Keresés

Részletes keresés

dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.30 0 0 387
longines. ez van. de ha megkérdezné valaki, melyik modell, hirtelen nem tudnám megmondani. ezt honnan tudjam meg? ilyenek van a hátulján, hogy EFC. az elejen meg az, hogy 100 meters. :-)
és van még egy jó hosszú ip címe is 3.612.3.326
valaki ötlettel?
Újlaki Creative Commons License 1999.07.30 0 0 386
Ha nem veszitek rossz néven egy önjelölt nyelvész hozzászólását: a kavrcóra magyarul kvarcóra (Quartz Órát csak bütikben lehet soppingolni), a másodperc jele pedig s, pont nélkül.
Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 385
Részemről volt a szerencse.
Most mennem kell.

"Az erő legyen veletek is"

Dávid

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 384
Ruppy

A holnapi Balaton átúszás megadná a pontost választ erre a kérdésre...

Dávid

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 383
Lesliev

A cronometer helyesen persze Chronometer, ez ma már a második.

Klaviatúra fóbiám van...

Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 382
Dávid

Figyi én tök jol uszom....legalább is azt hiszem, csak azt nem értem miért akar mindenki kimenteni az uszodában a vizböl pedig én ugy érzem ura vagyok a helyzetneku:))))

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 381
Lesliev

semmi gond. megértem, de jelen esetbe majdnem 100e különbség van az automata és a Quartz szerkezet között. A kérdés, hogy kinek mennyit ér meg a ketyegés. (nekem mindent)

A különbség még a pontosságban rejlik. "Sajnos" a Quartz szerkezetek igen-igen pontosak. Bevizsgálásukra nem is gyakran kerül sor, így a "Cronometer" minősítés sem szerepel rajtuk.
A Seamaster automatán viszont már szerepel, mert ezzel akarják mutatni, hogy mennyire pontos a szerkezet. Ennél az óránál ez -2 sec / nap. A "Cronometer" minősítést automata kategóriában 5 sec eltérés alatt adják ki.

A ketyegés a pontosságot is kárpótolja...

Dávid

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 380
Ruppy

Tiiii szárazföldi... :-)

Dávid

Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 379
Lesliev

Nem nagyon szeretik kiadni a szerkezet azonositokat. Biztos valami presztizs dolog van benne. De majd a linkben amit irtam egy két dolog biztosan tisztázodik. A végén majd látod, hogy milyen kicsi a világ a szerkezetek terén.

Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 378
Ruppy !
Sajnos az órás semmit sem tudott mondani a kaliberről, a tipust főleg nem (vagy csak nem akarta?), a neten pedig csak azt találtam meg, hogy svájci óragyár 1906-tól müködik, és Numa Jeannin alapította, a felhasznált szerkezetekről semmi :-(((
Az URL-t köszi, majd hétfőn kipróbálom, mostmár mennem kell haza. (munkahelyi netező :-) )
Lesliev
Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 377
Dávid !
Köszi az infot a szeleppel kapcsolatban.
Az órát megkuksiztam, gyönyörü ! Viszont quartz órát nemrég vettem, most az automaták érdekelnének igazán. Bocs, de az előbbiekből ez nem derült ki egyértelmüen. De egy ilyen csodás órára biztosan találsz jelentkezőt !
Bye, Lesliev
Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 376
Dávid

Jo ez a komputeres merülés mert az ember nem lessz vizes. Csak azt nem értem, hogy oldod meg a lakásban:))))))))))))))))))))))

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 375
Ruppy

Hát igen, James Bond... de ebben nincs detonátor (még).

A Citizenem 20 bar-t bír, de az mégsem egy ilyen szerkezet, de azért szeretem. Merülni már csak biztos ami biztos alapon viszem, mert mostanában a merüléseket igazából computerre bízzuk.

Dávid

Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 374
Dávid

James Bond ora mi? A vizálosága kiválo. A sima orák csak 3-5 bar-t birnak ki ez pedig 30 Bar-t.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 373
Lesliev

A benne lévö szekezet azonositoját probáld megszerezni. Az alapján könyebb beazonositani. Lehet, hogy egy olyan eta jár benne ami elég sok ismert Brand name orákban is szokott.

Link: Azt sajnos nem tudom, hogy kell meilleszteni de de azért bekopizom.
Kérlekszépen itt van:http://www.stetefeld-design.de/eta.htm

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 372
Persze az egésznek több értelme lenne, ha a "közözz" helyett Között szó volna vala írva :)

Dávid

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 371
Lesliev

ez a szelep az esetleges mélytengeri merülések (búvárharangban, annak segítségével történő munkavégzéseknél) segít az óra belsejében a nyomáskiegyenlítésben. Egyfejű halandó normál körülmények közözz nem igen használja.

Mire vagy még kíváncsi a Seamasterrel kapcsolatban. Ja kezd derengeni. Ok. Acél tok, acél szíj, kék számlap, kék merülési idő tárcsa( csak egy irányba forog!), dátum kijelző. 300m nyomáshatár.
http://www.omega.ch/n2_index.html
2561.80.00

Dávid

Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 370
Mire szolgál a "helium escape valve" ? (Omega Seamasteren láttam)
Dávid
Többet is meg lehetne tudni arról a Seamasterről ?
Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 369
Sziasztok mániások!

látom páran használt órában is gondolkodnak.

Nekem van pár órám és az egyiket én is használtan vettem. Ez egy Heuer, még a TAG Heuer előtti időkből. Full fekete, crono, felhúzós. Azért van egy automata TAG is. Mélységmérős búvárórában a Citizenre esküszöm. Van is két változat a falon.

Egyébként nem szívesen. de most megválnék egy másik kedvencemtől, egy Omega Seamastertől.

Dávid.

Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 368
Tasztaltársak !
Senki sem tud valamit az Olma -ról ? Vagy kigolyóztatok a topicból a Seiko-m miatt ? :-( Azért nem mondtam le egy IGAZI óráról, ha egyszer majd megengedhetem magamnak ...
Láttam egy szimpatikusat (Olma) a Sugárban, de az órás csak annyit tudott mondani, hogy svájci 25 köves automata óra, 200 m-ig vízálló. A design tökéletes, az ár csak 33K HUF, de csak kétszínü tokozással és csattal volt (acél-arany (színü)), ami nekem nem tecc.
Más. Találtam egy jó oldalt a neten, sokmindent meg lehet tudni az órákról, szerkezetekről, gyártókról, és mindezt egészen közérthető ismeretterjesztő stílusban. A cím:
http://cranium.unibe.ch/~ozdoba/watchmain.shtml
Ruppy !
Tudnál ajánlani valami szakirodalmat, URL-t, ami az óraszerkezetekkel és müködésükkel foglalkozik kicsit mélyebben ? Szeretnék kicsit többet tudni róluk .
Köszi, Lesliev
Ruppy Creative Commons License 1999.07.29 0 0 367
GB

Sajnos nem tudok ilyen lehetöséget pedig szinte biztos, hogy van. Egy helyen talán a Petöfi Csarnokban az orabörzén. Ott aztán tuti, hogy mindenféle használt orát lehet kapni. Egyébkén egyáltalán nem csökkenti az értékét egy igazi orának az, hogy használt e vagy nem. A lényeg aránylag karcmentes legyen és persze minöségi. Szerintem az ora kora olyan mint a hegedünél. Minél öregebb annál tutibb.

GB Creative Commons License 1999.07.29 0 0 366
Kedves órarajongók!
Tudnátok néhány linket, ahol olcsóbban lehet használt, vagy kedvezményes új órát rendelni?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 365
Rsüni

Ez igen. Rendes leértékelés. Automata vagy kvarc?

Rsüni Creative Commons License 1999.07.28 0 0 364

Igen, igen!

A Chopard főleg ékszer szerű óráiról híres.
Az enyém nem olyan drága "csak" 1300 Sfr. Én 50 rugóért vettem itthon boltban!! Jól le volt értékelve.

Sün

biga Creative Commons License 1999.07.28 0 0 363
rettegen

Hol és mennyiért lehet ilyen kamu órát venni? :)))
De most komolyan, nekem is kellene, ha tudsz küldjél emilt, mert mostanában ritkán olvasok. (Fent rossz a címem, de nem lehet megváltoztatni. Az igazi: birog@beer.com
Előre is köszi...
biga

Lesliev Creative Commons License 1999.07.28 0 0 362
Tud valaki bármit erről a márkáról: Olma ? A múltkor Pestet járván több helyen is láttam kirakatban, volt köztük automata is . A neten viszont semmit sem találok róla. Lehet, hogy rosszul jegyeztem meg a márkát ?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 361
Egyszer láttam foton egy Chopard nöi orát. Olyan volt az ora háza, hogy utolagosan kis gyémántokat lehetett belerakni a szerkezet köré. Ezek ott föl alá gurultak. Használtan 2700USD volt.
Rsüni Creative Commons License 1999.07.27 0 0 360
Halló Órások!

Kb. 5 éve szereztem egy Chopard 1000 Miglia-t. Fehér lap, fém keret, piros cápabőr szij. Soha nem cserélném le!

Sün

Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 359
shaolin

A kvarc és az automata között elég nagy az ár difi. 400USD -1600USD

shaolin Creative Commons License 1999.07.27 0 0 358
Kvarc (cg1110)(sajnos) az én csuklómra túl nagy volt az automata.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!