Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2012.11.02 0 0 925

 Az lehet, hogy akkor is felbukkant, de én már kb. 8 éve hallottam/olvastam erről, konkrétan a hőszigetelés topikban.

 Az  5  gázm3/lakásm3/szezon értékről. Akkor le is ellenőríztem. Nagyjából egy használható szám. Az én lakásom pl, 4,7 m3gáz/lakásm3/szezon értékkel rendelkezik.

 Viszont a másik jellemző a kWó/lm2/szezon is használható, de nem összevetehető, mivel azért nem mindegy ,hogy a belmagasság 2,7 m vagy 4,4 m.

 Ha valaki akarja  azonos belmagasságú lakásoknál  összehasolíthatja  a két értéket. Mert azért a 100 kWó/m2/szezon az pont nem azonos az 5m3gáz/lm3/szezon értékkel. Abban viszont megegyezhetünk , hogy mind a két érték egy viszonylag jó érték.

Előzmény: nixon70 (924)
nixon70 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 924

Kb. féléve volt téma valamelyik topicban.

Előzmény: Törölt nick (922)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.11.02 0 0 923

 Hát a fűtési számla az sok mindentől fűgg.

 Pl. a ház nagyságától - ez igaz itt pont megvan, aztán függ a fűtőanyag egység árától ez is megvan - gáz.

 Viszont nincsenek meg a ház szerkezetének az adatai. Hőszigetelt . Nem hőszigetelt stb.

 De egy ilyen lakás/ház ha csak közepesen szigetelt elfogyaszt min. egy 1200 -1400 m3 gázt évente.

 Forintban az mennyi ? kb. 200 eft most !!

Előzmény: tarzans (920)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.02 0 0 922

 Forrás ???

Előzmény: nixon70 (921)
nixon70 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 921

A fűtésigázfogyasztás akkor jó ha 5m3gáz/lakásm3/ szezon alatti az érték, vagy 100 kWh/m2/szezon.

Előzmény: tarzans (920)
tarzans Creative Commons License 2012.10.31 0 0 920

Sziasztok!Nekem most szerelnek be egy  Westen Quasar D 24FI fali turbós kombi gázkazánt,(sajnos nem vegyes tüzelésűt választottam)a véleményetekre lennék kiváncsi,mi a tapasztalat,mennyire jól működik....Jelezném hogy még a gáz órára várok,minden bevan már szerelve,csak megfagyunk.És ha megtudnátok mondani azt is hogy egy 100 nm-es ház fűtési számlája mennyi lehet,azt is megköszönöm.

szuperka Creative Commons License 2012.10.29 0 0 919

Bosch 3000 W, W 23-1 tipusu kéményes, fali gázkazán. Tud valaki segiteni, hol kell feltölteni a vizet, a manométer 0-n van, a rajz szerinti helyen nincs csap.

kendu Creative Commons License 2012.10.29 0 0 918

Sziasztok!
Baxi Fourtech 24F kazán, nyitott rendszer, acél csövekkel. Zajos a rendszer, de nem a kazán hibája, inkább a rendszer és a fizika tehet róla. Egyetlen megoldást találtam, találtunk a fűtés szerelőmmel (nem a kazán szerelője, mert az semmi hibát nem talált, tehát a kazán rendben van, csak nem erre a rendszerre tervezték), mégpedig a kazán max teljesítményének csökkentését.
Levittük 80%-ra a fűtési teljesítmény maximumát, így szép csendben dolgozik, a fűtés is jó, igaz picivel lassabb, de ez nem fontos, mert úgyis csak éjjel megy.
Kérdésem: romlik ezzel a kazán hatásfoka? Tehát ugyanazt a meleget drágábban állítja elő ezáltal? Vagy egyszerüen csak lassabban fűt fel?

Alapi42 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 917

 Mint KK is írta  egy lényeges info hiányzik. Milyen az a  második kazán ?

 Ha  zárt égésterű,  akkor teljesen másfajta kémény kell. Sőt már a kazántól is másféle a füstcső.

 Akkor kellenek azok amiket írt az előttem író.

 De  :  "Addíg nem pecsételik le a garanciális papírokat"

  amúgy üzembehelyezték ? Megmondták , hogy mi kéne még ?

 

 

"Mégis riogatnak, hogy a kéményesektől engedélyt kell szerezni,a kéményesek pedig nem adják azt meg, míg nincs tervezői nyilatkozat stb."

Kik akik riogatnak ???

 Tehát ha  nem változott a tipus ( nyitottról nyitottra,  azonos teljesítménnyel)  akkor terv nem kell.

 De minden más igen.

Zártnál :   gázterv , amit engedélyeznek, jóváhagyanak, nyilván a tervező ad egy nyilatkozatot is. De ez csak az eleje.

 Felszerelteted a kazánt kiépíteted a füst útját , jól mondtam ??  Ez a móka magában kb. 250 eft. Aki ezt csinálja az + 50 ért még megszerzi a kéményesek papírjait - nevezzük engedélynek ( de nem az ).

 majd egy  jogosult gázszerelő  a már felrakott kazánt beköti a gázrendszerbe, mellesleg a vízes részt is beköti ha már ott van.

 legyen 50 eft, mivel  nekie kell lemeóztatni. Nos ha a meó kész, akkor jöhet az üzembehelyező , aki a kereskedő vagy a gyártó embere  - nála a pöcsét.

 de mi van ha használt a kazánom pl. a nagynénitől hoztam ?

 Előírások ?

Azok vannak ! Tanulmányozd a GMBSZ-t !

 Viszont nagyon röviden : gáztömör szerelés, megfelelő égéstermék elvezetés és megfelelő égési levegő utánpótlás  !

 Más kell e még ? nem 'tom !

Előzmény: radon (913)
KömKel Creative Commons License 2012.10.28 0 0 916

Nem irtad le, hogy milyen készüléket cseréltél mire.

Feltételezem, hogy nyilt égésterű lett cserélve zártra.

 

Ebben az esetben kell:

- gázterv

- EPH jegyzőkönyv

- kéménymegfelelőségi bizonylatok

- kéményátadás-átvétel

 

...és persze mindennek meg kell felelnie a MOSTANI jogszabályoknak, igy sajnos a 14 évvel ezelőtti előirások nagy része elavult.

Előzmény: radon (913)
nemethla Creative Commons License 2012.10.28 0 0 915

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, a meglévő FÉG 24-es régebbi kombi cirkóhoz, amelyik egy Fégtherm-Grasslin mechanikusan programozható termosztáttal műxik, felszerelhető-e újabb, modernebb prgoramozható termosztát? Nevezetesen egy Bosch/Junkers TRZ12-2-es típus?

radon Creative Commons License 2012.10.25 0 0 914

mien+ly

Előzmény: radon (913)
radon Creative Commons License 2012.10.25 0 0 913

Halihó!

 

Kérdésem lenne:

kazán csere után, hogy hivatalos legyen, mien papírok beszerzése szükséges?

 

Teljesítmény, kéményátmérő nem változott. Csupán a vízcsöveket kellett átalakítani (fordítani).

Mégis riogatnak, hogy a kéményesektől engedélyt kell szerezni,a kéményesek pedig nem adják azt meg, míg nincs tervezői nyilatkozat stb.

14 éve szereltetük a kazánt amit lecseréltünk, ezalatt változott volna az előírás.

Akkor azt kérték, hogy a helyiség ajtaján legyen szellőző, ezt zsalugáterral oldottuk meg.

Most külső szellőzőt kér a szervíz, plusz a feljebb említett kéményes mizériát. Addíg nem pecsételik le a garanciális papírokat.

 

Nos, ha valaki tisztában van az előírásokkal, kérem írja le az "igazat".

 

Köszönöm.

lacam83 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 912

Természetesen, Saunier Duvall SEMIA F24-re gondoltam :)

 

Látok itt más gyártók  (BAXI, FÉG és egyéb) termékeit is, de akkora a kínálat, hogy csak kapkodom a fejem....nem tudom melyik a legjobb döntés hosszútávon.

 

Tudom a évtizedig jó szolgálatot tett (bár fogyasztott is rendesen) azt szeretném, hogy ez az új, kombi kazán is legalább ennyit elvinne (természetesen folyamatos, éves karbantartás és ellenőrzés mellett)

 

Elvárható ez egyáltalán egy ilyen "alacsony árkategóriás" kazánoktól? (választhatnék Vaillant-ot is, ami kb talán ugyan ezt tudja, majd' 1.5 szeres áron -> ez persze sajnos nem fér bele) Nemtom bírják-e a kiképzést. És ugye ezek azt sem tehetik meg, hogy az év egy szakaszán - nyáron - nincsenek használva, hisz melegvíz ígyis-ugyis kell..ergó szinte non-stop üzem ~10évig!? (és tovább) Remélem  elbírja.

Előzmény: lacam83 (911)
lacam83 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 911

Sziasztok,

 

Úgy esett, hogy sikerült párommal hozzájutnunk egy házikóhoz, aminek a fűtés rendszerét modernizálni szeretnénk.

 

Jelenleg egy Quadriga gázkazánunk van, ami kb annyi idős mint én magam....totál alkalmatlan hosszútávú használatra, a gatyánkat leenné.

 

Kombi gázkazánnal szeretném kiváltani a jelenlegit. (melegvíz nem megoldott, villanybojleren is gonodlkodunk, de lehet hogy a kombi kazán elég lesz)

 

Mindeképp a lehető legkevesebb gáz használatával akarnék a lehető legmelegebbet és legforróbb vizet csinálni (mint ugye bárki más, aki :) )

Sajnos anyagilag eléggé kötöttek vagyunk, így kondenzációs kazán és ilyen-olyan hőtárolós rendszerre nem futja, viszont mindenképp turbós kazán kellene....akar a nyavaja Co2 miatt parázni.

 

 

Ezekre gondoltam:

 

Saunier Duval F24 

Ariston Clas 24 FF

 

Szerintetek melyik jobb? (melyikkel kevesebb a gond, melyiknek költségesebb a javíttatása, stb)

Tudtok ennél jobb választást kb 150-180e ft-ig?

 

 

Kb 100nm-t kéne felfűteni, és forró zuhanyt is szeretjük (a "langyos" nem - neccesen- elég)

(nyílászárók, ahogy az lenni szokott, fa keretes, 40éves ablakok, amik szelelnek, de igyekszünk megfelelőre felújítani őket (új, műanyagok sajnos nem férnek bele a büdzsébe)

 

Gondolom az álló quadriga kazán kidobása és az új, fali kazán felszerelése után még ilyen-olyan engedélyek, kémény átalakítás szükséges....akinek volt már tapasztalata ilyen cserével, leírná, hogy milyen plusz költségekre leheet számítani?

 

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

Üdv.

adam64 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 910

Kedvezményes áron (elfekvő készlet) ajánlottak FÉG unical turbós kombi-kazánt. Véleményetekre lennék kíváncsi. Milyen tapasztalatok vannak e típussal kapcsolatban?.....adam

firefighter122 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 909

Sziasztok!

 

A víz-gáz-fűtésszerelés topicban nem kaptam választ, hátha itt tud valaki segíteni:

 

Van egy 2,5 éves Immergas Nike star 24 típusú kombi kazánom, amelynek az égésterében lévő egyik szigetelő lemez tönkrement, eltört, ezt kivette a szerelő (mert beesett a tűztérbe), visszacsavarozta a tűztér fémlemezét a kivett törött hőszigetelő lap nélkül, a kazán külső burkolatát nem rakta vissza egyenlőre, mert megrendelte az új szigetelő lemezeket, és hogy ne melegítse addig se a tűztér a burkolatot.

Eddig ugye nem volt hideg, a használati melegvizet használtuk csak, működött.

Tegnap viszont a fűtést bekapcsoltam és 15-20 perc működés után leállt a kazánt és 03-as hibakódot írt ki. Megnéztem a papírjait, a hibakód jelentése: "füstnyomásmérő működése"....azt írja, hogy amennyiben a füstelvezető vezeték nem működik megfelelően akkor a füstnyomásmérő bekapcsol és leállítja a kazánt.

 

Kazán újraindítás után megint működik 15-20 percet, aztán ujra leáll.

Kérdésem, hogy ez a hiba összefüggésben lehet a kazán jelenlegi állapotával (amit a fentiekben írtam), és ha megérkezik a megrendelt hőszigetelő lemez és vissza lesz szerelve, valamint a külső burkolat is visszakerül, akkor vélhetően helyreáll a rend, vagy ez a hiba ettől független lehet és más baj van?

Külső szerelt kéményhez csatlakozik, júniusban volt kéményseprő, belenézett alulról, és ennyi volt. ...most én is belenéztem és nincs benne semmi, látszik a "lyuk" a tetjén rendesen...nem fészkelt bele madár:)

 

Szerintetek mi lehet a gond?

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.26 0 0 908

A fórumban ismertetett "tiki-taki" kiiktatása benne van a kézikönyvben! Mekkorára állítsam be?

 

 

 

3.10 Fűtés időzítő.

Az Eolo Star kazán elektronikus időzítővel van ellátva, amely megakadályozza,

hogy az égő fűtési fázisában túl gyakran történjen begyújtás. A kazánt gyárilag

3 perces időzítésre állítják be. Az időzítés más értékre történő átállításához

a (P7) paraméter kiválasztásával kövesse a paraméter beállításra vonatkozó

utasítást, és állítsa át a paramétert a megfelelő táblázatban szereplő értékek

egyikére.

 

 

 

Az időzítés beállítása.

 

Kazán bekapcsolás időzítő

Beállítható értékek tartománya Paraméter

1-től10-ig

1 = 30 másodperc

2 = 2 perc

3 = 3 perc (Sorozat beállítás)

P7

Fűtési léptetés időzítő.

 

Fűtési léptetés időzítő

Beállítható értékek tartománya Paraméter

1-től10-ig

1 = 30 másodperc

2 = 2 perc

10 = 10 perc (Sorozat beállítás)

P8

A kazán kb. 10 perces bekapcsolási léptetést

alkalmaz a minimális fűtési teljesítménytől és a névleges fűtési teljesítmény

eléréséig.

 

 

 

Előzmény: Vernichter (907)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 907

 Akkor gyakran fog kapcsolgatni !!

Előzmény: Törölt nick (906)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 906

Sziasztok, ma beüzemelték a turbós kazánunkat. A kazán elektronikus modulációval rendelkezik. A garanciás ürge azt mondta, hogy nem szabályoz be semmit a lakás hőigényére (8-9kw), mivel ezt a kazán megoldja maga. Ilyen létezik? Azt is mondta, hogy ha belenyúlna, akkor a hatásfok csökkenne, így nem éri meg a fogyasztás terén. A kazán 10 perc működés után éri el egyébként a maximális teljesítményét, addigra viszont már bőven érzékeli, hogy kicsi a rendszer (1 nagy és 2 közepes radiátor), ezért nem fog max üzemen menni. 65 C-re állította az előremenő hőmérsékletét.

 

 

 

cholard Creative Commons License 2012.09.25 0 0 905

Tiszteletem!

Kazáncsere előtt állok, és a kéményes kazánomat cserélném a gázszerelő javaslatára turbósra.  Az ok a környezet szellőzési rendszere, véleménye szerint a kéményes kazán a konyhai (2 helységgel arrébb) páraelszívóval együtt már nem szolgálná ki a kazán igényeit és balesetveszélyes. Emiatt turbós kazánt javasolt, ami szerinte árban nincs messze tőle, bár hatásfoka nem lesz jobb, de biztonságosabb. A problémát a kéménybehúzás okozza. Nem szívesen alakítaná át a jelenlegi kéményt, hanem ki szeretné vezetni, ami nekem nagyobb falbontással járna, de jelenlegi kéményem mellett megy egy 110-es PVC szellőző a falban. A kérdésem, hogy ebbe belefér e a turbós kémény, mert akkor ebbe húzná bele, ami kivisz a tetőre. A másik kérdés, hogy a kombinált kazán ad e megfelelő mennyiségű melegvizet, ha egyszerrre nem akarok mosogatni és fűrdeni, valamint, hogy milyen típust ajánlotok?

Köszönöm a segítő válaszokat!!!

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 904

Nem a ki-be kapcsolás a gond, hanem hogy túl  van méretezve a kazán és/vagy nincs moduláció. Pont.

 

 

vargar1 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 903

Hello!

 

Ok rendben ez tényleg nem szorosan vág a topik nevéhez, de gondoltam hátha...

Előzmény: Gyurco78 (902)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 902

Tuti 22-24kW-os kell, ha csak fűtő? Nem csak azért, mert az előző is ennyi volt?

És láttad, hogy ez a "kombi-gázkazán választás" topic? :)

 

Előzmény: vargar1 (901)
vargar1 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 901

Sziasztok!

 

Ebben a topikban még nem voltam de most, hogy kazán vásárlása elött állok segítséget szeretnék kérni.

A kérdésem elsőre annyi lenne, hogy ha Tőletek ma valaki megkérdezné melyik kazán az amelyiket ajánljátok

mit mondanátok?

ár-érték arányban a legjobb érdekelne.

És hogy milyen kategória.:

22-24 Kw-os Fali kondenzációs, csak fűtő kazánra van szükségem, a fűtés 1 körös direkt kialakítású későbbiekben

talán szolár bővités jöhet majd szóba. Kb ennyi ami fontos.

Köszi a segítséget

Üdvözlettel

radon Creative Commons License 2012.09.24 0 0 900

Szervusztok!

Beretta Junior 24 CAI kéményes kombi kázkazánra esett a választásunk. Még nem vettük meg, de most akciós gyorsan kellene döntenünk.

Esetleges tapasztalat, vélemény érdekelne.

Vezo228 Creative Commons License 2012.09.23 0 0 899

Üdvözletem!

 

Segítséget szertnék kérni!

Van egy Ariston Class 24 FF kazánom, ami két hibajelenséget produkál az utóbbia napokban:

 

- a comfort funkció (állandóan rendelkezésre áll egy bizonyos mennyiségű meleg víz) felmelegíti az elhasznált vizet, beáll a szokásos 61-64 C hőfokra, majd a kijelzőn a hőmérséklet csökkenni kezd kb 54-ig és szinte azonnal újra hallani leeht, hogy folyik be a víz a készülékbe és indul a víz fűtése is. Ezt kb 3-4 alkalommal csinálja, pedig ezt a ciklust eddig egyszer csinálta csak.

 

- A HMV kiadásakor, ha fullon engedjük a meleg vizet és előtte közvetlenül nem használtunk meleg vizet, akkor a rendszeren elég erőteljes búgó-rezonáló hang hallatszik, ami pár másodperc múlva 10-20 mp. lassan elcsendesül.

 

Vajon mi lehet ez?

Hibakódot nem jelez ki a kazán, egyelőre működik, nem tilt le, csak ezeket produkálja.

 

cholard Creative Commons License 2012.09.21 0 0 898

Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni két dologban: jelenleg kéményes kazánom (FÉG) és átfolyós vízmelegítőm van (szintén FÉG) amiket le szeretnék cserélni, mert egyre többször vannak gondjaim... Azt szeretném tudni, hogy érdemes e kombinált kazánra cserélnem, vagy jobb e külön a kettő? A másik, hogy ajánlották a Baxi Ecofour kazánt. Erről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

szajberpiraty Creative Commons License 2012.09.20 0 0 897

Egy álló kazánt cserélnék falira, de akkor jobban járok, ha a régi marad még egy évig, és akkor inkább kombi kazánt raknék be és akkor a mostani átfolyósnak is búcsút lehetne mondani.  

 

Nem hivatalosan nem akarom csinálni, szeretek nyugodtan aludni :)

Előzmény: KömKel (896)
KömKel Creative Commons License 2012.09.19 0 0 896

Sajnos helyesek.

A régi kazánok újra cserélése esetén:

 

- gázterv 30-35e

- EPH jegyzőkönyv (villanyszerelő) 15-30e

- kéményátadás 35-40e

- gázmeo 20e

 

Tehát kb 100e Ft-ot ki kell dobni az ablakon a teljesen hivatalos intézéshez.

Ez alól akkor mentesülsz, ha ugyanolyan rendszerű és teljesitményű kazánt raksz vissza. (tehát turbósnál turbosat, a márka lehet eltérő)

 

Régebben voltak susmusok arról, hogy ha pl nyilt rendszert cserélsz modernebbre, akkor ezek jó része elkerülhető, de úgy látszik a lobbi győzőtt, mi meg tovább szopunk...

Előzmény: szajberpiraty (895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!