Szerintem egy ilyen óra értékét a kora csak növeli.
Ha már ilyen szép kort megért az Omegád érdemes egy rovancsra beadni a szervízbe. Az órások mindig azt mondják, hogy 6 évenként szét kéne szedni a szerkezeteket megtisztítani és friss olajal összerakni. Szerintem a 6 év egy kicsit púder (nekik is valamibol élni kell) de azé kb 50 év használat után ennyit megérdemel a szerkezet. A Baros u. 20 szám alatt van egy órás akinek van mindenféle eszköze és Omega certifikátja. Szóval nem kókler. A lényeg sokkal olcsóbb az ilyen jellegü karbantartás mint a hivatalos Omega szervízbe, pedig o is ugyanazokat a muszereket és gépeket használja. Voltam nála, a pontosság beszabályozásér nem kért pénzt. A teljes tisztítás és ujra olajozás csak 9600 Ft.(ellemben a hivatalos 25000 Ft al)Ugyan az az ultrahangos tisztítója és nyomáspróbázója ...van mint a hivatalosnak.
Ruppy,
elemmel megy a szentem és aranyból van, de nem olyan nagyon drága fajta, hanem tényleg hétköznapi(nix mp mutató, de dátum van ), itthon nem láttam ilyesmit, de meglepődnék, ha elérné a 100ezret. Még nem kukkantottam bele, félek, hogy elbarmolom a nagy tömpe ujjaimmal.Egyébként pontos, mint az atom.;-)
Az Omegám meg egy régi darab (40-es évek elejes), automatic jellegű, gyönyörű, jellel ellátott felhúzóval. Figyelmeztetett az órásom, hogy ne hordjam minden nap, mert puha az arany és az illesztések között beszivárog a por, ami ugyebár nem tesz jót annak a csodálatos szerkezetének ott belül.
Kissé késős, de leszarom.
Mint kiderült egyáltalán nem értek az órákhoz, csak ámulok a tökéletességükön.
A hétköznap használt RW -d autómata vagy elektronyos? Acél netán arany? Mennyire pontos? Milyen szerkezet van benne? (ETA vagy valami más?)
Milyen O+A -d van?
Érdemes jó minoségu szíjal hordani az O+A -t. Kár lenne érte ha elvesztenéd. Az unneplo órád milyen pontos? (s/nap)
Köszönet a topikgazdának, hogy van ez itt, ez a topik.
Raymond Weil betűkombinációval díszített órát hordok hétköznap, ünnep- és egyéb napokon pedig a régi-régi aranyos Omegámat, amihez nem oly' rég vettem új bőr szíjat( nem szeretem a fém szíjat) és csattot, mivel igazi, meg is kérték az árát, e két termék 25 ezer forintokba került, a k. anyukáját a bohócnak.
Ezzel a sok dumával csak annyit szerettem volna, hogy én is mániás vagyok.
Ja, ezüst Doxa zsebóra belefér a szeretett tárgyak körébe?
Levettem, asszongya:
Water Resistant MS 7526-6000 A0
Remélem ez az MS nem a PiciPuhát jelenti :-)
Szal akkor ha hajótörök az Atlanti ósönön, akkor úgy ússzak a part felé, hogy a bal kezemet kiemelem a vízből és akkor még az órám is megmenekül...
Ma voltam a Pólus centerben, és megnéztem az Orex standján az órádat.
Az egy szigorú darab 228k volt az ára ,Zafír üveg,acél,3mutató + 2 kisebb mutató. Egy ideig játszottam az eszemet az eladó csajnak aztán elkullogtam.(orült nagy képességei voltak elöl a csajnak és az arca is jól nézett ki)Tavasziofftopicbocs
Nem tudtam a csapágyazásról, az viszont tény, hogy tavaly 3,5k volt 1 db pótszem a szíjba.
A vízállóság nagyon érdekes, az enyém elvben nem vízálló, de a tengeri csikó rajta van a hátlapján. Az okosok azt mondják, hogy igazából nyugodtan lehet benne úszni, csak a gombokat nem szabad a vízben nyomogatni rajta. Én mindenesetre nem szoktam az uszodában levenni és nem nyomogatom a gombokat sem (mármint a vízben).
Vedd le a kezedröl és a hátlapon kell lenni a minősitésnek.
Water resistant -> x bar akkor annyiszor 10 m (10 bar=100m)
ha nincs feltüntetve érték csak a felirat akkor ki birja a tusolást, de az uszást azt nem !
Ruppy!
Ne tévedj el a Seiko 5 automatic a cég régi modellje, 6 éve volt 5.400,- kisker áron. N azóta ennyit "erősödött a $". :))
Egyébként jó óra, ha 1x pontosan beszabályozzák.
Ugy látom mehetek a levesbe az Omega Dynamicommal. :)))
Nekem is azt mondták, hogy az alap vízállóság 3-5 bar. Szerintem a legcikissebb rész a felhúzónál lévo szimering aztán az üveg és a hátlap.
Ha a hátlap pattintós akkor tényleg nem túlságosan vízáló a darab. Visszatérve a felhúzó szimeringjére, a jobb konstrukcióknál legalább dupla szimering van és még egy felcsavarós zárókupak. A nevében nem vagyok biztos talán triplock nak hívják az ilyen tömíto szisztémát. Általában a hátlap tömítése szokott a legbikább lenni. A legtöbb óránál menetes a hátlap és egy gumikarika tömít. De már hallottam, hogy a gumi karika helyett egy vékony kis ólom karika tömít. Szerintem az ólom sokkal komolyabban zár, viszont minden felnyitásnál cserebere.
A normál jó tömíto órák 10-15 Bar-ra vannak belove. De a búvár órák pl Omega Seamaster Pro. Diver 30 Bar.
A nagy nyomáskülömbség elviseléséhez még a jó "üveg" is szükséges. Általában szintetikus Zafírkristályt használnak. Az ilyen üveg eléggé vastag 3.5-4mm. A felmelegített acél házba úgy sajtolják be a lehutött zafírüveget. Ezekután jöhetnek a Bar -ok meg a mélyvíz.
Ha a Seikód tényleg mechanikus és autómata akkor irtó olcsón vetted.
Általában 60K alatt még nem láttam mech.autómata órát.
Szóval, ha ez a sok bizb@szt tudja az óra akkor rendesen vízáló.
Az automata órák vízállóságáról mit tudtok mondani? Nekem egy Seiko nemtommilyen tipus van (csak az van rajta, hogy Seiko, meg 5, meg hogy Automatic). Az eladó aszt monta, hogy csak cseppmentes (magyarul még csak ne is füröggyek vele). Igaz (ezt el se merem mondani) ez csak 11k HUF volt.
Ott van a szeren a darab.
Szerintem a 3mp normális, a gyár -0mp +6mp/nap ot specifikál .
Csak úgy érdekességnek:
Tudtad, hogy az Omega acélszíj izenként csapágyazott?
Egy OMEGA Speedmaster automatic, ahogy illik acél tokban, fekete számlap, fehér mutatók, dátum 3 óránál, zafírüveg és a három fekete kismutató titánszürke számlapon forog.
Imádom, pedig most kb 3 sec/napot siet.
Ruppy!
350k vót tavaj (óvassá lejeb).
Van belőle "sima", a kat. szerint 2 modell, de a kronosból vagy ~20, olyan full köcsög köves-arany BRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!
JP