Keresés

Részletes keresés

bohókása Creative Commons License 2012.01.27 0 0 40695

Nem arrol van szó , hogy le kell állítani a repülőket. Arról van szó , hogy probálják meg betartani a hatályos szabályokat legalább. Ez nem is olyan nagy kérés. 

Bkása

Előzmény: jim32 (40693)
297 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 40694
A reptérnek ugyebár két kifutópályálya van. Az egyik az egyes terminálnál, a másik a kettesnél. Utóbbinak a város felőli vége van túl közel Hegyhez. A fel és leszállások iránya a széliránytól függ. Uralkodó széljárás idején a gépek Vecsés felől szállnak le, ennek, vagy a másik pályának a túlsó végén. A felszállások ilyenkor a másik pályáról, a város felé történnek, Rákoshegy abból nem sokat hall. Ellenkező szélirány esetén a leszálló gépek vannak a lőrinci pályán, a felszállások pedig Vecsés felé történnek.

Azaz azt a pályavéget, aminek a meghosszabbítása Rákoshegy felett vezet, azt használják a legkevésbé. Mégis, sosem a lőrici, vagy a vecsési lakosok panaszkodnak, és nem az ottani polgármester ekézi a repteret, hanem mindig Riz Levente használja ki a lehetőséget arra, hogy bekerüljön a sajtóba ezzel az "üggyel". Érdekes...

Akik a vasút mellett laknak, azok is megszokják az éjjel dübörgő tehervonatokat, tudnak tőle aludni. Hangszigetelni kell az ablakokat, ebben a BA tudtommal segíti is a lakosságot, és gyakorlatilag volt probléma, nincs probléma.
jim32 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 40693

Ugye tényleg nem szeretnéd, hogy csökkenjen a feletted elvonuló gépek száma? Ez ui. rajtad (és még néhány ottlakón) kívül mindenkinek rossz - az országnak, a repülőtérnek, a cégeknek.

Hát sajnos ez van, ezzel együtt kell tudni élni. Nekem sincs messze a repülőtér, de hozzászokott a fülem és nem zavar.

Szüleim a vasúttól nem messze laknak Monoron. Még eddig egyszer sem jutott eszükbe, hogy átrakassák a pályát vagy csökkentessék az elhaladó vonatok számát. Pedig amikor a házuk épült, még naponta 1-2 vonat ment csak.

Előzmény: bohókása (40692)
bohókása Creative Commons License 2012.01.27 0 0 40692

Való igaz hogy évente előjön ez a téma. Érintett vagyok én is. A mi házunk a harmincas évek végén épűlt, igencsak távol a repülő tértől. Hihető hogy mi nem toltuk arrébb a házunkat, mégis valahogy közelebb kerültünk ehez a hangoskodó szomszédhoz. 

Szinte a kertünk végébe felhúztak egy vadonatúj repteret. Olyat ami még az akkori megengedőbb környezetvédelmi szabályoknak sem felelt meg. Azért ide épűlt mert már akkor is kevés volt a pénz, és nem kellet a teljes infrastruktúrát rögtön kiépíteni, hanem használhatták a meglévő kiszolgáló épületeket amíg az ujjak felépűlnek. 

Ha én építek egy sufnit, akkor engedélyt kell kérnem mindenkitől rá, és a szomszédaimnak is van lehetőségük beleszólni ha korlátozom az ő ingatlan használati jogát valamivel. Nekünk tulajdonképpen a senki nem szólt hogy repűlőteret kapunk. 
Amikor felépűlt a kettes reptér elementáris tiltakozás volt a zaj miatt. Akkor kialakították az együttélés szabályait, szépen elvoltunk tizen évig. Ekkor változtatták meg a használati szabályokat , és szabadult el a pokol. Azóta repkednek a hatalmas gépek közvetlenül felettünk.

Amúgy évente megigérik hogy csökkentik felettünk repkedő gépek számát , aztán minden marad régi mederben. 
Bkása 

Előzmény: FFeri (40691)
FFeri Creative Commons License 2012.01.27 0 0 40691

Évente előjön ez a téma, és nem tudom, kinek adjak igazat. Megértem az ott élő embereket, a repülőtér okozta problémákat, ugyanakkor előjön az "M0-s effektus" is: néhány ezer ember befolyásolhatja egy 10 milliós ország fővárosánok, és egyben legnagyobb nemzetközi repülőterének forgalmát és fejlődését? Ráadásul csúsztatás is van itt: Igaz, hogy száz éve lakott a terület, de azért nem az összes épület állt már ott a repülőtér megépülése (1950!) előtt... Nyilvánvalóan azóta is épültek ott házak, költöztek oda emberek, ők azért számíthattak a repülőtér melletti zajterhelésre. Talán tényleg az lenne a megoldás, hogy a reptér vegye meg az elköltözni vágyók házát, mert nyilvánvalóan sem a repteret, sem a kifutópályát nem fogják elköltöztetni.

 

A rákoshegyiek panaszkodnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér miatt

A reptér a nyolcvanas években szabálysértő módon túl közel épült a XVII. kerülethez. Tovább »

forrás: Index.hu

FFeri Creative Commons License 2012.01.26 0 0 40690

Nem is ott van a trükk, hogy több pénzt kér a nagyobb kuka ürítéséért, hanem ott, hogy a hírlevélben nagy betűkkel hirdetik, hogy *ingyen* kicserélik a kukát. Namost a csere valóban ingyenes, onnantól kezdve viszont több a szemétdíj, ez viszont még apró betűvel sincs feltüntetve. Szerintem ha megkérdeznénk, 100 emberből 99 nem tudná, hogy a kuka űrtartalma után kell fizetni a szemétdíjat és nem (csak) a darabszáma (és az ürítés gyakorisága) után.

Előzmény: cucu (40687)
cucu Creative Commons License 2012.01.26 0 0 40689

Ez az ág halom kb. 2 hónapja hever a Melczer-Ferihegyi sarkán, balesetveszélyessé téve a kereszteződést.

 

bohókása Creative Commons License 2012.01.25 0 0 40688

http://hvg.hu/itthon/20120125_ba_zajvedelem#rss

 

Ez roppant érdekes. Mi igencsak közel lakunk a II es végéhez. Annó I es zajvédelmi körzet voltunk. Vagy 20 éve felmérték az ablakokat , ajtókat. Azóta sem hallotunk róluk . 

Bkása

cucu Creative Commons License 2012.01.25 0 0 40687

Hallottam én már arról is, hogy a kerületünkben a vízórát úgy cserélték le, hogy a Vízművek dolgozói beugrottak a kerítésen.

 

Amikor még Keresztúron laktunk, nekünk is bedobták az új kukát a kerítésen, igaz, a szomszédba...:)

 

Én a magam részéről nem látok abban semmi "trükköt", hogy az FKFV több pénzt kér a nagyobb kuka után.

FFeri Creative Commons License 2012.01.25 0 0 40686

Az abban az esetben jó megoldás lehet, de ilyenkor viszont vissza kell adni a régi kukát. Csak nem másznak be érte a kerítésen...

Előzmény: mobiv (40683)
BoGar Creative Commons License 2012.01.25 0 0 40685

Nálunk ugyanez a fákkal volt pár éve, amikor lehetett az önkormányzattól fát kérni, amit kiültethettünk az utcára. A szomszédhoz rakták be a kerítésen belülre.

Előzmény: mobiv (40683)
BoGar Creative Commons License 2012.01.25 0 0 40684
mobiv Creative Commons License 2012.01.25 0 0 40683

Amikor nálunk ellopták és hoztak új kukát (jó pénzért) mi sem voltuk otthon. Egyszerűen berakták/dobták a kerítésen belülre.

Előzmény: FFeri (40681)
cucu Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40682

Éjszaka.

Előzmény: FFeri (40681)
FFeri Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40681

Ez a legnevetségesebb: Egyszerűen egy péntek délelőtt beállítottak, hogy akkor ők meghozták volna a kukát. Szerencsére a háznál egy cég is működik, így át tudták venni. Nem tudom, hogy gondolja ezt az FKF. Az embereknek más dolguk sincs, mint otthon ülnek, és várják, hogy mikor hozzák ki az új kukájukat? Vajon ezt hogyan oldják meg más háznál, ahol mondjuk napközben dolgoznak az emberek és nincs otthon senki?

Előzmény: Lacivill (40674)
gomboc7 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40680

Köszönöm a tippet! Sajnos nem felelünk meg a feltételeknek, mert gyerekekkel többen vagyunk mint két fő.

Előzmény: mobiv (40679)
mobiv Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40679

Lehet kérni kedvezményt, de csak adminisztratív feltelek teljesülés esetén, nem számít mennyi szemeted van:

 

Díjkedvezmény pont alatt: www.fkf.hu/portal/page/portal/fkf/Ugyfelszolgalat/Letoltheto_dokument

 

"A 61/2002. (X.18.) Fővárosi Közgyűlési Rendelet 33. § (1) értelmében az irányadó hulladékkezelési díjtétel 50%-a érvényesíthető, ha az önálló lakóingatlant (családi házat) az illetékes kerületi Önkormányzat Népesség-nyilvántartó csoportja által kibocsátott igazolás szerint legfeljebb két fő lakja....."

Előzmény: gomboc7 (40675)
BoGar Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40678

Szerintem nincs, mivel a kukásautó erre van felkészítve. Max azt tudod elérni, hogy ne hetente, hanem kéthetente vigyék el tőled. De nem biztos, hogy belemennek.

Előzmény: gomboc7 (40675)
kukácska Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40677

Állítólag a helyi önkörmányzatok határozzák meg, hogy melyik területnek milyen "szemetes edényt" kell használnia. Amennyiben ettől eltérő szemetesedényt/zsákot akarsz használni, először az illetékes jegyzőnél kell lebokszolni, és azzal az igazolással/engedéllyel kell az illetékes szemétszállítókat megkeresni.

Előzmény: gomboc7 (40675)
kukácska Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40676

:-))) Nem, hanem a "hét törpéből". Régen, az egyik olyan kollégám, aki majdnem egy fejjek volt alacsonyabb tőlem, "törpének" hívott. Onnan jött az ötlet.

Eredetileg "morgó" vagy "kuka" néven akartam regisztrálni, de az állítólag már foglalt volt.

Előzmény: jim32 (40672)
gomboc7 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 40675

Erről jut eszembe. Nálunk a szelektív gyűjtés miatt kéthetente telik meg a kukánk. Régebben mondták az FKF-nél, hogy a 110 l a minimum, annál kevesebbet nem lehet kérni. Ebben szerintetek van változás?

Előzmény: FFeri (40673)
Lacivill Creative Commons License 2012.01.23 0 0 40674

hogyan jelentkeztek, a csere időpontjára?

Előzmény: FFeri (40673)
FFeri Creative Commons License 2012.01.23 0 0 40673

Ha már kuka: December 15-én kértem az FKF-től nagyobb, kerekes kukát (ők hirdették, hogy lehet ingyen kérni, de persze a "trükk" az, hogy megnő az űrtartalom miatt a szemétszállítási díj). Most pénteken sikerült megoldaniuk a feladatot, több mint 1 hónap alatt. :)

jim32 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 40672

Akkor hát innen a nickneved! :-)))

Előzmény: kukácska (40670)
kukácska Creative Commons License 2012.01.23 0 0 40671

Nem szeretném az "átkos" visszatérését, de akkor legalább ilyen dolgokkal nem kellett szembesülnünk.

Előzmény: BoGar (40662)
kukácska Creative Commons License 2012.01.23 0 0 40670

Számomra nem volt meglepetés a "kukás sztorid"...

Nálunk 6-8 évvel ezelőtt reggel még nem vitték el, mielőtt elindultunk otthonról és délután darabokban találtuk a kukánkat, amikor hazamentünk. Néhány hónappal ezelőtt (nyáron) pedig éjszaka felgyújtották. Este kiraktuk a bejárat elé. Az éjszaka folyamán egy szirénázó rendőrautó ébreszett fel minket, mert lángolt a kuka és a közelében lévő "leállósáv" száraz füve.

Sem mi nem vettük észre, sem a szomszédok. Egy arra járó rendőr-járőrautóból figyeltek fel rá.

 

Előzmény: cucu (40669)
cucu Creative Commons License 2012.01.22 0 0 40669

Azért nem árt az óvatosság, ugyanis az éjszaka folyamán a félig lévő kukámat telinyomták hamuval, az egész belseje szürke a hamutól és el is tört a füle. Ezután ha egy mód van rá, nem etszem ki éjszakára.

Előzmény: jim32 (40667)
japex Creative Commons License 2012.01.22 0 0 40668

Na látod! nem olyan rossz ez a környék :)

Előzmény: cucu (40666)
jim32 Creative Commons License 2012.01.22 0 0 40667

Örülök. Épp most tartottam oktatást a gyereknek, hogy ha hazaér a suliból, mindig hozza be, mert lopják a kukákat.

(Egyébként anno a 11. kerületben ellopták a miénket)

Előzmény: cucu (40666)
cucu Creative Commons License 2012.01.22 0 0 40666

Jó hírem van, meg lett a kukám! A szomszéd bevitte magához mert kint volt az úton, csak elfelejtett szólni. Húúú... azért bosszantott a dolog.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!