Keresés

Részletes keresés

Ruppy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 347
dr.poljakov

Egyébként tök logikus amit mondassz. Csak nem érem fel ésszel.:)
Ez a 4 hertzes mechanika sem korrekt igazán mert néha a 21000 féllengésüt és a 28800 féllengésüt is 4 Hertzesnek mondják. Az 5 Hertzes mechanikák nagyon ritkák pl:Zenith El-Primero, némelyik Rolex, némelyik Frortis.... Általában 32700-36000 féllengésüek

A ETA 2724(1969 töl) szerkezetü orák 36000 féllengésü mechanikák. Ha ilyen szerkezetü orát veszel az szuper. De ugyanennek a kalibernek van egy lassabb frekvencián járatott verzioi pl:ETA 2732R,ETA 2734R
Egyébként ezt a szerkezetet vette át a Girard Perregaux cég is egyes szerkezeteibe. 1971-töl

dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.26 0 0 346
en csak ugy gondolom, hogy arrol lehet megallapitani, amit latok. szoval ott van benne az a kereek, megy ide-oda, illetve forog az oramutato jarasaval :-) megegyezoen egyet meg vissza egyet. es ezt jo soxor. szemre azert latsz annyit, hogy 3x elment jobbra egy masodperc alatt. igyhat azt gondolnam, hogy a leggyorsabb alkatresz ami benne van, valahogy adja a hercet. vagy van valami szorzo (oszto) mint az alaplapoknal?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 345
dr.poljakov

Fu ez magas nekem. Te szemre meg tudod mondani, hogy egy mechanika 4 vagy 5 Hertzes? Én még fülre is nehezen.

Egyébkén egy elég durva ora amit kinéztél. A használtan 7400 DM töl 15000 DM ig vannak.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 344
Szerintem is nem igazán a márkaneveket kell hajtani hanem el kell dönteni, hogy mit vársz el a leendö orádtol.
Erös háza legyen: acél tok
Karcmentes üveg:zafirüveg vagy valami kemény karcállo kristály.
Vizmentesség:Felhuzo lehetöleg menetes kupakos legyen és a ház jobbrol-balrol védje.
Biztonság:Tuti erös biztonsági záras szíj.
Pontosság:elsödlegesen kvarc mert az nagyon pontos, vagy nagy lengésszámu 4-5 Hz es szerkezet.
Tartosság :mechanikus szerkezet

Csak a legvégén szabad egyáltalán a presztizsel foglalkozni. Itt is érdemes elmerülni abban, hogy milyen szerkezet jár az orában. Elég gyakran van olyan , hogy a 2000 Márka áru orában ua. a szerkezet jár mint a 15000 Márkásban.

svga Creative Commons License 1999.07.26 0 0 343
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.26 0 0 342
breguet tema megint. en azert megneztem, merthogy atlatszo volt a darab elolrol is. valahogy ugy tunt, hogy megiscsak 5 herces :-) a meha. merthogy a kis fogaskerek amig szamoltam 21 -rol 22 -re, addig 10x jart. 5x ide, 5x oda. ja, ez 99-es modell volt, cirka 84,000 svajci frank. minden korabbi arat legyozott.
Lesliev Creative Commons License 1999.07.26 0 0 341
Sziasztok !
Volt 2 hét Net-mentes szabim (az elvonási tünetek már kezdtek jelentkezni), és nagyon örülök, hogy a topic ilyen szépen fejlődött közben.
Egy napot rászántam, bejártam a várost (Bp) körbeszaglásztam az általam ismert üzleteket. Sajnos el kellett fogadnom a tényt, hogy egyenlőre nem lehet automata svájci órám :((((( , nem fussa...
Viszont mindenképp akartam egy órát venni, mert a régi noname szerkentyüm leamortizálódott. Nos, a végeredmény, ahogy azt stoki javasolta is, egy Seiko quartz lett. (lehet fújolni!) Külsőre TELJESEN megegyezik a Rolex Sea Dweller-rel (a márkajelzést kivéve :) ). Rozsdamentes acél tok és csat (hát megvan a súlya is), kettős biztonsági záras csat, "hardlex christal" üveg (ez talán zafír, de mindenesetre valami nagyon kemény), menetes-szorítós korona, 15 bar vízállóság stb. Szerintem tartós darab, és eddig nagyon pontos (egy hét alatt még nem volt eltérése).
A véleményetek érdekelne (a lesújtó is).
Bye, Lesliev
originalqszi Creative Commons License 1999.07.24 0 0 340
Vágyom egy svájci orrára,
Vajon szeme hol jár ma?
Édes ajkát kinek adja oda?
S nézi, hogy múlik az óra.......
originalqszi Creative Commons License 1999.07.24 0 0 339
Vágyom egy svájci órára,
Ha nem kapom,
Akkor szarok az orrára:DDDDDD
Ruppy Creative Commons License 1999.07.24 0 0 338
Poerter

Néha szokott orabörze lenni a Petöficsarnokban. Ott használtan elég jo áron hozzá lehet jutni komoly orákhoz. Szerintem a svájci oráknál a kor nem számit. Engem egyáltalán nem izgatna ha használt orát vennék. Az oráknál a kor csak növeli a presztizsét.pl: Egy 30 éves O+A még most sem ciki.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.24 0 0 337
Csokis2

A DOXA is egy örök darab. A tisztitás pedig kb 3-8 ezer forint között lehet.
Tény veszélyes dolog a svájci ora mert ha az embert elkapja a gépszíj marka nagy lovékat ki lehet rá adni.

Porter Creative Commons License 1999.07.24 0 0 336
Sajnos a Sector mutatoja ugrik.Valoszinuleg leteszek rola. A gyonyoru TAG S/EL mellette viszont meg sem moccan, csak majdnem felmillio.

Hmmm.
Valaki gyorsan csapjon fejbe, mielott valami hulyeseget csinalok!!

Csokis2 Creative Commons License 1999.07.24 0 0 335
Nagyon utallak benneteket. :-) Olyan kedvet csinaltatok egy tisztesseges orahoz, hogy tegnap elvittem tisztitas + javitasra az oreg Doxamat, csak birjam majd kifizetni.
Csokis
Porter Creative Commons License 1999.07.23 0 0 334
Basszus, mekkora igazad van.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 333
vivcsi

Talán a Baross u 20. Anyagilag pedig katasztrofális. Egy vacak lünetta az O+A Seamasterre 25-30ezer forint:(

Ruppy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 332

Azt eldönteni, hogy mechanikus vagy kvarc az ora elég könnyü. Általában a mechanikus orák a legtöbbször álni szoktak nem járnak a kirakatban. Ha pedig már mennek akkor azt nézd meg, hogy a másodperc mutato 1másodpercenként ugrál akkor az tuti, hogy kvarc. A mechanikus orák másodperc mutatoja szinte folyamatosan halad vagy legalább minimum 4-5 lépésben halad el 1 másodpercet. Ha valaki villog egy sima Rolexel és a másodperc mutatoja 1mp-ként ugrál akkor az hamis. A Rolexnek is van kvarc verzioja de annak a formája jellegzetes. Szal ne ugráljon a mutatoja hanem apránként döcögjön.

vivcsi Creative Commons License 1999.07.23 0 0 331
Mondja már meg valaki légyszi, hogy hol lehet Omega De Ville (625) óra előlapot szerezni és mennyiért? Köszi
Porter Creative Commons License 1999.07.23 0 0 330
Kosz az infot,
A Sectort-t egy kirakatban lattam es nagyon megtetszett - a mechanikus-kvarc dolgot pedig azert kerdeztem, mert az oran nincs feltuntetve, hogy kvarc-e, vagy mechanikus - a ket modell haza tok ugyanaz (lasd Sector website)- a kirakatuvegen keresztul meg sajnos eleg nehez rajonni, hogy ketyeg-e, vagy sem. Viszont nagyon szep - titan az egesz burkolata, tobbmutatos modell, zafir uveggel, 30 bar vizallosaggal. Ha mechanikus, akkor ETA lesz benne.

Kb. 150e-ert kinaljak (akciosan), es en is a mechanikus modellt szeretnem. Viszont el kellene dontenem, hogyha kvarc van benne, akkor erdekel-e.
Akkor esetleg megis keresek mas orat.
Tenyleg, nem tudtok javasolni nekem valami szep modellt? Iranyado: a Sector 650, 950 modellek tetszenek, illetve a TAG S/EL. Azaz egy ora legyen, egyszerre brutalisan sportos, de ugyanakkor elegnasan kecses.
Lehetoleg arban a javasolt ora ne legyen tobb egy TAG-nal.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 329
rettegen

Gratula akkor ez az ora egy jo vétel volt.

rettegen Creative Commons License 1999.07.23 0 0 328
Ruppy
Képzelheted majdnem agyérgörcsöt kaptam.
A banánt azért irtam mert nem mindenki ismeri a fánkot (ring-o), olyan mint a gumibelsö - csonak után huzzák.
Képzeld el kanyar tengeren, külsö iven a az alig hullámos öböben kb. 85-100 km/h-ra gyorsul a fánk , nagy perec, whhhoooom. és csak azt látom valami csillog a vizben apro buborékok és merül. Ahh
Reménytelen helyzet volt vissza mentünk vizibiciklivel és leküldtem egy helyit 12m-re.
Már csak az a kérdés ezt ki kellett volna birnia? Szerintem egy sportora attol sportos hogy nem esik le nem?
Különben pontos , üveg profi, acél ház oké, védi a felhuzót is.
Gyüjtök egy Patek Philip-re addig le nem cserélem.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 327
rettegen

Nem tul sok elvárás van ami fontos egy oránál. Erös háza,kemény üvege,jó vizállósága és ütésálósága és persze a szija is megbizhato legyen. A pontosság is erény persze. Azt tudni kell, hogy a mech orák lényegesebbben pontatlanok mint a kvarc orák. Egy jo mech ora kb 2-3 mp et siet/nap. Képzeld megveszel egy penge orát mongyuk 50-500000 Ftig és a szija leold. Én megzavarodnék ha elhagynám egy ilyen banális hiba miatt az orámat.

rettegen Creative Commons License 1999.07.23 0 0 326
Ruppy,
akkor az enyém megfelel az elvárásaidnak..
Hurrreyy
rettegen Creative Commons License 1999.07.23 0 0 325
Télleg a Sector-nak, jó a hire egyébként?
valakinek volt már vele problem?
Nekem egy 650-es chrono-aélarm-om van és az üvegét nem tudtam még megkarcolni, pedig odacsaptam már motorral is magam...
Egyszer Rodoszon banánozás közben leesett a kezemröl (leoldott a biztonsági zár - hehehe), és megtaláltuk 12m mélyen a parttól 250m-re!!!
Életem egyik legnagyobb mázlija volt.
Télleg a SECTOR-t lehet igazi Svájci órának mondani?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.23 0 0 324
Porter

Ha pontos orát akarsz akkor a kvarcot de ha tartosat akkor a mechanikusat.
A mutatos kivitelü kvarcorákban is van egy kisebb léptetö mechanika. Általában ezek egyáltalán nem tul komolyak ellentétben a mechanikus orákkal. Némelyik kvarcorában ez a kis mechanikus rész egyáltalán nem tartalmaz "követ" Egy rendes mechanikában minden tengely rubin kristály csapágyban forog.
Szal a lényeg MECHANIKUS szimpatiusabb nekem.
Ha a mechanikus mellett döntessz probáld kiszagolni, hogy milyen mechanika van benne. Néha a divat orákban is akad elég komoly szerkezet. Egyszer láttam egy PlayBoy orát és ETA automata szerkezete volt.

a lényeg : lehetöleg acéltokos legyen mert az elég szivos,zafirüveges mert az soha sem karcolodik, A felhuzonál az ora háza egy kicsit jobbrol balrol védje a felhuzot, vizálo legyen min 5 bar de inkább 10Bar-30Bar ig.

Porter Creative Commons License 1999.07.22 0 0 323
Sector 950-rol mit mondotok?
+ ha valasztani kell a kvarcos es mechanikus valtozat kozott?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.20 0 0 322
Érdekesség!

A Longines gyártotta a világ leg vékonyabb kvarcoráját.
1979 ben L.795.2. számu kvarc szerkezettel. A vatagsága csak 1.98mm volt kompletten az egész órának.

shaolin Creative Commons License 1999.07.27 0 0 321
Kvarc (cg1110)(sajnos) az én csuklómra túl nagy volt az automata.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 320
shaolin

Automata vagy karcora a Tag-od?

shaolin Creative Commons License 1999.07.27 0 0 319
Sziasztok!

Jó dolog így elcsacsogni, hogy melyik a legjobb óra, de nekem pl. Tag-om van, az azér' többet ér sok leírt szónál.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 318
Az oramechanikáknál általában féllengés/ora a mértékegység. Minden fél lengésre egyet ugtik az anker és továbbmegy egy fogat. Szal egy "4 Hz es" ora minden orában 14400 teljes amplitudot leng.-> 28800 féllengés/ora.
Az orák lengésszámát a mechanikában lévö kis fogaskerekek áttételviszonyával és a balansz sulyozásával álitják be. Elvileg minden jobb mevhanika tudna 4 helyett 5 hertzen járni csak ugy méretezték, hogy alacsonyabb frekin lengjen. Ennek két oka van általában az 5 hertzes mechanikák sokkal finyásabbak. Nem tulságosan elterjedt mert, a 4 és az 5 Hz között nem olyan nagy a difi az ora pontosságát nézve viszont a mechanikát jobban igénybe veszi a nagyobb lengésszám. De van egy nagy elönye a nagy lengésszámu (4-5 Hz)mechanikáknak ,hogy kis méretü és nagyin kis sulyu balanszal szerelik mivel a nagy "freki" hez nem kell sulyos balansz.-> ebböl következöen ha leejted sokkal kisebb az esélye, hogy tengelytörést kapjon a balansz. Az inkablock az ütések kompenzálására van de hát persze annak is vannak határai. Ezzel a kis lengötömeggel és inkablockal ellátott orák tényleg tüzön vizen át igazi társa az embernek. Régen az inkablock tuningnak számitott a mech. oráknál manapság pedig mindegyikbe beépititk.
A legtöbb kézifelhuzos ora pl a sima DOXA (boltban 43000Ft) 2.5 Hz es mechanika. Ha meghalgatod olyan kedélyesen tik-takkol.:) cronométerr bizonylatosak mindig nagyfrekis szerkezetek azok pedig idegbajosan pörögnek.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!