Keresés

Részletes keresés

nagynora84 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21063
Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat, és a segítséget.

De még lenne kérdésem :)

Mi van akkor, ha nem all inclusive megyünk, hanem félpanzioval, és éhesek leszünk a két étkezés között?

Van lehetőség nasit venni, vagy harapni valami gyorsat ???

Köszi
KissP83 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21062
Szia nagynora84!

Csatlakozom moonwalkr írásához. 100% garancia nincs sajna, hogy nem lesz eső júliusban, mi februárban voltunk, ami legszárazabb de volt 1 nap amikor nem volt százas a dolog. De ha júliusban akartok menni akkor érdemes gyorsan cselekedni, mert az ismerősömék mennek az Araamu Travelel júliusban és volt sziget, amit néztek (azt hiszem Meeru, de nem vagyok benne biztos és bizonyos időpontra már tele volt...) Nem tudom melyik szigetet néztétek, ha esetleg Kuredu-t vagy Sunt és van kérdésetek, írd nyugodtan...
Előzmény: nagynora84 (21022)
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21061
Köszi! Nekünk csak ősszel jó, èn ezért a november végére gondolok, talán az már kevésbé esős...
Előzmény: jmp (21058)
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21060
Igen,köszi. Minden infó érdekel :). Lehet, h mi is azzal utaznánk(majd) de tartok az átszállástól. Vagyis az idő eltöltésétől...
Előzmény: Rannek (21052)
jmp Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21059
Szia!

Milyen terveid vannak?, szolj ha befekteto kell :))
Előzmény: meeruchef (21042)
jmp Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21058
Szia hniko!

Elmeletileg igen, de azert erre nem eskudnek.. nekem is csk mondtak a hideawayon a maldivi sracok.. dehogy ebbol mi igaz azt nem tudom mivel nem voltam meg juniustol-augusztusig egyik vegeben sem..

A kozepen mar voltam egy parszor ebben az idoszakban, volt mikor kifogtuk a jo idot, de olyan is volt, hogy 9 napbol 4-et esett rendesen az eso...

Szoval tippkent nem adnam, hogy nyugodtan menj nyar kozepen valamelyik vegebe maldivnak..

En mar fogtam ki esot a szezonba is, iden pl, dec vegen mentunk ki a CocoPalm-ra 14 napot voltunk kint, az elso harom nap azthittem, hogy hazajovok annyit esett, utana meg semmi..

De voltam mar majusban is, tobbszor is vegig jo ido volt, max neha estenkent vagy hajnalban volt egy kis zivatar.

Gondolom azert kerded, hogy ne szezonba keljen menni mert dragabb az ut olyankor, a majust azt talan merem ajanlani.. De talan jobban jarsz ha mondjuk meeruchef-tol kersz tanacsot O kint dolgozik dolgozott!

JMP
Előzmény: hniko (21049)
jmp Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21057
Re :)

Miert? en is ettem mar a dubai-ban a repteren mc-t.. kivancsi voltam, hogy az arab nenik a fatyollal, hogy eszik meg a meki-t :))
Előzmény: Zambian Lion (21056)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21056
ne sertodj meg, de ezen picit elmosolyodtam.. a dubai-i repteren, a maldiv szigetek fele utazoban te mcdonaldsban eszel? :)  egyreszt rengeteg normalis etterem is van ott..  masreszt nyilvan nem az olcsosag miatt eszel ott, mert ha nem lenne penzed, nem maldivon udulnel.. tehat nem ertem :)))
Előzmény: Rannek (21052)
avandi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21055
Ott nem de a Gatwick Hiltonban igen, 5 perc séta fedett folyosón a reptértől a recepcióig. A szoba teljesen rendben volt, a reggeli pedig bőséges svédasztalos. Éredemes  megnézni, nem tudom árban hogy áll az említettel szemben, de ha az messzebb van kalkuláld bele az oda/vissza transzferköltséget is (persze csak ha nem sétatávolságon belül van az is). 
Előzmény: szabinyo78 (21054)
szabinyo78 Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21054

Sziasztok!

 

A BA-val utazóktól kérdezném, hogy a Gatwick Russ Hill 3*-ban (reptéri szálloda)

volt már valaki?

 

Üdv.:

 

Szab.

ozik Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21053

Szia Avandi!

 Én is így tapasztaltam! Sőt a sziget managerével beszéltem és ő maga mondta, hogy sokkal drágább ha privát foglalok a sziget honlapján. De persze nem biztos, hogy ez minden szigetnél így van. Az a 4 ahol mi voltunk az mindenesetre drágább lett volna....

Ozik

Előzmény: avandi (21051)
Rannek Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21052
Szóval Dubai hát nincs sok lehetőség mi úgy voltunk vele megérkeztünk én majd éhen haltam indítottam egy meki-vel Aztán el mentünk a repülő tér egyik végéből a másik végébe ez kb 3/4 óra . Útközben körül néztünk: órákat,telefonokat,ruhákat a szokásos reptér. Aztán én leülte mete mvalahol 1 tiramisut és után a csak ültünk és beszélgetünk. Majd a gép indulása elött fél 3/4 órával szépen kezdtünk beszivárogni. Amit bánok hogy nem csináltam mert elfelejtettem a kézi pogyászba könyvet tenni hogy olvasni azzal még hamarabb eltelt az idő. Szó ami szó túl sok látnivaló nincs minkét végébe van egy 8-10 méter hosszú fás bokros tavas rész ennyi.

remélem segítettem.
Előzmény: hniko (21050)
avandi Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21051
Szerintem sokan gondoltunk arra, "hogy a Szigetek weblapjárol online fizzessük ki a szállást és a repülőutat meg külön megszervezzük hozza" de a nagy irodák, utazásszervezők lényegesen kedvezőbb árat kapnak, még az ő hasznukkal együtt is kedvezőbb az ár a legtöbb esetben, mint ha direktbe foglalnál. Nekünk konkrétan Dhonveli csak szállás FP direkt foglalás esetén drágább lett volna mint az iroda által adott csomag AI ellátással, londoni közvetlen repcsivel.... Különben mi is jobban szeretjük a magánszervezést, de itt ez nem jött össze...
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21050
Kedves Rannek!
Nagyon köszönjük a beszámolót, jó, hogy végre újra ismét erről szólt a fórum... Én már nagyon vártam. A Dubai transitba milyen lehetőségek vannak, írtad, hogy eltelt.... de van mit nézelődni, éttermek, üzletek, stb? Sun Islandról Neked is jó véleményed van, ahhoz egyelőre nem is tudok kérdést feltenni (szinte mindent leírtál amit érdekel :-) ). Üdv.
Előzmény: Rannek (20997)
hniko Creative Commons License 2010.05.05 0 0 21049
Szia!
Ez az év minden időszakára jellemző, hogy az "északi" részen kevesebb eső van? :-) Üdv.
Előzmény: jmp (21025)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21048
en ritkan foglalok barmit is irodaval. nem is nagyon tudnek mert ott allandoan egyutt van a repulo jegy + szallas marpedig nekem a jegyet kulon kell vennem hogy a kedvezmenyemet tudjam hasznalni. de amugy is ugy szeretk utazni hogy kulon kulon, igy nem fuggok semmi irodatol. szerintem az iroda nem ad nagyobb biztonsagot. de kinek mi tetszik
Előzmény: meeruchef (21045)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21047
:)) en szeretem ssa-t.. zambiat meg kulonosen,.. de akarhogy nezzuk, nem london, nem new york, az ember jobban unatkozik.. en fel evet itt (londn), fel evet ott (foleg). jo ez igy...

milyen businessben vagy tanzaniaban? en fenntarthato fejlodesben / advisory, ferjem emberjog

nem baj, ha a turistaszigetek vagyonat is novelem.. azert a szolgaltataseert amit nekem adnak, meg is erdemlik a profitot. :)
Előzmény: meeruchef (21043)
ozik Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21046

Szia Meeruchef!

 

Nem értek egyet! Néztem én is és drágább lett volna! Meg nekem biztonságot ad az irodai háttér. Bármi van segítenek.

ozik

Előzmény: meeruchef (21045)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21045
Senki nem gondolt meg hogy a Szigetek weblapjarol onlinon fizzesse ki a szallast es a repuloutat meg kulon megszervezze hozza?????


Sokkal olcsobb!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja, csak odafigyeles kell hozza es ido eggyeztetes....es most mar sok sziget felrakta a honlapjukra az online foglalast!

En csak mondom, ha valakinek mas a szajize...........en igy jartam be Azsiat is.....melo-szabadsag 8-10nap es logas korbe-koreb (Malaysia,Singapore,Thailand,Taipei,Japan,China,Hong Kong stb...)
Előzmény: ozik (21027)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21044
JMP, jajj de jo neked en meg menekulok...tele van a Bgyim a Maldivval!!!!
Előzmény: jmp (21035)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21043
Zambian inkabb odaadom a bankszamlaszamomat nekem adakozz, mert ha maldivnak adakozol akkor sok politikus it gazdagszik belole....;-)...


A masik egyaltalan nem szegenyek es ha a turistaszigeteknek kell adozniuk rohogve kifizetik a mellenyzsebukbol a milliokat!!!


Szoval Zambiaba logatod a labadat...en 7 evig Tazaniaba (Dar es Salaam,Zanzibar,Arusha),Kenyaba,Ugandaba...ismerem a jarast, konnyen jon konnyen megy na meg nem beszelek a "nosteny anyucikakrol"...hihihihihi...

Kulonbe oda nosultem (Tanzaniaba) be es van 3 gyerekunk, Pesten lakunk eredetileg....en csak kijarok melozni...mert sajnos muszaly!
Előzmény: Zambian Lion (21032)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21042
Sziasztok,holnap jovok haza egy honapra...utanna vissza, de nem tudom maradok-e a
Maldivon, tele van a Bgyim,majdnem 4 ev eleg volt belole...vannak masik terveim de nem a Maldivon...
Előzmény: Rencsus (21020)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21041
Meeru, Veligandu,Vilamendho,Gasfinolhu es Kuredu....
Előzmény: jmp (21016)
meeruchef Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21040
Koszonom szepen, mert az is en alam tartozik...:-)
Előzmény: Thappa (21014)
gumigida Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21039
Ennyire publikus helyre nem tölteném fel, de van rá helyem a picasamon.
Ha dobsz egy mailt a mail címemre, akkor átküldöm neked is.
Előzmény: Euronymus (21038)
Euronymus Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21038
Szia, engem is érdekelnek a képek, szerintem ide töltsd fel, itt eredeti, nagy méretben is nézhető mindegyik kép:

http://www.fotoalbum.hu/
Előzmény: gumigida (21037)
gumigida Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21037
Szia Schíel!
Most 2200 fotóval tértünk haza, ebből legalább a 80% víz alatti. :)
Azért ha érdekel a leválogatott 1100 fotó, akkor feltöltöm valahova, ahol megnézheted őket.
Most valami mást néznék úticélnak, de azért ez nem jelenti azt, hogy nem vágyok vissza, szóval még nem lehet tudni mit hoz a tél. :)
Előzmény: Schíel (21029)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21036
Hello.. :)  jo, akkor harom honap utan.  Nekem neha mar 3 het is sok, elkezd a munkan (ami amugy a szenvedelyem is :)) jarni az eszem, egy ujjamat adnam egy economist-ert, es az is hianyozna, hogy emberek kozott legyek. :)))
Előzmény: jmp (21035)
jmp Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21035
Szia Lion :)

Beled kell, hogy kossek :)))
Ez az allitasod nem fedi a valosagot nalam :)
"Meg nem is csak a penz miatt... elunnad magad egy honap utan."
Ez igy ebben a formaban nem igaz :) Én voltam kint 28 napot egyfolytaban, es a szivem megszakadt mikor haza kellet jonni, en nem untam meg, bar akkor szigetre mentem egymas utan, es meg siman maradtam volna par honapot :) de valszeg azert valoban par honap utan mar megunnam en is meg mas is aki nem abba a kornyezetbe szuletet bele.
Csinaljunk mar valamit Maldivon :) Szeretnem megunni :)))))))

JMP
Előzmény: Zambian Lion (21033)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.05.04 0 0 21034
Mi a shangri la-n voltunk es tokeletes volt, jol valasztottal.  semmi kifogasunk nem volt!
Előzmény: ozik (21027)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!