Keresés

Részletes keresés

Balage-81 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 13252

Hajtetoválást csináltathat az is, akinek pikkelysömör van az egész fejbőrén?

Előzmény: Fomate (13250)
Fomate Creative Commons License 2023.09.04 0 0 13251

Bal oldal szerintem nw1 (vagy még jobb), jobb oldal viszont nw2 - jól látszik, hogy jobb oldalán alszik a srác :)

 

Előzmény: prime1977 (13247)
Fomate Creative Commons License 2023.09.04 0 1 13250

Ez ilyen klasszikus hajgyengülésnek tűnik, a fehérebb rész mellett lehet látni, hogy picit máshol is elkezdett gyérülni (nekem is ilyenem van, inkább diffúzabb hullás ez), viszont nálunk van az, hogy kifejezetten látványos eredményt tud hozni egy jól eltalált kezelés.

 

Maga a kezelés attól függ, hogy mennyi pénzt és kockázatot vagy hajlandó beletenni. Bárkivel beszélek mindig azt mondom, hogy tolja le a haját nagyon rövidre és nézze meg magát úgy. Ha szabályos fejformája van, vagy illik a stílusához, esetleg nem zavarja, akkor egy forintot se tegyen bele ebbe a küzdelembe, mert drága és elég sok az egészségügyi kockázat. Csinálsz magadnak egy hajtetoválást és parádésan elvagy életed végéig (lásd: https://manofmany.com/wp-content/uploads/2020/01/complete-early-onset-baldness.jpeg)

 

Ha ez nem játszik (mint nálam se sajnos), akkor:

 

- topikal minoxidil (kevés rizikó), csak kérlek ne kirklandot válassz (minoxidilmax-ot ajánlom, bár drágább, de pl minox 15plus napi 1x elég, tehát nem jön ki ultra-drágának)

- derma-stamp (1.5mm - kevés rizikó) - 3-4 naponta szurkáld végig a fejbőrödöt minoxidilozás előtt. Lehet derma rollerezni is, csak az kitépi a hajat sokszor, meg gyengébb a hatásfoka. Minden használat előtt tedd be forró vízbe majd alkoholba a fertőzések elkerülése érdekében

- Nizoral sampon (0 rizikó) - 3-4 naponta érdemes használni

 

Ha ezt a fenti 3-at elkezded használni, kb. 2-3 hónap múlva látni fogod a sűrűsödést. A gond ezzel csak az, hogy ezek inkább felületi kezelések, tehát előbb-utóbb muszáj lesz a komolyabbakhoz nyúlnod, amik:

 

- oral minoxidil (napi 5 mg-mal start - rizikósabb) - itt főleg akkor nagy a rizikó, ha a vérnyomásoddal, szíveddel van bármi gond. Szerintem 15-20 mg / napig lehet elmenni egészséges felnőttnek, de érdemes nagyon figyelni, akár ekg-t csináltatni. Mindenhol szőrősebb leszel (kéz, arc), de a hajad is nő tőle

- dutasteride (3 naponta 1 db - rizikósabb) - mindenki máshogy reagál erre, csökkent libidó, mellnövekedés is előfordulhat. Kifejezetten nehéz feliratni, de semmiképp ne rendelj belőle netről, inkább járd végig az orvosokat és szerezz egyet, aki hajlandó

- finasteride (a dutasteride alternatívája, csak gyengébb, naponta) - sztm ez a legrizikósabb, de olvass utána, van, aki sok sok évtizede használja és semmi baja

- RU, CB és egyéb csodatermékek (naponta) - keress utána, pont van itt, aki használja, én is toltam. Kicsit ilyen "pult alóli" szerek, vannak velük kutatások, de sehol sem engedélyezett még a használata, mellékhatások is változók, illetve elég bonyolult kikeverni őket (mindig frissen kell)

 

Na és van az, ami számomra a teljes no-go zóna, de volt itt a fórumon is, aki bevállalta, az pedig a különböző női hormonok csökkentett mennyiségben, akár orál, akár topikal módban (estrogen, stb.). Ezt csak akkor, ha a hajad a mindened, nincs barátnőd/feleséged és hajlandó vagy akár maradandó károsodásokat is bevállalni.

Előzmény: Equrvanet (13249)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.02 0 0 13249

A kép alapján mivel kezdenétek hogy betömjétek azt a foltot? 

Előzmény: Equrvanet (13248)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.02 0 0 13248

Sziasztok!

Jól gondolom hogy ez 40 felé már nem a forgóm hanem a kopaszodás kezdete? Homlokom is egyre nagyobb lesz.. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230902v02x113me.jpeg

prime1977 Creative Commons License 2023.08.31 0 1 13247

Köszönöm szépen a válaszodat!

Én is egy szimpla NW2-nek nézem az Iván hajvesztését.

De még egyet kérdeznék.

Találtam valakit, akinek pontosan olyan kopaszodása van mint nekem.

A hajam minősége is ilyen nekem, annyi hogy az enyém sűrűbb valamivel.

Te ezt NW2 vagy NW3-nak gondolod?

Beteszem a képeket.

Köszönöm előre a válaszokat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fomate (13235)
Sickcunt Creative Commons License 2023.08.21 0 0 13246

Szédülés, nehéz légzés, erős szívdobogás érzés...bár sokak 150-200 mg-tól nem éreznek semmit, szval nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem csak placebo azoknál akik bármit is éreznek

Előzmény: Fomate (13240)
brogotgains Creative Commons License 2023.08.19 0 0 13245

Sziasztok! Az Emagos Kirkland Minoxidilról tud valaki valamit mondani? Mármint hogy eredeti?

Balage-81 Creative Commons License 2023.08.18 0 0 13244

És honnan szerzed a dutát?

Előzmény: Fomate (13243)
Fomate Creative Commons License 2023.08.18 0 0 13243

Volt egy nagy topik erről hairlosscure2020-on, hogy annak ellenére, hogy a duta lényegesen nagyobb mértékben csökkenti a DHT szintet, valahogy mégsincs annyi mellékhatása, főleg, hogy legtöbben azért nem napi szinten használják, mivel a felezési ideje sokszorosa a finahoz képest, így nem is feltétlenül indokolt.

 

Ami viszont érdekes, hogy a fina-nál vannak dedikált weboldalak és egy egyesületek is, amik a post-finasteride szindrómáról szólnak, és az tele van ilyen depressziós tanácsadással.

 

Tehát a fina gyengébb, sokkal lassabban hat, a felezési ideje pár óra (duta 5 héthez képest) emiatt kb minden nap kell szedni és még a mellékhatásokban is súlyosabbnak tűnik. Nekem ez no brainer, hogy duta-n maradok. 

 

Annyit azért meg kell említeni, hogy a mellékhatásoknál nyilván benne lehet, hogy dutát lényegesen kevesebben használnak, így kisebb a minta, ez pedig torzíthat.

Előzmény: Balage-81 (13242)
Balage-81 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 13242

A duta nem okoz depressziót? Én mondjuk antidepresszánst szedek, tehát félig-meddig védett vagyok ellene.

Előzmény: Fomate (13238)
Fomate Creative Commons License 2023.08.14 0 0 13241

Illetve látsz már lassulást a hajhullásban? Én azon voltam megrökönyödve anno, hogy 1-2 nap után már jelentősen csökkent (bár utána nem tartott ki sajnos)

Előzmény: Sickcunt (13239)
Fomate Creative Commons License 2023.08.14 0 0 13240

Mindig port rendeltem a Kaneshop-ról és az onnan rendelt KB solution-ben oldottam fel. Ha jól emlékszem 130-140 mg volt a maximum, de valahol 110 körül már bőven elkezdett hatni az első rendelésnél (az volt a jó minőség)

 

RU-nak milyen mellékhatása van?

 

Előzmény: Sickcunt (13239)
Sickcunt Creative Commons License 2023.08.14 0 0 13239

És melyik márka volt az amelyiktől csökkent a hajhullásod, illetve premixed volt vagy por, amiből te csináltál oldatot. Ha meg te csináltál oldatot, akkor milyen oldószert használtál? KB solution vagy Ethatol+PG? Reditten olvastam, hogy egy kutatás szerint a legjobb felszívódást a 85-15 Ethanol/PG arány produkálja, viszont ott már számítani kell mellékhatásokra is. Meg akkor már megkérdezném az adagolást is, hogy terítetted szét a hajadon a cuccot? elég volt 1 ml? mert nekem kb. a fejem 2/3-ára elég, így általába 1,5 ml-t viszel fel, ami viszont ha az 5%-os oldatot nézzük kb. 75 mg-nak felel meg (mondjunk sokan a 100 mg-ra esküsznek? Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy még csak 1 hete használom, meg nem is minden nap, igazából még kísérletezek vele.

Előzmény: Fomate (13234)
Fomate Creative Commons License 2023.08.13 0 0 13238

Mindig duta-t toltam, aminek az volt az egyedüli oka, hogy még anno valamilyen doki nyilatkozott (talán hairlosscure2020-nek), hogy a diffuz hajhullás esetén érdemesebb a dutát kipróbálni, mert a fina pont azt az enzimet nem blokkolja, ami a diffuzóknál jelentősebben hat a hajhullásra. Aztán persze lehet, hogy ez már megdőlt, de nincs az a pénz, h váltsak finára a sok horrorbeszámoló meg depressziók miatt.

Előzmény: Chris7777 (13223)
Fomate Creative Commons License 2023.08.13 0 0 13237

goodstuffstore-t ajánlom, azon belül pedig a loxidil márkát, eddig minden csomag hibátlanul és jó minőségben érkezett

Előzmény: gggg04 (13228)
Fomate Creative Commons License 2023.08.13 0 0 13236

napi 1x 0.75 ml topical minox (no pg 15 minoxdilimax.com-ról) megy a napi oral minox mellett (na meg duta és dermaroller van még). Azért is jó a napi 1 topical, mert a minox felezési ideje 22 óra, illetve ezekbe a minoxidilmax-os cuccokba tesznek már egyéb hatóanyagokat is, amik boostolják egymást (illetve retionnal csináltak kutatást és ott az jött ki, hogy a napi 1 retinolos minox ugyanazt az eredményt hozta, mint a napi 2). Így meg 1 üveg minox kitart több mint 2 hónapig.

 

Szerintem csak annyi a fontos a topical minoxban, hogy semmiképp se ezt a fos kirklandet kell vedd, mert azokat vmilyen minoxidil-porból állítják elő (bár nem emlékszem már egészen a történetre), és alig szívódik fel. A napi 1 használattal meg a jobb minőség sem annyira drága (bár nyilván akinek pár ezer forintja van erre az egészre, annak húzós ez is).

Előzmény: Sickcunt (13224)
Fomate Creative Commons License 2023.08.13 0 0 13235

Nekem inkább tűnik nw2-nek

Előzmény: prime1977 (13231)
Fomate Creative Commons License 2023.08.13 0 0 13234

a 3-ast egyidőben még nem, de voltam már duta + ru-n és most vagyok egy ideje duta + oral minoxon. Biztos vagyok benne, hogy jó eredményt tud hozni komolyabb kockázatok nélkül. Annyi csak, hogy jó minőségű RU-t szerezni szerintem talán a legnehezebb (most ilyen CB meg egyéb kemikáliákat nem figyelembevéve), az lehet az egyedüli hátrány, mert pl. Kaneshop-ról nagyon sok vegyes véleményt hallani, nekem is volt olyan RU adagom, amit először feltettem és 1-2 napra már jelentősen csökkent a hajhullás, de volt olyan, ahol semmi se változott :/

Előzmény: Sickcunt (13233)
Sickcunt Creative Commons License 2023.08.08 0 0 13233

Nuclear stack-kel (duta, oral minox, RU) valakinek tapasztalata innen? Fomate látom te már mindegyiket toltad/tolod, de egybe csináltad már őket?

prime1977 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 13232

prime1977 Creative Commons License 2023.08.07 0 0 13231

Sziasztok!

 

Szerintetek ez NW2, vagy inkább NW3 kopaszodás?

kcsa.0510 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 13230

Na igen, viszont pont ez az, hogy nagyon lutri így. Persze van egy pár helyen urológia Budapesten, ez igaz, de az ember nyilván nem tudja mindet végigjárni így, hogy esetleg talán valahol felírják :/ Teljesen igaz, amit írsz amúgy, nem is mernék gyógyszert akárhonnan rendelgetni csak úgy, orvosi felügyelet nélkül. Pusztán egy olyan jó fej urológust keresnék a környéken, aki nem "elveskedik", hogy ez egy prosztatára való gyógyszer abban az esetben, ha nincs egyértelmű ellenjavallata számomra a hajhullásra. Köszi a tippet még egyszer! És ha esetleg bárki bármi konkrétabb infót tud, kérem, szánjon meg vele :)

Előzmény: Balage-81 (13227)
kcsa.0510 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 13229

Persze, természetesen, én is így gondoltam, nem csak bemondásra. Úgy értettem, hogy "fixen", hogy ha elmegyek, elmondom neki a problémámat, és nem látja különösebb ellenjavallatát, akkor felírja a dutát, és nem hajt el a francba :) 

Előzmény: Balage-81 (13226)
gggg04 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 13228

Tud valaki megbízható oral minoxidil beszerzési lehetőséget? Elsösorban magyarországi erdekelne, de ha ilyen nincs, akkor persze külföldi is...

Balage-81 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 13227

De egy kis szerencsével simán összejöhet már 3-4 hónapon belül is. Lényeg az, hogy szabályos, legális legyen. Neked is ez az érdeked és az orvosnak is. Mostanában nagyon szigorúan veszik a szabályok betartását és már csak az egészséged szempontjából is fontos, hogy ne legyen ellenjavallata a gyógyszer szedésének.

Előzmény: Balage-81 (13226)
Balage-81 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 13226

Ha valaki "fixen" felírja, akár pénzért, akár más ellenszolgáltatásért, vagy akár csak bemondásra, az szerintem bűncselekmény. Menj el egyhez, ha nem írja fel, akkor másodikhoz, harmadikhoz, negyedikhez. Előbb-utóbb valamelyik csak felírja, de szigorúan csak vérvétel/vizeletvizsgálat stb. után. Ha kitartóan próbálkozol, 1 éven belül jó eséllyel összejön és teljesen legális lesz, nem kell idegeskedni. 

Előzmény: kcsa.0510 (13225)
kcsa.0510 Creative Commons License 2023.08.05 0 0 13225

Sziasztok!

 

A finával és/vagy a dutával kapcsolatosan szeretném kérni a segítségeteket. Tudnátok mondani olyan urológust Budapesten vagy Pest megyén belül, aki fixen felírná valamelyiket? Minden tippért iszonyúan hálás lennék, privátban is jöhetne bármi, a mailem is publikus. A legjobb nyilván az lenne, ha államiba mehetnék, mert a magánrendelések árai nagyon elszálltak, de akár oda is mennék, csak írják fel biztosan.

 

25 éves vagyok, voltam bőrgyógyásznál, így van androgen alopecia diagnózisom, Norwood-Hamilton szerint kb. 2-es. Szeretném viszont még itt megfogni, mert apukámnak már 30-32 éves korában 7-es volt, és mostanság rengeteg hajam hullik:( Előre is köszönöm!

Sickcunt Creative Commons License 2023.08.03 0 0 13224

Akkor jelenleg te most egyszerre nyomod az a topical+oral minoxot? vagy jelenleg mostmár csak az oral megy? személy szerint én a topical minoxtól nagyon óckodok, mert egy ragadvány fos az egész, akkor már inkább a ru mert annak sokkal jobb a felszívódása az ethanol+pg kombónak köszönhetően.

Előzmény: Fomate (13222)
Chris7777 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 13223

Hogyhogy váltottál fináról? Azt szedtél régebben emlékeim szerint. Elméletileg az hosszútávon is kb. ugyanúgy hatásos. 

Előzmény: Fomate (13222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!