Keresés

Részletes keresés

Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 377
Dávid !
Köszi az infot a szeleppel kapcsolatban.
Az órát megkuksiztam, gyönyörü ! Viszont quartz órát nemrég vettem, most az automaták érdekelnének igazán. Bocs, de az előbbiekből ez nem derült ki egyértelmüen. De egy ilyen csodás órára biztosan találsz jelentkezőt !
Bye, Lesliev
Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 376
Dávid

Jo ez a komputeres merülés mert az ember nem lessz vizes. Csak azt nem értem, hogy oldod meg a lakásban:))))))))))))))))))))))

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 375
Ruppy

Hát igen, James Bond... de ebben nincs detonátor (még).

A Citizenem 20 bar-t bír, de az mégsem egy ilyen szerkezet, de azért szeretem. Merülni már csak biztos ami biztos alapon viszem, mert mostanában a merüléseket igazából computerre bízzuk.

Dávid

Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 374
Dávid

James Bond ora mi? A vizálosága kiválo. A sima orák csak 3-5 bar-t birnak ki ez pedig 30 Bar-t.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.30 0 0 373
Lesliev

A benne lévö szekezet azonositoját probáld megszerezni. Az alapján könyebb beazonositani. Lehet, hogy egy olyan eta jár benne ami elég sok ismert Brand name orákban is szokott.

Link: Azt sajnos nem tudom, hogy kell meilleszteni de de azért bekopizom.
Kérlekszépen itt van:http://www.stetefeld-design.de/eta.htm

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 372
Persze az egésznek több értelme lenne, ha a "közözz" helyett Között szó volna vala írva :)

Dávid

Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 371
Lesliev

ez a szelep az esetleges mélytengeri merülések (búvárharangban, annak segítségével történő munkavégzéseknél) segít az óra belsejében a nyomáskiegyenlítésben. Egyfejű halandó normál körülmények közözz nem igen használja.

Mire vagy még kíváncsi a Seamasterrel kapcsolatban. Ja kezd derengeni. Ok. Acél tok, acél szíj, kék számlap, kék merülési idő tárcsa( csak egy irányba forog!), dátum kijelző. 300m nyomáshatár.
http://www.omega.ch/n2_index.html
2561.80.00

Dávid

Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 370
Mire szolgál a "helium escape valve" ? (Omega Seamasteren láttam)
Dávid
Többet is meg lehetne tudni arról a Seamasterről ?
Dávid Creative Commons License 1999.07.30 0 0 369
Sziasztok mániások!

látom páran használt órában is gondolkodnak.

Nekem van pár órám és az egyiket én is használtan vettem. Ez egy Heuer, még a TAG Heuer előtti időkből. Full fekete, crono, felhúzós. Azért van egy automata TAG is. Mélységmérős búvárórában a Citizenre esküszöm. Van is két változat a falon.

Egyébként nem szívesen. de most megválnék egy másik kedvencemtől, egy Omega Seamastertől.

Dávid.

Lesliev Creative Commons License 1999.07.30 0 0 368
Tasztaltársak !
Senki sem tud valamit az Olma -ról ? Vagy kigolyóztatok a topicból a Seiko-m miatt ? :-( Azért nem mondtam le egy IGAZI óráról, ha egyszer majd megengedhetem magamnak ...
Láttam egy szimpatikusat (Olma) a Sugárban, de az órás csak annyit tudott mondani, hogy svájci 25 köves automata óra, 200 m-ig vízálló. A design tökéletes, az ár csak 33K HUF, de csak kétszínü tokozással és csattal volt (acél-arany (színü)), ami nekem nem tecc.
Más. Találtam egy jó oldalt a neten, sokmindent meg lehet tudni az órákról, szerkezetekről, gyártókról, és mindezt egészen közérthető ismeretterjesztő stílusban. A cím:
http://cranium.unibe.ch/~ozdoba/watchmain.shtml
Ruppy !
Tudnál ajánlani valami szakirodalmat, URL-t, ami az óraszerkezetekkel és müködésükkel foglalkozik kicsit mélyebben ? Szeretnék kicsit többet tudni róluk .
Köszi, Lesliev
Ruppy Creative Commons License 1999.07.29 0 0 367
GB

Sajnos nem tudok ilyen lehetöséget pedig szinte biztos, hogy van. Egy helyen talán a Petöfi Csarnokban az orabörzén. Ott aztán tuti, hogy mindenféle használt orát lehet kapni. Egyébkén egyáltalán nem csökkenti az értékét egy igazi orának az, hogy használt e vagy nem. A lényeg aránylag karcmentes legyen és persze minöségi. Szerintem az ora kora olyan mint a hegedünél. Minél öregebb annál tutibb.

GB Creative Commons License 1999.07.29 0 0 366
Kedves órarajongók!
Tudnátok néhány linket, ahol olcsóbban lehet használt, vagy kedvezményes új órát rendelni?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 365
Rsüni

Ez igen. Rendes leértékelés. Automata vagy kvarc?

Rsüni Creative Commons License 1999.07.28 0 0 364

Igen, igen!

A Chopard főleg ékszer szerű óráiról híres.
Az enyém nem olyan drága "csak" 1300 Sfr. Én 50 rugóért vettem itthon boltban!! Jól le volt értékelve.

Sün

biga Creative Commons License 1999.07.28 0 0 363
rettegen

Hol és mennyiért lehet ilyen kamu órát venni? :)))
De most komolyan, nekem is kellene, ha tudsz küldjél emilt, mert mostanában ritkán olvasok. (Fent rossz a címem, de nem lehet megváltoztatni. Az igazi: birog@beer.com
Előre is köszi...
biga

Lesliev Creative Commons License 1999.07.28 0 0 362
Tud valaki bármit erről a márkáról: Olma ? A múltkor Pestet járván több helyen is láttam kirakatban, volt köztük automata is . A neten viszont semmit sem találok róla. Lehet, hogy rosszul jegyeztem meg a márkát ?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.28 0 0 361
Egyszer láttam foton egy Chopard nöi orát. Olyan volt az ora háza, hogy utolagosan kis gyémántokat lehetett belerakni a szerkezet köré. Ezek ott föl alá gurultak. Használtan 2700USD volt.
Rsüni Creative Commons License 1999.07.27 0 0 360
Halló Órások!

Kb. 5 éve szereztem egy Chopard 1000 Miglia-t. Fehér lap, fém keret, piros cápabőr szij. Soha nem cserélném le!

Sün

Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 359
shaolin

A kvarc és az automata között elég nagy az ár difi. 400USD -1600USD

shaolin Creative Commons License 1999.07.27 0 0 358
Kvarc (cg1110)(sajnos) az én csuklómra túl nagy volt az automata.
Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 357
shaolin

Automata vagy karcora a Tag-od?

shaolin Creative Commons License 1999.07.27 0 0 356
Sziasztok!

Jó dolog így elcsacsogni, hogy melyik a legjobb óra, de nekem pl. Tag-om van, az azér' többet ér sok leírt szónál.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 355
Az oramechanikáknál általában féllengés/ora a mértékegység. Minden fél lengésre egyet ugtik az anker és továbbmegy egy fogat. Szal egy "4 Hz es" ora minden orában 14400 teljes amplitudot leng.-> 28800 féllengés/ora.
Az orák lengésszámát a mechanikában lévö kis fogaskerekek áttételviszonyával és a balansz sulyozásával álitják be. Elvileg minden jobb mevhanika tudna 4 helyett 5 hertzen járni csak ugy méretezték, hogy alacsonyabb frekin lengjen. Ennek két oka van általában az 5 hertzes mechanikák sokkal finyásabbak. Nem tulságosan elterjedt mert, a 4 és az 5 Hz között nem olyan nagy a difi az ora pontosságát nézve viszont a mechanikát jobban igénybe veszi a nagyobb lengésszám. De van egy nagy elönye a nagy lengésszámu (4-5 Hz)mechanikáknak ,hogy kis méretü és nagyin kis sulyu balanszal szerelik mivel a nagy "freki" hez nem kell sulyos balansz.-> ebböl következöen ha leejted sokkal kisebb az esélye, hogy tengelytörést kapjon a balansz. Az inkablock az ütések kompenzálására van de hát persze annak is vannak határai. Ezzel a kis lengötömeggel és inkablockal ellátott orák tényleg tüzön vizen át igazi társa az embernek. Régen az inkablock tuningnak számitott a mech. oráknál manapság pedig mindegyikbe beépititk.
A legtöbb kézifelhuzos ora pl a sima DOXA (boltban 43000Ft) 2.5 Hz es mechanika. Ha meghalgatod olyan kedélyesen tik-takkol.:) cronométerr bizonylatosak mindig nagyfrekis szerkezetek azok pedig idegbajosan pörögnek.:)
Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 354
dr.poljakov

A Hert inkább az elektronikában elterjedt kifejezés. De a mechanikában is ok. A lényeg, hogy egy ciktikusan folyamat. Ennek a mértékegysége a változás/idö. Hányszor ketyeg ide oda a "balansz" egy perc alatt az pedig az ora lengésszáma vagy frekvenciája. Ha most ez féllengés vagy egész az már aproság a lényeg, hogy mérhetö dolog.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.27 0 0 353
rettegen

Az IWC nagyon királyfi;)

dr.poljakov Creative Commons License 1999.07.26 0 0 352
hmm. huszonsokezer, amit irsz itt, kicsit eros. ezek itt total mechanikus orak. a herces dolog akkor itt hogy is van?
rettegen Creative Commons License 1999.07.26 0 0 351
Ruppy
az igaz hogy jó az Omega, nekem abbol is a Speedmaster bár eléggé sok a gagyi.
Kinézetre most nekem az IWC tetszika legjobban.
Azt hittem lepetézek fekete, chrono de az egész olyan diszkrét és elegáns, hogy rögtön vettem egy kamut ami olyan jól nézett ki, hogy másnap leszedték a kezemröl 30rongyért.
Nem értettél félre azért az IWC 890.000.- helyett 450.000-ért nem olyan rossz nem ?
Ruppy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 350
rettegen

a Tag ok kb 300000 töl felfelé szoktak lenni. Ugyan ezért a lovéért már O+A -t is kap ujonnan.

Ruppy Creative Commons License 1999.07.26 0 0 349
rettegen

Állítolag ezeket az orákat ugyanugy körözik sorozatszám szerint mint az autokat alvázszám szerint. Ha egy lopott orát valaki bevisz a márkaszervizbe ott lefogják az orát. De ha egy sima szervizbe ott valszeg nincs ez a komoly számitogépes háttér a beazonozitáshoz. Azt tudom, hogy a Rolexeket Olaszországon keresztül ellenörzik le.
Aztán lehet, hogy én most teljesen félreértettem a "lehuzott" kifejezés. Ha használtra gondoltál akkor semmi gond. Azt soha sem vizsgálják, hogy jogosan tied-e az ora csak azt, hogy körözött -e?

rettegen Creative Commons License 1999.07.26 0 0 348
Valaki kérdezte, hogy mit vegyen a TAG árszinten. Hááááát nekem a FORTIS is tetszik.
Ruppy kérdés:
Mennyire gáz lehúzott (kártyás) órát venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!