Keresés

Részletes keresés

Lecso11 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 959

Bocs, egyrészt ki is ment a fejemből, másrészt kicsit beteg is vagyok, harmadrészt meg itthon is összejött 1-2 dolog.... bocs...

Előzmény: norris21 (956)
norris21 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 958
Most, hogy belegondolok, lehet ki kéne zárjalak a DU!-ból, ilyen hozzáállás miatt...
Persze, akkor meg egyedül maradnék, szóval még gondolkodom a dolgon. :D
Előzmény: norris21 (956)
norris21 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 957
Egyébkénti idéntől megválunk állítólag a Converse-től, és jön az And1.
norris21 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 956
Igaz, Lecsó?
Csak kár, hogy ma nem jöttél edzést nézni. Elaludtál, elfelejtetted, nem voltál itthon? Mindegy, úgyis Júdás vagy. :-)
Előzmény: norris21 (955)
norris21 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 955

Delfinek Ultras!

 

 

 

Reena Creative Commons License 2005.08.25 0 0 954
Hát lehet:)
Előzmény: norris21 (953)
norris21 Creative Commons License 2005.08.25 0 0 953
Nem volt feltétlenül hátrány számotokra, hogy egyesek vasárnap délig aludtak. Szerintem. :-)
Előzmény: Reena (948)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.25 0 0 952

HAJRÁ KAPOSVÁR!

Lecso11 Creative Commons License 2005.08.24 0 0 951

Greenre mindig főszerep vár

Kaposváron is a legjobb akar lenni

- Miért a somogyiak ajánlatát fogadta el?

Sajnos az elmúlt szezont olyan együttesben töltöttem, ahol nem minden játékos volt motivált – kezdte a csaknem kifogástalan magyarsággal nyilatkozó játékos. Nem tudtunk jó eredményt elérni, ezért mindenképpen távoztam volna a fővárosból. Menedzserem több ajánlatról tájékoztatott, így a kaposváriak megkereséséről is. Azért döntöttem a csapat mellett, mert energikus, erős és jó szellemű közösséget akartam választani.

 

- Kiket ismer a gárdából?

Gyakorlatilag valamennyi csapattag ellen szerepeltem már. Ismertem Szőkét, Filipovicsot, Trepákot, és Vargát is. Az új vezetőedző, Farkas László ellen pedig még soproniként játszottam is. Tanács Attila a Szeged együttesében csapattársam volt. Nyugodtan mondhatom, hogy a beilleszkedéssel nem lesz gond.

- Az elmúlt években igen magasra tette a mércét. Mindenhol komoly elvárásokat támasztottak Önnel szemben. Miként lehet ennek megfelelni?

Amikor úgy döntöttem, hogy profi kosárlabdázó leszek, azt a célt tűztem magam elé, hogy akárhol is játszom, mindig tudásom legjavát nyújtsam. Ugyanakkor fontos az is, hogy mindig a csapat érdekeit szem előtt tartva kosárlabdázzak. Azt a szerepkört töltsem be legjobban, melyet rám osztottak.

- Komoly magyarországi múltja van, mennyiben változott a sportág, mióta először pályára lépett?

Udvariaskodás nélkül mondhatom, hogy az elmúlt években rengeteget fejlődött a magyar kosárlabda. Fokozatosan erősödtek a csapatok és a legjobbak egyre jobb eséllyel, veszik fel a harcot a külföldi együttesekkel szemben is.

- Melyik volt a legemlékezetesebb mérkőzése?

Akkor játszottam legjobban, amikor a Debreceni Vadkakasok színeiben szerepeltem és a Marc Körmendet fogadtuk hazai pályán. Összesen 43 pontot szereztem, úgy, hogy 17 kísérletből, mindössze egy mezőnykosarat rontottam. Természetesen ritka az ilyen kiemelkedő forma, ráadásul szerencse is kell hozzá. Ám ha már itt tartunk, hadd említsem meg a legrosszabb élményemet. Szintén debreceniként éltem át és épp a Kaposvár ellen.

- Ugye tavalyi bajnoki elődöntő ötödik meccsére gondol?

Igen, nagyon szerettünk volna döntőbe jutni, ám akkor ez a somogyiaknak sikerült.

- Gondolom, rengetegszer megkérdezték már, de sajnos még mindig aktuális. Mikor kapja meg a magyar állampolgárságot?

A nyáron, Szegeden megnősültem, magyar feleségem van, aki velem tartott Kaposvárra, ez bizonyára számít majd. Eddig a letelepedési engedélyemmel kapcsolatban volt csúszás, de ezzel együtt remélem, minél hamarabb rendeződnek a dolgaim.

Lecso11 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 950

Megérkezett a próbajátékra Alekszandar Lazics  

A szerb-montenegrói irányító sorsáról két hét múlva döntenek 

Kaposvár

Az 1976. május 12-én született, 195 cm magas kosaras legutóbb a belga Telindus Oostende együttesében szerepelt.  

Megérkezett a Kaposvári KK újabb légiósjelöltje. A szerb-montenegrói Alekszandar Lazics két hetes próbajátékon tartózkodik a somogyi megyeszékhelyen. Meccsenként átlagban 4,3 pontot, 2,1 lepattanót és 1,7 gólpasszt jegyzett.

 A trevisói nyári kosarastáborban kiszemelt és egy szezonra szerződtetett amerikai Anthony Richardson a tervek szerint szombaton csatlakozik a kaposváriakhoz.

Lecso11 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 949
Újabb színfolttal bővül a kaposvári kosárlabda-sport palettája. A Kaposplast Mágusok néven alakult egyesület azt tűzte ki céljául, hogy - a Kaposvári KK-val is együttműködve - játéklehetőséget biztosítson azoknak a juniorból kiöregedő, vagy idősebb játékosoknak, akik még úgy érzik, szeretnének bizonyítani az NB II-es mezőnyben.

(2005-08-23)

Az újonnan alakult klub egy felnőttcsapattal és a szeptember 15-ig összetoborozandó, 1996-97-es születésű gyerekekből kialakított előkészítő-csoportokkal kezdi meg működését. Az NB II-es felnőtt-együttes trénere Ékes Tamás, a gyermek fiúké Nagy László, a lányoké Körmendiné Hajdú Gyöngyi lesz. A klubelnök elmondta: kettős célzattal vágtak bele a munkába.
Palócz Tamás elnök, Kaposplast Mágusok: - Egyrészről az, hogy a kaposvári játékosok Kaposváron maradjanak, plusz egy lehetőség nekik, alternatívát kínálva - akár a KK-ból ifi-junior játékosoknak, akár a megyei bajnokságban lévő tehetségesebb játékosoknak. Másik fő célunk pedig az utánpótlás-nevelés elindítása.
Az új egyesület együttműködik majd a Kaposvári KK-val is, így a tervek szerint az NB I-es klub több ifi és junior korú játékosa is szerephez juthat a Mágusoknál - Palócz Tamás külön tolmácsolta köszönetét a kétszeres bajnok gárda vezetői felé. Az ősszel kezdődő NB II-es bajnokságban a Kaposplast Mágusok az első három között szeretne végezni a Nyugati-csoportban. Hazai meccseiket a Táncsics Gimnáziumban játsszák majd.
Reena Creative Commons License 2005.08.23 0 0 948
Nekünk is lett volna egy győzelmünk ha egyesek nem aludtak volna Vasárnap délutánig!!!!!!!!!!!
Előzmény: Lecso11 (947)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 947
Két győzelemre futotta
KOSÁRLABDA A kilencedik helyen végzett a kaposvári szurkolói csapat
Molnár Gábor




Az A2 Láma Team (Szolnok) győzelmével ért véget a Pakson rendezett IV. Drukkerkocsma Magyar és Nemzetközi Kosárlabda Topic torna. Az eseményen tíz csapat két csoportban mérte össze tudását, a kaposvári Delfin Drink Team a kilencedik helyen zárt.


Immáron negyedik alkalommal rendezték meg a Drukkerkocsma Magyar és Nemzetközi Kosárlabda Topic tornát. Ezen a viadalon találkoztak és mérték össze erejüket a legnépszerűbb hazai internetes kosárlabdafórum hozzászólói, a topik-társak. A kétnapos eseményt a hagyományok szerint mindig abban a városban rendezik, amelynek NB I-es együttese megnyerte a magyar bajnoki címet, így idén Paks adott otthont a „találkozónak”. Ezen a kihíváson azok is bemutathatták tudásukat, akik a szezon közben hol kritizálva, hol dicsérve véleményt formáltak a csapatok teljesítményéről. Természetesen nem a vérre menő csatákról, sokkal inkább a jó hangulatról szólt ez a torna, melyet éppen ezért hívtak életre a 2002-es esztendőben az Atomerőmű SE szurkolói.

Idén rekordot jelentő tíz gárda – Paksi AtomNyerőmű (Paks), Fehérvár-Öltönyház (Székesfehérvár), Vadkaka Shock (Debrecen), Zerge és a Mókusőrs (Dombóvár), Delfin Drink Team (Kaposvár), Tesco Gazdaságos Falco KC (Szombathely), Capricorns (Kecskemét), A2 Láma Team (Szolnok), Zsebe-Egyetem (Körmend), Bara-nyaúúú-PVSK (Pécs) – vetélkedett a minél jobb helyezésekért.

– Nagyon komolyan vettük a szabályokat, ezért a kilenc játékosunkból hat „topicos” volt – mondta Páhy Norbert, a kaposvári egylet csapatkapitánya. – Rosszul kezdtük a csoportmérkőzéseket, ugyanis hatalmas küzdelemben kikaptunk a házigazda paksiaktól és a Zsebe-Egyetemet sem sikerült megvernünk. A folytatásban aztán megszületett az első sikerünk: 2 egységgel legyőztük a debrecenieket. Az utolsó találkozón sajnos nem összpontosítottunk eléggé és a Kecskeméttől is kikaptunk, így az utolsó helyen zártunk. A helyosztón – a 9. helyért – két vállra fektettük a pécsieket, s ezzel az utolsó előtti pozícióban végeztünk.

A kaposváriak egy különdíjat is bezsebeltek, miután a rájátszás tippversenyét a somogyiak nyerték.

A dobogó legfelső fokára az A2 Láma Team (Szolnok) állhatott fel, megelőzve a Tesco Gazdaságos Falco KC, a Zsebe-Egyetem és a Paksi Atom-Nyerőmű gárdáját.

Gratula! :-)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.23 0 0 946

Holnap mindenképp lesz edzés, csak meg kéne tudni mikor - ekkor jó lenne kimenni!

Előzmény: norris21 (945)
norris21 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 945
Én már hívtam ma a csarnokot, de nem vették fel.

Most mennem kell, de majd megbeszéljük! Nekem is vannak ötleteim.
Előzmény: Lecso11 (944)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 944

Menjünk ki edzésre valamikor!!!!!! Hm? :-)

Meg a pár új drapit is meegbeszélhetnénk! Van pár ötletem :-)

 

Csak a csapvíz!

Előzmény: norris21 (943)
norris21 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 943
Az.
Előzmény: Lecso11 (939)
Kioto Creative Commons License 2005.08.19 0 0 942
Csak a Panthers???
:-)
Előzmény: Lecso11 (941)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 941

Kiváncsivá tettél :-) Nagyon is :-)

 

Ma indulunk negyed 7 körül, szóval már ma este ott leszek Pakson!

Előzmény: Feribá04 (940)
Feribá04 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 940
Mi az te újra kaposvári vagy? :))

Van egy kis ajándékom számodra (is), majd keress.

Feribá04
Előzmény: Lecso11 (939)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 939
Bajnokcsapat.
Előzmény: norris21 (938)
norris21 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 938
És ne felejtsd ki Tanácsot sem!

Valahogy én úgy érzem, h idén eddig kevesebb pénzből tudtunk igazolni, és mégis jól megoldottuk. Persze nem látok bele a pénzügyekbe, na meg a csapatot sem láttam még, de úgy érzem mégis.
Ugye Dénes pénzéből mondjuk megvettük Greent, Strnadért pénzt is kaptunk, Gráczer meg nem kérhetett túl sokat.
Richardson remélem jó vétel lesz, végülis, ha másfél hónapig tárgyaltak érte... Lazicsot jó lenne leigazolni, látatlan is ezt mondom, mivel én rossz szerb játékossal még nem találkoztam.
És talán találunk egy igazi centert is még, akkor jók lehetünk. Főleg, hogy már most együtt készülhet a csapat, és nem a bajnokság közben kell (remélhetőleg) építgetni.

Kezdő szerintem:

Lazics-Varga-Green-Richardson-Center

A cserék:

Gráczer-Szőke-Hendlein-Tanács-Trepák

Kiss-Tömösvári-Filipovics

Ez így szerintem nem rossz. Van 4 irányító/tani tudó játékosunk (tavaly a center-kérdésen túl, a kevés irányító volt szerintem a második legnagyobb gyengénk). Hátvéd és bedobó poszton jók vagyunk, centerben pedig a Richardson-légiós-Tanács-Trepák sornak meg kell tudni felelniük. És még ott van Filipovics és Tömös is.

Jók leszünk.

Előzmény: Lecso11 (936)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.15 0 0 937

Kilenc hét kemény munka alapozza meg a bajnoki szezont 

Három tornával és több meccsel hangol a Kaposvári KK 

Kaposvár

Megkezdte a felkészülést a 2005/2006-os bajnoki szezonra a Kaposvári Kosárlabda Klub együttese. Az NB I/A csoportjában érdekelt együttes új szakmai stábbal és két frissen érkező játékossal látott munkához.
 

Kilenc hetes felkészülési időszakot kezdett meg hétfőn délelőtt a Kaposvári Kosárlabda Klub együttese. A csapatban az amerikai Ledon Green és a Falcótól érkező Gráczer Zsolt személyében két új játékos jelentkezett munkára. A Farkas László, Puska Zoltán edzőkettős rövid eligazítója után Kovács László, a Klub ügyvezető-elnöke bemutatta az érkező kosarasokat, akik persze nem ismeretlenek a kaposváriak előtt. Green legutóbb a MAFC-Újbuda, míg Gráczer a Falco-Swietelsky KC mezében pattogtatott ellenfélként. Amíg a keret tagjai – köztük a felépülő sérültek Varga és Tanács is – bemelegítettek a szakmai stáb vázolta az előttünk álló hetek pontos programját.
– Jelenleg még nem teljes a játékoskeretünk, a hónap végéig azonban már remélhetőleg minden kosarasunkra számíthatok – mondta Farkas László, a kaposváriak vezetőedzője. – Az október végén rajtoló bajnoki szezonra egy kilenc hetet felölelő felkészülési tervet dolgoztunk ki. Ezt két nagyobb ciklusra osztottunk fel. Az első négy hétben elsősorban a kemény fizikai felkészítésen lesz a hangsúly, kevesebb kosárlabdázás szerepel a programban. Az újabb négy hétben aztán már inkább technikai, taktikai jellegű munkát végeznek majd a csapat tagjai. Három felkészülési torna szerepel a programban és szeretnék legalább öt, de inkább hét előkészületi mérkőzést is a programba iktatni. Ellenfélként elsősorban a Dombóvár és a Zalaegerszeg együttesei jöhetnek szóba. A fő célunk nem lehet más, mint a távozó meghatározó emberek helyére érkező kosarasok mihamarabbi beépítése és a csapat egységének megteremtése.
Az irányító posztra kiszemelt szerb-montenegrói Alekszandar Lazics a tervek szerint kedden, vagy szerdán csatlakozik a kaposvári KK-hoz, míg az amerikai Anthony Richardson a hónap végéig érkezik. A csapat napi két edzéssel készül, az első előkészületi tornát a szlovákiai Losoncon játssza szeptember 9-től. A nagyatádi bemutató-mérkőzésen is a Losonc lesz az ellenfél (szeptember 16-án). A Fenstherm kupát Kaposváron rendezik szeptember 29-e és október 1-e között. A házigazdák mellett a PVSK Pécs EXPO, a Zalaegerszegi TE KK, és a bajnok és kupagyőztes Atomerőmű SE lesz a részt vevő. Az előkészületi tornák sorát a hagyományos zalaegerszegi Göcsej kupa zárja, ahol október 7 és 9 között lép pályára a Kaposvári KK. A bajnoki pontvadászat első meccsét október 22-én, Szombathelyen játsszák Filipovicsék

Lecso11 Creative Commons License 2005.08.13 0 0 936

Ettől függetlenül szerintem jobb csapatunk lesz, mint tavaly, és, amiket Moca is írt MNK-ban azokkal nagyjából egyetértek.

Ha ezt a Lazicsot leigazoljuk nagyon jól járhatunk vele!

Richardson talán palánk alatt is jó lehet, plusz majd csak lesz egy jó 5-ös centerünk, és még ott lesz Trepi és Gordan. Sok függ attól milyen lesz ez a középjátékos!

Bedobóban meg Green, Szikó, Ronca, Gráczer és Richardson 3-asnak is jó.

Előzmény: Lecso11 (935)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 935

De. És egyetértek. Én személy szerint nagyon is meredeknek tartom... Persze lehet ebben benne van az is, hogy ki nem állhatom Gráczert, de ezt tegyük félre :)

Én Szőkét is inkább eltudom képzelni 2-es poszton kezdőben, de még Varga Bobót is (két éve is végig kezdő volt szezon első felében, amíg le nem igazoltuk James-t, és bizony voltak jó meccsei - 15 pont körül bátran dobálgatott többször is.)

Előzmény: nisavic (934)
nisavic Creative Commons License 2005.08.12 0 0 934
Gráczert nem tartjátok meredek húzásnak, hogy a kezdőben számolnak vele? Én akkor inkább a 4-es posztot áldoznám fel Trepákon és Filipovicson, valamint Green is tud(na) kényszerből ott játszani.
Előzmény: Lecso11 (932)
Pacey Creative Commons License 2005.08.12 0 0 933
Én is birom a szerb iskolát...
Előzmény: Lecso11 (931)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 932

Aleksandar Lazic

 

195 cm / 6'5"

Irányító

Szül. idő: 1975. május 12.

Állampolgársága: szerb-görög

Legutóbbi csapat: Telindus BC Oostende (Belgium)

 

Klubjai:

1991-1993: Crvena Zvezda

1993-1995: Panionios Athen

1996-1998: Sparta Subotica

1998-1999: Hemofarm Vrsac

1999-2000: Snaidero Udine (Olasz 2.)

2000-2001: Scavolini Pesaro (Olasz 1.) - 3 meccs, 6.0 ppg (januárig), Longobardia Scafati (Olasz 2.) - 8 meccs, 7.0 ppg (januártól-februárig)

2001-2002: megfordult a német Mitteldeutscher BC-ben, a görög AEK Athen-ban, aztán márciustól visszatért Olaszországba a Triest csapatába, 15 meccsen, 4.7 ppg.

2002-2003: szezon elején újra Németországban játszott rövid ideig az MBC-ben, aztán újra Olaszország, ezúttal a másodosztály: decembertöl az Upea Capo D'Orlando csapatában 5 meccsen, 10.4 pont, 2.2 assziszt. Aztán januártól a Bipop-Carire Reggio Emilia együttesénél volt (ugyancsak Olasz 2.) 19 meccs, 4.9 ppg.

2003-2004: Márciusban tesztelték, egy hónap múlva leigazolták Szlovéniában a Pivovarna Lasko-hoz, 7 meccs, 10.4 pont, 1.3 pattanó, 1.3 assziszt

2004-2005: Telindus BC Oostende- Bajnokság: 7 meccs, 3.6 pont, ULEB Kupa: 4 meccs, 4.3 pont.

 

 

Statisztikái a 2004-2005-ös szezonból.

 

Az ügynökségének oldala.

 

 

 
Előzmény: Lecso11 (931)
Lecso11 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 931

Szóval akkor így nézünk ki: ?

 

Lazics-Gráczer-Green-Richardson-légiós

Bobó-Szikó-Hendlein-Gordan-Tjepi

 

Erről a Lazicsról kéne megtudni valamit, kezdetnek nem hangzik rosszul, hogy szerb irányítónk lesz ;)

Előzmény: Pacey (930)
Pacey Creative Commons License 2005.08.12 0 0 930
Az új légiós egyetemi statisztikái:

GP-GS Min FG% 3PT% FT% R/G A/G STL BLK PTS/G


54 Anthony Richardson.. 29-8 15.6 .508 .326 .822 3.5 0.7 14 16 6.4

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!