Keresés

Részletes keresés

holloo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3171

Nyilván a Spyder4-et használhatod sw-es kalibráláshoz,  de hw-eshez nem. Lehet, hogy felismeri, de nem támogatja. Itt egy link: 

 

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2713h.htm


Olvasd el a "Hardware Calibration" fejezetet.

Előzmény: Törölt nick (3170)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3170

Hát ez nem jó hír. És ezt vajon hogy oldották meg? Taszítja a képernyője a Spyder 4-et?

Előzmény: holloo (3168)
czy Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3169

Ügyes.

Előzmény: holloo (3168)
holloo Creative Commons License 2013.01.28 0 0 3168

Egy fontos infó azoknak, akik Dell Ultrasharp 2413 vagy 2713H monitor vásárlásán gondolkoznak: ezek a monitorok már hardveresen kalibrálhatók, de sajnos a Dell csak egy kalibráló típus használatát engedi meg (gondolom így egyezett meg annak gyártójával), ez pedig a  X-rite i1 Display Pro colorimeter . Semmilyen más eszközzel nem lehetséges a hw-es kalibrálás.

holloo Creative Commons License 2013.01.24 0 0 3167

Vett már vlalaki Dell Ultrasharp 2713H monitort? Lenne hozzá egy kárdésem.

holloo Creative Commons License 2013.01.20 0 0 3166

A gyártók biztosan azért tesznek LED-eket a kütyüjeikre, hogy be tudják tartani a minimálisan előírt fogyasztást :)

Előzmény: unalmas lany (3163)
holloo Creative Commons License 2013.01.20 0 0 3165

Éneklő mosógép?? Na, ez majdnem olyan jó, mint a zenélő WC kagyló ..

Előzmény: czy (3164)
czy Creative Commons License 2013.01.20 0 0 3164

A rengeteg folyton világító kijelzőt amik hasonló időpontokat mutatnak és egy pillanatnyi áramszünet után villognak kedveled? Vagy az énekelő mosógépet? (Samsung, szerencsére nekem nincs.)

Előzmény: unalmas lany (3163)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3163

Képzeljétek!

Valamelyik nap elegem lett a világító LED-ekből a készülékeken. Fogtam egy fekete szigetelő szalagot, s a lakásban minden vackon leragasztottam a világító lámpácskákat. :)

S a baj, h rájöttem, A DELL monitorom lámpácskája is idegesítően világít.

Miért nem lehet az picit finomabban világgíttatni??? :) Hékás! Gyártók! Ébresztőőő!

Meg egyáltalán mi a fenének rá???

S attól a kékes színtől meg a falra mászok. :)

 

Van egy erősítőm, 1 hangerő gomb, 1 be-kimenet választó gomb, s egy bekapcsoló gomb. Ennyiből áll az erősítő. Imádom! Azon olyan finoman oldották meg, h egyáltalán nem zavar.

 

 

zohan Creative Commons License 2013.01.19 0 0 3162

Használ e valaki monitor kalibrálásra Pantone Huey Pro -t ?

 

A Huey-t szeretném upgrade-elni ,a szoftvert szeretném megszerezni.

holloo Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3160

Bár a színek száma ezeknél is 1.07 milliárd, vagyis a bitszám egyezik. Szerintem a 2410-esnél is így kell értelmezni a 10 bitet (8bit+AFRC). A LUT pedig a belső színszámításra vonatkozhat, ami az újabb monitoroknál 14 bit.

 

Előzmény: unalmas lany (3159)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3159

Lehet, h rosszabb.

De tényleg érdemes megvárni pár tesztet...

Előzmény: holloo (3158)
holloo Creative Commons License 2013.01.16 0 0 3158

Az általam kinézett kereskedőnél már kapható a Dell Ultrasharp U2413 és Ultrasharp U2713H . A panel típusára azt írják, hogy AH-IPS (ezt tudtam), de a megjelenítésnél azt írják, hogy 8bit+AFRC-s panel, 14bit LUT. Nem igazán tudom, hogy ezt hogyan értelmezzem. A Ultrasharp U2410-nél itt azt írják, hogy "12 bit belső színszámítás, 10 bites jel fogadás színcsatornánként DisplayPorton keresztül". Ezek szerint az új típusok rosszabbak lennének ebből a szempontból?

holloo Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3157

Bizonyos műveleteket a videókártya processzora (GPU) fog elvégezni a számítógép központi processzora (CPU) helyett, sokkal de sokkal gyorsabban (ugyanis egy modern videókártya processzora legalább egy nagyságrenddel gyorsabb az alaplapod processzoránál bizonyos műveletek elvégzésekor). Persze, hogy mik ezek a műveletek, az attól függ, hogyan írták meg a Photoshop-ot. Minél frissebb Photoshop-ot használsz, annál több művelet elvégzését lehet felgyorsítani a GPU ilyen célú használatának engedélyezésével. Ha nem használsz olyan funkciókat, amelynél a PS-t felkészítették erre, akkor nem fogsz érezni gyorsulást. Hogy pontosan mik ezek a műveletek, azt nem tudom, talán amiket az általam beszúrt kép alsó részén olvashatsz (bár ezek lehet hogy csak példák). De CS6 esetén az ff67 által megadott linken pontosan leírják, hogy milyen műveletek fognak felgyorsulni. Azzal szerintem nem ártasz senkinek, ha ezt az opciót engedélyezed, szerencsés esetben gyorsabb is lesz valami :)

Előzmény: unalmas lany (3156)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3156

Nagyon köszönöm!!!

 

Tudom, láma kérdés. De ha kipipálom, akkor gyorsabb lesz a PS4-gyel a munka?

Vagy miért is jó ez nekünk???

Előzmény: holloo (3155)
holloo Creative Commons License 2013.01.14 0 0 3155

Megnéztem, be lehet állítani, pont úgy, mint a CS6-ban: Szerkesztés -> Beállítások -> Teljesítmény.. Ekkor feldobódik egy ablak, amelyben a GPU-beállításoknál be kell pipálni az "OpenGL-rajzolás engedélyezése" opciót. Érdemes elolvasni az alsó részt is, amely arról szól, hogy mit gyorsít. Valószínűleg a későbbi PS verziókban sokkal több funkció gyorsítására használható a GPU (a korábbi Adobe link ezt részletesen le is írja).

 

Előzmény: unalmas lany (3153)
holloo Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3154

Most nem tudom megmondani, mert nem a saját gépem előtt űlök, de szerintem igen. Én is cs4-et használok, de xp alatt. Viszont egyszer már feltettem a win7-et és rá a cs4-et, és úgy emlékszem, hogy akkor tapasztaltam azt, amit a 3144-ben írtam. Ha lesz rá módom, akkor megpróbálom megnézni (holnap).

Előzmény: unalmas lany (3153)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3153
CS4-et használok. Azon is be lehet állítani?
Előzmény: holloo (3152)
holloo Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3152

Nézd meg azt a linket, amit ff67 adott 3147-ben. Ott van egy olyan rész, amelynek a címe 'GPU/OpenGL preferences in Photoshop CS6'. Ott írják, hogy melyik menűpontban kell bekapcsolni.

Előzmény: unalmas lany (3151)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3151

Nincs beállítva. Hogyan tehetem meg?

Segítesz?

Előzmény: holloo (3149)
czy Creative Commons License 2013.01.12 0 0 3150

Értem :-)

Előzmény: unalmas lany (3148)
holloo Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3149

A te kártyád is benne van a listában, amely esetében a PS használni tudja a GPU-t gyorsításra. Vajon neked a PS-ben be van ez kapcsolva?

Előzmény: unalmas lany (3148)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3148

Háááát...

 

Elmondom erről a 8 vagy 10 bit dologról a saját véleményem:

 

Körülbelül úgy érzem ennek az egész dolognak a jelentőségét, mint mikor egy hifista lecseréli a láncszem végén lévő hangsugárzóját egy magasabb kategóriájú, komolyabb hangsugárzóra. Természetesen a hifista abszolut hallja a külünbséget, s a hasonszőrű, szintén vájtfülű haverjai is irigykedve hegyezik a fülüket. De a hifista áthívja a szomszédját, annak talán fel sem fog tűnni az egész csere dolog... Mert az nem ért hozzá, és nem foglalkozott soha hifivel...

 

Tehát, ha én áthívnám a szomszédom, s egy TN paneles monitoron pár napja néztük meg a nyaralásáról a képeit, ma áthívnám, fel sem tűnne neki a csere (TN kontra IPS). Mert mit bánja ő...

A 8 vagy 10 bit közt pedig sokkal kisebb a különbség, mint ahogy annak mi akkora jelentőséget tulajdonítunk...

 

DE...! A lényeg, h a hifista is érzi és hallja a különbséget, s a fotós is érzi és látja a különbséget a 2 dolog között...

Előzmény: czy (3145)
ff67 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3147

Itt egy leírás, hogy mire használja a PS6 a GPU-t, valamint az oldal alján találhatóak azok a kártyák, amiket az Adobe javasol a PS6 használatához. 

 

http://forums.adobe.com/message/4289204#4289204

Előzmény: holloo (3144)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3146

Nos:

 

i5-ös procim van, 8 giga RAM (a 2400-as verzió, nem az 1600-as), van a gépben SSD, s van minden, amivel elégedett vagyok.

Gyors mindennel, azaz pont azzal, amit én használok.

 

A FirePro kártyát a 10 bites színmélysége miatt vettem.

 

czy-nek válaszolva, igen látszik a +2 bit, de azért nem kell megdöbbenni tőle. Egyszerűen szebb és jobb a kép ilyenkor.

S azért ilyenbe ruháztam be, mert mivel egy komplett rendszerre költöttem, ezért olyat vettem, amit arra találtak ki, ami nekem pont jó. Én nem játszok soha a gépen, nem nézek filmeket, s semmi ilyesmit nem csinálok.

Azokra van más. :)

 

Előzmény: GeeBee01 (3143)
czy Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3145

Ugyan "nem az én asztalom", de ezt a kérdést rágcsáltuk a 3042-es hsz táján. Azóta is tűnődöm azon, hogy vajon látszik-e az a 2 bit különbség képernyőn, nyomaton, bárhol.

 

Vélemény?

Előzmény: GeeBee01 (3143)
holloo Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3144

Nekem egy még régebbi 8600GT-s videókártyám van, természetesen ezt is le akarom cserélni majd, ha veszek egy jobb minotort. Viszont már e kártya esetében is írogat olyat a PS CS4 néha-néha, hogy már ennek a kártyának a drájvere is támogatja azt, hogy a videókártya GPU-ját használja fel a CS4 a számításokhoz. Ha többet akarok tudni róla, akkor nézzek utána itt meg ott. Még nem néztem utána, de az LR és a PS mostani verziói gondolom már bőven támogatja ezt (főelg Win7 környezetben), nem?

Előzmény: GeeBee01 (3143)
GeeBee01 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3143

Szia,

 

Íme a saját tapasztalatom :)

Lightroom és csak Photosop amit használok, 12-24 MP-es fotókkal.

Volt egy GeForce 9600GT kártyám. Öregecske, gondoltam kicsit felturbózom a rendszert. Vettem egy Asus HD5770-t. (2  éve ez még nem volt annyira "ócska" :)

Látványos javulás nem volt gyorsaságban :) Mondjuk különösebben addig nem olvastam utána a dolgoknak.

Aztán váltottam i5 procira, és tadamm,kicsit begyorsultak a dolgok.

Ha Win7-ed van,elég megnézni egy CPU/GPU terheltség mérő widgeten, hogy mikor melyiket használja jobban pl. a Lightroom.

RAW kép "előhívásnál", és RAW-JPG konvertálásnál le lesz terhelve a CPU.

A fotó és az utómunka az egy "statikus" dolog, nincs mi terhelje a GPU-t, fölösleges az erőmű.

3D és video renderelésnél viszont kell az izmos GPU.

 

Ha csak fotó a munka tárgya,akkor inkább CPU-ra költenék a helyedben. ÉÉÉS RAM-ra  :)

30e Ft-ért már lehet venni elég jó kártyákat, legalább 128 bites, 1GB DDR5 memóriával.

FirePro kártyák ha jól látom többképernyős, CAD és animációkhoz van kihegyezve.

Előzmény: unalmas lany (3142)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3142

Igen, ahhoz.

Szerinted nem jó???

 

Pl. Te mit ajánlanál???

 

Szívesen lecserélem egy másikra, ha meggyőzőek az érveid!

 

(Zárójelben megjegyzem, a V4900-at nem a gyorsasága miatt ajánlották!)

Előzmény: GeeBee01 (3141)
GeeBee01 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3141

Fotós utómunkához ajánlották a V4900-t? :)

Mert érdemes megnézni, hogy pl a Lightroom mit terhel le leginkább fotó matatásakor..

CPU-t terheli a legjobban, és nem a GPU-t.

 

Előzmény: unalmas lany (3093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!