Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MEB Creative Commons License 2006.08.28 0 0 728
Beépítettünk az autómba egy Waeco távirányítós kp. zár modult. Ami miatt érdekes: be lehet vele kapcsolni a kályhát is!
Kis csiszolásokra szorul még a rendszer ( manuálisan csak gyújtásról lehet bekapcsolni és ennek megfelelően az időzítő sem működik megfelelően-még). De azt hiszem jó lesz!
armaturafogó Creative Commons License 2006.08.27 0 0 727
több hozzászóló keresett webastó vagy eberspracher fűtőkályha kapcsolásirajzot, beépítési leírást, hibakód leírást
ezen a címen minden megtalálható: http://www.vw-bus-t4.de
a technik oszlopban a standheizung cím alatt
Csacskamacka Creative Commons License 2006.08.23 0 0 726

Na ebbe én nem szólok bele, de azért rosszat nem akarok senkinek.

 

Szerintem ezt a részt is olvassátok el figyelmesen:

 

"...FREMDZUBEHÖRSICHERUNG VOM FAHRZEUGHERSTELLER..."

 

 

Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.08.23 0 0 725

Oszd meg velünk hogy hogyan sikerül a beépítés+működés.

Ennyi pénzért ha jó én is rögtön megveszem!!!

Előzmény: botsinkai (724)
botsinkai Creative Commons License 2006.08.22 0 0 724
Handy Fernbedienung - Standheizug Webasto/Eberspächer

Ez a hirdetés címe, keresgélj... Cirka 90 ojró+20 körül van a szállítás. Mondjuk nem gyári, de csütörtökön beszerelik a srácok s akkor referálok a működéséről, ha valakit érdekel.
Előzmény: Varshi (722)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.08.22 0 0 723
Annyiért engem is érdekelne!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: botsinkai (721)
Varshi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 722
Istenemre mondom, rákerestem a kollégának az íbéjen, de nem találtam. Milyen keresőszóra dobta ki neked?:)
Előzmény: botsinkai (721)
botsinkai Creative Commons License 2006.08.21 0 0 721
ebay-ről 30e a telefonos... Most rendeltem.
Előzmény: Szemesi.Zsolt (720)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.08.21 0 0 720

Adtak volna, de az egész nem ér annyit:)))))))))))

Inkább bekapcsolom kézzel.

Előzmény: Varshi (719)
Varshi Creative Commons License 2006.08.21 0 0 719
És adtak? :)
Előzmény: Szemesi.Zsolt (718)
Szemesi.Zsolt Creative Commons License 2006.08.21 0 0 718

Mégértjük problémádat, sajnos a webasto elvarázsolt árakon dolgozik:)))))))))))))

Amikor nekem a kocsimhoz egy távirányítót 70k-ért akartak adni........

Előzmény: 6600GT (715)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.08.21 0 0 717
Webasto :-)
Előzmény: 6600GT (715)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.08.21 0 0 716

Igen!

Keresd az embert, akit ott megadtam!

Előzmény: Varshi (714)
6600GT Creative Commons License 2006.08.21 0 0 715
Szevasztok,gondolom itt szakértők (is) vannak.
van egy 1.3-as 97'-es Swiftem,abba szeretnék elektromos előmelegítőt.naponta használom a kocsit,reggelente cégnél nem gond a hálózati áramellátás,ezért 220v-osban gondolkozom.Azonban ahol kaptam ajánlatot 47.000ft+áfáért,ott nem tudnak adni fagydugú helyére köthetőt,csak vízcsőbe lehetne kötni,de szerintem ahoz nekem nincs elég hely...Csinált már valaki ilyet?Van valakinek ilyen?Egyáltalán merre induljak,milyet ajánlatok?Webasco nekem felejtős,ekkora összeget nem tudok szánni rá.
Varshi Creative Commons License 2006.08.21 0 0 714

Szia!

 

A 706-ban megadott számot hívjam?

Előzmény: Csacskamacka (713)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.08.17 0 0 713
Szia!
Telefonos egyeztetés során kiderül, hogy a kollégák kívánatosnak tartják-e a gépjármű előzetes megtekintését. :-)

A kályha kb. 5 kiló.
Kerülhet konkretén a motortérbe vagy a lökhárító vagy a sárvédő mögé.
Ha jól tudom, ha gáz van, le is tilt a kályha.

A 4-5 óra a minimum. A beépítési idő nagyban függ attól, milyen gyorsan sikerül szétkapni az autót :-)
Előzmény: Varshi (712)
Varshi Creative Commons License 2006.08.17 0 0 712

Szia!

 

Meg kell nézzétek előre a kocsit, vagy csak egyeztetünk egy időpontot, én begurulok, és Ti nekiestek (kottából)?

 

Amúgy kb. hány kiló ez az egész szerkezet? Hová kerül? (Gondolok itt arra, hogy mennyire védett egy ütközésnél, hova fér el egyáltalán, stb.) Gondolom, ez egy alsó hangon 4-5 órás meló, jól tippelek?

Előzmény: Csacskamacka (708)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.08.15 0 0 711

Azt kellene tudni, hogy miféle a kályha? Levegős, vizes, stb?

Kell, hogy legyen rajta egy kis fém téglalap alakú típustábla. Tedd meg légy szíves, hogy azt megnézed és leolvasod a típusát.

Egyébként valamely kályhához programozható óra van, valamelyikhez termosztát.

A személyautó kályhák közül volt egy-kettő, amihely csak távirányító volt gyárilag, de sztem ez nem jelenti azt, hogy utólag ne lehetne utólag órát vagy termoszátot hozzákötni.

A típus ismeretében megmondom pontosan, mik a lehetőségek.

Bekötési rajzot mi nem adunk ki, de kollégám biztos szívesen segít akár beépíteni is.

Előzmény: szőrmók (710)
szőrmók Creative Commons License 2006.08.15 0 0 710
Szevasztok! Nagy kérdésem volna .Bontottam énegy roncsból egy Webasto gázolajos állófütést .De hiányzik a távvezérlöje.Lehet-e vezérelni csak kapcsolókkal mint a Sirokkókat vagy mintegy Barkas fütést.Adott esetben lehet -e bekötési rajzot szerezni? Egy kabinos horgászcsónakot szeretnék füteni vele ugy ,hogy a kazán láncon lógjon a hajó mellett és csak avizet hoznám be és rákötném egy autó fütés radiátorra.Üdv:szőrmók
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.21 0 0 709

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni egy 5KW-s dízel állófűtés, az Eberspächer D5W Z

berendezés elektronikai csatlakozojának lábkiosztását keresem. Ezen felül jó lenne egy bekötési kapcsolási rajz is.

Kösz

 

 

Csacskamacka Creative Commons License 2006.07.19 0 0 708

A kedvezmény, amit lent írtam áll.

Munkadíjból, Áfából NEM engedünk.

De ha szórólapozol nekünk, akkor kaphatsz még egy kis kedvezményt :-))

Előzmény: Varshi (707)
Varshi Creative Commons License 2006.07.19 0 0 707

Kinél kell alkudni? :D (Lásd a korábban megdumált kedvezmények. :)

 

A munkadíj ÁFáját esetleg meg lehetne még úszni? :) Folyamatosan kampányolok, hogy meglegyen a pénz szept. 15-ig... :)

Előzmény: Csacskamacka (706)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.07.19 0 0 706

3502338.

De ne engem keress, mer' én nem értek hozzá :-) Keresd a Mischinger Andrást és hivatkozz nyugodtan erre a topikra.

 

Előzmény: Varshi (705)
Varshi Creative Commons License 2006.07.19 0 0 705
Milyen számon lehet elérni Téged, ha valami konkrétabbat kérdezne az ecceri ügyféljelölt?
Előzmény: Csacskamacka (704)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.07.19 0 0 704

Sok minden van a nagyok működésében, amit mi nem értünk, nem tudhatunk és/vagy nem akarják, hogy tudjunk.

BMW-vel kapcsolatban évekig harcoltunk, hogy első az ügyfél kiszolgálása és a jelen helyzet lehetetlen. Sajnos mi sem tudunk ebben továbblépni. Ha egyszer (sokszor) azt mondják, hogy a BMW-hez nem ad a BMW semmit, levédeti a dokumentációkat és nem adja ki, akkor a mi kezünk is meg van kötve.

 

Ami a komplett cserét illeti... kicsit OFF leszek. Volt egy Citroen Xsara-m, amit tetőcsomagtartóval együtt vettem. Hiányzott azonban két gumitappancs a tetőcsomagtartó végéről. Elmentem én a Citroen Wallishoz. Az volt közel. Mondtam, hogy mi kell, mire közölték, hogy csak komplett tetőcsomagtartót tudnak adni, 26 ezerér'. Szerintem ez röhej! ON

 

Thermo Top-okat természetesen már tudunk diagnosztizálni, próbapadunk is van.

 

(Ja, neked meg DBW-d van:-))

 

Előzmény: Vojnó (703)
Vojnó Creative Commons License 2006.07.19 0 0 703
Engedd meg hogy visszakérdezzek, bár gondolom főnöködnek kellene ezt feltenni!
Igazából mi köze az anyaháznak?
Ha egy márkaszervíz stratégiájában nem fér bele, hogy külsős szakszervízt vesz igényben, akkor ne mondják és hírdessék, hogy "teljeskörű"! (itt most ugye nem rátok gondolok, hanem a propelleres "márkaszervizekre")
Most forduljak a fogyasztóvédelemhez, hogy megtévesztik a fogyasztót és azzal takaróznak, hogy ők egyben cserélik?
Azt sem tudják egyértelmüen meghatározni, hogy mi a bibi!
Persze nagymértékben segítene, ha a nagyjaitok legalább szóba éllnának egymással és valamire jutnának!

Amúgy magával a kályhával (ha nincs a kocsiban pld.) tudtok kommunikálni?
(Nem az én öreg DWB-re gondolok, henm a Termo...-ra, amit a BMW-kbe szerelnek)
Előzmény: Csacskamacka (702)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.07.14 0 0 702

A megállapodás remek lenne. Nem miattunk, hanem az ügyfeleink miatt.

De sajnos ez a két bajor anyán múlik.

 

A csapról nem tudok, szerdán leszek bent, megkérdem neked.

 

Szép hétvégét! (azért jó, hogy most nem kell fűteni:-))

Előzmény: Vojnó (701)
Vojnó Creative Commons License 2006.07.14 0 0 701
Na várnyál akkor most csavarok a dolgon akképp, hogy jó legyen!
Mindenek előtt köszönöm a segítséget.

- A képen lévő az tényleg DWB és ez az én kocsimba foglalt helyet!
Ehhez kell új égőkosár és az izzító kábele (mert szanaszét repedt a műanyaga), de ezt korábban megtárgyaltuk, csak most hengerfejeztem meg a járgányt ezért erre későőbbi "erőforrást" kell csoportosítani, viszont most akadt kényelmesen lehetőség a beszerelésre!

- Amiről meg rajzot raktam be azzal a botsinkain akartam segíteni, ill. felháborodni, hogy miért nem foglalkoznak a BMW-nél a kályhával csak komplett cserével, de ha nem is csak annyit kéne tenniük, hogy kiszedik és elküldik pld. hozzátok!
Csak ehhez kellene valami megállapodás, esetleg szerződé, mert ugye egy ilyen bevizsgálás már nem két fillér lenne! (kiszerel, elküld, bevizsgál, ajánlatol, vár, vár...
esetleg megjavít, visszaszerel és kész!

Tényleg, ezeken van csap, hogy szereléshez ne keljen esetleg a vizet teljesen leereszteni? Vagy esetleg ezért napokat autó nélkül lenni?
Előzmény: Csacskamacka (700)
Csacskamacka Creative Commons License 2006.07.14 0 0 700

Namost. Megszakértették a kollégák.

A rajz, meg a kép nem ugyanarról a kályháról szól. Amúgy mindkét kályha utólagos.

A rajzon egy Thermo Top van, a képen meg egy DBW/BBW 46-os kályha.

A 46-os számítógéppel nem diagnosztizálható, mert az biza jó öreg már.

Viszont minden darabja cserélhető.

Amondó vagyok, hozd be a kocsival együtt, oszt jól megnézik a kollégák. Adnak árajánlatot, hogy mit és mennyiért kell/érdemes cserélni.

A műhelybe célszerű bejelentkezni. Tel: 3502338. Keresd a Mischinger Andrást vagy a Nagy Imit.

Nem venném a lelkemre, ha fáznod kéne:-)

Előzmény: Vojnó (699)
Vojnó Creative Commons License 2006.07.14 0 0 699
Jogos a kérdeés, de valszeg gyári!
A Szervíz meg aki cserélni akarja csak komplett, nem komplett!
Az ETK is megbontja, igaz nem nagyon!
Előzmény: Csacskamacka (698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!