Keresés

Részletes keresés

vekker2 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 55

Sziasztok!

Sajnos hasonló gondokkal küszködök, én is már legalább 10 éve,néha javul de mindig visszatér....

Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 54

Sziasztok!

Sajnos én is mint már pár elődjeim krónikus prostatagyulladásban szenvedek már két éve,voltam már kb 5 orvosnál magán,szt-s szedtem rengeteg antibiotikumot pl:Savulin,Zitrocin,tarivid,leflokin,mindenféle gyulladáscsökkentőt de sajnos mind eredménytelenül!

A tüneteim nem hogy javultak volna szinte rosszabodtak.
Most ott tartok hogy szinte minden nap van valami tünetem,hol herefájdalom,fura diszkonfort érzések a húgycsőben....

Nekem egy kemény megfázás után volt egy húgycsőgyulladásom,amit sajnos nem lett ki kezelve és így jöttek a tüneteim

Valakinek lenne esetleg ötlete hogy mit lehetne tenni?Esetleg egy jó doki aki ért is ahoz amit csinál?

köszi!

GyKZs Creative Commons License 2013.08.25 0 0 53

Ilyen nekem is volt, nyújtásssal, guggolással - hogy a vérkeringés fokozódjon - azonban enyhül, legalábbis én azt vettem észre.

Hova jársz dokihoz?

Előzmény: Blainex (52)
Blainex Creative Commons License 2013.08.23 0 0 52

Sziasztok!

Kb. 3 hónapja küszködök a prosztatitisszel. Már jó pár doboz antibiotikumot beszedtem fájdalomcsillapítókkal kombinálva. Lassan, de múlnak a tünetek, fájdalmas vizelés már nincs, viszont kb. 2 napja érzek ilyen hideg érzést a péniszemben. Ha ülök, zsibbadást is érzek, kissé idegesítő tud lenni. Vizelés után is előordul néha. A merevedésemmel is vannak problémák néha, ráadásul a szexuális vágyam sem az igazi.
 Csak azt szeretném kérdezni, hogy ez a hideg érzés, ez a zsibbadás vajon a prosztatitisz szövődménye, vagy valami más lehet az ok. A makkom bal oldalán ilyen furcsa, kékes elszíneződést tapasztalok néha. A szexuális életemet eddig nem befolyásolta a betegség. Azért aggódom ez miatt a furcsa, zsibbadt érzés miatt. Mintha nem úgy éreznék a péniszemmel, mint ezelőtt.

Válaszotokat előre is köszönöm!

GyKZs Creative Commons License 2013.08.15 0 0 51

Sikerült már meggyógyulni? Jobb most az antibiotikum után?

Előzmény: 5fakb48 (44)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 50

Kb. 1 perc

Előzmény: Vityoka23 (49)
Vityoka23 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 49

Szia! Megírnád hogy időben kb mennyi ideig tart egy masszázs? köszönöm válaszod!

Előzmény: 5fakb48 (42)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 48

Előbb elfelejtettem, az izületi panaszaidra a rendszeres csalánteás kúrát javasolnám. És a tejtermérkek elhagyását az étrendedből, kivéve a fermentált tejtermékeket, mint amilyenek a joghurtok is.

A tej, nem tudom melyik összetevőjével, de károsan hat az izületi bántalmakra!

Előzmény: 5fakb48 (43)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 47

STD szűrésen voltál már?

A gombásodást a végbeledben, mikor végbélégésed volt is Boraxal kezelted? Azért egy végbél nyálkahártya más felület mint egy sima bőr....

Igen ott ronthattad el, hogy nem doxyciklint használtál, de erről elsősorban nem te tehetsz!

Hol végeztettél tenyésztést ahol kimutatták a mintádból, hogy gombafertőzésed van? És milyen mintát adtál le? Spermát?

Ajánlom neked is az ezüst kolloidos kúrát és a gyógyteákat, meg a Seragem ágyas kezelést!

És ahogy a topikgazda sorstársunk is írta, D vitamin kell, amit ingyen is beszerezhetsz a sok Napon tartózkodással!

És a rendszeres szexuális élet, ami kitisztítja a prosztatát!

Szerintem neked a gombásodás kezelésével elmúlhatnak a panaszaid. Az immunrendszeredet meg sok mozgással és helyes táplálkozással helyre billentheted! De mindehez hónapok szükségesek. De a hatás biztosan nem marad el!

Úgy ahogy a gyógyteáknál sem, de ott is hónapokat kell várni a kívánt hatáshoz. 3 hónap egy kúra. De a gyógyteákkal és a biotermékekkel is csínnyán kell bánni, mivel azokat is túl lehet adagolni és azoknak is vannak mellékhatásaik!

Előzmény: GyKZs (45)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 46

Remélem kiderítik mi a problémád forrása!

A D vitamint külön szedted vagy "csak" Napfürdőztél?

Írod, hogy Pimafucort ne használjunk gombára, de ezt te külsőleg vagy tabletta formákjában nem ajánlod?

A tenyésztést urológián végeztetted el? Hogy kellett kérned hogy a teljes spektumot átívelően végezzék a tenyésztést?

Gombára esetleg külsőleg hatásos lehet a Betadinos keuelés!

A Seragem ágyas kezelést próbáltad már?

És az ezüst kolloidos kezelést?

Előzmény: 5fakb48 (43)
GyKZs Creative Commons License 2013.08.10 0 0 45

Nekem ez egy húgyúti fertőzéssel kezdődött, előtte soha nem voltam beteg, versenyszerűen sportoltam stb. előzőleg sok stressz ért, hideg ill. uszoda is volt, de volt csajom is abban az időben, fogalmam sincs honnan jött a baci, ha az volt egyálatalán. Egy biztos: gennyvizelés volt baktériumok nélkül, soha nem tudtak kimutatni semmit, akármilyen váladékot néztek, azt mondták rá hogy nem specifikus húgyúti gyulladás és cipro-akármit adtak rá. Ez hatástalan volt ugyanis a nem specifikus gyulladást makrolid antibiotikummal vagy doxyciklinnel kellett volna kezelni.

Majd én saját magam (!) néztem utána interneten és irattam fel doxyciklint ami megszüntette a gyulladást, de visszatért pár héten belül, ez már nem bakteriális prosztatagyulladás volt, enyhébb tünetekkel. Utána kaptam levofloxacin sandoz-t 4 hétig ami megszüntette de visszatért 1 hónapon belül mert felfáztam. Sajna az immunrendszert tönkrevágják az antibiotikumok, ezért jött ki olyan sűrűn a gyulladás egy kis hidegtől is.

Utána még több antibiotikum majd gomba...

5fakb48 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44

Én most Dr. Pánovicshoz járok. Ő eddig a csúcs, nem csak nagyon lelkiismeretes és rendes doki, az is látszik rajta, hogy képben van. Nem csak az antibiotikumot írja fel ész nélkül, hanem azt is szem előtt tartja, hogy melyik képes behatolni a prosztatába. Masszázst is ő csinált nekem először, eddig szóba sem került másnál, azt sem tudtam, hogy ilyen létezik. Az árak teljesen megfizethetők, ebből meg az látszik, hogy nem a pénzért csinálja. 

Szerintem ez a szakterülete, itt egy hasznos tanulmány tőle: http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/IV/5/283main.htm

Előzmény: Peseta1 (41)
5fakb48 Creative Commons License 2013.08.10 0 0 43

Most voltam tenyésztésen, jövőhéten kiderül, hogy mi az ábra. Most jobb a közérzetem, de nálam az ízületi panaszok a legkellemetlenebbek. Rohadtul ég a bal csuklóm, meg a bokám. Néha a bőröm. 

A gombám közben elmúlt - valószínűleg D-vitamin hatására - legalábbis a székletből, meg a péniszemről.

Én abban nem hiszek, hogy lelki eredetű a dolog. Ok okozati kapcsolat úgy áll fent véleményem szerint, hogy a prosztatitisztől vannak a lelki problémák. Meg abban sem hiszek, hogy abakteriális prosztatagyulladás olyan létezik. Több mint 15 orvosnál voltam már, nagy részét lazán ki tudnám oktatni a témában. Sajnos én a saját bőrömön szereztem a tapasztalatot, nem az orvosi egyetemen. 

Ha valakinek a pénisz begombásodik akkor borax kenőcsöt használjon vékonyan kenve, fürdés után száraz(!) bőrre, napi 2-3-szor. A fürdés pedig Hydrophil Nonion fürdőkenőccsel. Ez a kezelés 1-3 nap alatt eltünteti a gombát. Sajnos ezzel is sokat szarakodtam, tapasztalatból mondom. Amit nem szabad használni: PIMAFUCORT!!!! Még véletlenül sem! Bombát robbanthat. Nálam sima húgycsőgyulladás volt kezdetben a gond, a Pimcafucort hatására terjedt át a gyulladás a prosztatámra. 

A Canesten meg a többi meg szart sem ér a gombára... 

Ha nem gomba van a makkon, hanem bakteriális dolog - a borax erre nem hatékony - vérzés, genny, stb... akkor pedig Ad Vulnera kenőccsel napi 2x, ugyanígy szárazra törölt bőrre + Hydrophil Nonion. De itt nagyon vékonyan kenve! Viszketni fog, de gyorsan gyógyítja a gennyes véres felületet. Ennél nagyon fontos, hogy teljesen száraz legyen a bőr!! 

Előzmény: Peseta1 (39)
5fakb48 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 42

Egy ötös skálán kettesre értékelem a masszázst. Egyáltalán nem gáz, csak szokatlan, el kell laznulni alatta. De utána nagyon üdítően hat, hogy ki van ürítve rendesen a váladék. 

Előzmény: Vityoka23 (37)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 41

És valami jó, és megbízható magánorvosi rendelésre nem gondoltatok elmenni? Sok urológiai magánrendelés van.

Peseta1 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 40

Ezek szerint nem biztos, hogy a kórokozók teljes spektrumára végzik a tenyésztést?

A gombánál is akkor ügyelni kell erre.

Elvileg lehet vírusos eredetű is a fertőzés. És egészen extrém esetben egysejtű parazita is lehet az ok, de ez nagyon extrém és ritka, de előfordulhat és volt is már ilyen, szakirodalomban lehet olvasni róla.

És "GYKZS-nak" is írom, lehet lelki ok is a gyulladás mögött, ill. a mozgásszegény életmód. A test az nem csak a kórokozókra reagálhat gyulladással.

Próbáljátok ki a "szerazsem ágyat" is.

Előzmény: 5fakb48 (32)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 39

De biztos, hogy jó mikotikumot szedsz a gombára? Mert ugyan lassabban gyógyul a gombafertőzés, de biztosabb a gyógyulás végül, mint a baktérium ellen, szegény "Gykzs" is ettől szenved, hogy abakteriális a prosztatagyulladása.

És a bakteriális fertőzésed legalább elmúlt az antibiotikum hatására??

Előzmény: 5fakb48 (30)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.09 0 0 38

Értem... És az STD szűrés azért nem mutatott ki semmit, mert nem volt elég komplex, vagy mert ott nincs fertőzésed amiből az STD szakrendelőben a mintát vették?

Sajnos lehet vírus is... De még azt is lehet gyógyítani! Vírusra is kérj vizsgálatot (azt nem tenyésztéssel mutatják ki).

Akkor neked a rendszeres szexuális élet az ami használhat leginkább, és lehet hihetetlen, igyál kamilla teát! Sokat, sokáig...

Sokat mozogj, minél kevesebbet űlj, hogy ne pangjon a fertőzött, gyulladt ilyen-olyan sejtek a prosztatádban.

De mitől, és hogyan kaphattad el ezt a kellemetlen nem múló prosztata gyulladást? Valami történhetett amikortól ez neked fennáll.

Thermoterápiát próbáltad már a prosztatádra?

Előzmény: GyKZs (33)
Vityoka23 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 37

szia! a masszázzsal kapcsolatban szeretnék érdeklődni tőled.mennyi ideig tart?  illetve hogy mennyire volt "erős" egy 1-től 5-ig terjedő skálán? válaszod előre is köszönöm! (a párom is 3 éve szenved )

Előzmény: 5fakb48 (36)
5fakb48 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 36

Ha rám hallgatsz, kérsz egy tenyésztést spermából ezekre: Trichomonas vaginalis, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum, Gardnerella vaginalis, Neisseria gonorrhoeae. Egy sörben fogadok, hogy ezek közül valamelyik pozitív lesz. 

Előzmény: GyKZs (34)
5fakb48 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 35

Akkor végülis kiirtható a gomba a spermából. Ez a lényeg. 

Előzmény: GyKZs (34)
GyKZs Creative Commons License 2013.08.05 0 0 34

Vidékre jártam orvoshoz legelőször, de persze semmit nem csináltak. A gomba eltűnt a flukonazol kezelés hatására, a gyulladás megmaradt, több konkrétumot én sem tudok. Valahol olvastam hogy flukonazol és terbinafin gombaölőket alkalmaztak rotálva a 2 gyógyszert. Egyértelműen a sok antibiotikum okozta, a legtöbb orvos tagadja hogy ez lehetséges.

Előzmény: 5fakb48 (32)
GyKZs Creative Commons License 2013.08.05 0 0 33

Végbél viszketésem volt inkább, erre a naturlandos unguentum boraxatum krém volt jó, de ez nekem hamar megszűnt. Egyébként van itt indexen is egy candida fórum, ott sok mindent meg lehet tudni.

Voltam több STD szűrésen is, de ezt már írtam lejjebb is, azzal kezdtem, mind negatív.

Dr. Rosta csinált kenetet, direkt prosztataváladék rá tárgylemezre, ez megy a laborba. De a gombát masszázs utáni vizeletből is láthatják mikroszkóp alatt, ha az okozza a gondot. De mondom ez nagyon ritka, a gyulladások 95%-át bakt okozza. Vírus nem nagyon lehet, a nem szteroid gyulladáscsökkentő nekem semmit nem használt.

Előzmény: Peseta1 (29)
5fakb48 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 32

Jó nagy szopás a te sztorid is. Melyik dokihoz jártál, és miért nem sikerült a kezelés? Volt masszázs a kezelésed alatt? Gomba a prosztataváladékban témáról írj még több konkrétumot kérlek. Attól félek, hogy már nekem is benne van a prosztatámban. Egyre valószínűbb. 

Egyébként nincs olyan, hogy nem bakteriális prosztatagyulladás. Mikor nekem negatív lett a tenyésztés, azért volt, mert a seggfej orvos nem a teljes spektrumot kérte a tenyésztésen, hanem csak az általános bakteorológiait. Ami nem tartalmazza az ureaplazmát, a micoplazmát, meg a többit. Utána két évig szenvedtem mire legközelebb megint elmentem egy dokihoz. Ő már kérte az ureaplazmát, meg a többit is tenyésztésnél, így egyből pozitív lett az eredmény.  

Előzmény: GyKZs (28)
5fakb48 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 31

Ha esetleg ki akarjátok hagyni az orvost a tenyésztésből, őket tudom ajánlani: www.laboratoriumkft.hu 

Itt az árlista: http://www.laboratoriumkft.hu/dokumentumok/Arlista_mikrobiologia_LaboratoriumKft_201212.pdf

Én veszek a gyógyszertárban egy steril poharat, abba ejakulálok, beviszem, és leadom. 4 nap múlva megvan az eredmény. Bármilyen mintát be lehet nekik vinni. 

5fakb48 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 30

Kurvára elegem van már ebből az egészből. Csöbörből vödörbe jut csak az ember. Holnap megyek bőrgyógyászhoz, mert nem múlik a gomba egy hét flukanazol kúra után sem. A péniszem totál begyulladt... meg az ízületeim is... Gombára külsőleg egyébként a borax a legjobb. 

Nekem a 8 hét cefuroximtól jött elő ez a szar gomba. A székletem sárga színű, és ilyen fehér pontok vannak benne. Eleinte a beleim is csikartak, de az most egyelrőe elmúlt. Kezem hámlik... 

GyKZs: írd le légy szíves pontosan, hogy zajlott neked a prosztata váladékban lévő gombásodás. Mert szerintem te előttem jársz a sztoriban. Nekem ez még "csak" most fog bekövetkezni... 

Peseta1 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 29

Értem, akkor nem a probiotikumon múlott. Illetve azt tudnám ajánlani, hogy van direkt gombára (is) kifejlesztett probiotikum is, mégpedig a Protexin Candid Plus, illetve a nagydózisú probiotikum a Hobiot Plus.

Te a végbélégésre külön használtál gomba elleni krémet?

Neked mennyi idő alatt múlt el a végbélégés? Vagy ez elő-előjön a tünetmentesség után is időnként?

Az amoxicillint is kerüld, nagyon erős antibiotikum!

Itt lejjebb is írja valaki, a rendszeres szexuáális élet is hasznos, mert tisztítja a prosztatát!

Ajánlom neked, menj el STD szűrésre, ott húgycsőkenetből több fertőzést meg tudnak állapítani mint általában az urológián!

A prosztataválladékot a kenethez, hogy nyerik? Ondómintából, vagy prosztata-masszázs utáni vizelet mintából. Ha ondómintából, akkor ott kell a mintát adni, vagy lehet vinni is?

Amúgy az STD szűrés azért is jó, mert a vírust is kimutatja. Nem lehet, hogy vírusfertőzésedvan, és folyamatosan félrekezelnek???

Meg gyulladásra, ne antibiotikumot adjanak neked, hanem non-szteroid gyulladáscsökkentőket kérj!

Egyenlőre ennyit kérdeznék és írnék, nehogy sok infó legyen egyszerre, és nekem is fontos lenne a válaszod.

Én egy ideje nem volta már, és nincs konkrét orvosom. Attól félek, hogy gombás...

Előzmény: GyKZs (28)
GyKZs Creative Commons License 2013.08.04 0 0 28

Antibiotikum alatt és után is párhuzamosan ettem a normaflore-t + a protexint és még mellé a bakony joghurt plusszt mert ebben van a legtöbb előflóra az összes joghurt közül, mellé még annyi hogy nem ettem cukrosat meg élesztőset. Végbél égés volt, de mondom nekem a legkevesebb a bélrendszeri mellékhatás volt, ez helyreáll egy idő után.

Baktériumot soha nem tudtak kimutatni, mégis az antibiotikum hatott. A baj a túl hosszú antibiotikum kúrával volt, ettől ízületi és szemproblémáim is lettek, ezért fontos lenne ha az orvosok is tudnák hogy a cipro (ciprinol) ill. levofloxacin (levoxa, tavanic) csak csökkentett dózisban szedhető hosszabb ideig!!!! :((

Előtte enyhébb tüneteim voltak, a sok antibiotikum után jött a gomba ami komoly gyulladást okoz(ott), durvábban begyulladt a prosztata ezzel kínlódok még most is.

Kenet a prosztataváladékból készült, tárgylemezre ez lett küldve a laborba. Ezen láthatók ha van gomba, baktériumok, fehérvérsejtek, hámsejtek stb.

Specchiasol Fermentált Papaya koncentrátum 500ml -így keress rá, fehér üveges.

Kihez jársz dokihoz? Bakteriális a gyulladás?

Előzmény: Peseta1 (27)
Peseta1 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 27

Köszönöm válaszod!

Antibiotikumos kúra alatt, főleg az erősebb antibiotikuimoknál (augmentin, unasyn stb) szabály, a probiotikum szedése!

Ha hajlamos vagy a gombásodásra, akkor erre külön van probiotikum!!!

Ha szedsz probiotikumot közbe de a végén is egy ideig, akkor gyorsabban helyreáll a bélflóra. Ráadásul (ezek szerint akkor nálad nem) de az erős antibiotikumok a gyomrot is szétmarják, így a fokhagyma sajnos nem ehető rá.

És neked kellemetlen égő fájdalom előjött a bélgombásodás okán bárhol a tápcsatornádban? A végbél a leghajlamosabb rá amúgy.

És a 3 hónap antibiotikumos kúra legalább rendbe hozta a prosztatádat, kipusztultak a baktériumok a prosztatádból?

A prosztata keneten mit értesz pontosan? Ondómintát, prosztatamasszázs utáni vizeletmintát vagy csak sima vizeletmintát?

Már mióta nem tudják a gombát kiírtani a prosztatádból? A gombát állítólag nehezebb kiírtani mint a baktériumot, viszont az antimikotikumnak kevesebb a mellékhatása tudtommal mint az antibiotikumnak.

Erjesztett / kandírozott papayát milyen cég árul, mi a termék neve?

Ne haragudj a sok kérdésért, én is prosztatás vagyok sok infót tudok veled megosztani, beleértve a mellékhatásokat.

Te is kérdezz ami eszedbe jut! Remélem tudunk egymás segítségére lenni! Én nagyon el vagyok keseredve már...

Előzmény: GyKZs (26)
GyKZs Creative Commons License 2013.08.01 0 0 26

Én is totál begombásodtam a 3 hónapos antibiotikum kúra alatt, de a legjobban akkor amikor augmentint kellett szednem (ezt egy vidéki urológus írta, természetesen semmi hatása nem volt a prosztatagyulladásra).

Iszonyú fosás, híg széklet, végbél viszketés, fehér csíkok a székletben... teljesen felborult az egyensúly, de ez még a legkevesebb mert a bélekben a hasznos baktériumflóra bizonyos idő után helyreáll, ha megteremti nekik az ember a megfelelő körülményeket azaz cukros és élesztős ételek kizárása egy darabig meg több rostot kell enni.

A durva dolog ott következett be amikor a prosztata váladékból is gombát mutattak ki a kenetből, erre antimikotikumot kaptam, flukonazolt. Azóta is ezzel kínlódok...

TÖbbféle gombaölő szer van, flukonazol, itrakonazol, nystatin, nizoral, terbinafin ezeket általában húgyúti vagy egyéb gombás fertőzésekre szokták adni.

Ami bélgombásodás ellen nekem bejött az a sok fokhagyma, vöröshagyma ill. az erjesztett papaya kivonat mint bélflóra regeneráló.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!