Keresés

Részletes keresés

Galádriel Creative Commons License 2010.05.27 0 0 180
Mármint az ügyészség kormány alá rendelésének van-e szerepe 2/3-nál?

Végül is igazad van, a 2/3-al azt csinálnak amit akarnak, a közvetlen kormány alá rendelés nélkül is meg tudják oldani, hogy instruálják az ügyészséget, csak picit macerásabb.
Előzmény: Maaria (173)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 179
Valóban, csak itt ugye kockázat/haszon elemzést kellene csinálni. Lehet ötletelni, h a pozitív kimenetel, illetve ezt hogyan lehet manifesztálni?
Előzmény: Maaria (174)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 178

Nemzeti érdek, h az országunk sikeresen beilleszkedjék a világba, amiben létezik.

És ehez bizony meg kell felelni a külső környezetnek.

Ez teljesen így van, nincs is ezzel vitám, egyetértek. Meg kell felelni, de a saját érdekeinket szerintem a külső megfelelés elé kell helyezni. Nem pedig mögé.

Előzmény: MolnarErik (175)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 177
Van.
Előzmény: Maaria (173)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.27 0 0 176
Ficoékra igen, de én a szélsőjobbról beszéltem, Ficoék pedig (még) nem azok...
Előzmény: Maaria (174)
MolnarErik Creative Commons License 2010.05.27 0 0 175

Nemzeti érdek, h az országunk sikeresen beilleszkedjék a világba, amiben létezik.

És ehez bizony meg kell felelni a külső környezetnek.

Előzmény: Maaria (153)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 174

A narancs színkódú topiktárs a (118)-ban azt mondta, hogy ez még vissza is üthet a szlovákiai radikálisokra... bár igaza lenne...

Előzmény: Fáradt Vándor (172)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 173

2/3-os parlamenti többségnél van ennek bármi jelentősége? Bár a jogi dolgokhoz te jobban értesz...

Előzmény: Törölt nick (171)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.05.27 0 0 172
Pont ezért kellett volna várni, mert lehet, hogy egy új kormány lesz, aki sokkal normálisabban fog a kérdéshez állni... Így viszont Fico & Co. (sic) a szélsőjobbtól is beszedhet szavazatokat ezzel kampányolva...
Előzmény: moziga2 (167)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 170

Az állam szerepének komolyabban vétele még nem kommunizmus... a nyugati demokráciákban is látunk erre nagyon jó példákat.

Előzmény: Törölt nick (169)
moziga2 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 167
Szerintem is kicsit elsietett a KÁP törvény. De az állandó defenzívából is elegem van a szomszédok tőlünk való történelmi és ostoba fiusztrációi miatt. Meglátjuk mi lesz. Szerintem a nyulak bokorból való kiugrasztása folyik. Már most meglátszanak az európai szándékok, és az is, ki melyik oldalon áll. Én az oldalakat az igazságossághoz mérem.
Előzmény: Fáradt Vándor (93)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 166

Ez nagyon ésszerű javaslat, támogatom! :)

Előzmény: Törölt nick (163)
Galádriel Creative Commons License 2010.05.27 0 0 165
Uramatyám upika, te most készülsz lőni a Téli Palotát? Vagy már a szavazófülkében megsoroztad a papírost a zsebauróráddal?

2/3-uk van, ám legyen, csináljanak is valamit. Eddig még csak a kissé érdekes előéletű Pintér Sanyát sikerült visszarámolni, ami simán minuszpont, viszont ígéretnek megfelelően elsők között rendezték az Önkormányzati tv. módosításával az önkormányzatok törvényességi felügyeletét, ez plusz pont. És elég sok minuszt sikerül az ideológiai körítéssel, meg az újbeszél kialakításával begyűjteniük. Haladjunk már valami konkrétum irányába a gazdaságban, mint hogy most mennybe menjen Minden Magyarok Miniszterelnöke.
Előzmény: upi2000 (159)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.27 0 0 164

A globalizáció egy modern szó. Amitma felruháztak csupa negatív jelentéssel.

A lényeg etől függetlehnül az, hogy a különböző nemzeteknek össze kell fogniuk, mert nagyon kevés ország él meg saját erőből és nem tud elzárkozni a külvilágtl.

Mindig vannak felkapott, divatos szavak, amiknek a jelentése - megnézve a tartalmat ugyanaz az, mint egykor volt ahódító háboruké, a birodalmak kiépétésé. sztm

Előzmény: upi2000 (158)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.27 0 0 163

Hallani róla, hogy új PTK lesz. Jó lenne belevenni az internetes szerződéseket is, hogy egyetlen kattintással ne keletkezhessen fizetési kötelezettség. (Uram bocsá esetleg kötbéres.)

RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 162
meg a globálosat is kérjük alábontva!:-))
Előzmény: Törölt nick (160)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 161
csakh nálunk nincs forradalmi helyzet, h egyet említsek...
Előzmény: upi2000 (159)
upi2000 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 159

1776, Amerika

1640, Anglia

1848, Európa

1905, Oroszország

1956

1968

forradalmak, győzelmek, komenyizmus?

Előzmény: RontóPál (157)
upi2000 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 158

A globalizáció jelentését meg kéne kissé beszélni....

http://hu.wikipedia.org/wiki/Globaliz%C3%A1ci%C3%B3

Előzmény: kutykuruty brekege (155)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 157
Hát ez a forradalom, meg a sok győzelem nagyon arra hajaz...
Előzmény: upi2000 (156)
upi2000 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 156

Méghacsak baloldali lenne, de egyenesen kommenyista néhol.

Hol?

Előzmény: Törölt nick (149)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.27 0 0 155

Ebben az az érdekes, hogy ilyen logikával az egész történelemben együtt szerepelt a globalizmus -birodalmak alakulása - ls nemzeti érdek, a hagyományok, függetlenségmegörésének érdeke. Valahogy soha nem volt sikeres az utobi politika, legalábbis nagyon ritkán.

A első globalista uralkodónk- a- a gondolatmeneted szerint szent Itván volt, akik behódolt a külföldi pontosan rümai érdekeknek és az európai családok keresztbe.kasul  házasodása is azt szolgálta, hogy mindenki megtudja harcolni a saját érdekeit külső segítséggel.

A globalizmust valaki kitalálta, de mindig is volt és lesz és bár némileg szembenáll a nemzeti érdekekkel, de a nem lehetetlen a kettőt párhuzamosan kezelni. (persze ehhez elég komoly diplomáciai érzék és nem popolizmus szükségeltetik)

Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 154

Az a politika, ami a nemzeti érdekeket és értékeket teszi az első helyre ...

Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 153

Igen, igazad van, prioritás van.

Globalista érdeken én a külső elvárásokat értettem. Nemzeti érdeken pedig a magyar nemzet érdekeit.

Az a politika, ami a nemzeti értedeket és értékeket teszi az első helyre a külső elvárásokkal szemben, az nemzeti. A külső elvárásokat előnyben részesítő politika pedig a globalista, az én értelmezésem szerint.

Előzmény: RontóPál (152)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.27 0 0 152
Már eccer tisztáztuk, h prioritás csak egy van...

Mi az, h "globalista érdek"?

Te eccer aszondod, h "Miért ilyen végletes kategóriákat képzelsz el?", másszor meg vmi ködös érdekeket teszel az első helyre, azaz polarizálsz...

Ezért egy hablaty az egész, valóban van egy nemzetnek érdeke, de ezt keresztül-kasul átszövik az ún. globalizációval összefüggő érdekek é értékek is, amelyek egyébként sem választhatók el tisztán, és végképp nem kivonhatók.

Előzmény: Maaria (148)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 150

Ne mondjál már ilyen csúnyákat... szépen kérlek...

Előzmény: Törölt nick (149)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 148

Miért ilyen végletes kategóriákat képzelsz el?

Nem erről van szó.

A nemzeti politika nem azt jelenti, hogy teljesen bezárkózunk, a globalista nem azt, hogy teljesen elfeledkezünk saját érdekeinkről.

Inkább csak prioritásokat jelent szerintem. A globalista politika az első helyre a globalista érdekeket teszi, és második helyre a nemzeti érdekeket, a nemzeti poilitika épp fordítva, a nemzeti érdeket teszi az első helyre, és csak utána veszi figyelembe a globalista szempontokat.

Látszólag kis különbség, de valójában elég komoly hatásai vannak.

Előzmény: RontóPál (142)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.27 0 0 146
szánalmas hozzászólás volt.
Előzmény: Maaria (144)
Maaria Creative Commons License 2010.05.27 0 0 144

Köszönjük értékes észrevételeit, maradunk tisztelettel... stb, stb. :)

Előzmény: kutykuruty brekege (143)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.05.27 0 0 143

Felhívám a figyelmedet egy tényre.

- én egy csevelyre lettem fiyelmes és emlékeztem ara,hogy mikor már kényelmetlen - nem udvarolnak körbe - akkor közlöd, hogy nem e te személyed a téma.

- eben a csevelyben te voltál az aki saját magadat állítotad közponbta - nem első eset, elég sűrű szoktál flörtölni. Nncs ezel semi baj, de akor ne vedd zokn, ha a topikjaidban előbb utobb igenis a személyed les a téma.

- a te hozzászólásod tele van minősítéssel és degradáló jelzővel. ( utánam mászkálsz rosszkedvő, tüncibogár)- nettó személyeskedés mnden érv nélkül)

ha nem vetted volna észre már igen ritkán szülólk hozzád - mert minek.

Te most még az ájtataskodásokd mellé felvetted a győztesek arrognaciáját is.

forumozz csak igy tovább.

Előzmény: Maaria (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!