Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 89

http://www.bis.org/statistics/derstats.htm

 

hol vettem volna, az obiban? hülyegyerek :)

Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.06 0 0 88

Ok, akkor kérem a statisztikát arról a nagy volumenről, és azon belül arról, hogy a dollár használata mekkora mértékben szól a spekulációról és mekkora mértékben a reálgazdaságról, aztán ugyanezt a bitcoinról. Ja, meg arra is kíváncsi lennék, hogy csak a szád jár, vagy ténylegesen is vásároltál már terméket bitcoinnal.

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 87

nem devizakereskedelmről beszéltem / nem arról van szó hogy a nagy volumen a nagy frekvenciából adódik. nem per másodperc nagy volumen, hanem konstansan létező hatalmas volumen. k? ha nem tudod miről van szó, fölösleges hozzászólni.

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 86

Az alpári stílussal csak magadat hitelteleníted.

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 85

Azért nincs igazad, mert a dollár esetében az, hogy a forgalom nagyobb része spekulatív tranzakció, nem azt jelenti, hogy a dollár jelentősége 98%-ban a spekuláció, hiszen a dollárt a világon szinte mindenütt elfogadják fizetőeszköznek, és az árukereskedelem is használja. Csak gondolj bele, ha 10-szer eladnék neked dollárt euróért, te meg 10-szer visszavennéd tőlem, 10 percen belül, miközben egy nap ennek töredékét költöttük el, az nem azt jelenti, hogy a dollár és az euró nagyrészt spekulációs eszköz, hiszen a devizakereskedelem sokkal nagyobb frekvencián történik, mint a tényleges árukereskedelem, tehát még ha sokszoros forgalmat is mérsz a spekulációs célú pozícióknál a reálgazdaságival szemben, az még nem jelenti azt, hogy nagyobb is a jelentősége.

 

Bitcoint viszont eddig nem nagyon vesznek azért, mert hogy napi szinten azt költsék árura, tényleg elhanyagolható egyelőre a reálgazdasági jelentősége.

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 84

ezen az alapon semmilyen pénzkbocsájtás sem állít elő semmit. pontosítva, hogy ha te semmilyen értéket nem vagy hajlandó tulajdonítani neki, akkor azon bármi előállítása nem állít elő semmit. keringesz a fejedben levő nagy 0 körül, és azt hiszed az érv.

Előzmény: W_B (74)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 83

ezt nem én találtam ki hanem arisztotelészi tételek. az arany önmagában értékes tulajdonsága pl. az hogy szinte egyáltalán nem korrodálódik, kb. biztosra vehető hogy ez volt az egyik felfedezés amit miatt közhasználatba került (a másik hogy elég könnyen megmunkálható).

Előzmény: iamtwo (78)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 82

például?

Előzmény: W_B (76)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 81

Mennyit kerestél, mekkora hardver befektetéssel?

Előzmény: iamtwo (80)
iamtwo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 80

Bányászok, 2-3 hónapja, nem full time.

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 0 0 79

Az elmélet mellett praktikusabb kérdés a gyakorlati spekuláció. Vettél, gyártottál, eladtál? Mikor? Most veszel vagy eladsz?

Előzmény: iamtwo (78)
iamtwo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 78

Szerinem a 4. nem lényeges. Nem kell, hogy a pénznek értékes tulajdonsága legyen, az kell, hogy az elfogadói bízzanak benne. Erre írtam, hogy aki használja, bízik benne, hogy holnap is értékes lesz.

Az arany sem értékes (mi az érték?), csak értékesnek tekintjük, de lássuk be, semmi sincs mögötte.

Aki az aranyat értékesnek tekinti annak a BTC-ben is látnia kellene az "értéket".

A 4. helyre én a bizalmat írnám, ez a "valós" pénznél is fontos.

Én még egy fontos tulajdonságot felvezetnék a listára:

5. nem hamisítható (vagy legalábbis olyan nehezen, hogy a hamisítás több pénzbe és erőforrásba kerüljön, mint az elérhető haszon).

iamtwo Creative Commons License 2013.08.03 0 0 77

Attól tartok, hogy felesleges stapálnod magad. Valaki vagy érti, hogy miért lehet pénz a BTC vagy nem :-)

Előzmény: Törölt nick (75)
W_B Creative Commons License 2013.08.03 0 0 76

Mindkétszer valótlanságot írtál.

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.03 -1 0 75

kétszer leírtam mi van mögötte. olvasni nehéz a proliknak.

Előzmény: W_B (74)
W_B Creative Commons License 2013.08.02 0 0 74

"a pénzbányászat időbe és pénzbe kerül"

 

...mégsem állít elő semmit.

Ez egy q. nagy piramisjáték.

Semmi érték nincs mögötte, semmi áru, fedezet.

Termesszél inkább krumplit, akkor legalább előállítasz valami értékek.

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 73

a jelenleg piacon levő értékpapírok, belértve az olyan pénznek elogadott dolgokat mint a dollár is messze-messze túlnyomórészt spekulációról szólnak. az amit ez emberek vásrolgatva költekezgetve használnak csak pár százalék szemben pl. több száz trilliónyi derivatívával. csak ezt az átlagproli nem látja, mert neki max a papírra nyomott 2%-nyi bankóból jut néha egy-két darab és két borsodi után azt hiszi az az egész világ

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 72

a pénzbányászat időbe és pénzbe kerül, tahát ez leve hülyeség, ráadásul a byánászok marhára nem tudnak halmozni nagy mennyiséget. ilyen módon az jár(t) jól aki korán bevásárolt belőle sokat, sok pénzért (és máris pnz van mgötte). egyébként bármilyen meglepő mindent létre kell hozni valamikor hogy létezzen, ezen túl kéne tenni magát az embernek egy idő után :)

Előzmény: W_B (70)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 71

az előbb lett leírva: minden piacon vannka spekulánsok (is)

Előzmény: Törölt nick (69)
W_B Creative Commons License 2013.08.02 0 0 70

"A folyamat elején lévő, a játékot kezdő 'pénzbányászok' nulla valós pénz befektetéssel valós pénzt keresnek, ebben piramisjáték, utána tényleg átvált tőzsdei játékba, majd a végén kipukkad."

 

Pontosan.

Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 69

A konkrét nyerési ígéret nem feltétlenül követelmény, elég az is, ha elhiszik, hogy nyernek vele.

 

A bitcoin attól függően lesz utólag visszatekintve piramisjáték vagy nem, hogy mennyire lesz ténylegesen fizetőeszköz, mert ha továbbra is úgy működik, hogy 90%-ban spekulációs céllal veszik, akkor a lufi előbb-utóbb kidurran.

Előzmény: Vajk (68)
Vajk Creative Commons License 2013.08.02 0 0 68

"Piramisjáték az amikor a korán érkezők jól járnak, utána még működik valameddig, majd bukás. "

Egy állófogadás svédasztallal is piramisjáték? Mert illik rá a fenti meghatározásod...

A piramisjátékba azért szállnak be emberek, mert van egy konkrét nyerési ígéret . BC-ben ez hol van?

Előzmény: Törölt nick (58)
Vajk Creative Commons License 2013.08.02 0 0 67

Ezek a kritériumok a LEGO-ra is érvényesek meg a titánból készült puzzlékra is:)

 

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 66

Nyilván azért találták ki, hogy ne legyen kizárólagos kibocsátója, mint a normál pénzeknek, viszont azzal, hogy egyre lassabban lehet bányászni, azt is elérték, hogy ne lehessen korlátlanul kibocsátani. Még az is előnye, hogy a rendszerben lévő bitcoin mennyiségének növelése egy idő után csak a technikai fejlődéssel együtt lehetséges, ez monetáris szempontból sokkal jobb szabályozó, mint bármilyen jegybank, hiszen valójában a gazdasági növekedés hátterét is a technikai fejlődés adja, másrészt technikai fejlődés szempontjából jó motiváló tényező, mint ahogy a gamerek igényei is ilyenek voltak. Nyilván az árnyoldala meg az, amit mondtam, tehát alapvetően haszontalan célra fordított erőforrások. Azért nincsen határozott véleményem arról, hogy ez jó vagy rossz, mert annak végülis mégiscsak van haszna, ha hatékony monetáris szabályozó eszközhöz jutunk, másrészt hozhat az egész olyan áttörést a CPU-k, GPU-k fejlődésében, ami miatt bőven visszajön az emberiségnek a bányászatra fordított energia.

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 65

"értem tehát fordítva mint a piramisjáték, de azért mégis piramisjáték. ezt jól kilogikáztad. :)"

 

Sehol nem írtam, hogy fordítva van, tanulj meg olvasni!

 

"A BC kifejezetten arra van kitalálva hogy a kereskedelmben fizetőeszköz legyen, egy hasznos eszköz. a hőbörgők azt nem tudják felfogni nincs spekulátor-mentes piac."

 

Amit viszont a jövő mond meg, hogy tényleg így is lesz, mert egyelőre ezen a téren gyerekcipőben jár, jelenleg elsősorban csak a befektetést látják benne az emberek. Ezért is írtam, azon múlik a dolog, hogy mennyire lesz elterjedve.

 

Igen, nincsen spekulátor mentes piac, de a bitcoinnak még sokat kell nőnie ahhoz, hogy ne elősorban a spekulációról szóljon és másodsorban fizetőeszköz legyen, hanem fordítva.

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 64

Ez a processzorpörgetős rész tényleg nehezen indokolható parasztvakítás.

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 63

Thaiföldön első országként éppen most tiltották be.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 62

mi az hogy "jól járnak"? :D ez jó tanyasi vót, nemmondom. 'jójárnakl vazze, pista is jójárt'

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 61

értem tehát fordítva mint a piramisjáték, de azért mégis piramisjáték. ezt jól kilogikáztad. :)

 

a piramisjátkról azért nem írtam többet mert az a teljes definíció minden mást kizárva, de látom ez így nem tiszta, tehát a gyengébbak kedvéért: CSAK az újonnan beszállók pénzéből fizetnek mert nincs más tevékenység (nem  hasznos eszköz, nincs termelés, kereskedelem, befektetés, stb). A BC kifejezetten arra van kitalálva hogy a kereskedelmben fizetőeszköz legyen, egy hasznos eszköz. a hőbörgők azt nem tudják felfogni nincs spekulátor-mentes piac.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.02 0 0 60

Az elején mindenképpen piramisjáték, de utána már azon múlik a dolog, hogy mennyire válik elterjedt fizetőeszközzé.

 

Ami még nem szimpatikus nekem az egészben, az a hardver és ezen keresztül az áram felesleges használata, hiszen egy zéró összegű játékba viszünk bele egy tényleges erőforrás használatot, ezzel pedig összességében nem is zéró összegű a játék, hanem negatív összegű.

Előzmény: Törölt nick (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!