Keresés

Részletes keresés

Modern_Inkvizitor Creative Commons License 2004.05.03 0 0 408
Tisztelt Topic!

HW (Home Work): A mikrohullámú sütő 2450MHz-es EM hullámmal melegíti az ételek víztartalmát, ha onnan kijönne az EM hullám az bizony nem lenne jó a mellette állónak, aki ha él biztos jelentős mennyiségú vizet tartalmaz. Tehát olyan a fala, hogyaz EM hullámot nem engedi ki. De ha a frekvenciát megváltoztatjuk, akkor ez a fal, amely 2450MHz-en zár, már nem fog zárni. Ha egy bekapcsolt mobil telefont a bezárt mikroba beteszünk akkor felhívható? Ennek ellenőrzése a feledat. Bocs a stílusért de ma délutánra kitört belőlem a tanár...

Egyébként akkor nem lenne drága dolog, olyan épületet csinélni, amelyben lehetetlen mobilozni. Én úgy tudom, hogy a jó zárás feltétele két egymással lamda/4 távolságú fém felület. Ekkor az adott frekvenciára zár.

Kedves Lingarazda, van egy dolog amit nem szeretek, ha tanulás tanítási folyamatról van szó akkor lehet elméleteket vizsgálni, és az egyszerűség kevéért elhanyagolhatunk dolgokat, itt ez egy konkrét eszközről szóló topic ahol, nem szabad elhanyagolni semmit. Ha nagyvolnalúan kijelentem, hogy a fém minden frekire zár (Faraday kalitka) és Dr. Orbán történetesen magas lórol visszaír, hogy pl. egy teáskannában, amely teteje be van csukva (ami történetesen vehető egy Faraday kalitkának), felhívható a mobil telefon, sőt a körülötte történő események hangja is hallható, kifelé is sugároz. Na erre kössetek gombot! Felkiáltással -írta valamikor régen. Akkor a topic számomra szimpatikus oldala, aki elítéli Dr. Orbán szélhámosságát, alulmarad.

Tisztelettel:
Modern Inkvizítor

Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.03 0 0 407
Stimmel. A "nem tökéletes" fóliázást nyilván az olcsóság végett választották. De akkor mi a szerepe?
Előzmény: Silan (406)
Silan Creative Commons License 2004.05.03 0 0 406
Ez az Aquapol egyáltalán nem ideális. Az EM a legkeskenyebb résen is át tud hatolni, ha a rés hossza nagyobb a hullámhossz negyedénél. És a rés lehet akármilyen kacskaringós alakú is. Az ilyen rések kialakulását pedig elég nehéz elkerülni, hacsak nem forrasztják vagy hegesztik össze alaposan az egész cuccot. És még ha összeforrasztják is, alacsony frekvenciák akkor is átmennek rajta, mert alacsony frekvenciákon (mondjuk 10 kHz alatt) nem ideális árnyékolók a fémek. Ja és a fém vastagsága is számít, praktikusan legalább 1 mm vastagnak kell lennie a fémlemeznek a teljes árnyékoláshoz, alufólia nem elég ehhez.
Előzmény: Józan Paraszt (399)
Silan Creative Commons License 2004.05.03 0 0 405
Itt a topikban, csak vissza kell lapozni.
A javaslat egyébként teljesen jó. Csak kérdés, hogy meddig tart, mert ha éveket kell várni a falszáradásra, akkor nem tudom, ki fogja ezt kivárni...
Előzmény: JFEry (404)
JFEry Creative Commons License 2004.05.03 0 0 404
Kérlek írd le hol olvasható a mérési javaslatod, amelyikre ennyire választ vársz.
Előzmény: Modern_Inkvizitor (398)
JFEry Creative Commons License 2004.05.03 0 0 403
A "normál" antennák hátfalai, már ha van szintén ebből a meggondolásból vannak rácsszerkezetből. Pl. a lábtörlő, vagy más néven síkreflektoros antenna.
Előzmény: otako1 (402)
otako1 Creative Commons License 2004.05.03 0 0 402
Ez teljesen így van olyannyira, hogy a lokátor technikában nem tömör antennákat mozgatnak hanem a hullámhossz 1/10-re méretezett hálókból van a reflektor tükör. Így sokkal könnyebb. :-)
Előzmény: Törölt nick (400)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 401
Jól volt az intuícióm :), íme egy kis összefoglaló:

http://en.wikipedia.org/wiki/RF_shielding

Előzmény: Józan Paraszt (399)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.03 0 0 400
A fény pl. bemegy. Ennek feltétele úgy intuitíve az lehet, hogy a rezgés hullámhossza legyen kisebb, mint a kalitka falát alkotó lyukak átmérője (nem számoltam ki, nem tudom biztosan). Tömör falú kalitkába persze semmi nem megy be, ha a fal ideális.
Előzmény: Józan Paraszt (399)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.03 0 0 399
Szerinted milyen jellegű EM hullám hatol be a Faraday-kalitkába? Persze a kuckót ideálisnak tekintve, és nem atombombát használva.
Előzmény: Modern_Inkvizitor (398)
Modern_Inkvizitor Creative Commons License 2004.05.03 0 0 398
Tisztelt Topic!

Én péntek óta nem láttam a topicot, de örömmel láttam, hogy volt olyan bátor aki megnézte a képeimet...

Elsőként azt szeretném megemlíteni, hogy a Faraday kalitka nyugalomban lévő elektromos töltések terérere vonatkozik. Az elektromágneses árnyékolás nem ilyen egyszerű, mondom mindezt azért, mert sokan azt hiszik, hogy ha valami egy zárt fém belsejében van akkor EM-hullám se ki, se be...

A képeken, bizony maga az AQUAPOL látható, a beszerzéséről nem kívánok szólni…

A mai napon nem fogok képet küldeni, mert a fényképezőgépem otthon van.

De addig is, egy kis leírás négy db. tekercs van, amelyek egy tetraéder oldalai mentén találhatóak. A tetraéder egyik, legalsó oldala vízszintes. A vízszintes oldali tekercs, 20 menetes és 22cm átmérőjű (a többitől eltérően) tengelyében egy hengerkondenzátort helyeztek el. Ennek fegyverzeteihez kötötték hozzá a három másik tekercs tengelyében lévő párhuzamos drótpárt (szerintem ez lenne a Lecher drótpár).

Megjegyzem, Dr. Orbán ezt „leckervezetékek” -nek nevezi nemes egyszerűséggel, ami ismét a tájékozatlanságát mutatja. Amit németül LECHER-Leitungen, angolul Lecher lines, magyarul Lecher-féle drótpár –ként nevezünk, és ezt azért írom, mert, ha valaki rá akar keresni akkor így még találatot is fog adni…

Ja és még egy kis apróság Dr. Orbán így ír a 140. hozzászólás környékén:

"Reus" professor, fonetikusan leforditva latin betükkel: F. F. Rejsz munkássága az elektroozmotika területén. De van ott egy Kvinke prof. Munkásságárol is irva, ami a mi falszáritásunkkal kapcsolatosan még érdekesebb….

Kvinke prof neve helyesen Quincke, és Dr. Orbán az 1861-ben publikált dolgait említi!

De térjünk vissza a leíráshoz:
A tekercsek átmérője 22cm, menetszáma 11. A három tekercs (amely nem vízszintesen áll) sorba van kötve és egy drótból van elkészítve. A két vég a hengerkondenzátorhoz van forrasztva, és ezzel párhuzamosan van kötve a negyedik tekercs is.

Azért egy megjegyzésem lenne a működésével kapcsolatban: a szárító hatásában lehet valami, mert amikor vizsgálom talán a hatása , de lehet hogy az izgalmam miatt gyakrabban vagyok szomjas….

Tényleg senki nem akarja minősíteni a méréssel kapcsolatos ötletemet? Legalább azt szeretném tudni, hogy miért..

Tisztelettel:
Modern Inkvizitor

mégjobb Creative Commons License 2004.05.01 0 0 397
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Simply Red (374)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 396
Biztos, hogy az ereszcsatornám föld alatti része szivárog.
Most éppen csökken a potenciál a falban...a föld alatt ázik.
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 395
Sőt. Érdeklődésemre az északi iránybaállítás pontosságával kapcsolatban, azt mondta, hogy ha azt nem tszzük meg, legfeljeba piramis energiát nem hasznosítja a cucc.
Előzmény: Józan Paraszt (393)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 394
Nem.
Előzmény: Józan Paraszt (393)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 393
Weisz Úr nem állitotta Hartman-kereszt fölé? /passziv üzem/
Előzmény: JFEry (392)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 392
Bocsi!
Előzmény: JFEry (390)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 391
Bekapcsolva hány dB-el nő meg a háttérzajhoz képest? Az árnyékolás miatt nem lehet tul sok.A freki megegyezik a megadottal?
Előzmény: JFEry (389)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 390
Így néz ki:


Nagyon csodálom, hogy Weisz úr fél az eletroszmogtól, ugyan akkor a bekapcsolt állapotát a készüléket nem indikálja elektroszmog forrásként. Milliwattos tartományban, 900-2000Mc között több felharmónikussal swepel egy sávot.
Valószínűleg ez is be lehet belűlről csomagolva aluval, mert csak a pereme mentén, és a tápcsatlakozón, a tápvezetéken keresztűl sugároz.
(igazi hozzáértő volt aki tervezte.):-)

Ezeket az adatokat azért tehetem közzé, mert nem új információk, hanem gyakorlatilag a Sugárbiológiai Intézet méréseinek egyfajta ellenőrzése.
(jelzem, szerintem nem ezt a darabot vizsgálták be, mert ez nem felelne meg)

JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 389
Ez az Aquabrill. Aktív, de Weisz úr elmondása szerint ha nincs a tápja csatlakoztatva a 220ba, akkor is működik. 6-8 méter sugarú, a tereptől függő körben "sugároz". ha a tápja is be van kapcsolva máris 8-12 méter a hatásos távolsága.
Amíg a megfelelő helyzetben áll addíg működik, de ha eldöntöm akkor már nem. Legalábbis ezt mondta.

Teljesen burkolt.

Előzmény: Józan Paraszt (388)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 388
Ez az aktiv /elemmel táplált/ kivitel? Hogy ki- be tudod kapcsolni.
Burkolt, vagy szabad antennás?
Előzmény: JFEry (387)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 387
bocsi ezt elírtam.

1,3-1,7 GHz a vizsgált sáv. Más előtét volt fent.

Előzmény: JFEry (386)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 386
Értem.

Én nem mérek körülötte semmivel sem nagyobb térerőt a vizsgált 1,05-1,55 Mc sávban, mint nélküle. Sem állva, sem eldöntve.
Viszont, bekapcsolt helyzetben már más a dolog.

Előzmény: Józan Paraszt (385)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 385
Bocs, ez nem is polarizátor, azt csak szolgai módon kivettem a szabadalmi leirásból, ami szvsz. kb. 90 % sületlenséget tartalmaz.
Tehát helyesen: hangolható koaxiális rezonátor, vagyis egy sávszürő. Valahogy a belső vezető mozgatásával, amelyen rajta van belül a kondi fegyverzet, hangolják rezonanciára.
Előzmény: JFEry (384)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 384
A polarizált csőtápvonalra gondolsz?
Bár, az nem koaxiális.
Előzmény: Józan Paraszt (383)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 383
Mikrohullámban használják.
Előzmény: JFEry (382)
JFEry Creative Commons License 2004.05.01 0 0 382
Mi az a "koax polarizátor"?
Előzmény: Józan Paraszt (379)
Simply Red Creative Commons License 2004.05.01 0 0 381
Ezen az oldalon egyébként bővebb a dicsőséglista:

- 1993 Architekturpreis (Prag)
- 1995 Ehrenpreis des Wissenschaftsministeriums (Österreich)
- 1995 Kaplanmedaille an Erfinder (Österreich)
- 1995 Innovationsurkunde (Niederösterreich)
- 1997 Bronze-Medaille bei IENA (Internationale Ausstellung "Ideen-Erfindungen-Neuheiten")
- 1997 ORF-Beitrag in Thema Spezial "Auf der Spur des Wasserrätsels"
- 2001 Gold-Medaille bei IENA (Nürnberg)
- 2002 Dokumentarfilm "Top Secret: WASSER" (3sat & BR (alpha)

Ne féljetek,nem fogom mindegyiket kinyomozni. És bocs a monologizálásért.

Előzmény: Simply Red (380)
Simply Red Creative Commons License 2004.05.01 0 0 380
Az "Ehrenpreis des Wissenschaftsministeriums" viszont már csak 5 (4 különböző) találatot kapott. A 4-ből 3-ban szerepel Mohorn neve, a negyedikben meg nem szerepel a neve, de az AQUAPOL-ról van benne szó, de a készüléket sem nevezik meg, rajz viszont van róla:
Előzmény: Simply Red (376)
Józan Paraszt Creative Commons License 2004.05.01 0 0 379
Belül simán párhuzamba voltak kötve úgy, hogy az egyik végük a koax "polarizátor" külső csövére, a másik pedig a belső vezetőre volt forrasztva.
Előzmény: JFEry (378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!