre.
– Elnök úr, kezdjük a legfontosabb kérdéssel: tudja-e teljesíteni az NB I-es induláshoz szükséges nagyon szigorú feltételeket az ETO FC?
– Felelősséggel kijelenthetem, hogy az ETO ott lehet, ott lesz az élvonalbeli bajnokság rajtján – válaszolta Borbényi János. – Úgy gondolom, minden olyan körülménynek megfelelünk, amelyet a hivatásos alszövetség az indulás feltételéül szabott.
– Ezek szerint a klubnak nincsen tartozása?
– Köztartozásunk soha nem volt, illetve csak nagyon minimális, az adósságunk kilencvenöt százalékban mindig a játékosok, az alkalmazottak és a vezetők felé volt. Nem tagadom, ezen a téren még jelenleg is van némi pótolnivalónk, de ígérhetem, a bajnokság kezdetéig senki felé nem lesz tartozása az ETO-nak.
– Tartozás tehát nem lesz, de lesz-e csapat?
– Értem a célzást, és ha egy mondatban kellene válaszolnom, akkor azt felelném, hogy biztosan lesz. Azt, hogy milyen, arra természetesen a szakmai vezetés hivatott válaszolni. Persze ahhoz, hogy hű képet kapjunk a mostani helyzetünkről, néhány évvel, pontosabban hárommal vissza kell kanyarodnunk. Az kétségtelen, hogy Reszeli Soós István vezetésével annak idején kiléptünk a középszerűségből, de az is tény, hogy ez számunkra hatalmas anyagi áldozatokkal járt. A negyedik helyezésekkel ugyanis évközben nagyon jól kerestek a játékosok, mivel azonban a dobogóról végül is mindkét esetben lecsúsztunk, a terveinkkel ellentétben, nemzetközi porondra nem kerültünk ki. Ezáltal a kiadásunk jelentősen növekedett, bevételünk viszont a nemzetközi színtérre való kilépés elmaradása miatt nem lett. Ott álltunk egy jól fizetett csapattal és egy elszegényedő egyesülettel.
– És ekkor megkezdődött a meghatározó játékosok kiárusítása...
– Így is lehet fogalmazni, hiszen a működéshez, az életben maradáshoz valóban nagy szükségünk volt a pénzre. Ám azt is tudni kell, hogy Fehér, Korsós és a többiek olyan külföldi ajánlatokat kaptak, amellyel egy magyar klub sem tudott volna vetélkedni. Tudomásul kellett vennünk, hogy a profi futball kőkemény üzlet, és az értékeinkre bármikor lecsaphat egy-egy tőkeerős együttes.
– Mennyire voltak ezek igazából jó üzletek?
– Nézze, az első nagy „akciónk” Fehér Miklós eladása volt, s az érte kapott összeg jelentős szerepet játszott a költségvetésünkben. A következő évre játékoseladásból kétszázmillió forintot terveztünk, ám ennek Korsós révén „csak” a fele valósult meg. Közben a szurkolók, a szponzorok immáron valóban dobogós helyezést vártak el az együttestől, ezért tavaly nyáron jelentős erősítésbe vágtunk bele, egy sor új játékost szerződtettünk. Sajnos az eredmények nem az elképzeléseink szerint alakultak, s a nyolcadik hellyel messze elmaradtunk a várakozástól.
– Mi lehet ennek az oka?
– Rá kellett jönnünk, hogy sok jó játékos még nem jelent egyben jó csapatot is. Ráadásul az elmúlt bajnokságban minden rosszul sült el számunkra. Most már azt is elárulhatom, hogy nehéz volt követelni, szigorúbban fellépni a játékosokkal szemben, miközben folyamatosan tartoztunk nekik. Lidércnyomás volt ez az év, de tanultunk belőle, s most már csak addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér. Úgy döntöttünk, hogy elsősorban a saját nevelésű fiataljainkra támaszkodva, egy új csapat építésébe kezdünk. Új szerződéseket kötöttünk, az ETO-nál senki nem fog teljesítmény nélkül pénzhez jutni, reálisabb béreket állapítottunk meg, az egyébként vállalkozó játékosok alapfizetése, egy-két kivétellel, maximum havi kétszázötvenezer forint lehet.
– A hírek szerint az ETO-nál nemcsak a játékosok, de a vezetők, az edzők is nagy keresettel rendelkeznek, egészen mesés összegekről szól a fáma. Ezen a téren lesz-e változás?
– Öntsünk tiszta vizet a pohárba, én mint elnök, inkább csak hoztam a klubnak. A nagy tapasztalatú, többszörösen is bizonyított szakmai igazgatónk, Garami József havonta négyszázezer forintot keres, s csak összehasonlításképpen mondom, a Ferencváros vezetőedzője ennek a két és félszeresét kapja. Ezenkívül ésszerű leépítéseket is tettünk, Keglovich László immáron nyugdíjasként látja el az elnökhelyettesi teendőket, a távozó Győrfi László és Piski Elemér helyét sem töltöttük be, és nemrégiben négy újabb kollégánk, Mena Letícia, Sarman József, Kertész Zsolt és Kovács József is búcsúzott a klubtól.
– És búcsúzott jó pár játékos is, akiknek a távozásának okairól talán érdemes lenne tájékoztatni a közvéleményt.
– Állok elébe, kérdezzen!
– Akkor sorolnám a neveket. Csiszár?
– Tehetetlenek voltunk, lejárt a szerződése, és a Fradi ajánlata sokkal kedvezőbb volt a miénknél.
– Ferenczi?
– Kiderült, hogy már akkor aláírt az MTK-hoz, amikor visszatért hozzánk Zalaegerszegről. Most tárgyalunk a fővárosiakkal, s az biztos, hogy nem lesz nekik olcsó a csatár megvásárlása.
– Stark?
– Menedzserével opciós szerződést kötöttünk, amelynek a napokban a második részletét is teljesítette. Azt hiszem, hétszázezer márkáért el kellett adni.
– Herczeg?
– Érvényes szerződése volt ugyan, de olyan feltételekkel, számunkra olyan kötelezettségekkel, amiket nem tudtunk, nem akartunk felvállalni. Rengeteg pénzünkbe került volna, ha megtartjuk.
– Somogyi?
– A legnagyobb fizetést ajánlottuk neki, amiért garanciát vállalhattunk. Nem fogadta el, úgy döntött, hogy nem tér vissza hozzánk.
– Salagean?
– Lejárt a szerződése és az új ajánlatunkra, ami a korábbinál gyengébb kondíciókat tartalmazott, nemet mondott.
– Baumgartner?
– Új szerződést ajánlottunk neki, amit szóban többször is elfogadott, ám az utolsó pillanatban mégsem írta alá. Előre is kért volna egy bizonyos összeget, ha nagyságrendekkel kissebbet is, mint mondjuk Csiszár, ám ebben nem voltunk a partnerei. Átigazolása ügyében még senki sem keresett meg bennünket.
– Győrit az MTK, Kisert pedig a Kispest csábítja, velük mi a helyzet?
– Érvényes szerződésük van, s közöltük velük, hogy most nem eladók. Mindketten maradnak nálunk.
– Ez bizonyára jó hír a szurkolóknak, és most már foglalkozzunk a jövővel. Szép dolog a fiatalítás, a csapatépítés, ám közben eredményt is produkálni kellene, mert egyáltalán nem lesz könnyű megragadni a legjobb tizenkettőben.
– Ebben teljesen igaza van, mindent el kell követni azért, hogy az ETO a legmagasabb osztályban maradjon. Ez a csapat és a szakmai vezetés felé nem óhaj, hanem elvárás.
– Dehát az is tény, hogy az edző azzal főz, amije van, márpedig az ETO-nál a támadójáték már eddig sem volt éppen biztató. A rajtig megtáltosodhatnak a győri csatárok, vagy talán lesznek új szerzemények?
– Biztató, hogy Balla egyre jobb formában van, s remélhetően Markovics is végre képességei szerint játszik majd. Remélem, hogy Pest és Vayer is mielőbb teljes értékű futballista lesz, és akkor még ott van a két fiatal, Oross és Sütöri. Persze az erősítésről sem tettünk le, egy gólerős csatárt és egy rutinos bal oldali középpályást szívesen látnánk a csapatban. Keressük az ilyen játékosokat, főleg külföldön, de csak akkor vesszük meg őket, ha valóban a gárda vezéregyéniségei lehetnek.
– Ha már a játékosokról beszéltünk, nem hagyhatjuk ki a fiókcsapatot, az NB I B-be felkerült Motimot. Így, hogy szűkült a győri keret, jut-e azért az MTE-hez elég ETO-futballista?
– Megnyugtathatok mindenkit, ezen a téren sem lesz gond. Továbbra is biztosítjuk Botos Antal személyében az edzőt, és adunk Mosonmagyaróvárra kettős igazolású, valamint kölcsönjátékosokat is. A részleteket egyébként hétfőn beszéljük majd meg a Motim vezetőivel.
– Térjünk vissza még egy pillanatra az ETO anyagi helyzetére. Ellentmondásos információk látnak napvilágot a főszponzor, a Rába Rt. és a klub kapcsolatáról. Mi az igazság, mennyire bástya jelenleg a vagongyár?
– Bár az elmúlt években a költségvetésünk mintegy negyven százalékát a játékoseladások fedezték, nyilvánvaló, hogy a Rába nélkül nem létezne az ETO FC. A gyár természetesen támogatja a klubot, ám ez a szponzorálás a közelmúltban nem volt tervezhető. Az utóbbi időszak tárgyalásai révén viszont reális esély van arra, hogy hamarosan újra tervezhető módon kapjon támogatást az ETO a Rábától.
– A támogatást elemezgetve elkerülhetetlen az a kérdés is, hogy a város mennyire segít be az ETO FC költségvetésébe?
– Az utóbbi három évben előrelépés történt ebben a tekintetben. Bár a profi csapat támogatása soha semmilyen formában nem merült fel az önkormányzat részéről – ezt egyébként teljes mértékben elfogadjuk –, az utánpótlásra többször is kaptunk már célzott segítséget, és a műfüves pályához is jelentős összeggel járult hozzá a város. Nem panaszkodunk, de a jövőben még szorosabbra szeretnénk fűzni ezt a kapcsolatot.
– Végezetül még egy kérdés: összességében hogyan értékelné elnökségének elmúlt időszakát?
– Az elmúlt öt esztendőben voltak szép időszakok és kevésbé szépek, de a hullámvölgyből eddig mindig sikerült kikeverednünk, s nagyon remélem, hogy most is egy felemelkedés előtt állunk. Lehet fújolni, lehet még köpködni is rám, ám az tény, hogy a mai magyar labdarúgásban – amellett, hogy előtérbe helyeztük az utánpótlás-nevelést, jelentősen javítottuk a körülményeinket – a Győri ETO FC megőrizte működőképességét, nincs adóssága, s ez higgyék el, nem kis dolog.

*************

Stark újra itthon
Vayer a Sportkórházban

Úgy tűnik, Stark Péter mégsem szerződik Tunéziába. A Győri ETO FC védője kedden ugyan elutazott az afrikai országba, s a hírek szerint sikerült mindenben megegyeznie a két klubnak és a játékosnak is. Ennek ellenére fordulat állt be Stark ügyében, s most nagy valószínűség szerint a játékos egyelőre marad Győrben, ma már ismét a zöld-fehérekkel edz.
Nem edz viszont a csapattal Vayer Gábor, akinek a vállsérülése makacsabb a vártnál. A támadó a vállát csak korlátozott mértékben tudja használni, miután a szalagok mellett az egyik ideg is megsérült a testrészben. Vayer éppen ezért a Sportkórházban alaposabban is kivizsgáltatja a vállát. Az elhúzódó sérülés miatt a csatár az első négy bajnoki találkozót szinte teljesen biztos, hogy kihagyja. Most ugyanis csak kerékpározik és láberősítő gyakorlatokat végez.
Radovan Markovicstól a klubvezetés azt reméli, hogy idén beváltja a hozzá fűzött reményeket, s végre szállítja a gólokat. Erre pillanatnyilag kicsi az esély, mert Garami József vezetőedző szerdán a tartalékcsapathoz küldte a jugoszláv támadót.

parmalat

Gozo_d Creative Commons License 2000.07.06 0 0 71
Én úgy tudom,hogy Herczegért az ETO 20 milliót kért,az UTE 15 milliót akart adni és valahol féluton megegyeztek.Lehet,hogy a tartozás átvállalás ezen felül volt.
Wégé Creative Commons License 2000.07.06 0 0 70
Volt valaki az ukránok elleni meccsen? Megírhatnátok a tapasztaltakat no meg, hogy milyen balhé volt.

Egyébként a többi távozó játékos után szerintem nem sokat szed be az ETO, mert majdnem mindegyiknek tartozik. Hercegh Úgy ment ahogy jött, vagyis annak idején azért igazolhatott szabadon Győrbe, mert az UTE tartozott neki. Most ugyan így ment vissza.

Gozo_d Creative Commons License 2000.07.06 0 0 69
Stark-700 ezer maki=kb 100 millió Ft
Gozo_d Creative Commons License 2000.07.05 0 0 68
Számoljuk már össze mennyit árult ki Borbényi a csapatból?
barca8_d Creative Commons License 2000.07.04 0 0 67
Stark: Tunézia. Info: nsport.westel900.net
Amúgy mit tudtok Győri Jancsiról? Marad vagy MTK?
bala Creative Commons License 2000.06.30 0 0 66
Sokat gondolkodva a dolgon szerintem nem lessz annyira vészes a bajnokság!Ez a magyar mezőny annyira SZAR hogy, szerintem tul nagy különbség nics a csapatok között!Mondjatok egy olyan csapatot aki jól igazolt.Elmennek Sopronba, nagy ügy!Baumgartner is nélkülözhető, nálunk se csinált semmit.De ez igaz az ÖSSZES játékusonkra, sőt az egész mezőnyre!A szart csak szarral lehet pótolni:)
Előzmény: Wégé (65)
Wégé Creative Commons License 2000.06.30 0 0 65
Egyébként szerintem egyszerűen nevetséges ami az ETO körül történik. A dolog engem a Siófok és a Vác esetére emlékeztet. Nézzük meg kik mentek vagy mennek el: Salagean,Csiszár,Ferenczi,Baumgartner,Győri,Kiser,Hercegh. Nem jött Somogyi és én nem hiszem hogy Stark sokáig maradna. Ehhez képest ki jött? Gyakorlatilag senki! Érdemes lesz egyáltalán elindulni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!