Keresés

Részletes keresés

basinger Creative Commons License 2010.12.03 0 0 395

ÉRT ITT VALAKI A GYÓGYTEÁKHOZ? Lenne pár kérdésem!

basinger Creative Commons License 2010.10.19 0 0 394

Keverékem, szaktudás nélkül:

- zöld tea, mert 24 órázom

- hársfavirág, mert finom és jő a tél...

- bodzavirág, mert immunerősítő (ebből kevés kell, mert úgy érzem erősen vízhajtó és szélhajtó is...)

 

Melóhelyen nő csipke, azt hiszem, szedek pár marékkal, kibelezem, osztán aszalom. Finom elrágcsálni, mehet a teába és őrülten egészséges is.

Előzmény: ablak11 (393)
ablak11 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 393

hogy szolgál a bodza?

tegyél bele hársfát, hihetetlen páros!

esetleg pici méz, ha már kicsit kihűlt

Előzmény: basinger (392)
basinger Creative Commons License 2010.09.21 0 0 392

Hűha, kösz, ez több, mint amire gondoltam.

 

Igazából a zsírégető hatás miatt melóban csak zöld teát iszom már lassan egy éve, nyáron mentával kevertem, most viszont átállok bodzavirágra, állítólag remek immunerősítő, és ez az, ami télen kell, állítólag még az influenzát is legyűri.

Előzmény: ablak11 (391)
ablak11 Creative Commons License 2010.09.08 0 0 391

Hello,

 

nem javaslom a víz mikróban történő forralását, ha van rendes vízforraló, akkor inkább azt használd.

A vizet a zöldekhez érdemes visszahűteni, minőségtől függően 70-85 fokra.

Az áztatási idő is a minőségtől függ, de fontos, hogy ne hagyd a vizet a teán, ha kiázott.

 

Spártai körülmények között is lehet jó teát készíteni:

a javaslatom, hogy szerezz be egy akármilyen kisméretű konyhai szűrőt és használj 2 bögrét a teakészítéshez.

Bár nem ismerem a teádat, azt gondolom, hogy az alábbi instrukciókkal nem lesz majd rossz:

1. forrald fel a vizet

2. öntsd ki az egyik bögrébe (ezzel a víz kihül kb 90 fokra a bögre pedig átmelegszik)

3. öntsd át a másikba (a víz 85 fok és ez a bögre is átmelegszik)

4. az első bögrébe tégy bele kb egy csapott evőkanál teát (2-3 gramm) és öntsd rá a most már csak 80 fokos vizet

5. áztasd max 2 percig (ha jobb minőségű a tea, akkor rövidebb ideig is lehet, egészen a néhány másodperces ázásig)

6. szűrd át a teát az előmelegített bögrébe.

7. élvezd (ne tegyél bele semmit)

 

zöldeknél leggyakrabban elkövetett hibák:

- túl sok tea

- túl hosszú ázási idő

- túl meleg víz

eredmény: keserű lesz a tea

 

- túl kevés tea

- túl hideg víz

eredmény: ízetlen tea

 

az ázási időt azért nem írtam, mert abból nem baj ha rövid

 

fontos: érdemes kísérletezni, nem biztos, hogy neked az jön be, ami a dobozra van írva, vagy amit a teaboltban javasoltak.

 

a jövőre nézve:

egy kis kanna és egy csésze + jó minőségű zöld tea és esetleg egy termosz a víznek

ez azért jó, mert a legtöbb jobb teát többször is le lehet önteni, vagyis a felhasznált 3 grammból jó sok teát lehet készíteni.

 

remélem tudtam segíteni

Előzmény: basinger (387)
basinger Creative Commons License 2010.03.31 0 0 389
Nem, mintha szükségem lenne rá -jóerőben vagyok, a nejem mégsem sexel velem-, de mennyire élénkít a Men-változat?
Előzmény: extraszex (388)
extraszex Creative Commons License 2010.03.14 0 0 388

Nekem nagyon bejött ez a kompozíció.

 

Women’s Activity Tea („Női aktivitás” tea)

A nagy mennyiségű narancshéjnak és a különböző nagydarab összetevőknek köszönheti vonzó megjelenését, melyek aromája és komponensei teljesen kibontakoznak. Fűszeres boróka és friss narancs illata van. Nagyon lágy és kerek ízű, kellemes édeskömény és fahéj beütéssel. A férfiak is biztosan szeretni fogják.

Összetétel: narancshéj, fahéjdarabok, édeskömény, édesgyökér, kardamon, gyömbérdarabok, angyalgyökér, gyermekláncfű, szegfűszeg, borókabogyó.

5-10 perc 100°C-on, 3-4 púpozott evőkanál 1 literhez

 

Fiuk van valakinek tapasztalata a férfi aktivitás teáról?

Men’s Activity („Férfi aktivitás” tea)

Az Ayurverda tanítások hagyományai képezik az alapját ennek a keveréknek, amely minden gyógyteák iránt támasztott igényt kielégít. Az érdekes fűszeres és fanyar gyógynövények egy kis gyömbér és bors ízzel nemcsak a férfiak kimerültségét tüntetik el, hanem felélénkítik az egész családot.

Összetétel: fahéjdarabok, édeskömény, gyömbérdarabok, rozmaringlevelek, borsmenta, kardamon, jánoskenyér, édesgyökér, zsályalevél, fekete bors, szegfűszeg, zeller.

5-10 perc 100°C-on, 3-4 púpozott evőkanál 1 literhez

 

Előzmény: basinger (387)
basinger Creative Commons License 2010.01.15 0 0 387
Kihaltak. Vagy máshol isszák...
Előzmény: basinger (386)
basinger Creative Commons License 2009.12.06 0 0 386

Mi van? Kihaltak a teaőrültek?

basinger Creative Commons License 2009.11.16 0 0 385
SEGÍTSÉG! Nem vagyok teaszakértő, de zöld teát vettem magamnak, hogy melóban azt igyam. Ott mikróban kb fél liter vizet forrósítik, beleöntök egy kis teafüvet, villával keverem és hagyom kiázni. Körülmények spártaiak, igazán poharam sincs, szűrő meg végképp. A kérdés a következő: nem baj, hogy a tealevél pár percnél többet ázik? Hatását rontja, hogy minden anyag kiázik belőle, vagy csak az ízét befolyásolja?
Ilex Creative Commons License 2007.11.20 0 0 384
A jó múltkorában egy olyan japán teát ittam egy indiai teaházban, aminek az íze leginkább egy nyers algás tengeri halra emlékeztetett.  Lehet, hogy tényleg az volt? Vagy csak az indik nem szeretik a japcsikat és direkt kitoltak?...
Kzella Creative Commons License 2007.09.19 0 0 383

Na ez egy elhagyott teaház, vizcsap nem mük. teafű sincs.

 Menekülök hátha összedől.

Kzella Creative Commons License 2007.09.13 0 0 382
Kaphat egy idegen, itt egy csésze teát?
Nusuth Creative Commons License 2007.06.28 0 0 381
F. Herbert: Dune
Előzmény: Nusuth (380)
Nusuth Creative Commons License 2007.06.28 0 0 380
muscle minded tankbrain
Nebáncs!virág Creative Commons License 2007.06.28 0 0 379

Moderátori figyelmeztetés



Kéretik betartani a Modus Moderandit, kiemelném jelen esetben a 8/d. pontot.

Most csak törlök, innentől tiltok is.

Nusuth Creative Commons License 2007.06.18 0 0 333
Némi dühöngés után úgy döntöttem, hogy amíg nickem van, addig folytatom. Így, úgy, ahogy tudom. Ha meg letiltják mind, akkor meglátom mi lesz. Elátkoztam őket, megint. Egyszer csak beteljesedik rajtuk. Remélem.
Előzmény: Törölt nick (332)
Szexihexe Creative Commons License 2007.06.14 0 0 326
Üdv mindenkinek:-) hogy bírjátok ezt a nagy meleget?
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 320
"amikor az ember rádöbben, hogy azoknak a bunkóknak van igazuk, akik azt mondják hogy a nőket arra kell használni amire valók..."

Íme az érzékeny lelkű empata.
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 319
Érdemes megnézni. Kávéba csobbanó tej fényképei. :-)

Milk meets coffee
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 317
Hát... már a hoki is nagyon üzlet(ies) sajnos... mint minden a világon.
Előzmény: Törölt nick (316)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 315
Kivették belőle??? Nem is vettem észre. Csak láttam az Anaheim-et, és az agyam adta a név további részét: Mighty Ducks. Ismerem ám a legtöbb csapat nevét, régebben sokat néztem, amit adtak, meg némileg még a bajnokságot is követtem. Csak aztán szoktam át a világbajnokságokra.

Elképzeltem egy hazai focicsapatot - vagy nem hazait is akár - valami ilyesmi névvel; teszemazt Fehérvári Bikák vagy Bécsi Vadkanok... hú de hülyén hangzanának... :-)))
Előzmény: Törölt nick (314)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 313
Disney, hát persze... morfondíroztam, hogy mi a fenéért Ducks a nevük... de akkor már értem. :-)))
Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 309
Tavaly, amikor volt a magyar-kanadai meccs, mondtak pár adatot, érzékeltetendő, hogy mekkora a különbség a két bajnokság között... szinte hihetetlen volt. Tegnap meg olvasom a hírekben, hogy az egyik magyar csapat (Újpest talán) felvételét kérte a szlovák másodosztályba, mert egy másik csapat elment az osztrák élvonalba, így nem lesz magyar hokibajnokság...
Előzmény: Törölt nick (308)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 305
jó lehetett...
Előzmény: Törölt nick (304)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 303
Egészen egyszerűen nem értem, hogy miért nem képesek visszaadni a nickjeimet. Abszolúte semmi oka nincs. Semmi. Akkor meg miért nem adják vissza?
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.12 0 0 302
És jó volt? Egyet se láttam, csak az eredményeket tudom.

--------------------

Közben elmorfondíroztam a 'szigorúan titkos közlemények' szókapcsolaton...
Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 300
Hát... gondolom az NHL döntőnek nagyobb híre volt. :-)
Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.11 0 0 298
Azért nincs olyan nagyon sok ismeretlen gomb a billentyűzeten... és a formájuk sem egyforma, azaz nem mennek be egymás helyére. Legalábbis nálam nem.
Előzmény: freyya (297)
freyya Creative Commons License 2007.06.10 0 0 297
Én is vakon gépelek, a betűket szerintem gond nélkül vissza is tudnám tenni, ha nem is ránézésre, de ha felteszem a kezem, tudom, merre, melyik ujjam alatt milyen betűnek kell lenni. De már a sok izét, aminek a funkcióját sem tudom (Prt Sc SysRq, valami kis görbe ablakocska, meg még több hasonló számomra rejtélyes billentyű), fogalmam sem lenne, hová helyezzem el.
Előzmény: Törölt nick (296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!